«Bļitkotāji» iedzīvotāju acīs – pārgalvnieki ar «pižiku», mobilo telefonu un blašķi

Pēc iedzīvotāju domām, tipisks Latvijas zemledus makšķernieks ir vīrietis vecumā no 46 līdz 55 gadiem, kuram zemledus makšķerēšana ir ne tikai sirdslieta, bet arī iespēja atslēgties no ikdienas stresa svaigā gaisā.

Ziemā «copmaņi» lielākoties nēsā ausaini – «pižiku» un uz ledus nevar iztikt bez mobilā telefona un blašķes ar grādīgu dzērienu. Tāpat iedzīvotāji ir atzinuši, ka Latvijas zemledus makšķernieku raksturīgākās izskata iezīmes ir sārti vaigi un sarkans, nosalis deguns, liecina apdrošināšanas sabiedrības BTA Insurance Company SE aptaujas rezultāti.

Lūgti norādīt, kādas rakstura īpašības piemīt Latvijas zemledus makšķerniekiem, kā raksturīgāko īpašību aptaujas dalībnieki norādījuši pacietību. Šo īpašību atzīmējuši 45,2% respondentu. Otra raksturīgākā «bļitkotāju» īpašība respondentu skatījumā ir pārgalvība, to atzīmējuši 21,5% respondentu. Gandrīz trešā daļa aptaujas dalībnieku jeb 29,6% domā, ka zemledus makšķerēšanas entuziasti ir dažādu jomu speciālisti, bet 19,3% aptaujāto uzskata, ka šis hobijs raksturīgs pensionāriem.

Respondenti uzskata, ka zemledus makšķernieki, dodoties uz ledus, ņem līdzi siltu zupu, buljonu vai pusdienas termosā (35,2%) un sviestmaizes (30,7%). Nedaudz mazāks skaits aptaujāto (28%) atzīmējuši, ka zemledus makšķernieki kā maltīti uz ledus izvēlas rupjmaizi un speķi. Savukārt, lūdzot norādīt, kādu dzērienu «bļitkotāji» izvēlas ņemt līdzi, dodoties uz ledus, gandrīz puse respondentu – 45,6%, atbildot uz šo jautājumu, norādījuši kādu no alkoholiskajiem dzērieniem. 39% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka zemledus makšķernieki līdzi ņem siltu tēju termosā, bet 15,4% aptaujas dalībnieku domā, ka makšķernieki ņem līdzi siltu kafiju termosā.

Jautājot iedzīvotājiem, par ko visbiežāk sarunājas zemledus makšķernieki, esot uz ledus, lielākā daļa respondentu – 42,1% – uzskata, ka zemledus makšķernieki nesarunājas, lai neaizbaidītu zivis, 25,3% respondentu domā, ka makšķernieki, esot uz ledus, viens otram stāsta makšķernieku stāstus, bet 23,8% respondentu domā, ka makšķernieki viens otram stāsta par vislabākajām makšķerēšanas metodēm. Lūdzot raksturot zemledus makšķernieka izskata iezīmes, nedaudz vairāk kā puse aptaujas dalībnieku (52,6%) uzskata, ka zemledus makšķernieka raksturīgākās izskata iezīmes ir sārti vaigi un sarkans, nosalis deguns. 19,6% aptaujas dalībnieku kā makšķerniekiem raksturīgu izskata iezīmi norādījuši arī nelielu reibumu un smaidu.

Savukārt, atbildot uz jautājumu «Kuras divas lietas ņemtu līdzi zemledus makšķernieks, dodoties uz ledus?», visbiežāk atzīmētā atbilde bija «mobilais telefons», to norādīja 34,9% aptaujas dalībnieku. Otra biežāk atzīmētā atbilde bija «blašķe ar grādīgo dzērienu» (31,8%). Savukārt atbildes variants «rezerves drēbes, vilnas zeķes» bija tikai trešā biežāk norādītā atbilde. To atzīmēja tikai 20% aptaujas dalībnieku.

102.000.102.6501

Saistītie raksti

4 KOMENTĀRI

  1. vajadzētu ar likumu noteikt, ka visi pārgalvnieki par savu nocelšanu no ledus samaksā paši. kāpēc mana nodokļos samaksātā nauda aiziet šo riskētāju glābšanai?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas