bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.01.2019 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Valdības prioritāšu plāns. Gerharda tiesības atstādināt Ušakovu. Ījabs Parlamentā?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šonedēļ Latvijā izvirzītais premjera amata kandidāts Arturs Krišjānis Kariņš pārrunā valdības prioritāšu plānu. Pašlaik, ņemot vērā visus apstākļus, šķiet, ka trešajam prezidenta izvirzītajam kandidātam izdosies izveidot Ministra kabineta sastāvu.

Šajā nedēļā Latvijas sabiedrību pārsteidza politologa Ivara Ījaba paziņojums, ka viņš varētu startēt šopavasar gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, pievienojoties partiju apvienības Attīstībai/Par! sarakstam.

Tikmēr precedenti, kas saistīti ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbību, vēlreiz apliecina, ka iespējami ātrāk nepieciešams pieņemt jaunizstrādāto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, uzkata Saeimas komisija.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Topošā valdība; Norādījums; Cīņa; Paziņojums; Viedoklis; Rosinājums.

TOPOŠĀ VALDĪBA:

Topošās valdības darbu plānos starp prioritātēm vēlas izcelt minimālās algas celšanu un skolu saglabāšanu pierobežā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jaunās valdības prioritāšu vidū varētu būt administratīvi teritoriālā reforma, tautsaimniecības stiprināšana, reformu turpināšana izglītībā un veselības aprūpē, «bezkompromisu tiesiskums, valsts drošība, sadarbība ar diasporu un demogrāfija.

Idejas valdības deklarācijai vēl tiks pārrunātas starp topošajiem partneriem. Valdību veidojošās Jaunās Vienotības politiķi jau ir uzsvēruši, ka starp iecerēm ir arī tādas, kas varētu prasīt pārāk lielu finansējumu, kura budžetā nav, tāpēc daļa plānu varētu tikt vismaz atlikti.

Deklarācijas sākotnējās stadijas projektā ir 15 nodaļas, kurām ir vairāki apakšpunkti, tajos vispārīgi definējot topošās valdības mērķus un uzdevumus.

Piemēram, finanšu jomā uzsvērta tautsaimniecības stiprināšana, solot īstenot atbildīgu fiskālo politiku un pārskatīt budžeta izdevumus, samazinot administratīvo slogu valsts iestādēm un pašvaldībām. Nodokļu jomā solīts nodrošināt paredzamu nodokļu politiku, tostarp turpinot nodokļu sloga pārnesi no darbaspēka nodokļiem uz netiešajiem nodokļiem, ceļot minimālo algu un tuvinot neapliekamo minimumu minimālajai algai, kā arī vienkāršojot darbaspēka nodokļu piemērošanu.

Vairāk uzziniet: šeit.

NORĀDĪJUMS:

Juristi VARAM likumprojektā nesaskata pamatu Rīgas domes atlaišanai, bet norāda uz Gerharda tiesībām atstādināt Ušakovu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā likumprojektā par Rīgas domes atlaišanu nav konstatēts neviens likumpārkāpuma fakts, uz kā pamata šobrīd juridiski varētu atlaist pašreizējo domi, pastāstīja Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Vienlaikus juristi norādījuši uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra tiesībām vienpersoniski, bez Ministru kabineta lēmuma atstādināt Rīgas mēru no pienākumu pildīšanas.

Kā stāstīja Vaivars, Kučinskis ir ticies ar juristiem no Valsts kancelejas, Saeimas Juridiskā biroja, kā arī ar konstitucionālo tiesību ekspertu Edgaru Pastaru, kuri izdiskutējuši jautājumu par minēto likumprojektu. Tāpat premjers iepazinies ar medijos publicētajām Satversmes tiesas tiesneša domām.

«Juristi secinājuši, ka jebkuras pašvaldības kā sabiedrības tieši vēlētā kopuma atlaišana ar likumu ir galējs līdzeklis, kuram jābūt pamatotam ar konkrētiem faktiem. Konkrētajā likumprojektā nav konstatēts neviens likumpārkāpuma fakts, uz kā pamata šobrīd juridiski varētu atlaist pašreizējo Rīgas domi,» atzina Vaivars.

Tajā pašā laikā Vaivars norādīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (VL–TB/LNNK) ir iespējas Ušakovu atstādināt no amata bez valdības lēmuma.

Rīgas domes atlaišanas rosināšanu VARAM pamato ar pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme darbību.

Vairāk uzziniet: Šeit.

PAZIŅOJUMS

Politologs Ījabs varētu startēt EP vēlēšanās no Attīstībai/Par saraksta

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ivars Ījabs

Politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs varētu startēt šopavasar gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, pievienojoties partiju apvienības Attīstībai/Par! (AP) sarakstam, ziņo LNT ziņas.

LNT ziņu rīcībā esošā informācija liecina, ka AP pašlaik vērtē Ījaba iespējamu kandidēšanu no politiskā spēka saraksta EP vēlēšanās, un par šo tēmu ar politologu notikušas arī neformālas sarunas. Konkrētākus lēmumus apvienība pieņems nākamnedēļ.

Pats profesors LNT atzinis, ka sarunas ar AP ir bijušas, un «to būtu muļķīgi noliegt». Vienlaikus viņš uzsvēris, ka arī pirms citām vēlēšanām viņu uzrunājuši dažādi politiskie spēki. Līdz ar to pašlaik vēl esot pāragri prognozēt, kā beigsies neformālās diskusijas ar AP. Pagaidām ne viņš, ne partiju apvienība nav teikusi «ne jā, ne nē».

Vairāk uzziniet: šeit.

PRECEDENTI:

Ar NEPLP saistītie precedenti vēlreiz apliecina jauna sabiedrisko mediju regulējuma nepieciešamību

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Precedenti, kas saistīti ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbību, vēlreiz apliecina, ka iespējami ātrāk nepieciešams pieņemt jaunizstrādāto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu. Tā trešdien, 9.janvārī, pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes atzīmēja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Kaimiņš uzsvēra, ka esošajā sabiedrisko mediju pārvaldības modelī NEPLP funkcijas dublējas un veidojas situācija, kurā padome ir sabiedrisko mediju kapitāldaļu turētājs un vienlaicīgi arī mediju nozares regulators. NEPLP uzlikta pārāk liela atbildība, un to nepieciešams pārdalīt, skaidri nosakot uzraugošās iestādes un to pilnvaras.

Cilvēktiesību komisijas sēde bija veltīta sabiedrisko mediju darbībai un jautājumiem, kurus aktualizējis 2018.gada nogalē pieņemtais NEPLP lēmums izteikt neuzticību diviem Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļiem – Ivaram Beltem un Sergejam Ņesterovam. NEPLP informēja deputātus, ka jaunus LTV valdes locekļus plānots iecelt līdz marta beigām.

Komisijas deputāti bija vienisprātis, ka notikušais atkārtoti izgaismo esošā mediju regulējuma problēmas. Valsts kontrole jau iepriekš norādījusi, ka dažādi trūkumi saskatāmi gan NEPLP, gan LTV, gan arī Latvijas Radio darbībā. Savukārt Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis Vladislavs Vesperis vērsa deputātu uzmanību uz līdzsvara trūkumu starp to, cik neatkarīgs un gandrīz neatlaižams ir NEPLP un cik ātri iespējams atlaist sabiedrisko mediju valdes locekļus.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATBALSTS:

Saeima atbalsta lēmuma projektu par OIK atcelšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima ceturtdien, 10.janvārī, atbalstīja lēmuma projektu par obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu. Tajā deputāti aicina Ekonomijas ministriju steidzami izstrādāt tiesību aktus obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai no šī gada 31.marta, lai samazinātu elektroenerģijas izmaksas visiem Latvijas patērētājiem, ziņo Saeimas Preses dienests.

Tāpat Saeima aicina Ekonomikas ministriju ievērot tiesiskuma principus un, izstrādājot obligātā iepirkuma komponentes atcelšanas risinājumus, nepieļaut šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, to pārveidi par cita veida maksājumiem, mainot šo maksājumu nosaukumu.

Lēmuma projektā parlaments aicina ministriju izbeigt Latvijas iedzīvotājiem netaisnīgu, uz atsevišķām personām vērstu atbalsta režīmu. Savukārt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai uzdots nodrošināt parlamentāro kontroli par šī jautājuma turpmāko virzību.

ROSINĀJUMS:

Rosinās izmaiņas Krimināllikumā, lai nākotnē graustu īpašniekus varētu saukt arī pie kriminālatbildības

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ugunsgrēkā cietusī 1914.gadā celtā jūgendstila ēka Kalnciema ielā 2b

Tieslietu ministrija Rīgas domei ir solījusi rosināt izmaiņas Krimināllikumā, lai nākotnē graustu īpašniekus būtu iespējams saukt arī pie kriminālatbildības, informē Rīgas domes Īpašuma departamentā. Plānotās izmaiņas paredz, ka Krimināllikumā turpmāk tiks noteikta atbildība arī par būves ekspluatāciju reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpšanu.

Aizvadītajā gadā departaments Latvijas Universitātē bija pasūtījis pētījumu, lai noskaidrotu, kādas izmaiņas iespējams veikt normatīvajos aktos, lai pastiprinātu pašvaldību pilnvaras cīņā ar bezatbildīgiem graustu īpašniekiem. Izpēte veikta, raugoties no KrimināllikumaCivillikuma un arī administratīvo tiesību puses.

Pētnieku izstrādātos priekšlikumus pašvaldība iesniedza premjeram Mārim Kučinskim (ZZS), ar lūgumu nodrošināt Krimināllikuma grozījumu izstrādi, kas nākotnē pašvaldībām palīdzētu veiksmīgāk cīnīties ar graustu īpašniekiem.

Departamenta pārstāve Baiba Gailīte pastāstīja, ka premjers informāciju nodevis Tieslietu ministrijas Krimināltiesību darba grupai, kurā ietilpst Iekšlietu ministrijas, prokuratūras, tiesu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvji, kā arī tiesībzinātnieki.

Lai izvērtētu iespējas ieviest kriminālatbildību par pārkāpumiem ēku uzturēšanā, notika divas darba grupas sēdes, kurās piedalījās arī departamenta un tā pieaicinātie eksperti. Tika apkopta informācija par esošo atbildības struktūru un konstatēts, ka pašreizējie ietekmēšanas līdzekļi ir pietiekami, lai nodrošinātu ēku uzturēšanu, tai skaitā piespiedu kārtā.

Vairāk uzziniet: šeit.

VIEDOKLIS:

Viedoklis: Neviena spekulācija nepadarīs elektrifikācijas projektu rentablu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Nozarē strādājošajiem praktiķiem ir grūti saskatīt kaut nelielus ieguvumus elektrifikācijas projektā un, mūsuprāt, loģikas šī mega projekta tālākai virzīšanai nav. It īpaši zinot, ka pārliekot projekta izmaksas un tā radītās lokomotīvju nomaiņas izmaksas uz pārvadāto kravu apjomu Rīgas virzienā, šie pārvadājumi kļūs dārgāki. Neviena spekulācija par elektrības un dīzeļdegvielas nākotnes iegādes cenas starpībām šo elektrifikācijas projektu nepadarīs rentablu,» uzskata AS Baltijas Ekspresis valdes priekšsēdētājs Māris Bremze. 

Māris Bremze, AS Baltijas Ekspresis valdes priekšsēdētājs:

«Vairums Latvijas iedzīvotāju ir dzirdējuši par aizejošās valdības, Satiksmes ministrijas un VAS Latvijas dzelzceļš vadības aktīvi lobēto un virzīto Latvijas dzelzceļa elektrifikācijas projektu. Apjomīgas 441 miljona eiro lielas izmaksas, elektrificēti 320 km starp Rēzekni, Daugavpili un Šķirotavas staciju Rīgā, šķietama Latvijas tranzīta koridora Rīgas ostas virzienā konkurētspējas palielināšana salīdzinājumā ar Lietuvas Klaipēdas ostu, būvniecības laikā jaunas darbavietas Latgalē – tie ir tikai daži solījumi par šo projektu. Bet ko īstenībā nozīmē šis valstij piederošā Latvijas dzelzceļš mega projekts? Kādi būs reālie ieguvumi pēc projekta īstenošanas dzelzceļa kravu pārvadātājiem – galvenajiem kravu piegādātājiem Latvijas Dzelzceļam, kas patiesībā ir tikai infrastruktūras uzņēmums?

Atbilde vienkārša ­– dzelzceļa kravu pārvadājumi uz Rīgas ostu, izmantojot elektrovilci kļūs dārgāki. Vēl vairāk ­– arī tradicionālie dīzeļvilces kravu pārvadājumi Latvijas dzelzceļa tīklā visos maršrutos paliks dārgāki.

Protams, tagad īstais brīdis dzelzceļa elektrifikācijas virzītājiem un atbalstītājiem būt sašutušiem par šo manu apgalvojumu, bet nesteigsimies manu viedokli nosodīt. Lūk, mani argumenti.

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

Saveļjeva un Baldere-Sildedze: Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulcei jānotiek ātrāk

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Zāļu ražotāja Olainfarm bijušā īpašnieka Valērija Maligina mantinieces – meita Nika Saveļjeva un meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze uzskata, ka Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulcei jānotiek tuvākajā laikā, nevis tās norises laiks jānovilcina līdz likumā noteiktā termiņa beigām, liecina mantinieču paziņojums plašsaziņas līdzekļiem.

Saveļjeva un Baldere-Sildedze norāda, ka Olainfarm valdes sasauktās akcionāru ārkārtas sapulces datums, kas ir 1.aprīlis, ir novilcināts līdz likumā noteiktā termiņa pēdējai dienai. «Olainfarm valdes izpildījumā šāds solis atkārtojas jau otro reizi – 2018.gada 22.novembrī notikusī akcionāru ārkārtas sapulce arī tika tīši novilcināta līdz likumā noteiktajam maksimālajam termiņam,» pausts paziņojumā.

Kā iemeslu novēlotai akcionāru sapulces sasaukšanas datumam, valde paziņojumā min vajadzību mazināt ar akcionāru sapulces sasaukšanu un noturēšanu saistītus izdevumus un uzņēmuma stabilitātes nodrošināšanas nolūkā. Tomēr Saveļjeva un Baldere-Sildedze uzskata, ka aiz valdes paziņojuma par līdzekļu ekonomiju un uzņēmuma stabilitāti tiek slēpts patiesais mērķis novilcināt sapulci, lai, iespējams, šajā laikā paspētu realizēt kādus negodprātīgus plānus. Paziņojumā minēts, ka akcionāru sapulces datuma izvēle un tīša tās novilcināšana norāda uz esošās uzņēmuma padomes un valdes mērķi – šajā starplaikā, realizējot dažādus plānus, izsaimniekot Olainfarm, tādējādi nodarot zaudējumus visiem akcionāriem, tostarp apdraudot uzņēmuma nākotni.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, tā premjers Krišjānis Kariņš. Politiķis skaidro, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums – ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Kalnciema ielas grausta īpašniekiem uztic konservācijas pabeigšanu līdz 1.jūlijam

Rīgas dome trešdien, 23.janvārī, apstiprināja Kalnciema ielā 2B esošā grausta sakārtošanas darbu grafiku, kas paredz, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam.

Sadalītas hosteļu balvas, Hoskari, par labāko Eiropā atzīstot naktsmītni Prāgā

Ir sadalītas ikgadējās hosteļu balvas jeb Hoskari, ko kopmītnes tipa naktsmītnēm Eiropā un pasaulē piešķir ikgadēji kopš 2014.gada. Labāko naktsmītņu atlasē, ko rīko hosteļu rezervēšanas vietne Hostelworld, 2019.gadā triumfējis RoadHouse Prāgā.

Kariņš vadīs četrdesmito valdību Latvijas vēsturē

Pēc trīs ar pusi mēnešiem jeb pilnām 15 nedēļām pēc Saeimas vēlēšanām, parlaments ar balsojumu 61 balss «par» un 39 «pret» atbalstījis Krišjāņa Kariņa piedāvāto valdību, kurā pārstāvētas piecas partijas: Jaunā VienotībaJaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie turpina noliegt vainu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie arī pēc grozītās apsūdzības saņemšanas trešdien, 23.janvārī, tiesā noliedza savu vainu, kā arī lūdza tiesu atkārtoti nopratināt trīs, jau iepriekš pratinātus, lieciniekus – ekspertus.

Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību. Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

Stingrāk uzrauga no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izņemto dabasgāzes apmēru

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Conexus Baltic Grid līdz ar aukstākā ziemas perioda iestāšanos pastiprinājis uzraudzības sistēmu, ar kuru veic Inčukalna pazemes gāzes krātuves un visas Latvijas gāzes apgādes sistēmas novērošanu,

Tiesa nodevusi atpakaļ prokuratūrai Gapoņenko lietu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa konstatēto trūkumu dēļ prokuratūrai nodevusi atpakaļ krimināllietu, kurā par nacionālā naida kurināšanu un pretvalstisku darbību apsūdzēts prokremliskais aktīvists Aleksandrs Gapoņenko.

Facebook interesējas par Igaunijas vēlēšanām, tiekas ar partijām

Sociālā medija Facebook pārstāvji Igaunijā tikušies ar parlamentā pārstāvētajām partijām, paužot apņēmību cīnīties pret nepatiesas informācijas izplatīšanos populārajā sociālajā tīklā, jo sevišķi laikā, kad tuvojas Igaunijas parlamenta vēlēšanas.

Uzņemto studentu skaits Latvijā pieaudzis par 1,9 %

Latvijā augstāko izglītību 2018./2019. akadēmiskajā gadā apgūst 80,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,5% mazāk nekā pirms gada. Vienlaikus pirmoreiz kopš 2012.gada vērojams neliels kāpums uzņemto studentu skaitā – šajā mācību gadā Latvijas augstākās izglītības iestādēs studijas uzsāka 27,6 tūkstoši studentu, kas ir par 1,9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lemj par Kariņa valdību – politiķu argumenti «par» un «pret»

Pašlaik norit debates pirms balsojuma par Jaunās Vienotības politiķa Artura Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu. Kāpēc opozīcija balsos «pret» un pozīcija  «par», cik daudz, deputātu prāt, priekšvēlēšanu solījumi ietverti valdības deklarācijā?

Vācija un Francija apliecina atbalstu NATO, vērsīsies pret nacionālismu ES

Francijas un Vācijas līderi ir parakstījuši jaunu starpvalstu nolīgumu ar mērķi pastiprināt savu sadarbību militārajā un diplomātijas jomā, kā arī un dot jaunu stimulu abu valstu saiknei kā Eiropas Savienības ideoloģiskam pamatam.

Viedoklis: Lembergam nevajadzētu būt apbalvotam ar 1991.gada Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi

«Joprojām nav skaidrs, kur 1991.gada janvāra barikāžu laikā uzturējās tā laika Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Arī viņš pats nav mācējis sniegt skaidru atbildi, tomēr, neskatoties uz to, Lembergs nekautrējas savā biogrāfijā minēt, ka ir apbalvots ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi,» BNN viedokli pauž Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis. 

Makroekonomikas eksperts: Vai briest krīze un kad tā būs?

«Jautājumi un padomi par to, kad gaidāma krīze, parādās arvien biežāk. Uztvere saasinās, jo izaugsmes tempi palēninās un izaicinošo ģeopolitisko notikumu klāsts pieplacina uzņēmēju un patērētāju noskaņojumu,» BNN komentē AS SEB banka makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Vakar ugunsgrēkā Rīgā gāja bojā cilvēks

22.janvāra vakarā ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Rīgā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka divstāvu koka dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī pie virtuves plīts deg malka un mēbeles. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks.

Visticamākais Brexit risinājums būs pārcelt izstāšanos, tā eksministrs Osborns

Lielbritānijas bijušais finanšu ministrs Džordžs Osborns norādījis, ka Lielbritānijas parlaments, visticamāk, izlems pārcelt izstāšanās laiku, kas paredzēts jau pēc diviem mēnešiem.

Latvija un Lielbritānija panākušas vienošanos saistībā ar pirms «Brexit» ieceļojušo pilsoņu statusu

Latvija un Lielbritānija ir panākušas divpusēju vienošanos, ka arī gadījumā, ja Lielbritānija no Eiropas Savienības izstāsies bez vienošanās, tad līdz 29.martam likumīgi ieceļojušo otras valsts pilsoņu tiesības un statuss faktiskajā mītnes zemē arī pēc Brexit nemainīsies, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma paziņo ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Koalīcijas partijas parakstījušas topošās Kariņa valdības deklarāciju

Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa topošās valdības partneri trešdien, 23.janvārī, parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu, valdības deklarāciju un fiskālās disciplīnas līgumu, teikts Jaunās Vienotības paziņojumā.

Video: Oskaram ārzemju filmu kategorijā nominē poļu mīlas stāstu «Aukstais karš»

Amerikas Savienoto Valstu kinoakadēmijas balvai, Oskaram, kategorijā par labāko svešvalodas pilnmetrāžas filmu nominēts poļu mīlas stāsts «Aukstais karš» un Meksikā veidoto ģimenes drāma «Roma», kas nominēta arī Oskaram par labāko filmu konkurencē ar amerikāņu un britu kinolentēm.

Autovadītāju ievērībai: vietām Vidzemē un Zemgalē apledojums apgrūtina braukšanu

Vietām Vidzemē un Zemgalē apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Par Lemberga kartējo «mutes palaišanu» lūdz pierādījumus

Aivara Lemberga «mutes palaišana» jeb dažāda veida aizskarošie izteikumi teju nevienam nav jaunums. Tie bijuši adresēti gan žurnālistiem, saucot tos par «politiskām prostitūtām», gan prokuroriem. Par to viņam vairākkārt piešķirti naudas sodi. Šoreiz neargumentētus pārmetumus Lembergs nolēmis adresēt savam opozicionāram Ģirtam Valdim Kristovskim, nosaucot viņu par Valsts drošības komitejas sadarbības partneri.

Vismaz pieci topošie ministri gatavojas nolikt Saeimas deputāta mandātus

Vismaz pieci Krišjāņa Kariņa topošās valdības ministri gatavojas nolikt deputāta mandātus, tomēr ir arī neizlēmušie. Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu.

Šodien plānota Saeimas sēde par uzticības izteikšanu Kariņa valdībai

Saeimas ārkārtas sēdē, trešdien, 23.janvārī, paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Sēdi plānots sasaukt pulksten 12.00, ziņo Saeimas Preses dienests.

Aktualizē tematu par darbaspēka problēmu risināšanu ar kontrolētu imigrāciju

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas sēdē tika aktualizēts jautājums par darbaspēka problēmu risināšanu ar kontrolētu imigrāciju.

Loskutovs vēlas ieņemt Kariņa vietu Eiropas Parlamentā

13.Saeimā neiekļuvušais Jaunās Vienaotībs politiķis Aleksejs Loskutovs ir gatavs doties strādāt uz Eiropas Parlamentu, apliecināja Loskutovs. Loskutovs atzina, ka tieši viņš varētu ieņemt politiķa, premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa vietu EP.

Jaunākie komentāri