BNN nedēļas apkopojums: 50 miljonu atmazgāšanas lieta. Kratīšana bankās un RNP. Dānija patur Misāni

Šī gada pirmais mēnesis noslēdzies vētraini – vairākās Latvijas bankās notikušas kratīšanas. Skaļākajā no tām – likvidējamā ABLV Bank – kratīšana notikusi saistībā ar aizdomām par 50 miljonu eiro atmazgāšanu. Lietas ietvaros nedēļas beigās tiesa jau divām personām kā drošības līdzekli bija piemērojusi apcietinājumu – uzņēmējam Andrim Ovsjaņņikovam un juristam Andrim Putniņam. Kopumā astoņām personām prokuratūra piemērojusi statusu – persona ar tiesībām uz aizstāvību.

Kratīšana notikusi arī Rīgas namu pārvaldnieka galvenajā ēkā. Tas, iespējams, saistīts ar kādu uzņēmumu, kas ir ieguvis tiesības apkalpot Rīgas namu pārvaldnieka apsaimniekoto daudzdzīvokļu namu liftus.

Tikmēr Dānijas tiesa lēmusi Latvijas pilsoni Kristīni Misāni paturēt apcietinājumā. Sievietes radi izteikuši bažas, ka Dāniju un Diendvidāfrikas Republiku vieno «slēpta politiska vienošanās», kas saistīta ar Dānijas pilsoni Britu Nielsenu, kuru Dienvidāfrikas Republika izdevusi kriminālvajāšanai. Tikmēr Tieslietu ministrija paziņojusi, ka tiek gatavoti vairāki risinājumi Latvijas pilsones pārņemšanai no Dānijas.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā RNP «ņem pie dziesmas», Kārtējais satricinājums bankām, Lēmums, Strīds par ēku, Nosaka robežas, Eksperti, Progress un Pensijas.

RNP «ŅEM PIE DZIESMAS»

Policija veikusi kratīšanu Rīgas namu pārvaldniekā

Valsts policija ceturtdien, 30.janvārī, veikusi procesuālas darbības pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) galvenajā ēkā Aleksandra Čaka ielā 42, apstiprinājis uzņēmuma pārstāvis Krists Leiškalns.

Viņš nevarēja komentēt ne to, kādā nolūkā tiesībsargi ieradušies, ne sniegt plašāku informāciju.

Ar uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētāju Ernestu Saulīti neizdevās sazināties, tomēr zināms, ka viņš ceturtdienas vakarā ieradās uzņēmuma telpās.

Vairāk uzziniet: šeit.

KĀRTĒJAIS SATRICINĀJUMS BANKĀM

Ovsjaņņikovu tur aizdomās par dokumentu viltošanu un naudas atmazgāšanu; tiesa piemēro apcietinājumu

Andris Ovsjaņņikovs , ABLV Bank, kratīšana, KNAB, Andris Putniņš, Manat, naudas atmazgāšana, policija, tiesa, apcietinājums, dokumentu viltošana,

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu – arī uzņēmējam Andrim Ovsjaņņikovam, kurš ir viens no aizturētajiem lietā par vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu.

Piemēroto drošības līdzekli var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Prokurors Dainis Šteinbergs pēc tiesas sēdes norādīja, ka Ovsjaņņikovs tiek turēts aizdomās gan par naudas līdzekļu atmazgāšanu lielā apmērā, gan par dokumentu viltošanu.

Vairāk uzziniet: šeit.

Kratīšanas Latvijas bankās veiktas sadarbībā ar Vāciju; aizturētas divas personas

Valsts policija, kratīšana, procesuālās darbības, VP ENAP, Industra, Rietumu Banka, BlueOrange Bank, Reģionālā investīciju banka, ABLV Bank

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) šonedēļ veiktās procesuālās darbības četrās Latvijas kredītiestādes īstenojusi sadarbībā ar Vācijas policiju un šo darbību rezultātā aizturētas divas personas, kurām netika piemērots apcietinājums, informēja VP.

Policijā skaidroja, ka 27.janvārī ENAP sadarbībā ar Finanšu izlūkošanas dienestu (FID) un Vācijas policiju veica virkni procesuālo darbību un astoņas kratīšanas, tai skaitā četrās Latvijas kredītiestādēs, kurās mērķtiecīgi tika izņemti nepieciešamie lietiskie pierādījumi.

Procesuālas darbībās tika veiktas ENAP lietvedībā esošā kriminālprocesa ietvaros, kas sākts pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, proti, par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Vairāk uzziniet: šeit.

LĒMUMS

Dānijas tiesa paturējusi Kristīni Misāni apcietinājumā

Kristīne Misāne, Ģenerālprokuratūra, Ēriks Kalnmeiers, Dānija, Dienvidāfrikas Republika, 
Ilustratīvs attēls

Dānijas tiesa ceturtdien, 30.janvārī, nolēmusi paturēt apcietinājumā valstī aizturēto Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, pavēstījuši Misānes pārstāvji. 

Viņi norādīja, ka tiesas sēde tika lemts par Misānes paturēšanu apcietinājumā vai atbrīvošanu, jo Dienvidāfrikas Republika (DĀR) nebija viņu pārņēmusi iepriekš noteiktajā 30 dienu termiņā.

Pārstāvji apgalvo, ka tiesa sākotnēji nolēma Misāni atbrīvot, taču Dānijas prokuratūra nekavējoties cēla pretprasību. Šoreiz Dānijas prokuratūra argumentējusi savu rīcību ar to, ka DĀR ir garantējusi Misānei vietu cietuma kamerā kopā ar 18 citām ieslodzītajām un viņai tur būs nodrošināti 4,4 kvadrātmetri personīgās telpas.

Vairāk uzziniet: šeit.

STRĪDS PAR ĒKU

Bordāns VDD piedāvā izvietot Upes ielā, savukārt Burovs piedāvā zemi Čiekurkalnā

Jānis Bordāns, Oļegs Burovs, Delfi TV, velotreks Marss, VDD, Valsts drošības dienests, VDD ēka, būvniecība
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) jauno Valsts drošības dienesta (VDD) ēku piedāvā izvietot blakus bijušajam Brasas cietumam Upes ielā, savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) ēkas būvēšanai piedāvā zemes gabalus Čiekurkalnā, Bābelītē un citviet, ceturtdien, 30.janvārī, raidījumā Delfi TV ar Jāni Domburu paziņojuši abi politiķi.

Bordāns paziņoja, ka Tieslietu ministrijai ir daži varianti, piemēram, Upes ielā, kur jau esot nepieciešamās komunikācijas un VDD nepastāvētu apdraudējumi.

Tāpat arī Burovs piebilda, ka pašvaldības īpašumā ir zemes gabali, par kuriem var notikt diskusijas. Viņaprāt, VDD ēkas iespējamās būvniecības vietas varētu būt Čiekurkalnā un netālu no Bābelītes ezera, kā arī brīvi zemes gabali ir pie lidostas Rīga.

Vairāk uzziniet: šeit.

NOSAKA ROBEŽAS

Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Ventspils osta, Rīgas osta, Ventspils brīvosta, Ventspils brīvostas pārvalde, Rīgas brīvosta, Rīgas brīvostas pārvalde, ostu valdes, labas pārvaldības principi

Valdība otrdien, 28.janvārī, pieņēmusi grozījumus Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu nolikumos, nosakot ostu valdes locekļa amata termiņu līdz pieciem gadiem.

Turpmāk paredzēts noteikt skaidras prasības attiecībā uz zemes nomas maksas noteikšanas principiem un kārtību, attiecībā uz finanšu un nefinanšu mērķiem, sūdzību izskatīšanu, kā arī noteikt terminētu valdes locekļu pilnvaru termiņu – piecus gadus. Tādējādi tiks veicināts stabils un ilgtspējīgs valdes darbs, tas būs neatkarīgs no politiskās ietekmes, informē Satiksmes ministrijā (SM).

Pašreiz Rīgas brīvostas pārvaldes nolikums un Ventspils brīvostas nolikums nenosaka valdes locekļiem termiņu ierobežojumus amatu ieņemšanai.

Vairāk uzziniet: šeit.

EKSPERTI

Saeimas komisija uz amatiem NEPLP virza TV3 žurnālistus Kalderausku un Eglīti

NEPLP, Ieva Kalderauska, Jānis Eglītis, Saeima, Saeimas komisijas, Artuss Kaimiņš, Dagmāra Beitnere-Le Galla, Roberts Putnis, Ilmārs Šlāpins, Ināra Mūrniece, Ilmārs Šlāpins,

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vakantajiem locekļu amatiem Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ceturtdien, 30.janvārī, izraudzījusies TV3 žurnālisti Ievu Kalderausku un bijušo TV3 žurnālistu Jāni Eglīti.

Komisijas deputāti bija vienoti viedoklī par Kalderauskas virzīšanu amatam, uzsverot, ka viņa atstājusi ļoti labu iespaidu. Savukārt par otru kandidatūru deputātiem bija atšķirīgi viedokļi.

Ņemot vērā atšķirīgos deputātu viedokļus, par otru NEPLP locekļa amata kandidātu notika papildu diskusijas, mēģinot vienoties par veidu, kādā izvēlēties otru NEPLP locekli.

Vairāk uzziniet: šeit.

PROGRESS

Lietuvas korupcijas apkarotāji saskata situācijas uzlabošanos uzņēmējdarbībā

Lietuva, korupcija, kukuļdošana, uzņēmējdarbība
Lietuvas Īpašā izmeklēšanas dienesta vadītājs Židrūns Bartks

Lietuvas Īpašais izmeklēšanas dienests, kas valstī izmeklē un vēršas pret korupciju, secinājis, ka uzņēmējdarbības jomā situācija ar kukuļošanas izskaušanu pašlaik ir labākā, kāda bijusi pēdējo 20 gadu laikā, ziņo Lietuvas raidorganizācija LRT.

«Pēdējos 20 gados ir krasi samazinājušies korupcijas uztveres rādītāji un tiešās korupcijas pieredzes gadījumi uzņēmējdarbības pārstāvju vidē,» sacījis dienesta direktors Židrūns Bartks (Žydrūnas Bartkus).

«Redzam, ka iecietība pret korupciju mazinās un uzņēmumi preventīvi piemēro pretkorupcijas pasākumus,»

Vairāk uzziniet: šeit.

PENSIJAS

Igaunijā pieņem pensiju reformu, nosakot otrā līmeņa iemaksas brīvprātīgas

Igaunija, pensijas, pensiju otrais līmenis, valdība
Igaunijas finanšu ministrs Martins Helme

Igaunijas Rīgikogu deputāti ir pieņēmuši pensiju reformas likumprojektu, kas paredz otrā līmeņa pensiju iemaksas padarīt brīvprātīgas un ļaut iedzīvotājiem izņemt naudu, kas ar otrā līmeņa iemaksām uzkrāta kopš 2010.gada, ziņo raidorganizācija ERR.

Obligāti finansēto pensiju reformas likums Igaunijas parlamentā apstiprināts trešdien, 30.janvārī, ar 56 balsīm «par» un 45 balsīm «pret».

Tas paredz otrā līmeņa pensiju iemaksas padarīt brīvprātīgas un ļaut iedzīvotājiem izņemt naudu, kas ar otrā līmeņa iemaksām uzkrāta kopš 2010.gada, raksta ERR.

Vairāk uzziniet: šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas