BNN nedēļas apkopojums: 500 eiro «ielāps». Tiksim pie friziera legāli. Ieceltie tiesneši

Šonedēļ Latvijā tika pieņemts lēmums izmaksāt ģimenēm vienreizēju 500 eiro pabalstu par katru bērnu. No vienas puses, kuram gan ir lieka tāda nauda? No otras puses, joprojām bērnu pabalsti ir niecīgi, un viens maksājums situāciju nesalabos.

Šonedēļ arī tika konceptuāli pieņemts ilgi gaidītais lēmums par frizieru, manikīru un pedikīru darbību. Kā izteicās ekonomikas ministrs – viņi tāpat strādā, vienkārši tagad tas būs legāli. Rindā vēl gaida citi skaistumkopšanas jomas speciālisti, kuri arī vēlas atsākt darbošanos.

Ar visu veikalu atvēršanu gan vēl nesteidzas. Lai gan runas par atteikšanos no «preču sarakstiem» klīst jau kādu laiku, mazie tirgotāji spiesti «paciesties» nezināmu termiņu. Vienlaikus, lai arī cilvēku skaits, kas varēja atrasties kalnu slēpošanas bāzēs, jau tā bija ļoti ierobežots, šonedēļ tām noteikti vēl stingrāki ierobežojumi un aizliegta kameršļūkšana bāzēs.

Šajā nedēļā arī tika apstiprināti deviņi Ekonomisko lietu tiesas jaunie tiesneši, kas darbu sāks 8.martā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Ielāps, Jaunā tiesa, Ļauj strādātBezdarbnieki, Covid-19 pote, Sods un Sniega vētra.

 

IELĀPS

Izlemts. Līdz marta beigām ģimenēm izmaksās 500 eiro vienreizēju pabalstu par katru bērnu

valdība, 500 eiro, 31.marts, izmaksa, VSAA, pabalsts bērnuiem, bērnu pabalsts, Labklājības ministrija,
Foto: Ieva Lūka/LETA

Saeima ceturtdien, 18.februārī, pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz ģimenēm par katru bērnu izmaksāt 500 eiro lielu vienreizēju atbalstu.

Covid-19 krīzes atbalsts ģimenēm 500 eiro apmērā par katru bērnu tiks izmaksāts par kopumā 364 097 bērniem un šim mērķim būs nepieciešami 182 miljoni eiro.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNĀ TIESA

Saeima apstiprina amatā deviņus Ekonomisko lietu tiesas tiesnešus

Ekonomisko lietu tiesa, Miķelis Zumbergs, Ļubova Kovaļa, Katarīna Sniedze, Vija Kalniņa, Ieva Jankovska, Aivars Latkovskis, Kaspars Vecozols, Dagnija Muceniece, Oksana Pulle-Čižova, tiesneši, Saeima, apstiprina, SVarīgi,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima ceturtdien, 18.februārī, apstiprinājusi amatā deviņus Ekonomisko lietu tiesas (ELT) tiesnešus, kuru pilnvaras sāksies 8.martā.

Par rajona tiesas tienešiem no 8.marta tika iecelti Miķelis Zumbergs, Ļubova Kovaļa, Katarīna Sniedze, Vija Kalniņa, Ieva Jankovska, Aivars Latkovskis, Kaspars Vecozols, Dagnija Muceniece un Oksana Pulle-Čižova.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ĻAUJ STRĀDĀT

No 1.marta klātienē plāno ļaut strādāt frizieriem, manikīriem un pedikīriem

frizieri, manikīri, ierobežojumi, COvid-19, pandēmija, darbs, ļaus strādāt,
Foto: Unsplash

No 1.marta klātienē varētu saņemt friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumus, ceturtdien, 18.februārī, konceptuāli vienojās Ministru kabinets.

Gala lēmumu plānots pieņemt 23.februārī.

Valdība ceturtdien, 18.februārī, izskatīja Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto priekšlikumu, kas atļautu klātienē sniegt atsevišķus skaistumkopšanas pakalpojumus. EM iepazīstināja valdību ar drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas konceptu, kas balstīts Veselības inspekcijas veiktajā risku analīzē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZDARBNIEKI

Faktiskā bezdarba līmenis janvārī bija 8,8%, reģistrētā – 8%

darba, bezdarbs, reģistrētais bezdarbs, faktiskais bezdarbs, NVA, CSP, statistika, pandēmija, Covid-19, bezdabnieki,
Foto: Unsplash

Latvijā 2021.gada janvārī faktiskā bezdarba līmenis bija 8,8%, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada decembri ir par 0,6 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 8%, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā decembrī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 POTE

Johnson & Johnson meitasuzņēmuma ražotā pote iesniegta apstiprināšanai ES

Farmācijas uzņēmums Johnson & Johnson (J&J) iesniedzis pieteikumu savas Covid-19 vakcīnas apstiprināšanai Eiropas Savienībā, un lēmums par to varētu tikt pieņemts līdz marta vidum, otrdien, 16.februārī, paziņojusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA).

«EZA ir saņēmusi pieteikumu Janssen-Cilag International N.V. izstrādās Covid-19 potes nosacītai reģistrācijai,» pavēstīja EZA, paziņojumā minot J&J Eiropas meitasuzņēmuma nosaukumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS

Pūcem, Balševicam un Bačkuram KNAB piemēro naudassodu par autostāvvietas izmantošanu

Juris Pūce, Edvīns Balševics, Andris Bačkurs, sods, Rīgas satiksme, Rīgas dome, autostāvvieta, Māris Mičerevskis, KNAB, VARAM, sods, LA,
Saeimas deputāts Juris Pūce. Foto: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme maksas autostāvvietas mēneša abonementa izmantošanu piemērojis naudassodu bijušajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP), bijušajam Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājam Edvīnam Balševicam un bijušajam Rīgas domes deputātam Andrim Bačkuram (LA).

Vairāk uzziniet šeit.

 

SNIEGA VĒTRA

Sniega vētrā Ziemeļamerikā bez elektrības paliek astoņi miljoni iedzīvotāju

ASV, Meksika, ziema, sniegs, sals, vētra, laikapstākļi, elektroapgāde, vakcīna
Sniega sega Čikāgā, ASV. Foto: AFP/SCANPIX

Ziemeļamerikā plašus reģionus skārusi sniega vētra. ASV tā prasījusi 21 cilvēka dzīvību, bet Meksikā bez elektrības atstāti aptuveni četri miljoni cilvēku, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Meteorologi izplatījuši brīdinājumus, saskaņā ar kuriem stiprs vējš un neierasti zemas gaisa temperatūras prognozētas un arī reģistrētas, sākot no Kanādas, beidzot ar Meksiku.

Ziemeļkarolīnas štatā ASV četri cilvēki gājuši bojā, kad kādā piekrastes pilsētā sacēlies virpuļviesulis.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas