BNN nedēļas apkopojums: Tilts «uz robežas». Pedagogu cīņa Lietuvā. Jaunā vara Igaunijā

Aizvadītā nedēļa bija «par tiltiem» gan metaforiski, gan burtiski. Neskatoties uz Rīgas domes amatpersonu centieniem pārliecināšanas mākslā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) lika slēgt Deglava tiltu bažās par tā drošību.

Tikmēr Igaunijā «tilti» tika celti – pēc ilgām sarunām beidzot apstiprināta Igaunijas jaunā valdība. Valdības «stūre» paliks līdzšinējā premjera Jiri Ratasa (Jüri Ratas) rokās, bet pie vadības galda pirmo reizi tiks Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE), kas izsaukusi pretrunīgu sabiedrības reakciju.

Savukārt Lietuvā skolotāji uzsākuši sarunas par 1 500 eiro lielu vidējo algu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Viedoklis, Pārmaiņas, Cīņa, Vara, Bloķēšana, Vēlme, Vērtējums.

VIEDOKLIS:

 Pūce iestājas par netaisnības beigšanu, ZZS gatavo «nepadošanās plānu»

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Var saprast, kādēļ Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēlas apturēt administratīvi teritoriālo reformu (ATR) – kad tā tiks īstenota, ZZS var zaudēt savu pārākumu vietējās varās, jo lielākos novados būs arī lielāka deputātu pārstāvniecība, un līdz ar to daudz mazāka iespēja savējo pulciņā «bīdīt lietas», raksta reģionālais laikraksts Ventspilnieks.

Medijs norāda, ka Latvijas Zaļā partija (LZP) visiem spēkiem cenšas «torpedēt» ATR, saucot to par «valsts pārvaldi diskreditējošu» un runājot par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) demisiju.

«ZZS, kurā ietilpst LZP, 2009.gadā uzsāktās reformas tālāku īstenošanu bremzējusi jau visus iepriekšējos gadus, un arī tagad turpina rosīgi gatavot «nepadošanās plānu». Tiesa, izskatās, ka zaļzemniekiem primārās nav pašvaldību intereses, bet gan pašu politiskās dividendes un ietekme reģionos,» komentē Ventspilnieks.

Vairāk uzziniet: šeit.

BLOĶĒŠANA:

Pēc Deglava tilta slēgšanas Ģirģens sagaida RD iesaistīšanos satiksmes regulēšanā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

Pēc Augusta Deglavas ielas pārvada slēgšanas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) sagaida Rīgas domes iesaistīšanos satiksmes regulēšanā un aktīvāku sabiedrības informēšanu par apbraucamajiem ceļiem.

Ģirģens paziņojumā presei norāda, ka Valsts policija, izvērtējot Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) ekspertu iesniegto un publiski pieejamo informāciju, kā arī viņa uzdevumu, satiksmei slēdza Deglava tiltu. Policija patlaban nodrošina savu klātbūtni satiksmes bloķēšanā. Savukārt Rīgas satiksme atbilstoši organizē sabiedriskā transporta kustības izmaiņas un informē par to iedzīvotājus.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

VĒLME:

Lietuvas pedagogi cīnās par 1 500 eiro vidējo algu jau līdz 2022.gadam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Pedagogu protesti Viļņā 2018.gada nogalē

Lietuvas pedagogi šonedēļ uzsākuši sarunas ar Lietuvas Izglītības, zinātnes un sporta ministriju ar mērķi panākt «cienījamu» vidējo atalgojumu 1 500 eiro apmērā nākamo triju gadu laikā. Ja prasības netiks apmierinātas, pedagogi ir gatavi atkārtot neseno skolu streiku.

 Jaunas sarunas, tās pašas prasības

Šonedēļ Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Andrjus Navicks (Andrius Navickas) sarunā ar portālu BNN skaidroja: «Jā, mūsu arodbiedrība šonedēļ uzsāka sarunas ar ministriju, lai spriestu par virkni jautājumu, kuru nav risināti, vai tika daļēji izskatīti 2018.gada nogalē, kad notika skolotāju protesta akcijas. Ja nenonāksim pie kopsaucēja, mēs neizslēdzam neko, arī iešanu ielās ne»

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRMAIŅAS:

NEPLP Latvijas Televīzijas valdi samazina līdz vienam cilvēkam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lēmusi mainīt Latvijas Televīzijas (LTV) valdes statūtus, trīs valdes locekļu vietā paredzot vienu, ziņo portāls LSM.lv.

NEPLP ceturtdien, 25.aprīlī, lēmusi par LTV statūtiem jaunā redakcijā, kas paredz, ka televīzijas valdē ir tikai viens loceklis līdzšinējo trīs vietā un ka valdes locekli ieceļ uz pieciem gadiem.

Ar NEPLP lēmumu līdzšinējā LTV valdes pagaidu locekle Vikija Valdmane-Rozenberga tiek atcelta no amata un viņai visi ar amatu pildīšanu saistītie dokumenti un lietas jānodod LTV valdes loceklim Ivaram Priedem, ziņo LSM.

Vairāk uzziniet: šeit.

VĒRTĒJUMS:

Kaimiņš neatbalstīs Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Partijas KPV LV valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) neatbalstīs KPV LV Saeimas frakcijas vadītāja Ata Zakatistova (KPV LV) izdošanu kriminālvajāšanai.

Politiskā spēka paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pausts, ka Kaimiņa ieskatā pašlaik publiski izskanējušie prokuratūras argumenti Zakatistova izdošanai nepārliecina. Tas vairāk ir vērtējams «kā mēģinājums «piešūt lietu» situācijā, kad tās nav», norāda Kaimiņš.

Vairāk uzziniet: šeit.

VARA:

Igaunijas prezidente apstiprina jauno valdību ar skandalozās EKRE līdzdalību

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida sarokojas ar jaunās valdības vadītāju Jiri Ratasu

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) ir apstiprinājusi nākamās Igaunijas valdības sastāvu, ko vadīs līdzšinējais premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas). Valdība ļaus pirmoreiz pie varas nokļūt Igaunijas Konservatīvai tautas partijai (EKRE), kas izsaukusi pretrunīgu sabiedrības reakciju.

Valdības veidošanas procesā daudz uzmanības šai labējā spārna partijai pievērsuši tās līderi Marts un Martins Helmes (Mart Helme, Martin Helme), kuri savos izteikumos vilkuši paralēles starp abortiem un cilvēku nogalināšanu, draudējuši ar nekārtībām, ja partija neiekļūs valdībā, un centušies ietekmēt žurnālistu darbu.

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

Verbālais terors Ventspils domē; opozīcija sēdē vairs nepiedalīsies, kamēr valdība situāciju neatrisinās

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Esam informējuši valdību, ka mums kā ventspilnieku priekšstāvjiem vairs nav morāla un ētiska pamata piedalīties prettiesiskās Ventspils pilsētas pašvaldības darbā. Tādējādi valdība ir informēta, ka mēs nepiedalīsimies pašvaldības darbā tik ilgi, kamēr valdība, tiesību aizsardzības iestādes, neveiks konkrētus pasākumus situācijas normalizācijai Ventspils pilsētas domē,» ziņo Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti.

Piektdien, 26.aprīlī, notiks kārtējā Ventspils pilsētas domes sēde. Tomēr domes opozīcijas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis pieņēmuši lēmumu tajā nepiedalīties.

Vairāk uzziniet: šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas