bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.01.2020 | Vārda dienas: Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests

BNN nedēļas apkopojums: Amatu vērtējums. Alkohola kari. Bizness ar VDK aģentu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizvadītajā nedēļā sašūpojušies vairāki krēsli kā Rīgas domē, tā Saeimā, Ģenerālprokuratūrā un transporta nozarē.

«Dumpinieku četrinieks» Latvijas galvaspilsētā rosina «sākt no nulles» un visiem domes deputātiem atteikties no saviem amatiem. Pēc ilglaicīgas lēmuma atlikšanas Saeima vienojusies kriminālvajāšanai izdot KPV LV  Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Ati Zakatistovu. Tāpat Latvijas parlamenta deputāti savākuši nepieciešamo parakstu skaitu, lai pārskatītu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam.

Kamēr Latvijas dzelzceļa padome vilcinās ar lēmumu par valdes daļēju atlaišanu, Lietuvā mediji un varas iestādes aktīvi ķērušies pie Lietuvas dzelzceļa darījumu pārskatīšanas. Lietuvas sabiedriskais medijs vērsis uzmanību, ka valsts uzņēmums jau gadiem sadarbojas ar bijušā VDK aģenta kompāniju Latvijā. Jāpiebilst, ka arī Latvijas dzelzceļam darījumi ar šo pašu kompāniju nav sveši, un maijā vien parakstīti līgumi teju piecu miljonu eiro vērtībā.

Aizvadītā nedēļa iezīmē arī «grādīgo» tematu aktualitāti. Kamēr Latvija un Igaunija savstarpēji diskutē, kā izvairīties no alkoholu cenu kariem, Lietuva pieņēmusi lēmumus aizliegt bērnu šampanieti, uzsverot, ka līdzšinējā prakse veicinājusi iecietību pret alkohola patēriņu jauniešu vidū.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Zaudētās tiesības, Liegums, Grādīgā stratēģija, Prezidenta kanceleja, Šaubīgie darījumi, Izvērtējums, Imitācijai nē, Igauņu izvēle, Rīgas dome.

 

ZAUDĒTĀS TIESĪBAS:

Saeima lemj izdot Zakatistovu kriminālvajāšanai

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimas deputāts Atis Zakatistovs

Saeima ceturtdien, 6.jūnijā, lēmusi KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV) izdot kriminālvajāšanai.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Zakatistovs tādējādi ir zaudējis tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Šajā laikā deputāts saņem pusi sava atalgojuma.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lūdza prokuratūrai par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēt Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

Vairāk uzziniet:  šeit.

 

LIEGUMS:

Latvijā aptur zāļu Rigvir reģistrāciju

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Līdz neatbilstību novēršanai Zāļu valsts aģentūra (ZVA) apturējusi zāļu Rigvir šķīdums injekcijām reģistrāciju.

ZVA skaidroja, ka šī gada laikā tika konstatēti kvalitātes defekti vairākām Rigvir sērijām, tādēļ tika apturēta šo zāļu izplatīšana. Uzņēmums, kas zāles Rigvir reģistrējis – SIA Latima –, joprojām nav noteicis konkrētu, viennozīmīgu neatbilstības cēloni konstatētajam kvalitātes defektam, skaidroja ZVA.

Reaģējot uz 38 pacientu un ārstu pieprasījumu, Veselības inspekcija atļāvusi izplatīt vienu zāļu Rigvir sēriju melanomas pacientiem, kuriem ārstēšana ar šo medikamentu jau sākta.

Vairāk uzziniet:  šeit.

 

GRĀDĪGĀ STRATĒĢIJA:

Alkohola cenu kari starp Latviju un Igauniju – valstu ministri pārrunā risinājumus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas un Latvijas ārlietu ministri, Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) un Edgars Rinkēvičs (JV), pēc Baltijas jūras valstu padomes tikšanās pārrunāja abu valstu politiku alkohola akcīzes noteikšanā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rinkēvičs un Reinsals bija vienisprātis, ka abu valstu finanšu ministriem vajadzētu konsultēties par izmaiņām akcīzes nodoklī.

Jau vēstīts, ka pirmajā lasījumā Igaunijas parlamentā pieņemts likumprojekts, ar kuru akcīze alkoholam tiktu samazināta par 25%. Latvija, atbildot uz šo soli, arī plāno samazināt akcīzes nodokli.

Igaunija akcīzes nodokli vēlas samazināt, lai novērstu zaudējumus budžetam, ko rada igauņi un somi, kuri uz Latviju brauc iegādāties alkoholu. Kritiķi norāda ka tas tikai samazinās ienākumus no akcīzes, jo iegādes apjomiem būtu jāpalielinās, lai tikai nodrošinātu pašreizējo ieņēmumu līmeni.

Vairāk uzziniet:  šeit.

 

PREZIDENTA KANCELEJA:

Levits izvēlējies Prezidenta kancelejas vadītāju

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Andris Teikmanis

Jaunievēlētais prezidents Egils Levits par Valsts prezidenta kancelejas vadītāju ir izvēlējies vēstnieku Andri Teikmani, kurš ir piekritis ieņemt šo amatu no 8.jūlija, kad nokārtos saistības par vēstnieka pienākumu pildīšanu.

Savukārt par Levita ārlietu padomnieci uzrunāta vēstniece Solveiga Silkalna. Arī viņa piekritusi pildīt šos pienākumus no 8.jūlija, informē Levita padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

ŠAUBĪGIE DARĪJUMI:

Lietuvas dzelzceļš slēdzis 130 miljonus vērtus līgumus ar bijušo VDK aģentu Simoņenkovu par spīti viņa saistībai ar Putinu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas dzelzceļu (Lietuvos geležinkeliai) ar bijušā Valsts drošības komitejas (VDK) darbinieka Jurija Simoņenkova kompāniju Sigmen Latvijā saista 130 miljonu eiro vērti līgumi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT. Simoņenkova VDK laikos nodibināto kontaktu tīkls aizved līdz pat personām, kas pietuvinātas Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Par spīti saistībām ar Krievijas varas eliti, nevienu no darījumiem nav pārbaudījušas Lietuvas varas iestādes, ziņo LRT. Dažos gadījumos gan komisija, kas atbild par biznesa darījumu ietekmi uz valsts drošību, ir liegusi Lietuvas dzelzceļam slēgt darījumus ar Sigmen.

Jāatzīmē, ka arī Latvijas dzelzceļam darījumi ar Sigmen nav sveši, un 2019.gada maijā vien noslēgti līgumi teju piecu miljonu eiro vērtībā, liecina Latvijas Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamie dati.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

IZVĒRTĒJUMS:

Kalnmeiers Temīdas svaros. 34 Saeimas deputāti piekrīt ģenerālprokurora pārbaudei

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Saeimā ir savākti nepieciešamie 34 parlamenta deputātu paraksti, lai tiktu veikta Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķu rosinātā pārbaude ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstības amatam izvērtēšanai.

Par šo ierosinājumu vēl plānots lemt Saeimā.

Iesniegumu parakstījuši dažādi koalīcijas partiju deputāti.

BNN jau ziņoja, ka JKP līdera Jāņa Bordāna vadītā Tieslietu ministrija maijā nāca klajā ar rosinājumu diskutēt par ģenerāl- prokurora Kalnmeiera atbilstību amatam.

Vairāk uzziniet: šeit.

IMITĀCIJAI NĒ:

Lietuvieši aizliedz bērnu šampanieti

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas parlaments atbalstījis likumprojektu, kas aizliedz tirgot bērniem un pusaudžiem paredzētus produktus, kas imitē alkoholu un tā iepakojumu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Likumprojekta autori skaidro, ka dzirkstošie dzērieni, kas iepakoti šampanieša iepakojumam līdzīgās pudelēs un tirgoti kā bērnu šampānieši, un bezalkoholiskie punši iedrošina uz alkohola patēriņu pusaudžus. Tāpat autori norāda, ka šie produkti pieaugušo vidū veicina iecietību pret alkohola patēriņu jauniešu vidū.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

IGAUŅU IZVĒLE:

Igaunijas valdības koalīcija atbalsta Simsoni eirokomisāres amatam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kadrija Simsone

Igaunijas valdības koalīcija eirokomisāra amatam atbalstījusi bijušās ekonomikas ministres Kadrijas Simsones (Kadri Simson) kandidatūru, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Simsoni amatam izvirzīja viņas partijas biedrs, premjerministrs Jiri Ratas (Jüri Ratas). Atbalstu paudusi arī abu pārstāvētā Centra partija.

Simsone tiek virzīta gan kā līdzšinējā eirokomisāra Andrjusa Ansipa (Andrus Ansip) aizstājēja līdz oktobrim, gan kā viņa pēctece uz nākamo piecgades termiņu. Tā kā Ansips ticis ievēlēts Eiropas Parlamentā, viņam jāizvēlas starp eirokomisāra posteni vai vietu parlamentā.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

RĪGAS DOME:

No Saskaņas izslēgto deputātu četrinieks aicina visiem Rīgas domes spēkiem atteikties no amatiem un «sākt no nulles»

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija, kurā apvienojušies četri no Saskaņas izslēgtie deputāti, nākusi klajā ar aicinājumu visiem Rīgas domē pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem atteikties no pašvaldībā ieņemamajiem amatiem, tai skaitā arī no mēra, viņa vietnieka un komiteju vadītāju amatiem, un domes darbu sākt «no nulles punkta», vedot jaunas sarunas par koalīcijas veidošanu.

Šāds aicinājums atklātas vēstules formā tiks izsūtīts Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) un visām domes frakcijām, informēja Neatkarīgo deputātu frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs.

«Ņemot vērā notiekošo Rīgas domē kopš pēdējās domes sēdes un rūpējoties par rīdzinieku interesēm, mēs aicinām visus Rīgas domē ievēlētos politiskos spēkus uzņemties politisko atbildību par pašvaldībā notiekošo,» teikts Neatkarīgo deputātu frakcijas sagatavotajā atklātajā vēstulē domniekiem, kurā situācija galvaspilsētas rātē nodēvēta par politisko krīzi.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!