bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 20.08.2019 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss, Rojs

BNN nedēļas apkopojums: Amatu vērtējums. Alkohola kari. Bizness ar VDK aģentu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizvadītajā nedēļā sašūpojušies vairāki krēsli kā Rīgas domē, tā Saeimā, Ģenerālprokuratūrā un transporta nozarē.

«Dumpinieku četrinieks» Latvijas galvaspilsētā rosina «sākt no nulles» un visiem domes deputātiem atteikties no saviem amatiem. Pēc ilglaicīgas lēmuma atlikšanas Saeima vienojusies kriminālvajāšanai izdot KPV LV  Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Ati Zakatistovu. Tāpat Latvijas parlamenta deputāti savākuši nepieciešamo parakstu skaitu, lai pārskatītu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam.

Kamēr Latvijas dzelzceļa padome vilcinās ar lēmumu par valdes daļēju atlaišanu, Lietuvā mediji un varas iestādes aktīvi ķērušies pie Lietuvas dzelzceļa darījumu pārskatīšanas. Lietuvas sabiedriskais medijs vērsis uzmanību, ka valsts uzņēmums jau gadiem sadarbojas ar bijušā VDK aģenta kompāniju Latvijā. Jāpiebilst, ka arī Latvijas dzelzceļam darījumi ar šo pašu kompāniju nav sveši, un maijā vien parakstīti līgumi teju piecu miljonu eiro vērtībā.

Aizvadītā nedēļa iezīmē arī «grādīgo» tematu aktualitāti. Kamēr Latvija un Igaunija savstarpēji diskutē, kā izvairīties no alkoholu cenu kariem, Lietuva pieņēmusi lēmumus aizliegt bērnu šampanieti, uzsverot, ka līdzšinējā prakse veicinājusi iecietību pret alkohola patēriņu jauniešu vidū.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Zaudētās tiesības, Liegums, Grādīgā stratēģija, Prezidenta kanceleja, Šaubīgie darījumi, Izvērtējums, Imitācijai nē, Igauņu izvēle, Rīgas dome.

 

ZAUDĒTĀS TIESĪBAS:

Saeima lemj izdot Zakatistovu kriminālvajāšanai

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimas deputāts Atis Zakatistovs

Saeima ceturtdien, 6.jūnijā, lēmusi KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV) izdot kriminālvajāšanai.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Zakatistovs tādējādi ir zaudējis tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Šajā laikā deputāts saņem pusi sava atalgojuma.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lūdza prokuratūrai par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēt Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

Vairāk uzziniet:  šeit.

 

LIEGUMS:

Latvijā aptur zāļu Rigvir reģistrāciju

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Līdz neatbilstību novēršanai Zāļu valsts aģentūra (ZVA) apturējusi zāļu Rigvir šķīdums injekcijām reģistrāciju.

ZVA skaidroja, ka šī gada laikā tika konstatēti kvalitātes defekti vairākām Rigvir sērijām, tādēļ tika apturēta šo zāļu izplatīšana. Uzņēmums, kas zāles Rigvir reģistrējis – SIA Latima –, joprojām nav noteicis konkrētu, viennozīmīgu neatbilstības cēloni konstatētajam kvalitātes defektam, skaidroja ZVA.

Reaģējot uz 38 pacientu un ārstu pieprasījumu, Veselības inspekcija atļāvusi izplatīt vienu zāļu Rigvir sēriju melanomas pacientiem, kuriem ārstēšana ar šo medikamentu jau sākta.

Vairāk uzziniet:  šeit.

 

GRĀDĪGĀ STRATĒĢIJA:

Alkohola cenu kari starp Latviju un Igauniju – valstu ministri pārrunā risinājumus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas un Latvijas ārlietu ministri, Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) un Edgars Rinkēvičs (JV), pēc Baltijas jūras valstu padomes tikšanās pārrunāja abu valstu politiku alkohola akcīzes noteikšanā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rinkēvičs un Reinsals bija vienisprātis, ka abu valstu finanšu ministriem vajadzētu konsultēties par izmaiņām akcīzes nodoklī.

Jau vēstīts, ka pirmajā lasījumā Igaunijas parlamentā pieņemts likumprojekts, ar kuru akcīze alkoholam tiktu samazināta par 25%. Latvija, atbildot uz šo soli, arī plāno samazināt akcīzes nodokli.

Igaunija akcīzes nodokli vēlas samazināt, lai novērstu zaudējumus budžetam, ko rada igauņi un somi, kuri uz Latviju brauc iegādāties alkoholu. Kritiķi norāda ka tas tikai samazinās ienākumus no akcīzes, jo iegādes apjomiem būtu jāpalielinās, lai tikai nodrošinātu pašreizējo ieņēmumu līmeni.

Vairāk uzziniet:  šeit.

 

PREZIDENTA KANCELEJA:

Levits izvēlējies Prezidenta kancelejas vadītāju

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Andris Teikmanis

Jaunievēlētais prezidents Egils Levits par Valsts prezidenta kancelejas vadītāju ir izvēlējies vēstnieku Andri Teikmani, kurš ir piekritis ieņemt šo amatu no 8.jūlija, kad nokārtos saistības par vēstnieka pienākumu pildīšanu.

Savukārt par Levita ārlietu padomnieci uzrunāta vēstniece Solveiga Silkalna. Arī viņa piekritusi pildīt šos pienākumus no 8.jūlija, informē Levita padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

ŠAUBĪGIE DARĪJUMI:

Lietuvas dzelzceļš slēdzis 130 miljonus vērtus līgumus ar bijušo VDK aģentu Simoņenkovu par spīti viņa saistībai ar Putinu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas dzelzceļu (Lietuvos geležinkeliai) ar bijušā Valsts drošības komitejas (VDK) darbinieka Jurija Simoņenkova kompāniju Sigmen Latvijā saista 130 miljonu eiro vērti līgumi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT. Simoņenkova VDK laikos nodibināto kontaktu tīkls aizved līdz pat personām, kas pietuvinātas Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Par spīti saistībām ar Krievijas varas eliti, nevienu no darījumiem nav pārbaudījušas Lietuvas varas iestādes, ziņo LRT. Dažos gadījumos gan komisija, kas atbild par biznesa darījumu ietekmi uz valsts drošību, ir liegusi Lietuvas dzelzceļam slēgt darījumus ar Sigmen.

Jāatzīmē, ka arī Latvijas dzelzceļam darījumi ar Sigmen nav sveši, un 2019.gada maijā vien noslēgti līgumi teju piecu miljonu eiro vērtībā, liecina Latvijas Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamie dati.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

IZVĒRTĒJUMS:

Kalnmeiers Temīdas svaros. 34 Saeimas deputāti piekrīt ģenerālprokurora pārbaudei

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Saeimā ir savākti nepieciešamie 34 parlamenta deputātu paraksti, lai tiktu veikta Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķu rosinātā pārbaude ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstības amatam izvērtēšanai.

Par šo ierosinājumu vēl plānots lemt Saeimā.

Iesniegumu parakstījuši dažādi koalīcijas partiju deputāti.

BNN jau ziņoja, ka JKP līdera Jāņa Bordāna vadītā Tieslietu ministrija maijā nāca klajā ar rosinājumu diskutēt par ģenerāl- prokurora Kalnmeiera atbilstību amatam.

Vairāk uzziniet: šeit.

IMITĀCIJAI NĒ:

Lietuvieši aizliedz bērnu šampanieti

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas parlaments atbalstījis likumprojektu, kas aizliedz tirgot bērniem un pusaudžiem paredzētus produktus, kas imitē alkoholu un tā iepakojumu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Likumprojekta autori skaidro, ka dzirkstošie dzērieni, kas iepakoti šampanieša iepakojumam līdzīgās pudelēs un tirgoti kā bērnu šampānieši, un bezalkoholiskie punši iedrošina uz alkohola patēriņu pusaudžus. Tāpat autori norāda, ka šie produkti pieaugušo vidū veicina iecietību pret alkohola patēriņu jauniešu vidū.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

IGAUŅU IZVĒLE:

Igaunijas valdības koalīcija atbalsta Simsoni eirokomisāres amatam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kadrija Simsone

Igaunijas valdības koalīcija eirokomisāra amatam atbalstījusi bijušās ekonomikas ministres Kadrijas Simsones (Kadri Simson) kandidatūru, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Simsoni amatam izvirzīja viņas partijas biedrs, premjerministrs Jiri Ratas (Jüri Ratas). Atbalstu paudusi arī abu pārstāvētā Centra partija.

Simsone tiek virzīta gan kā līdzšinējā eirokomisāra Andrjusa Ansipa (Andrus Ansip) aizstājēja līdz oktobrim, gan kā viņa pēctece uz nākamo piecgades termiņu. Tā kā Ansips ticis ievēlēts Eiropas Parlamentā, viņam jāizvēlas starp eirokomisāra posteni vai vietu parlamentā.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

RĪGAS DOME:

No Saskaņas izslēgto deputātu četrinieks aicina visiem Rīgas domes spēkiem atteikties no amatiem un «sākt no nulles»

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija, kurā apvienojušies četri no Saskaņas izslēgtie deputāti, nākusi klajā ar aicinājumu visiem Rīgas domē pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem atteikties no pašvaldībā ieņemamajiem amatiem, tai skaitā arī no mēra, viņa vietnieka un komiteju vadītāju amatiem, un domes darbu sākt «no nulles punkta», vedot jaunas sarunas par koalīcijas veidošanu.

Šāds aicinājums atklātas vēstules formā tiks izsūtīts Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) un visām domes frakcijām, informēja Neatkarīgo deputātu frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs.

«Ņemot vērā notiekošo Rīgas domē kopš pēdējās domes sēdes un rūpējoties par rīdzinieku interesēm, mēs aicinām visus Rīgas domē ievēlētos politiskos spēkus uzņemties politisko atbildību par pašvaldībā notiekošo,» teikts Neatkarīgo deputātu frakcijas sagatavotajā atklātajā vēstulē domniekiem, kurā situācija galvaspilsētas rātē nodēvēta par politisko krīzi.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Igaunijas prezidente atbalsta nodokļa ieviešanu elektroenerģijai no Krievijas

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai aplikt ar nodokli Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Turklāt prezidente uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs ES lēmums.

MK vēlas palielināt atbalstu reemigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai

«Šis atbalsts ir svarīgs, jo cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību, ir mazāk iespēju pretendēt un saņemt atbalstus no citām valstī paredzētām atbalsta programmām.»

Par Rīgas otro vicemēru ievēlēta saskaņiete Vladova

Par Vladovu balsoja 11 Gods kalpot Rīgai deputāti, četri Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, trīs deputātu bloka Rīgai! biedri, kā arī 17 Saskaņas deputāti.

Virzienā uz risinājumu? Valdība konceptuāli atbalsta ekonomisko lietu tiesas izveidi

Ministru kabineta sēdes darba kārtībai pievienotajā konceptuālajā ziņojumā lasāms, ka ekonomisko lietu tiesai darbu paredzēts sākt 2021.gada 1.janvārī.

Veidojot sabiedrisko pasūtījumu, būs jāņem vērā arī ārzemju latviešu intereses

Ar mērķi veicināt ar diasporu saistītu norišu atspoguļošanu sabiedriskajā pasūtījumā un paplašināt sabiedrisko mediju saturu, kā arī to pakalpojumu pieejamību ārzemju latviešiem, valdība akceptējusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Plāno izvērtēt 12 Rīgas pašvaldības uzņēmumu darbību

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstījusi lēmumprojektu par neatkarīga ārējā izvērtējuma veikšanu pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās, piemēram, SIA Rīgas namu pārvaldnieks un SIA Rīgas ūdens.

Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru

Ministru viedokļiem daloties, valdība otrdien, 20.augustā, tomēr vēl nepieņēma lēmumu Latvijas Universitātes rektora jautājumā.

Daugavpils slimnīcā atsāktas plānveida operācijas

Pilsētas domes priekšsēdētājs klāstīja, ka slimnīca turpina darbu iepriekšējā režīmā, nodrošinot gan neatliekamo, gan plānveida palīdzību, nesamazinot ieplānoto operāciju skaitu.

Parakstīta Latvijas-Indijas sadarbības programma kultūrā

Sadarbības programma aptver abu valstu sadarbību mūzikā un dejā, kultūras mantojuma jomā, kino jomā, muzeju, kā arī bibliotēku un arhīvu starpā.

Apsūdzēti divi SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu krāpties ar OIK

Tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēti divi uzņēmuma SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu ar viltu iegūt tiesības nodot elektroenerģiju OIK ietvaros.

Swedbank: Reģionu iedzīvotāji mājoklim un pārtikai tērē vairāk nekā rīdzinieki

Latvijas reģionu iedzīvotājiem pārtikas un mājokļu izdevumu slogs attiecībā pret ienākumiem ir krietni lielāks nekā rīdziniekiem, secināts Swedbank finanšu institūta pētījumā.

VNĪ samazina valstij piederošo degradēto būvju skaitu

Valsts nekustamie īpašumi šogad pirmajā pusgadā vidi degradēto būvju skaitu samazinājusi par 28 būvēm – no tām 23 pārdotas izsolēs, piecas nojauktas.

Valsts kanceleja: Nevar pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu

Izvērtējot precizēto IZM sagatavoto rīkojuma projektu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, nav iespējams pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu, teikts Valsts kancelejas sagatavotajā atzinumā.

El Salvadorā cer uz abortu aizliegumu mīkstināšanu; attaisno sievieti par nedzīva bērna laišanu pasaulē

El Salvadoras tiesa attaisnojusi 21 gadu vecu sievieti, kurai saistībā ar valsts striktajiem abortu aizliegumiem tika piespriest cietumsods par to, ka viņa laidusi pasaulē nedzīvu bērniņu, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

PTAC: 34% iedzīvotāju atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām

77% iedzīvotāju atvaļinājuma laikā atļaujas lielākus tēriņus nekā plānots, bet 34% atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra dati.

Lielbritānija: Izbeigsim ES pilsoņu brīvu ieceļošanu 31.oktobrī

Lielbritānija izbeigs Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu brīvu ieceļošanu valstī uzreiz pēc izstāšanās no bloka 31.oktobrī, tā pavēstījusi britu valdība, kas gatavojas straujai aiziešanai no ES bez vienošanās.

Cerībās uz tirdzniecības kara atrisinājumu akciju cenas kāpj

Pasaules akciju tirgos bija kāpums, pieaugot optimismam par ekonomikas stimulēšanas pasākumiem Ķīnā un Vācijā un cerībām uz progresu sarunās ASV-Ķīnas tirdzniecības kara atrisināšanai.

Reirs: Tādi uzņēmumi kā Rīgas satiksme nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem

Plānots noteikt, ka uzņēmumi, kas atbilstoši Eiropas Savienības kritērijiem ir iekļaujami vispārējā valdības sektorā, nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem, sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Plašā divstāvu mājas ugunsgrēkā gājis bojā nepilngadīgs jaunietis

Tā kā dzīvojamā ēka uz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdi jau dega pilnā platībā, ugunsdzēsējiem glābējiem nebija iespējams iekļūt ēkā, lai to pārmeklētu.

Cilvēktiesību komisija: nepieciešams rīkot konkursu uz vakanto NEPLP locekļa vietu

Nepieciešams rīkot konkursu, lai aizpildītu pēc Guntas Līdakas atkāpšanās no amata vakanto Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa vietu.

Kariņš: Koalīcija gatava panākt kompromisu par 2020.gada budžetu

Valdību veidojošās partijas vēl nav panākušas vienošanos par 2020.gada budžetu, tomēr tās ir gatavas kompromisam.

Izdevies sarunāt – Burovs kļuvis par Rīgas mēru

Pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien, 19.augustā, Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Iekļaujot Rīgas satiksmi valsts budžeta deficītā, fiskālā telpa samazinās par 72 milj.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā to nosaka Eiropas Savienības kritēriji, ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā.

Rīgas valdošās partijas atradušas kopsaucēju, vienojušās par koalīcijas līgumu

Rīgas Domē partijas Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! ir pārvarējušas domstarpības un parakstījušas koalīcijas līgumu, pirmdien pēc abu domes frakciju kopsēdes norādīja partiju pārstāvji.

VARAM nesaskata šķēršļus Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumam uz 20 gadiem

Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nepārkāpj normatīvos aktus, tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


-->