bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 31.03.2020 | Vārda dienas: Atvars, Gvido
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Zoodārzs paliek bez Līdakas. Misāne uz Latviju. Iztiks bez «pelēkā saraksta»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN nedēļas apkopojums, BNN nedēļa, aktualitātes, aktuālākie notikumi, svarīgākie notikumi, nedēļas ziņas, nedēļa Latvijā

Šī nedēļa turpinājās saspringtā neziņā par Dānijā apcietinājumā esošās Latvijas pilsones Kristīnes Misānes likteni. Kamēr tauta mobilizējās, vācot parakstus iniciatīvu vietnē change.org, Latvijas Ģenerālprokuratūra pēc jaunu pierādījumu saņemšanas izdeva Eiropas apcietinājuma orderi, kas arī bijis par pamatu Dānijas ģenerālprokurora atzinumam, ka sieviete jāizdod Latvijai.

Šonedēļ arī pienāca ilgi gaidītais spriedums Maxima traģēdijas lietā, par kuru jau iepriekš biedrības Zolitūde 21.11. vadītāja Regīna Ločmele-Luņova izteicās, ka «tautai tas nepatiks». Politiķe nekļūdījās. Par vainīgu tika atzīts tikai būvinženieris Ivars Sergets. Pārējie 54 cilvēku bojāejā tika attaisnoti.

Partijas arī sākušas pamazām rosīties uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, kas pašlaik paredzētas 25.aprīlī. Kamēr Mārtiņš Staķis (AP) un Oļegs Burovs (GKR) smaida Rīgas iedzīvotājiem no reklāmas stabiem, partiju apvienība Jaunā Vienotība nav ļāvusi nu jau bijušajam Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim nonākt bezdarbniekos. Proti, lai arī Ķuzis svētkos labprāt danco ar bijušo VDK darboni Juri Savicki, partija atvēlējusi viņam vietu sarakstā Rīgas domes vēlēšanās.

Darba nedēļas noslēgumā arī parādījās pozitīvs paziņojums, ka Latvijas finanšu sektora centieni attīrīties ir vainagojušies panākumiem. Proti, FATF nolēmis neiekļaut Latviju «pelēkajā sarakstā».

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Nebūsim zem lupas, Cīņa, Sadancošanās, Spriedums, Paziņojums, Plāns, Dzimstība un Izmaiņas.

NEBŪSIM ZEM LUPAS

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

FATF, pelēkais saraksts, Moneyval, korupcijas apkarošana, naudas atmazgāšana, Krišjānis Kariņš,

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa (FATF) lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā», informē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.

Šonedēļ Parīzē notika FATF plenārsesija, kuras laikā tika lemts par Latvijas iekļaušanu valstu sarakstā, kurās ir konstatēti stratēģiski trūkumi naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā jeb tā saucamajā «pelēkajā sarakstā».

Vairāk uzziniet: šeit.

 

CĪŅA

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

ECT, Eiropas Cilvēktiesību tiesa, Kristīne Misāne, DĀR, izdošana, bērnu nolaupīšana, tiesa, Ārlietu ministrija

Dānijas tiesa ceturtdien, 20.februārī, apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora lēmumu atcelt Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR). Turklāt Dānijas ģenerālprokurors arī atzinis, ka Misāne jāizdod Latvijai, vēsta aģentūra Ritzau.

Lēmumu par atteikšanos izdod Misāni DĀR ģenerālprokurors Jāns Rekendorfs pieņēmis, jo Latvijas Ģenerālprokuratūra pēc jaunu pierādījumu saņemšanas izdeva Eiropas apcietinājuma orderi pret Misāni un nosūtīja Dānijas kompetentajai iestādei aicinājumu viņu izdot Latvijai. 

Vairāk uzziniet: šeit.

«SADANCOŠANĀS»

Ķuža draudzība ar padomju VDK darboni Savicki netraucē JV kopā ar viņu startēt Rīgas domes vēlēšanās

Ints Ķuzis, VP, Valsts policija

Ints Ķuzis

Bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis pievienojies partiju apvienībai Jaunā Vienotība (JV) un grasās startēt gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, BNN uzzināja partijā.

Ķuzis ievēlēšanas gadījumā gatavs darboties pie korupcijas apkarošanas un drošības jautājumiem. Jāatzīmē, ka pirms atkāpšanās no amata Ķuzis Valsts policijas 101.jubilejas svinībās tika manīts, dejodams ar hokeja kluba Dinamo un Krievijas gāzes kompānijas Itera Latvija šefu Juri Savicki.

Vairāk uzziniet: šeit.

SPRIEDUMS

Maxima traģēdijas lietā būvinženierim Sergetam piespriež sešu gadu cietumsodu

Maxima traģēdija, Zolitūdes traģēdija, sagrūšana, tiesas spriedums, Regīna Ločmele-Luņova, Saskaņa, biedrība Zolitūde 21.11.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa otrdien, 18.februārī, sākusi nolasīt spriedumu tā dēvētajā Maxima traģēdijas krimināllietā, būvinženieriem Ivaram Sergetam piespriežot sešu gadu cietumsodu, kā arī uz pieciem gadiem aizliedzot ieņemt savu amatu.

Tiesa arī atstāja spēkā viņam piemērotos drošības līdzekļus.

Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu.

Savukārt tiesa visās apsūdzībās attaisnoja veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi, arhitektu Andri Kalinku, kā arī par nevainīgu atzina būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu un uzņēmuma Re&Rebūvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu.

Vairāk uzziniet: šeit.

PAZIŅOJUMS

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

Andris Morozovs,Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, Ingmārs Līdaka, amats, atlaišana

Ingmārs Līdaka

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs (S), apstiprināja Līdaka.

Līdaka sacīja, ka pašlaik nevarot komentēt atlaišanas iemeslus, jo vēl neesot iepazinies ar lēmuma motivāciju.

Morozova izplatītajā preses paziņojumā pausts pieņēmums, ka atlaišana saistīta ar zemesgabalu Mežaparkā, kas 2011.gadā nodots bezatlīdzības lietošanā Rīgas zoodārzam. «Atlaižot valdi, ir sagatavota augsne Rīgas pilsētai piederoša īpašuma atsavināšanai,» apgalvo Morozovs.

Vairāk uzziniet: šeit.

PLĀNS

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

alkohols, akzīzes nodoklis, igauņi, budžeta ieņēmumi,

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks. To paredz Saeimā ceturtdien, 20.februārī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par akcīzes nodokli, ziņo Saeimas Preses dienestā.

Akcīzes nodokļa likme no 1.marta tiks paaugstināta vidēji par pieciem procentiem. Līdzīgs kāpums plānots arī 2021.gadā. Valsts budžets kopā no akcīzes nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa salīdzinājumā pret plānoto 2017.gadā apstiprinātajās nodokļu pamatnostādnēs nezaudēs apmēram sešus miljonus eiro šogad un 27 miljonus eiro 2021.gadā, teikts grozījumu anotācijā.

Vairāk uzziniet: šeit.

DZIMSTĪBA

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

 

CSP, statistika, laulību skaits, dzimstība, mirstība, latvieši, demogrāfijas līmenis, bērni, jaundzimušie

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Reģistrēto mirušo skaits janvārī ir 2,7 tūkstoši, un tas ir par 13% mazāk nekā janvārī pirms gada.

Dabiskais pieaugums Latvijā ir negatīvs kopš 1991.gada. 2020.gada janvārī reģistrēto miršanas gadījumu skaits par 1,1 tūkstoti pārsniedza reģistrēto dzimušo skaitu.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZMAIŅAS

Veselības ministrija, Nacionālais veselības dienests, e- veselība, digitālie risinājumi

Veselības ministre Ilze Viņķele

Veselības ministrija visu uzmanību veltīs jau esošajiem e-veselības pakalpojumiem un neattīstīs tās nākamo kārtu, tā piektdien, 21.februārī, preses brīfingā paziņojusi veselības ministre llze Viņķele (AP).

Esošā e-veselības sistēma tika radīta pirms vairāk nekā desmit gadiem un kopš tā laika prasības un izpratne par nepieciešamajiem produktiem un digitālajiem risinājumiem ir būtiski mainījušās. Jaunu pakalpojumu pievienošana sistēmai ir apgrūtināta, neietekmējot jau esošo pakalpojumu pieejamību, kurus jau tagad atzinīgi novērtējuši ārsti, farmaceiti, kā arī pacienti, informē Veselības ministrijā.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!