bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 04.04.2020 | Vārda dienas: Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalds, Herta, Valda

BNN nedēļas apkopojums: Ir tikai viens ceļš. Daudz darba. Pārceltās vēlēšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ja nedēļas sākumā Latvijā vēl bija 30 saslimšanas gadījumu ar koronavīrusu COVID-19, tad līdz nedēļas beigām tas sasniedzis trīsciparu skaitli. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un citi varas pārstāvji katrā paziņojumā presei izsaka pateicību gan mediķiem, gan policistiem, gan tai saprātīgajai tautas daļai, kas paliek mājās un ievēro drošības pasākumus, un reizē arī aicina visus turpināt ievērot izolācijas pasākumus, jo tas ir vienīgais ceļš uz efektīvu vīrusa izplatības ierobežošanu.

Jāatzīmē, ka šonedēļ Itālijā mirušo skaits no COVID-19 nupat pārsniedzis Ķīnā mirušo no šīs slimības.

Kamēr kultūras darbinieki, mākslinieki cītīgi izmanto un popularizē tiešsaistes iespējas, lai cilvēki varētu izklaidēties un izglītoties mājās, Valsts policija turpina ziņot par cilvēkiem, kuri pārkāpj noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Arī sociālajos tīklos ik pa brīdim parādās nikni ieraksti saistībā ar vērojumiem, ka cilvēki pēc ceļojuma nesēž mājās. Tanī pašā laikā citi dalās ar iespaidiem, kā norit darbs un dzīve, lielāko daļu laika pavadot mājās, iepirkšanos organizējot atšķirīgi no ierastā un meklējot kaimiņus, kuriem, iespējams, vajadzīga palīdzība ar iepirkumu piegādi.

Koronavīruss liek valdībai strādāt pie valsts atbalsta sistēmas izstrādes tiem, kuri šobrīd nesaņem peļņu vīrusa dēļ. Pašlaik valsts atbalsts COVID-19 seku likvidācijai sasniedzis vairāk nekā divus miljardus eiro.

Tāpat slimības dēļ tiek plānots pārcelt Rīgas domes vēlēšanas no 25.aprīļa uz 6.jūniju.

Šonedēļ arī KPV LV nonāca pie jaunā kandidāta ekonomikas ministram. Partija izraudzījusi Saeimas deputātu Jāni Vitenbergu. Pagaidām gan tālākas sarunas par apstiprināšanu nav izskanējušas.

Tāpat šajā nedēļā pēkšņi izskanējušas bēdīgas ziņas par to, ka mūžībā devusies Saeimas deputāte no Jaunās konservatīvās partijas Juta Strīķe.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Sēras, Trūkumi, Daudz darba, Lūgums, Ierosinājums, Amats.

ĀRKĀRTAS SITUĀCIJA

Valsts atbalsts COVID-19 seku mazināšanai sasniedzis vairāk nekā divus miljardus eiro

COVID-19, koronavīruss, Altum, Jānis Reirs, Reirs, Valsts kase

Valsts atbalsts jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 radītās krīzes seku mazināšanai sasniedzis vairāk nekā divus miljardus eiro, norāda finanšu ministrs Jānis Reirs (JV). 

Pēc viņa aplēsēm, valsts plānotais atbalsts COVID-19 radītās krīzes mazināšanai no sākotnēji plānotā viena miljarda eiro nu jau ir sasniedzis nedaudz virs diviem miljardiem eiro.

Ceturtdien, 19.martā, valdībā atbalstītais priekšlikums par dīkstāves pabalstu krīzes visvairāk skarto uzņēmumu darbiniekiem valstij izmaksās no 60 miljoniem eiro līdz pat 200 miljoniem eiro, ja tiks pieņemts lēmums paplašināt atbalstāmo nozaru loku.

Vairāk uzziniet: šeit.

SĒRAS

Mūžībā devusies Saeimas deputāte un bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe

Juta Strīķe, JKP, devusies mūžībā, 18.martā, Svarīgi,

Juta Strīķe

Mūžībā trešdien, 18.martā, pēc slimības devusies Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja un bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, apstiprinājusi Jaunās konservatīvās partijas līderis un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Tieslietu ministrs un visa Jaunā konservatīvā partija izsaka visdziļāko līdzjūtību Strīķes tuviniekiem.

«Tas ir cilvēks, par kuru patriotiskā ziņā neesam labāku zinājuši, un cilvēks, kuru visi, kas pazina, mīlēja,» uzsvēra Bordāns.

Vairāk uzziniet: šeit.

TRŪKUMI

Zviedrijas Swedbank piemērots 360 miljonu eiro sods

Swedbank, Swedbank Zviedrijā, naudas atmazgāšana, FKTK, naudassods,

Zviedrijas Swedbank piemērots četru miljardu Zviedrijas kronu jeb 360 miljonu eiro sods par trūkumiem iekšējās kontroles sistēmās un pārvaldībā, pavēstījusi banka.

Vienlaikus bankā norādīja, ka banku uzraugu Zviedrijā un Igaunijā secinājumi par vēsturiskiem trūkumiem Swedbank iekšējās kontroles sistēmās un pārvaldībā saskan ar pašas bankas iepriekš secināto, un Swedbank apmaksās Zviedrijas regulatora piemēroto soda naudu 360 miljonu eiro apmērā.

Regulatori Zviedrijā un Igaunijā pieprasījuši bankai turpināt uzlabot naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas risku novērtējuma, noteikšanas un analīzes spējas, kā arī pilnveidot organizatorisko struktūru un palielināt pieejamos resursus.

Vairāk uzziniet: šeit.

DAUDZ DARBA

Vidējais brīvo darbvietu skaits Latvijā pērn palielinājies par 28,1%

darbvietas, darbavietas, brīvās darbavietas, darbs Latvijā, te ir darbs, CSP, statistika,

Pērn Latvijā vidēji bijis 29,1 tūkst. brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2018.gadu, to skaits ir pieaudzis par 6,4 tūkst. jeb 28,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Sabiedriskajā sektorā bija 8,3 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 20,9 tūkst.gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājās par 5 tūkst. jeb 31,2%, bet sabiedriskajā – par 1,4 tūkst. jeb 21,1%.

No trijām Baltijas valstīm visaugstākais brīvo darbvietu īpatsvars bija Latvijā – 3%. Igaunijā un Lietuvā tas bija attiecīgi 1,7% un 1,3%. Vidēji Eiropas Savienībā brīvo darbvietu īpatsvars bija – 2,2%.

Vairāk uzziniet: šeit.

LŪGUMS

Latvijas dzelzceļš darbības nodrošināšanai no valsts budžeta prasa 40,8 miljonus eiro

Latvijas dzelzceļš, LDz, kravu apoma kritums, vienādi nosacījumi, Māris Kleinbergs, tirgus, pārvadājumi, valsts atbalsts,

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) nepieciešami 25 miljoni eiro no valsts budžeta 2020.gada finanšu līdzsvara nodrošināšanai un 15,8 miljoni eiro neattiecināmo izmaksu kompensēšanai par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu šogad, informēja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Viņa skaidroja, ka 2019.gads Latvijas transporta un tranzīta nozarei bija sarežģīts gan globālā, gan reģionālā līmenī – dažādu ārēju faktoru dēļ būtiski samazinājās kravu pārvadājumu apmērs. Šī situācija būtiski ietekmēja visu Latvijas transporta nozari, bet visspēcīgāk tas ir skāra tranzīta jomā darbojošos uzņēmumus, tostarp LDz.

Vairāk uzziniet: šeit.

IEROSINĀJUMS

Valdība atbalsta Rīga domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 6.jūniju

VARAM, Rīgas dome, Rīgas domes vēlēšanas, koronavīruss, Covid-19. 6.jūnijs, pārcelta vēlēšanas, valdība, CVK, Centrālā vēlēšanu komisija,

Ministru kabinets atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu saistībā ar COVID-19 izplatību pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz šī gada 6.jūniju.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un aizliegumu rīkot publiskus pasākumus, sabiedrības veselības nodrošināšanas nolūkos un riska mazināšanai par COVID-19 turpmāku izplatību, VARAM rosina pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas no šā gada aprīļa uz jūniju.

Vairāk uzziniet: šeit.

AMATS

KPV LV ekonomikas ministra amatam virza Vitenbergu; Ģirģens pieļauj pielaides zaudēšanu

Jānis Vitenbergs, KPV LV, Olainfarm, Ralfs Nemiro, Mārtiņš Krieķis, Pāvels Rebenoks, pietuvināti cilvēki, Atis Zakatistovs, ekonomikas inistrs, Ekonomikas ministrija,

Saeimas deputāts Jānis Vitenbergs

Partijas  KPV LV  pārstāvji ekonomikas ministra amatam nolēmuši virzīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Jāņa Vitenberga (KPV LV) kandidatūru.

Paredzēts, ka Nemiro, atgriežoties Saeimas deputāta amatā, ieņems Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja amatu Vitenberga vietā, norādīja KPV LV frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

KPV LV pirmdien, 16.martā, bija pulcējusies, lai pārrunātu izveidojušos situāciju saistībā ar Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājumu partijai virzīt jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!