BNN nedēļas apkopojums: Atbalsts bezdarbniekiem. Optimizācija valsts pārvaldē. Pārmaiņas lidostā

Kamēr pasaulē dažviet neiet pārāk spoži ar koronavīrusa pandēmijas ierobežošanu, Latvijā joprojām ir zemākais inficēto skaits starp Baltijas valstīm. Tāpat cerības vieš pēdējo dienu zemais jaunaklāto gadījumu skaits. Ierobežojumu ievērošanā gan nevajadzētu «atslābt», jo epidemiologi pagaidām paredz, ka uzliesmojums vēl tikai būs 25.aprīlī. Kā zināms, arī policija cītīgi uzrauga, vai cilvēki ievēro valdības uzstādītos noteikumus.

Šajā nedēļā Saeima beidzot apstiprināja Rīgas domes vēlēšanu datumu – 29.augustu. Tas nozīmē, ka pašvaldības darbu turpina organizēt pagaidu administrācija.

Tikmēr valsts pārvaldē kopumā varētu būt štatu samazināšana pēc ārkārtas situācijas beigām, jo, kā izrādās, bez daudziem darbiniekiem var iztikt.

Vienas zīmīgas pārmaiņas jau notikušas – lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce atkāpusies no amata un viņas vietā pagaidām iecelta Laila Odiņa.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Pārbaude, Rīgas dome, Bezdarbnieki, Pārmaiņas lidostā, Varēs ietaupīt?Pandēmijas ierobežošana un Skolas beigšana.

PĀRBAUDE

VID veic kratīšanas Latvijas Futbola federācijas telpās

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ceturtdien, 16.aprīlī, veicis kratīšanas Latvijas Futbola federācijas (LFF) telpās.

VID pārstāvis Andrejs Vaivars sacīja, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu pret vienu no Latvijā strādājošām sabiedriskajām organizācijām. Kriminālprocess sākts par grāmatvedības un statistikas informācijas noteikumu pārkāpumiem, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Vairāk uzziniet šeit.

RĪGAS DOME

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas noteiktas šī gada 29.augustā

CVK, Rīgas dome, Rīgas domes atlaišana, Rīgas domes vēlēšanas,

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas paredzētas šī gada 29.augustā. To nosaka Saeimā ceturtdien, 16.aprīlī, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā, norāda Saeimas Prese dienestā.

Galvaspilsētas pašvaldības ārkārtas vēlēšanas atkārtoti pārceltas, ņemot vērā, ka līdz šī gada 12.maijam Latvijā pagarināta ārkārtējā situācija, kas noteic vairākus ierobežojumus, tostarp publisku pasākumu aizliegumu, saistībā ar koronavīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanu, norādīts grozījumu anotācijā.

Vairāk uzziniet šeit.

BEZDARBNIEKI

Bezdarbnieka palīdzības pabalstu plāno līdz 130 eiro apmērā

bzdarbnieka palīdzības pabalsts, bezdabnieki, Labklājības ministrija,

Bezdarbnieka palīdzības pabalstu varētu izmaksāt četrus mēnešus, tā maksimālo apmēru nosakot 130 eiro, vēsta labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Labklājības ministrija tā apmēru rosina noteikt pēc izmaksātā bezdarbnieka pabalsta pēdējos mēnešos, bet ne vairāk kā 130 eiro mēnesī, un izmaksāt to četrus mēnešus pēc bezdarbnieka pabalsta izmaksas termiņa beigām jeb astoņiem mēnešiem.

Šāds atbalsts pienāktos tiem bezdarbniekiem, kuriem bezdarbnieka pabalsta izmaksa beidzas no šī gada 12.marta līdz 31.augustam.

Vairāk uzziniet šeit.

PĀRMAIŅAS LIDOSTĀ

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā ieceļ Lailu Odiņu

Lidosta, vadītāja, Laila Odiņa, amats, ārkārtas situācija, Covid-19

Lai nodrošinātu uzņēmuma vadības nepārtrauktību krīzes apstākļos, VAS Starptautiskā lidosta Rīga padome uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā ir iecēlusi līdzšinējo padomes locekli Lailu Odiņu.

Odiņa vadīs lidostu Rīga līdz brīdim, kad konkursa kārtībā tiks izvēlēts jauns lidostas valdes priekšsēdētājs, informē  lidostas pārstāve Laura Karnīte.

ilggadīgā lidostas Rīga vadītāja Ilona Līce ir paziņojusi par atkāpšanos no amata.

Vairāk uzziniet šeit.

VARĒS IETAUPĪT?

Valsts pārvaldē pēc krīzes varētu sekot štatu samazināšana

Covid-19, ārkārtas situācija, štatu samazināšana, darbs,
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Darbs attālināti apliecinājis, ka uz daudzām funkcijām valsts pārvaldē var ieekonomēt, tāpēc pēc krīzes varētu sekot štatu samazināšana, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes pieļāva Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš uzsvēra, ka tas noteikti nav pašmērķis, lai gan tagad var redzēt, ka ietaupījums veidojas un noteikti to var izmatot arī citiem mērķiem. «Valsts jau šobrīd ietaupa 1,4 miljonus eiro uz komandējumiem, tāpēc jāskatās tālāk, kādu vēl ietaupījumu varētu dot attālinātais darbs,» piebilda premjers.

Vairāk uzziniet šeit.

PANDĒMIJAS IEROBEŽOŠANA

Tirdzniecības darbiniekus uz COVID-19 analīzēm varēs nosūtīt arī darba devējs

Covid-19, koronavīruss, analīzes, veikalu darbinieki,

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību Latvijā, turpmāk ar darba devēja norīkojumu, analīzes veiks arī mazumtirdzniecības darbiniekiem, ja būs saslimšanas simptomi. Līdz šim veikalu darbiniekus, ja parādījušās slimības pazīmes, uz analīzēm varēja nosūtīt ģimenes ārsts, ziņo Veselības ministrija.

Ņemot vērā, ka mazumtirdzniecības darbiniekiem ir lielāks risks inficēties ar COVID-19, jau no pagājušās nedēļas šīs personas uz COVID-19 analīzēm varēja nosūtīt ģimenes ārsts, ja cilvēkam bija saslimšanas simptomi. Lai testēšanu šajā grupā paplašinātu, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) otrdien, 14.aprīlī, lēma, ka arī darba devējs varēs šos darbiniekus nosūtīt uz analīzēm.

Vairāk uzziniet šeit.

SKOLAS BEIGŠANA

Centralizētos eksāmenus cer sarīkot no 2.jūnija līdz 7.jūlijam

centralizētie eksāmeni, pamatskola, vidusskola, eksāmeni vasarā, pārcelšana, VISC, IZM, Izglītības un zinātnes ministrija,

Pagaidām nav zināms, kā centralizēto eksāmenu atcelšana ietekmētu iestāšanos augstskolās ārzemēs, otrdienas, 14.aprīļa, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja Valsts izglītības un satura centra (VISC) direktors Guntars Catlaks.

Viņš skaidroja, ka VISC gatavojas scenārijam, ka centralizētie eksāmeni notiks laika posmā no 2.jūnija līdz 7.jūlijam, kā arī paredzēti papildtermiņi gadījumiem, kad cilvēki nevar piedalīties eksāmenu kārtošanā slimības dēļ. Kopējais eksāmenu kārtošanas grafiks noslēgtos jūlija beigās, un centra direktors cer, ka 12.klasēm sertifikātus izsniegtu 17.jūlijā, bet tiem kuri kārtojuši papildtermiņā – pašās jūlija beigās.

Catlaks uzsvēra, ka tāpat jāņem vērā tas, ka situācija var neuzlaboties, tamdēļ scenārijs B paredz, ka eksāmenu sesija notiek jūnija otrajā pusē un jūlijā. Pie šī scenārija paredz arī iespējas samazināt eksāmenu skaitu.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas