BNN nedēļas apkopojums: Brīvība Misānei. Pārbauda Lemberga korumpētību. Virza AT priekšsēdētāju

Šajā nedēļā koronavīrusa inficēto skaits Latvijā joprojām audzis ļoti lēni, taču pieaugošā satiksmes intensitāte Rīgas ielās liecina par to, ka cilvēki mazliet atslābst pret aicinājumu palikt mājās. Jānorāda, ka valdības noteikti ierobežojumi nav mīkstināti.

Šajā nedēļā Augstākās tiesas (AT) plēnums atbalstījis Aigara Strupiša kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai Saeimā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā. Tikmēr citi varas pārstāvji pakļuvuši zem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lupas. KNAB aizturējis Murjāņu sporta skolas direktori Ingrīdu Amantovu. Tāpat vismaz publiskas atskaitīšanās līmenī birojs sācis pārbaudi par OFAC izteikumiem, ka Aivars Lembergs ietekmējis Latvijas amatpersonas.

Tāpat šajā nedēļā teātra mīļotājus pārsteidza sēru vēsts par teātra kritiķes Silvijas Radzobes došanos mūžībā.

Šonedēļ arī, šķiet, beidzās sāga, kurai sekoja līdzi liela daļa Latvijas. Kristīne Misāne tika atbrīvota no cietuma,  tiesai lemjot, ka viņa jau izcietusi tai pienākošos sodu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Lēmums, Virzība, Pārmaiņas, Pārbaude, AmatsSēras un Brīvība.

LĒMUMS

Dīkstāves pabalsta zemākais slieksnis būs 180 eiro

Dīkstāves pabalsta zemākais slieksnis būs 180 eiro un to maksās darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem, kuriem dīkstāves pabalsts ir zems vai arī tiem, kuri nekvalificējas šim pabalstam darba devēja neatbilstības dēļ, komentē labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Iepriekš tika rosināts šī pabalsta zemāko apmēru noteiktu 130 eiro apmērā, tomēr ceturtdien, 23.aprīļa, valdības sēdē nolemts palielināt tā apmēru līdz 180 eiro.

Nosakot zemāko slieksni, gadījumos, kad Valsts ieņēmumu dienests būs aprēķinājis dīkstāves pabalstu apmērā, kas ir zemāks par 180 eiro, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra segs atlikušo summu.

Vairāk uzziniet šeit.

VIRZĪBA

KNAB sācis pārbaudi par OFAC ziņoto, ka Lembergs korumpējis amatpersonas

Aivars Lembergs, korupcija, Magņitska likums, OFAC, KNAB, korupcijas apkarošana, Jēkabs Straume, ietekme, Ventspils,
Aivars Lembergs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis pārbaudi par ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojumu, ka no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs ietekmējis un korumpējis amatpersonas, apstiprināja birojā.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šogad februāra sākumā žurnālistiem nekomentēja, vai par OFAC paziņojumā minēto apgalvojumu ir sākta pārbaude vai kriminālprocess.

Vairāk uzziniet šeit.

PĀRMAIŅAS

Aizliedz PSRS un nacistiskās Vācijas formastērpu izmantošanu publiskos pasākumos

PSRS, nacistiskā Vācija, formastērpi, aizliegums, naudas sods, Padomju Savienība, emblēmas, simboli,

Saeima ceturtdien, 23.aprīlī, trešajā lasījumā atbalstījusi grozījumus, kas aizliedz publiskos pasākumos izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) izmantoto piederību identificējošo apģērbu, kā arī tā elementus, BNN noskaidroja Saeimas Preses dienestā. 

Likuma grozījumi paredz, ka publisku pasākumu norises laikā aizliegts izmantot, arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu, proti, represīvo iestāžu izmantoto piederību identificējošo apģērbu jeb formastērpus.

Vairāk uzziniet šeit.

PĀRBAUDE

KNAB aizturējis Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Amantovu

Ingrīda Amantova, KNAB, Murjāņu sporta skola, korupcija, korupcijas apkarošana, aizturēšana,
Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore Ingrīda Amantova piedalās Murjāņu sporta ģimnāzijas jaunās halles atklāšanas pasākumā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ aizturējis Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Ingrīdu Amantovu.

Bijusī kamaniņu braucēja Amantova ir arī Ropažu novada domes deputāte. 

KNAB apliecināja, ka otrdien, 21.aprīlī, iepriekš sāktā kriminālprocesā veica neatliekamas procesuālās darbības un aizturēja vienu Murjāņu sporta ģimnāzijas amatpersonu.

Vairāk uzziniet šeit.

AMATS

Augstākās tiesas plēnums atbalsta Strupiša virzīšanu AT priekšsēdētāja amatam

Aigars Strupišs, Augstākā tiesa, Augstākās tiesas plēnums, AT priekšsēdētājs,
Aigars Strupišs

Augstākās tiesas plēnums pirmdien, 20.aprīlī, atbalstījis Aigara Strupiša kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai Saeimā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā.

Par Strupiša kandidatūru balsoja 25 senatori, pret – divi, bet atturējās – trīs. Balsojumā notika neliela tehniskā aizķeršanās, bet tā tika operatīvi novērsta, pēc kā balsojums par Strupišu tika veikts atkārtoti. Tagad par Strupiša kandidatūru būs jālemj Saeimai.

Uzrunājot plēnuma dalībniekus, Strupišs atzīmēja, ka tiesnešiem ir nepieciešams vienoties par judikatūru. «Likumi ir normāli, jautājums ir par judikatūru. Mums pašiem ir jānonāk pie risinājuma,» sacīja priekšsēdētāja amata kandidāts.

Vairāk uzziniet šeit.

SĒRAS

Mūžībā devusies teātra kritiķe Silvija Radzobe

Silvija Radzobe, devusies mūžībā, teātra kritiķe, pasniedzēja,
Teātra kritiķe Silvija Radzobe

Mūžībā devusies teātra kritiķe Silvija Radzobe, sociālajos tīklos vēsta Latvijas Televīzijas raidījums 100 g kultūras.

Silvija Radzobe dzimusi 1950.gadā, bija latviešu teātra kritiķe, teātra zinātniece un vēsturniece, rakstniece.

Tāpat Silvija Radzobe bija Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekle un Latvijas Universitātes profesore.

Profesore arī izveidojusi LU teātra studiju novirzienu, bija Humanitāro zinātņu fakultātes profesore.

BRĪVĪBA

Kristīne Misāne atbrīvota no cietuma

Kristīne Misāne, cietums, atbrīvota no cietuma, Tieslietu ministrija, Jānis Bordāns, Ārlietu ministrija, Ieslodzījuma vietu pārvalde, Dānija, Ģenerālprokuratūra, DĀR,

No ieslodzījuma pirmdien, 20.aprīlī, Latvijā tiek atbrīvota Kristīne Misāne, atsaucoties uz viņam nodoto Ieslodzījuma vietu pārvaldes informāciju, ziņo tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska informēja, ka apsūdzētā persona vienojusies ar prokuratūru par sodu.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas