BNN nedēļas apkopojums: 25 cilvēku pasākumi. VDD ēkas nemainīgā vieta. Nekārtības FK Ventspils

Šīs nedēļas lielākais saspringums, šķiet, bijis – ko tad valdība lems saistībā ar ierobežojumiem COVID-19 dēļ? Un var mazliet uzelpot, jo vairs nav jāievēro pulcēšanās ierobežojums tikai pa diviem cilvēkiem, drīkst pat rīkot pasākumus līdz 25 cilvēkiem. Taču nācis klāt jauns pienākums, ka, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, jāvelk sejas maska.

Tāpat visi trīs Baltijas valstu premjeri šonedēļ nākuši klajā ar savstarpēju vienošanos, ka robežas starp Lietuvu, Latviju un Igauniju būs atvērtas no 15.maija.

Koronavīrusa COVID-19 izraisītā pandēmija veicinājusi arī ievērojamu ekonomikas lejupslīdi visā pasaulē, taču, kā pauž Valsts kases pārstāvji, valsts budžeta ieņēmumu apmērs aprīlī ir samazinājies, taču kritums, salīdzinot ar pērno gadu, nav dramatisks.

Tāpat šonedēļ Nacionālās drošības komiteja nākusi klajā ar paziņojumu, ka bijušā velotreka Marss teritorijā tiks nevis ierīkots parks, bet būvēta vajadzīgā Valsts drošības dienesta ēka.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā LēmumsSecinājumsCīņa, Amats, Ķīla, Paziņojums un Summa.

 

LĒMUMS

Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu

COVID-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus būtiski atvieglojot dažādus ierobežojumus, ceturtdien, 7.maijā, lēmusi valdība.

Vienlaikus ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 9.jūnijam valdība lēma arī pārskatīt vairākus ar COVID-19 pandēmiju noteiktos ierobežojumus, piemēram, ar dažādiem nosacījumiem atļaut pulcēties līdz 25 cilvēkiem, ļaut tirdzniecības centriem strādāt arī brīvdienās un svētku dienās u.c.

Nolemts, ka pēc 12.maija tiks atļauta pulcēšanās gan iekštelpās, gan ārtelpās, bet pasākumā vienlaikus varēs atrasties ne vairāk kā 25 cilvēki. Pasākuma laiks iekštelpās nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas, bet ārtelpās – laiks netiek ierobežots.

Vairāk uzziniet šeit.

SECINĀJUMS

Valsts kase: Valsts budžeta izpildes kritums nav dramatisks

Valsts kase, ziņojums, Kaspars Āboliņš, budžets, budžeta ieņēmumi,

Valsts budžeta ieņēmumu apmērs aprīlī ir samazinājies, taču kritums, salīdzinot ar pērno gadu, nav dramatisks, otrdien, 5.maijā, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā sacīja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Viņš pastāstīja, ka Valsts kases rīcībā ir vēl vairāk naudas – kontos ir apmēram trīs miljardi eiro. Tas panākts, turpinot obligāciju emisijas. Viņš tāpat norādīja, ka, piemēram, Lietuva arī rīkojas līdzīgi, tomēr tā obligācijas emitē ilgākiem termiņiem. «Mūsu stratēģija ir, kamēr ir augsta nervozitāte tirgū, iet īsākos termiņos, nostabilizējot zemākas likmes,» skaidroja Āboliņš.

Vairāk uzziniet šeit.

CĪŅA

VID krata Lemberga lolojumu – FK Ventspils

futbola klubs Ventspils, aplokšņu algas, Ventspils, VID, ēnu ekonomika, Ventspils, korupcija, orupcijas apkarošana, Kaspars Podiņš, TV3,

Fakts, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) par «aplokšņu algu» izmaksu lielā apmērā tur aizdomās Ventspils futbola flagmani nav nekāds brīnumainais. «Tas ir likumsakarīgs, Ventspils sporta dzīves līdzšinējās pārvaldes rezultāts, kurā galveno lomu pēdējos trīsdesmit gadus spēlē neviens cits kā smagos amatnoziegumos apsūdzētais, no pienākumiem atstādinātais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs,» pauž Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis.

Trešdien, 6.maijā, TV3 ziņoja, ka VID ir veicis kratīšanu vienā no Latvijas vadošajiem futbola klubiem Kurzemē. Kratīšana esot veikta saistībā ar «aplokšņu algu» izmaksu lielā apmērā 2018. un 2019.gadā. Tiek lēsts, ka šādi pēdējo divu gadu laikā vien varētu būt izmaksāti aptuveni 1,6 miljoni eiro.

Vairāk uzziniet šeit.

AMATS

Rebenoku Rīgas ostā nomaina ekonomikas ministra padomnieks Artis Grinbergs

Artis Grinbergs, Pāvels Rebenoks, Rīgas ostas valde, Ekonomikas ministrija, ekonomikas ministrs, Jānis Vitenbergs, Ralfs Nemiro,

Iepriekšējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) izvirzīto Rīgas ostas valdes locekli Pāvelu Rebenoku amatā nomainīs ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) virzītais AS Sakret Holdings padomes loceklis Artis Grinbergs.

Par izmaiņām Rīgas ostas valdē otrdien, 5.maijā, lēmis Ministru kabinets.

Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) sniegtās informācijas, Rebenoks 6.aprīlī iesniedza iesniegumu par atkāpšanos no Rīgas ostas valdes locekļa amata, jo viņam bija jāizlemj par labu vai nu darbam advokatūrā, vai ostā. Rebenoks nolēma pamest darbu ostā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ĶĪLA

Rīgas satiksme ieķīlājusi sešus trolejbusus

Rīgas satiksme, trolejbusi, ķīla, Škoda 27Tr

Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums SIA Rīgas satiksme ieķīlājis sešus trolejbusus Škoda 27Tr, liecina Lursoft informācija.

Ķīlas ņēmējs ir Čehijas Škoda Electric, bet ķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 7,2 miljoni eiro.

Komercķīla reģistrēta trešdien, 6.maijā.

Minētā komercķīla ir otrā uzņēmumam šogad reģistrētā komercķīla. Iepriekšējā reģistrēta šogad 23.martā, kad par labu Škoda Electric kompānija ieķīlāja 23 trolejbusus 27,6 miljonu eiro vērtībā.

Vienlaikus šobrīd Rīgas satiksmei ir reģistrētas kopumā 28 aktīvas komercķīlas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAZIŅOJUMS

NDK: VDD jaunā ēka bez kavēšanās jāceļ bijušā velotreka vietā

velotreks Marss, Valsts drošības dienesta ēka, VDD, Nacionālās drošības komiteja, plāns, celtniecība,

Valsts drošības dienesta (VDD) jaunās ēkas būvniecības atlikšana vai kavēšana pašreizējos drošības apstākļos nav pieļaujama un ēka ir jāceļ noskatītajā vietā Rīgā, bijušā velotreka vietā Brīvības ielā, kas vienīgā atbilst dienesta vajadzībām, šādu nostāju savā atzinumā pauž Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK).

NDK priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) apstiprināja, ka NDK ir sagatavojusi atzinumu, bet to ir publiskojusi Teikas apkaimes biedrības valdes priekšsēdētāja Selīna Vancāne.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SUMMA

Valsts airBaltic pamatkapitālā ieguldīs līdz 250 miljoniem eiro

airBaltic, lidsabiedrība, ieguldījums pamatkapitālā, valdības lēmums, valsts atbalsts, Covid-19, koronavīruss, ekonomiskā krīze, lidosta, Tālis Linkaits, Krišjānis Kariņš,

Ministru kabinets ceturtdien, 7.maijā, vienojās Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic pamatkapitālā ieguldīt līdz 250 miljoniem eiro, žurnālistiem pēc sēdes teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) pēc sēdes skaidroja, ka ar šo lēmumu valsts līdzdalība uzņēmumā palielināsies līdz 91% un šis ieguldījums tiks saskaņots ar Eiropas Komisiju.

«Šis valsts ieguldījums ļaus uzņēmumam pārvarēt ārkārtējo situāciju un turpināt attīstību, saglabājot konkurētspēju un Latvijas savienojamību ar citām Eiropas un pasaules valstīm,» teica Linkaits, skaidrojot, ka Latvijai airBaltic ir nozīmīgs aviācijas stūrakmens un visas ekonomikas dzinējspēks.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas