BNN nedēļas apkopojums: Algas pielikums. «Slēgtās» pašvaldības. Lietuvā varas maiņa

Šonedēļ «karstais kartupelis» ir sarunas par ikgadējo algas pielikumu ministriem un prezidentam, kā arī par papildu stingrajiem ierobežojumiem atsevišķās pašvaldībās saistībā ar īpaši augstu vīrusa izplatību tajās.

Lai gan algas pielikums valsts vadībai izraisījis skarbu komentāru lavīnu, Ministru kabinets šonedēļ arī apstiprināja minimālās algas celšanu no 430 uz 500 eiro no nākamā gada 1.janvāra.

Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā privātus pasākumus drīkst rīkot tikai tie, kuri jau dzīvo kopā, proti, tikai vienas mājsaimniecības ietvaros.

Lietuvā šonedēļ politiskajā aprindās notikusi varas maiņa – par premjerministri apstiprināta Ingrīda Šimonīte, kura iepriekš strādājusi valdībā kā finanšu ministre, kā arī kandidējusi uz prezidenta amatu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā «Slēgtās» pašvaldības, Kriminālprocess, Mājās palikšana, Varas maiņa, Algas pielikums, Finansējums un Odziņa.

 

«SLĒGTĀS» PAŠVALDĪBAS

COVID-19 izplatības dēļ 12 pašvaldībās stājas spēkā stingrāki ierobežojumi

12 pašvaldības, Daugavpils, Baldone, Covid-19, ierobežojumi, b=vīrusa izplatība, vīrusa ierobežošana,

Piektdien, 27.novembrī, Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā COVID-19 izplatības dēļ tiek ieviesti stingrāki ierobežojošie pasākumi, otrdien, 24.novembrī, ārkārtas sēdē lēma valdība.

Pēc epidemiologu novērojumiem, krietni plašāka COVID-19 izplatība ir atsevišķās pašvaldībās, tādēļ tur ir nepieciešams ieviest vēl papildus drošības pasākumus. Tāpēc no 27.novembra papildus jau noteiktajiem piesardzības pasākumiem valsts mērogā tiek pārtraukta jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un mācības 1.–4.klasē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRIMINĀLPROCESS

Tiesa: Maxima traģēdijas krimināllietā manipulēts ar pierādījumiem

Zolitūdes traģēdija, Maxima traģēdija, tiesas spriedums, nekvalitatīva izmeklēšana, progurori, Ģenerālprokuratūra,

Maxima traģēdijas krimināllietā ir manipulēts ar pierādījumiem un vairākas personas pretlikumīgi atzītas par cietušajām, liecina portālā tiesas.lv pieejamais tiesas blakus lēmums par prokuratūras darbu šajā lietā.

Izvērtējot prokuroru Kaspara Cakula, Jekaterinas Kušakovas un Agra Skradaiļa darbību pirmstiesas kriminālprocesā, lietas kvalitāti, nododot lietu tiesai, un darbu iztiesāšanas laikā, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa atzina, ka ir pamats vērst ģenerālprokurora un virsprokurora uzmanību uz tiesas konstatētajām nepilnībām un likuma normu ignorēšanu, kas būtiski apgrūtināja lietas iztiesāšanu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MĀJĀS PALIKŠANA

Saeima ievieš pabalstu bērna pieskatīšanai COVID-19 pandēmijas laikā

slimības lapa, valdība, Covid-19, bērni, pieskatīšana, pabalsts,

Saeima ceturtdien, 26.novembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā pieņēmusi par steidzamiem atzītos grozījumus likumā Par maternitātes un slimības apdrošināšanu, uz terminētu laiku ieviešot jaunu atbalsta veidu – vienreizēju slimības palīdzības pabalstu bērna pieskatīšanai, BNN uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Pabalstu varēs saņemt gadījumā, ja bērns vecumā līdz desmit gadiem (ieskaitot) ar COVID-19 saistītu apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt bērnudārzu vai mācības skolā notiek attālināti un vecākam nav iespējas strādāt attālināti.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VARAS MAIŅA

Lietuvai jauna premjerministre – Ingrīda Šimonīte

Lietuva, Ingrīda Šimonīte, Gitans Nausēda, valdība, premjerministre
Lietuvas jaunieceltā premjerministre Ingrīda Šimonīte

Lietuvā Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) trešdien, 25.novembrī, kļuvusi par jauno valdības vadītāju pēc tam, kad konservatīvā spārna politiķes kandidatūru atbalstījis gan jaunais Seima sasaukums, gan prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda), vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ekonomikā un finansēs pieredzējusī politiķe pārstāv labējā spārna Tēvzemes savienību – Lietuvas Kristīgos demokrātus, kuri šoruden guva uzvaru vēlēšanās.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ALGAS PIELIKUMS

Valdība atbalsta minimālo algu 500 eiro apmērā

minimālā alga, 500 eiro, ienākumi, valdība, dzīves līmenis, Labklājības ministrija,

No nākamā gada 1.janvāra valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga tiks paaugstināta no 430 eiro līdz 500 eiro, liecina valdībā atbalstītie noteikumu grozījumi.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) skaidro, ka minimālā alga pēdējos trīs gadus bija nemainīga un patlaban ir pienācis pēdējais brīdis to pārskatīt. «Man ir prieks, ka koalīcijā vienbalsīgi panākta vienošanās par to. Tādējādi darba ņēmējiem bez apgādājamajām personām, kuri saņem minimālo algu, reālais pieaugums būs gandrīz 50 eiro,» norāda politiķe.

Vairāk uzziniet šeit.

 

FINANSĒJUMS

Saeima ietaupītos budžeta līdzekļus novirzīs veselības nozares vajadzībām

Saeima, līdzekļu pārdale, Vaivari, medicīna, atlikums, ietaupījums, traumas,

Saeimas budžeta līdzekļus 2,61 miljona eiro apmērā, kas šogad nav izlietoti sākotnēji plānotajiem mērķiem, paredzēts novirzīt vairākām vajadzībām veselības nozarē, BNN noskaidroja Saeimas Preses dienestā.

To paredz pirmdien, 23.novembrī, Saeimas Prezidija pieņemtais lēmums par Saeimas 2020.gada budžeta samazināšanu un finansējuma novirzīšanu Veselības ministrijai. Nauda tiks izmantota Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ultrasonogrāfijas parka atjaunošanai, mūsdienīgas rehabilitācijas iekārtas iegādei Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari, kā arī kompensējamo medikamentu pieejamības paplašināšanai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ODZIŅA

Saglabā samazināto PVN svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem

augļi, dārzeņi, ogas, samazinātais PVN, PVN, Saeima, Covid-19,

Saeima otrdien, 24.novembrī, galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz vienkāršot PVN piemērošanu, kā arī turpmākos trīs gadus piemērot samazināto PVN 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Finanšu ministrijā (FM) iepriekš skaidroja, ka grozījumu mērķis ir precizēt PVN regulējumu, lai vienkāršotu PVN piemērošanu, samazinātu administratīvo slogu un izmaksas, novērstu interpretācijas iespējas, saskaņotu PVN regulējumu ar citos normatīvajos aktos pieņemtu regulējumu un veicinātu PVN sistēmas darbību, atgriežot nodokļu maksātājiem pārmaksāto PVN summu.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas