BNN nedēļas apkopojums: Algas valsts pārvaldē. Vakcinēšanās skolotājiem. Policistu izglītība

Šajā nedēļā Latvijā tika paziņots par prasību vakcinēties vairāku profesiju pārstāvjiem. Kaut arī pirms vairākiem mēnešiem veselības ministrs Daniels Pavļuts vēl solīja, ka vakcinēšanās būs brīvprātīga, šobrīd slimnīcu noslodze ar daudzajiem Covid-19 pacientiem liek pieņemt skarbus lēmumus.

Šai nedēļā arī tika dota «zaļā gaisma» algu celšanai valsts pārvaldē, lai tā būtu konkurētspējīga ar privāto sektoru, tik bieži nemainītos darbinieki, līdz ar to arī uzlabotos kopējais darbs valsts sektorā.

Iekšlietu ministrija spērusi soli uz priekšu – tā izstrādājusi koncepciju Iekšējās drošības akadēmijas izveidei, lai kvalitatīvāk apmācītu topošos izmeklētājus.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Skola policistiemIebraukšana JūrmalāAlgas, Samazināts PVN, Covid-19 un Vēl viens kartelis?.

 

SKOLA POLICISTIEM

IeM izšķīrusies par labu Iekšējās drošības akadēmijas veidošanai VP koledžas, RSU un LU konsorcijā

kukulis, Valsts policija, policists, labvēlīgs lēmums, aiztur, Iekšējās drošības birojs,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Iekšlietu ministrija (IeM) izšķīrusies par labu Iekšējās drošības akadēmijas veidošanai Valsts policijas (VP) koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes (LU) konsorcijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEBRAUKŠANA JŪRMALĀ

No pavasara iebraukšanas maksu Jūrmalā palielinās par 50% un iekasēs visu gadu

Jūrmala, iebraukšana Jūrmalā,maksa, Jūrmalas dome, 3 eiro, 2 eiro, paaugstina maksu,
Foto: Alfredo Gutiérrez González

No nākamā gada 1.aprīļa Jūrmalā tiks atjaunota iebraukšanas maksa visu gadu, turklāt caurlaides cenu plānots noteikt dārgāku nekā līdz šim – trīs eiro apmērā dienā, lēmuši Jūrmalas pilsētas domes deputāti.

Pašlaik vienas dienas caurlaide iebraukšanai Jūrmalā ir divi eiro, līdz ar to pieaugums caurlaides cenai sasniegs 50%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ALGAS

Valdība dod «zaļo gaismu» pirmo reizi 11 gados reformēt atlīdzības sistēmu valsts pārvaldē

valsts pārvalde, algas, algu paaugstināšana, Valsts kanceleja, konkurētspēja, darbinieki,
Foto: Unsplash

Lai noturētu darbiniekus un uzlabotu kopējo darba vidi valsts pārvaldē, valdība devusi «zaļo gaismu» darbinieku algu paaugstināšanai, BNN noskaidroja Valsts kancelejā.

Grozījumi Atlīdzības likumā pirmo reizi vienpadsmit gados pēc būtības pārveido valsts pārvaldes atlīdzības sistēmu, risinot ilgstoši samilzušas problēmas – zemu darbinieku motivāciju, augstu darbinieku mainību un nepieciešamību ieguldīt apjomīgus resursus personāla attīstībā, valsts pārvaldes atlīdzības sistēmas reformas īstenošanas motivāciju skaidro Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SAMAZINĀTS PVN

Grāmatām un periodiskajiem izdevumiem piemēros PVN samazināto likmi 5% apmērā

grāmatas, pariodiskie izdevumi, samazināts PVN, 5%, valdība, budžets 2022,
Foto: Unsplash

Grāmatām un periodiskajiem izdevumiem piemēros pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 5% apmērā, trešdien, 29.septembrī, lēma valdībā.

Grāmatām, kas iznāk drukas vai elektroniska izdevuma versijā, PVN tiks samazināts no 12% uz 5%, arī preses izdevumiem, kas iznāk drukas un elektroniskā izdevuma versijā, samazinās PVN likmi šādā apjomā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

Obligāta vakcinēšanās dažām profesijām un citi valdībā pieņemtie grozījumi

slimnīcās, Covid-19 slimnieki, hospitalizētie, saslimstība, jaunie Covid-19 gadījumi, atveseļojušies, saslimušie, inficējušies, Baltijas valstis, Covid dati, Covid-19, divas mājsaimniecības, divi metri, Igaunija, inficēto skaita pieaugums, ierobežojumi, karantīna, koronavīruss, Latvija, Lietuva, maskas sabiedriskajā transportā, maskas skolās, paliec mājās, pandēmija, pašizolācija, publiski pasākumi, valdības ierobežojumi, vīrusa izplatība, mājsaimniecības, kumulatīvais saslimstības rādītājs, Svarīgi, obligāta vakcinācija, skolotāji, ārsti, mediķi, sociālās aprūpes centri, 15.novembris,
Foto: Lita Krone/LETA

Valdība otrdien, 28.septembrī, apstiprinājusi jauno Covid-19 pārvaldības regulējumu, kas aizstās līdzšinējos Ministru kabineta noteikumus Nr.360.

Ar jauno regulējumu noteikts pienākums obligāti vakcinēties konkrētām profesijām – izglītībā strādājošajiem, tai skaitā pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē nodarbinātajiem, neformālās izglītības un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmās nodarbinātajiem, koledžās un augstskolās studējošajiem, kā arī pakalpojumu sniedzējiem, kas līgumattiecību izpildes laikā pakalpojuma sniegšanas vietā nonāk saskarē ar izglītojamiem.

Tāpat prasība noteikta arī veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, tostarp arī aptieku darbiniekiem, kas strādā ar klientiem, kā arī ilgstošā sociālajā aprūpē strādājošajiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VĒL VIENS KARTELIS?

Raidījumā: Konkurences padome izmeklē arī iespējamu ceļu būvnieku karteli

A.C.B., Ceļu būve, kartelis, Konkurences padome, YIT Infra Latvija, 8 CBR, Saldus ceļinieks, Strabag, Ceļu pārvalde, Binders, izmeklēšana,
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Konkurences padomei ir aizdomas par konkursu sarunāšanu arī lielāko ceļu būvju spēlētāju vidū un šovasar notikušas kratīšanas pie pieciem uzņēmumiem, svētdien, 26.septembrī, vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 9.jūnijā izdotu sankciju kratīšanas notikušas piecās būvkompānijās – A.C.B. uzņēmumu grupā ietilpstošajā AS A.C.B., SIA Binders, AS Ceļu pārvalde, SIA Strabag un SIA Saldus ceļinieks.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas