BNN nedēļas apkopojums: Alkohols uz terasēm. Vairāk naudas ģimenēm. Vēl viena pazemināšana amatā

Šonedēļ Saeima pieņēmusi vairākus sen gaidītus lēmumus. Viens no tiem – atvadīties no «leģendārajiem» 11,38 eiro un palielināt ģimenes valsts atbalstu jeb tautā saukto bērnu pabalstu.

Savukārt valdība par spīti bažām, ka cilvēki varētu pavadīt pārāk daudz laika uz restorānu terasēm, malkojot vēsu alu vai kokteiļus, tomēr ļāvusi alkohola tirdzniecību restorānu terasēs.

Pēc izmeklēšanas par neiepirktajām vakcīnām veselības ministrs Daniels Pavļuts pieņēmis lēmumu pazemināt amatā Zāļu valsts aģentūras direktoru Svenu Henkuzenu, saskatot viņa atbildību iepirkuma nenodrošināšanā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Bērnu naudaAtļaujaDeklarācija, Amats, Algas un Konkurence.

 

BĒRNU NAUDA

Pa ilgiem laikiem Latvijā paaugstināts ģimenes valsts pabalsts

pabalsti, bērnu pabalsti, Saeima, cik liels bērnu pabalsts, trīs bērni, viens bērns, divi bērni, daudzbērnu ģimene,
Foto: Pexels

No 2022.gada 1.janvāra ģimenes par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam līdzšinējo 11,38 eiro vietā saņems 25 eiro mēnesī, ceturtdien, 6.maijā, lēmusi Saeima.

Savukārt par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam – 100 eiro (50 eiro mēnesī par katru bērnu), bet par trīs bērniem līdz 20 gadu vecumam – 225 eiro mēnesī (75 eiro par katru bērnu). Par četriem un vairāk bērniem ģimenes saņems 100 eiro par katru bērnu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATĻAUJA

Restorānu terases varēs strādāt plkst. 6.00–21.00; drīkstēs tirgot alkoholu

Covid-19, āra terases, alkohols, kafejnīcas, restorāni, ēšana ārpus mājas, 7.maijs,
Foto: Unsplash

Sākot ar piektdienu, 7.maiju, restorānu terasēs varēs apkalpot klientus no plkst. 6.00 līdz 21.00, paredz ceturtdien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Vienlaikus atbalstu neguva Veselības ministrijas (VM) priekšlikums liegt terasēs tirgot alkoholiskos dzērienus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DEKLARĀCIJA

Saeima pieņem deklarāciju par Osmaņu impērijas laikā īstenoto armēņu genocīdu

Osmaņu impērija, Armēnija, deklarācija, vēsture, genocīds, tauta, Saeima, balsojums,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeima ceturtdien, 6.maijā, pieņēmusi Ārlietu komisijas izstrādāto deklarāciju par Osmaņu impērijas laikā īstenoto armēņu genocīdu.

Saeimas darba kārtībā 6.maijā bija arī vairāku desmitu deputātu sagatavots deklarācijas projekts, kas tika noraidīts, pieņemot Ārlietu komisijas sagatavoto dokumentu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

ZVA direktoru Henkuzenu pazeminās amatā par Veselības inspekcijas vadītāja vietnieku

Svens Henkuzens, Zāļu valsts aģentūra, Covid-19, vakcīnu pasūtījums, Covid vakcīna, pote, Veselības ministrija, Daniels Pavļuta, disciplinārsods, pazemina amatā,
Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saistībā ar vakcīnu iepirkumiem Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktoram Svenam Henkuzenam piemēros disciplinārsodu – pazemināšanu amatā uz trīs gadiem par Veselības inspekcijas vadītāja vietnieku.

Valdība 5.maijā atbalstīja veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) virzītu lēmumprojektu par Henkuzenam piemērojamo disciplinārsodu, informē Veselības ministrijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ALGAS

Saeima palielina algas SEPLP locekļiem

SEPLP, Artuss Kaimiņš, algas, palielina algas, Saeima,
Foto: Pixabay

Saeima ceturtdien, 6.maijā, otrajā – galīgajā – lasījumā kā steidzamus atbalstījusi grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt atalgojumu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

KONKURENCE

Plāno, ka nevarēs atvērt jaunas aptiekas 500 metru rādiusā ap jau strādājošu aptieku

500 m, rādiuss, Veselības ministrija, konkurence, konkurences nosacījumi, rosinājums, valdība, ciemati, pilsētas, slimnīcas, aptiekas,
Foto: Ieva Makare/LETA

500 metru rādiusā ap strādājošu aptieku nevarēs atvērt jaunas aptiekas, bet mazākās apdzīvotās vietās drīkstēs atvērt tikai vienu aptieku, šādas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritērijus, rosina Veselības ministrija (VM).

Kā skaidro ministrijā, ar šādām izmaiņām aptiekas kļūšot pieejamākas iedzīvotājiem un farmācijas tirgū tikšot likvidēti atsevišķi vienlīdzīgas konkurences šķēršļi.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas