BNN nedēļas apkopojums: Amatpersonu atbildība. Potes blaknes. Valsts kontroles pozitīvā revīzija

Nedēļā pēc Lieldienām Eiropas Zāļu aģentūra tomēr atzīst, ka AstraZeneca ražotā pote pret Covid-19 izraisa trombu veidošanos. Procentuālā iespējamība gan ir ļoti zema, taču nu ražotājiem tā jānorāda kā iespējamā blakne, kas iepriekš nebija izdarīts.

Valsts kontrole pa ilgiem laikiem noslēgusi revīziju ar pozitīvu atzinumu, ka slimnīcām iedotā nauda tikusi izlietota atbilstoši mērķim un ka finansējuma apguve ir caurskatāma un lietderīga.

Ar ne tik pozitīvu atzinumu nācis klajā veselības ministrs Daniels Pavļuts. Viņš pastāstīja, ka pērnā gada nogalē nepasūtīto vakcīnu lietā saskatāma Veselības ministrijas valsts sekretāres Dainas Mūrmanes-Umbraško atbildība. Viņai izteikts rājiens. Vienlaikus Pavļuts izteicies, ka apspriesta sekretāres pazemināšana amatā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Neiepirktās vakcīnasVeselībaTiesa, Pozitīvs atzinums, Latvijas Banka un Ierobežojumi Lietuvā.

 

NEIEPIRKTĀS VAKCĪNAS

Konstatē Mūrmanes-Umbraško disciplinārpārkāpumu, izsaka rājienu un pazemina amatā

Daina Mūrmane-Umbraško, disciplinārlieta, Veselības ministrija, Daniels Pavļuts, Covid-19, vakcīnu pasūtījums, vakcīnas, Covid vakcīna, pote,
Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško. Foto: Zane Bitere/LETA

Veselības ministrija Daniela Pavļuta (AP) rosinātajā disciplinārpārbaudē ir konstatēts Veselības ministrijas valsts sekretāres Dainas Mūrmanes-Umbraško disciplinārpārkāpums, 8.aprīlī informē Pavļuts.

Saskaņā ar likuma prasībām lieta tika izmeklēta ar komisijas palīdzību, kas nākusi klajā ar secinājumiem, ka sekretāre ir atbildīga par to, ka lēmuma pieņemšanas process nav izsekojams, caurspīdīgs.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VESELĪBA

EZA: Asins trombu veidošanās jāuzrāda kā ļoti reta AstraZeneca Covid-19 potes blakne

AstraZeneca, trombu veidošanās, zinātnieki, pētījums, atzinums, Covid-19, Covid vakcīna, pote,
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) trešdien, 7.aprīlī, paziņojusi, ka asins trombu veidošanās jāuzrāda kā ļoti reta AstraZeneca Covid-19 vakcīnas blakne.

«EZA Drošuma komiteja šodien nolēma, ka neparasti trombi ar mazu trombocītu skaitu ir jāuzrāda kā ļoti reta blakne,» teikts EZA paziņojumā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TIESA

Kārtējais attaisnotais. Tiesa attaisno Jūrmalas mēru Truksni «komandējuma» krimināllietā

Gatis Truksnis, krimināllieta, komandējuma lieta, attaisno, Truksni attaisno, tiesa,
Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas rajona tiesa otrdien, 6.aprīlī, attaisnoja Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS/LZP) tā dēvētajā «komandējuma» krimināllietā, kurā apsūdzēta arī mēra biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse.

Tiesa 6.aprīlī uzklausīja apsūdzēto pēdējos vārdus un abus attaisnoja.

Vairāk uzziniet šeit.

 

POZITĪVS ATZINUMS

Valsts kontroles atzinums par slimnīcām piešķirto 14,9 miljonu eiro izlietojumu

Valsts kontrole, finansējuma izlietojums, lielās slimnīcas, pamatkapitāls, iekārtas, revīzija, atzinums,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Veselības ministrija (VM) valsts lielāko slimnīcu kapacitātes palielināšanai piešķirto finansējumu 14,9 miljonus eiro ir izlietojusi atbilstoši mērķim, medicīnisko iekārtu iegādes process ir bijis caurskatāms, bet lēmumu pieņemšana – izsekojama, un kopumā pieļautas vien nebūtiskas atkāpes no plāna, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole.

Valsts kontrole veica pārbaudi, lai pārliecinātos, vai Veselības ministrija valsts lielāko slimnīcu kapacitātes palielināšanai piešķirto finansējumu 14,9 miljonus eiro ir izlietojusi atbilstoši mērķim.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LATVIJAS BANKA

Pieņem likuma izmaiņas Latvijas Bankas valdes likvidēšanai, vadību atstājot bankas padomei un prezidentam

Latvijas Banka, Mārtiņš Kazāks, Saeima, likums, Latvijas Bankas prezidents, padome, valde,
Foto: Zane Bitere/LETA

Saeima ceturtdien, 8.aprīlī, pieņēmusi grozījumus likumā Par Latvijas Banku, paredzot Latvijas Bankas valdes darbības izbeigšanu, varu atstājot bankas padomei un prezidentam.

Saeima 8.aprīlī šos grozījumus atzina par steidzamiem un īsā laikā izskatīja abos lasījumos.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEROBEŽOJUMI LIETUVĀ

Lietuva atcels Baltijā vienīgos pārvietošanās ierobežojumus

Lietuva, policija, Covid vakcīna, prioritārās grupas, Covid-19
Foto: 15min.lt/Scanpix

Lietuva šonedēļ atcels pārvietošanās ierobežojumus, ar kuriem vairākus mēnešus iedzīvotājiem liegts bez nopietna pamatojuma izbraukt no dzīvesvietas pašvaldības teritorijas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«7.aprīlī no pusnakts tiks atvērta pārvietošanās visās pašvaldībās,» otrdien, 6.aprīlī, žurnālistiem pavēstījis Lietuvas veselības ministrs Arūns Dulks (Arūnas Dulkys).

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas