BNN nedēļas apkopojums: Apjomīgais kukulis. Mājsaimniecību ienākumi. Time gada cilvēks – Masks

Šonedēļ Saeima sprieda par vairākiem nozīmīgiem jautājumiem. Viens no sabiedrībai pašlaik aktuālākajiem jautājumiem bijis par to, vai varētu kopā ar Covid-19 sertifikātu uzrādīt arī vadītāja apliecību, nevis tikai pasi vai eID karti.

Tad nu Saeima ņēmusi vērā sabiedrības vēlmi un devusi šādu atļauju, derīgo dokumentu sarakstam pievienojot arī studenta, skolēna, pensionāra vai izdienas pensijas saņēmēja apliecību.

Tāpat Saeima šajā nedēļā pieņēmusi neviennozīmīgo lēmumu par Latvijas bāreņu adopcijas sarežģīšanu uz ārvalstīm.

Centrālā statistikas pārvalde šonedēļ nākusi klajā ar apkopojumi, kas liecina, ka vidējie ienākumi uz vienu mājsaimniecību aug, taču plaisa starp lielākiem un mazākiem ienākumiem paliek arvien lielāka.

Savukārt Rīgas domes deputāts Mārtiņš Kossovičs paziņojis, ka viņam piedāvāts apjomīgs kukulis 2,1 miljona eiro apmērā, par ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ierosināta lieta.

ASV žurnāls Time izvēlējies savu gada cilvēku 2021.gadam. Tas ir uzņēmējs Īlons Masks (Elon Musk), kurš aizvadītajā gadā kļuvis par pasaulē bagātāko cilvēku. Viņš uzbūvējis elektroauto Tesla un viņam pieder kompānija SpaceX, kas veic izmēģinājuma lidojumus kosmosā, plānojot tos piedāvāt arī parastiem pasažieriem.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Mājsaimniecību ienākumi, Bez pases, Iebraukšana JūrmalāNoraidītais priekšlikumsLidosta Viļņā, Jaunais gads Igaunijā un Gada cilvēks.

 

MĀJSAIMNIECĪBU IENĀKUMI

Palielinās Latvijas mājsaimniecību ienākumi, taču aug arī ienākumu nevienlīdzība

ienākumi, mājsaimniecības, nevienlīdzība, iedzīvotāji, dzīves līmenis, Rīga, Latgale, Vidzeme, Zemgale, Kurzeme, CSP, statistika,
Foto: Unsplash

Latvijā 2020.gadā mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi, salīdzinot ar 2019.gadu, pieauga par 8,1%, sasniedzot 630 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021.gadā veiktās aptaujas dati. Iedzīvotāju ienākumi pieauga straujāk nekā 2019.gadā, kad bija 6,8% kāpums.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZ PASES

Saeima lemj atļaut kopā ar Covid-19 sertifikātu uzrādīt vadītāja apliecību

pase, eID karte, ID karte, Saeima, Qr kods, Covid-19 sertifikāts, dokuments, kopā ar sertifikātu,. vadītāja apliecība, tiesības,
Foto: Pixabay

Uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, identitātes apstiprināšanai varēs uzrādīt arī transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī skolēna, studenta, pensionāra vai izdienas pensijas saņēmēja apliecību.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LIELAIS KUKULIS

Zināms uzņēmējs, kurš, visticamāk, piedāvājis 2,1 miljona eiro kukuli deputātam Kossovičam

Igors Trubko, Rīgas Namu apsaimniekotājs, Mārtiņš Kossovičs, kukulis, KNAB, piedāvāts, krimināllieta,
Igors Trubko 2010.gadā. Foto: Ieva Čīka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par iespējamo kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes Par!/Progresīvie frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam rosinājis apsūdzēt uzņēmēju Igoru Trubko, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEBRAUKŠANA JŪRMALĀ

VARAM aptur likumprojektu par iebraukšanas maksu Jūrmalā visu gadu

VARAM, Jūrmala, iebraukšanas maksa, visu gadu, aptur likumprojektu, Par autoceļiem, maksa par iebraukšanu, J;urmalas dome,
Foto: Elizabete Mežule

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) parakstījis rīkojumu par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības domes saistošo noteikumu darbības apturēšanu saistībā ar nodevas paaugstināšanu par iebraukšanu pilsētā un nodevas piemērošanas perioda paildzināšanu no pieciem mēnešiem līdz kalendāram gadam, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Vairāk uzziniet šeit.

 

NORAIDĪTAIS PRIEKŠLIKUMS

Saeima noraida opozīcijas deputātu ieceri uz ierobežotu laiku samazināt PVN likmi elektroenerģijai

elektrība, elektroenerģija, gāze, cenas, kāpj, samazināts PVN, priekšlikums, noraida, Saeima, Ekonomikas ministrija,
Foto: Pexels

Saeimas vairākums ceturtdien, 16.decembrī, noraidījis divus opozīcijas deputātu sagatavotus likumprojektus, kuri paredzēja uz ierobežotu laiku samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi elektroenerģijai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LIDOSTA VIĻŅĀ

Viļņas lidosta pēc pārbūves plāno apkalpot desmit milj. pasažieru gadā

Viļņas lidosta, Lietuva, bizness, tūrisms, Baltija, aviācija, ceļošana, būvniecība
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Lietuvā noslēgumam tuvojas Viļņas lidostas rekonstrukcijas darbi. Būs tapis jauns, ievērojama izmēra skrejceļš un jauns izlidošanas terminālis. Lietuviešu aviācijas speciālists gan vērtē, ka arī ar šiem papildinājumiem nākotnē neizdosies apkalpot reālo pasažieru skaitu, vēsta raidorganizācija LRT un žurnālists Jons Deveiks (Jonas Deveikis).

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNAIS GADS IGAUNIJĀ

Igaunija uz Jaungadu atcels izklaides vietu naktsdzīves ierobežojumu

Austrālija, bērnu drošība, veselība, negadījums, piepūšamā pils, ārzemēs, skola
Foto: Pixabay

Igaunijā Vecgada vakarā un jaunā gada pirmajās dienās tiks atcelts izklaides vietu darba laika ierobežojums līdz pulksten 11.00 vakarā, tā Igaunijas valsts pārvaldes ministra Jāka Āba (Jaak Aab) paziņojumu citē raidorganizācija ERR.

Kā paredz Igaunijas valdības ceturtdien, 16.decembrī, pieņemtais lēmums, atkāpe no spēkā esošā epidemioloģiskā ierobežojuma sāksies no 31. decembra vakara un ilgs līdz 2. janvāra pulksten 6.00.

Vairāk uzziniet šeit.

 

GADA CILVĒKS

Par žurnāla Time gada cilvēku nosaukts ASV uzņēmējs Masks

Tesla, bizness, Īlons Masks, elektroauto, bagātība, ASV, Time gada cilvēks, ārzemēs
Īlons Masks. Foto: REUTERS/SCANPIX

ASV žurnāls Time izvēlējies savu gada cilvēku 2021.gadam. Tas ir kanādiešu-dienvidafrikāņu uzņēmējs Īlons Masks (Elon Musk), kurš aizvadītajā gadā kļuvis par pasaulē bagātāko cilvēku.

Uzaudzis Dienvidāfrikā, izglītojies Dienvidāfrikā, Kanādā un ASV, Masks jau 26 gadus ASV nodarbojas ar uzņēmumu izveidi, attīstīšanu un vadīšanu.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas