BNN nedēļas apkopojums: «Apputējušās» krimināllietas. Ekonomikas kritums. Pārbaudītie ģenerālprokurora kandidāti

Šonedēļ valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) paziņojis, ka ārkārtas situācija pēc 9.jūnija vairs netiks pagarināta. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) arī devusi zaļo gaismu iekštelpu pasākumiem līdz 100 cilvēkiem un ārtelpās – līdz 300 cilvēkiem. Dezinficēt rokas gan nav sarežģīti, taču kā dzīvē tiks īstenota divu metru distance no citiem pasākuma apmeklētājiem?

Tikmēr ekonomika atlabs daudz lēnāk nekā tik noorganizētas vasaras nometnes. Latvijas Banka prognozē ekonomikas kritumu nu jau 7,5% apmērā.

Kamēr Latvijas Banka analizē ekonomikas datus, Valsts kontrole nolēmusi ķerties pie izbeigtu kriminālprocesu analīzes. Diez, kas tajās atvilktnēs ir apklājies putekļiem?

Savukārt Ekonomikas ministrija beidzot tikusi pie jauna valsts sekretāra – amatā apstiprināts Edmunds Valantis.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā KritumsSoda paaugstināšanaĢenerālprokurors, Vajadzīgs regulējums, Amats un Atvilktnes vaļā!.

 

KRITUMS

Latvijas Banka šogad prognozē ekonomikas kritumu 7,5% apmērā

Latvijas Banka, pārskatot martā izteiktās prognozes, šobrīd šajā gadā sagaida straujāku kritumu ekonomikā – 7,5% apmērā pretstatā iepriekš lēstajiem 6,5%, vēsta Latvijas Bankā.

Vienlaikus Latvijas Banka prognozē, ka gada vidējā inflācija šogad Latvijā būs 0% pretstatā iepriekš lēstajiem 0,5%.

«Ņemot vērā aktuālās norises pasaules tautsaimniecībā, tostarp COVID-19 pandēmijas ietekmi, Latvijas Banka prognozē, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2020.gadā samazināsies par 7,5%, bet inflācija būs 0%. Gaidāms, ka 2021.gadā atjaunosies ekonomiskā izaugsme (6,7%), bet inflācija būs 0,2%,» pauda Latvijas Bankā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODA PAAUGSTINĀŠANA

Sodus par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem palielinās un ierakstīs specializētajā likumā

priekšvēlēšanu aģitācija, priekšvēlēšanu aģitācijas likums, Saeima, KNAB, sods, vēlēšanas,

Saeima ceturtdien, 4.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, paredzot to papildināt ar regulējumu par administratīvo atbildību šajā jomā un palielināt naudas sodus par priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu vai priekšvēlēšanu aģitācijai noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Deputāti atbalstīja rosinājumu likumā noteikt, ka par likumā noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu vai priekšvēlēšanu aģitācijai noteikto ierobežojumu neievērošanu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskajai personai līdz 140 naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – līdz 280 naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas soda vienība ir 5 eiro, sekojoši minētie sodi būs līdz 700 eiro un līdz 1 400 eiro. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

ĢENERĀLPROKURORS

Visi astoņi ģenerālprokurora amata kandidāti izturējuši SAB pārbaudi par atbilstību augstākās pielaides saņemšanai

Armīns Meisters, Juris Juriss, Jānis Ilsteris, Alēns Mickevičs, Uvis Kozlovskis, Juris Stukāns, Gunārs Kūtris, Aldis Pundurs, Ēriks Kalnmeiers, SAB, pielaide valsts noslēpumam, pārbaude, konkurss, valsts noslēpums,

Visi astoņi kandidāti uz ģenerālprokurora amatu ir izturējuši Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārbaudi par atbilstību augstākās pielaides darbam ar valsts noslēpumu saņemšanai, apstiprināja Tieslietu padomē.

Tagad, kad ir saņemts SAB atzinums, Tieslietu padome varēs uzsākt kandidātu vērtēšanu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VAJADZĪGS REGULĒJUMS

Saeimas komisija atbalsta aizliegumu bērnu adopcijai uz ārvalstīm no septembra līdz jauna regulējuma izstrādei

Saeimas komisija, bērnu adopcija, adopcija uz ārzemēm, Labklājības ministrija,

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 2.jūnijā, atbalstījusi ieceri noteikt aizliegumu bērnu adopcijai no Latvijas uz ārvalstīm no šā gada 1.septembra līdz dienai, kad būs izstrādāti un stājušies spēkā jauni grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos par bērnu adopciju uz ārvalstīm.

Iecerēts, ka no 1.septembra netiks piemērota Bērnu tiesību aizsardzības likuma 31.panta trešā daļa, kurā tiek norādīts, ka «izņēmuma gadījumā bērnu var adoptēt uz ārvalsti», izpildoties konkrētiem nosacījumiem. Sēdē gan izskanēja pieļāvums, ka 1.septembris kā šī aizlieguma spēkā stāšanās datums var mainīties.

Deputāti vēlas likumu papildināt ar punktu, ka no šī gada 1.septembra līdz dienai, kad stāsies spēkā jauni grozījumi Civillikumā un citos normatīvajos aktos par bērnu adopciju uz ārvalstīm, bērnus nevar adoptēt ārzemnieki, kuriem nav pastāvīgas uzturēšanās atļaujas Latvijā, vai ārvalstīs dzīvojošas personas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Par Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru apstiprina Edmundu Valanti

Edmunds Valantis, valsts sekretārs, Ekonomikas ministrija, valdība, apstiprina amatā,
Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis

Ministru kabinets otrdien, 2.jūnijā, lēma Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra amatā apstiprināt Edmundu Valanti, kurš līdz šim bija EM valsts sekretāra vietnieks.

Ministru kabinets arī lēma atļaut Valantam savienot EM valsts sekretāra amatu ar Baldones novada domes deputāta amatu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATVILKTNES VAĻĀ!

Valsts kontrole plāno pētīt KNAB, VID un VP izbeigtus kriminālprocesus

Valsts kontrole, KNAB, Valsts policija, VP, Nodokļu un muitas policija, VID, izbeigti kriminālprocesi, pārbaude, aizdomas,
Valsts kontroliere Elita Krūmiņa

Valsts kontrole (VK), piesaistot ekspertus, plāno pētīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts policijas (VP) izbeigtus kriminālprocesus, liecina publiski pieejamā informācija.

VK maija otrajā pusē izsludinājusi iepirkumu, lai izvēlētos ekspertus, kas sniegs konsultācijas, vērtējot KNAB, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes un VP lietvedībā bijušus kriminālprocesus, kas ir izbeigti vai kuros stājies spēkā attaisnojošs spriedums, veicot to juridisko analīzi un sniedzot vērtējumu.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas