bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte

BNN nedēļas apkopojums: Apstiprinātā Saeima. Atklāts prezidents.

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šonedēļ Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli apstiprinājusi 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus. Tomēr, lai arī cerības uz ātrā laikā sasniegtu skaidrību par Latvijas valdības izveidi politiskajā diskursā nav dominējušas, arī otrās nedēļas izskaņā pēc 13.Saeimas vēlēšanām vienots kurss nav sasniegts. Strīdīgais jautājums, cik partijām būtu jāveido koalīcija, arvien ir dienaskārtībā, un panākt viennozīmīgu Zaļo un zemnieku savienības izslēgšanu no valdības kuluāriem Jaunajai konservatīvajai partijai nav izdevies. Sarunas turpinās.

Neviennozīmība valda arī visā Eiropā – ES galotņu sanāksmē Briselē zudušas cerības vēl oktobrī vienoties par britu izstāšanās galvenajiem principiem. Vācijas kanclere Angela Merkele gan paudusi: «Kur ir griba, tur jābūt iespējai.»

Igaunijā skandāls ap Danske Bank maksājis Dānijas lielākajai bankai pozīciju ilgtermiņa reitingā. Reitingu pasaulē kritumu pieredzējušas arī visas trīs Baltijas valstis, zaudējot iepriekšējās pozīcijas šī gada Globālās Konkurētspējas indeksā, taču saglabājot savu vietu starp 45 konkurētspējīgākajām valstīm pasaulē.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Prezidenta vēlēšanas; Konkurence; Reputācija; Pārmaiņas; Izglītība; Valdība; Cerība; Apstiprinājums.

PREZIDENTA VĒLĒŠANAS:

Vējonis izsludina Satversmes grozījumus par Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu parlamentā ievēlēt atklāti, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Iepriekš, komentējot nostāju par atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu, Vējonis norādījis, ka atklāta balsošana pēc būtības ir darbības imitācija, kas neveicina atklātību.

«Attiecībā uz jebkāda veida atklātām balsošanām – es tās neatbalstu, jo tā ir darbības imitācija. Politiskās partijas vienalga arī pirms atklātā balsojuma vienojas, kā tās rīkosies konkrētajā balsojumā, un katram deputātam individuāli izpausties ar kaut kādu viedokli par vienu vai otru amatpersonu tāpat nav iespējas, jo ir jābalso tā, kā kopumā partija lēmusi attiecīgā kandidāta gadījumā,» uzsvēra Vējonis.

Vairāk uzziniet: šeit.

KONKURENCE:

Globālās Konkurētspējas indeksā Baltijas valstīm kritums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Globālās Konkurētspējas indeksā 2018, ko sagatavojuši Pasaules Ekonomikas foruma pētnieki, Lietuva un Igaunija salīdzinājumā ar pagājušā gada vērtējumu ir noslīdējušas lejup par divām vietām. Visas trīs Baltijas valstis joprojām ir starp 45 konkurētspējīgākajām valstīm pasaulē.

Indeksā, ko otrdien, 16.oktobrī, publicējis Pasaules Ekonomikas forums, konkurētspēju definē kā darba ražīguma līmeni, ko veido valsts iestāžu darbība, ekonomiskā politika un virkne citu faktoru.

Vairāk uzziniet: šeit.

REPUTĀCIJA:

Danske Bank samazināts kredītreitings saistībā ar Igaunijas skandālu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Amerikāņu kredītreitingu aģentūra Moody’s ir pazeminājusi ilgtermiņa reitingu Dānijas lielākajai bankai Danske Bank, kura jau ilgāku laiku ir ierauta iespējamas liela apjoma naudas atmazgāšanas skandālā.

Kā vēsta dāņu ziņu portāls TheLocal.dk, aģentūra par savu lēmumu paziņoja pagājušās nedēļas beigās, skaidrojot, ka tas «sekoja paziņojumam, ka Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu departaments ir uzsācis kriminālizmeklēšanas pret banku saistībā ar naudas atmazgāšanu caur tās Igaunijas atzaru no 2007. līdz 2015.gadam».

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRMAIŅAS:

KNAB veikta kārtējā reorganizācija; vairāki pieredzējuši darbinieki devušies pensijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) veikta kārtējā reorganizācija, kuras rezultātā septiņas amatpersonas nolēmušas darbu birojā pamest, sešām no tām dodoties izdienas pensijā.

KNAB gan apgalvoja, ka biroja amatpersonu skaita samazinājums būtiski neietekmē tā uzdevumu izpildes kvalitāti, kā arī sekmīgu biroja funkciju nodrošināšanu.

«Uzsveram, ka KNAB reorganizācija ir pārdomāta, uz analīzi balstīta vairāku mēnešu mērķtiecīga darba rezultāts. Tās laikā netika likvidētas amata vietas, proti, netika samazināts kopējais amata vietu skaits, bet tika veiktas izmaiņas KNAB struktūrā, amatpersonu/darbinieku štatu un amatu sarakstā,» norādīja birojā.

KNAB apstiprināja, ka biroja reorganizācijas rezultātā 12.oktobrī septiņas biroja amatpersonas izvēlējās neturpināt dienesta tiesiskās attiecības. Sešas no šīm amatpersonām izmantoja tiesības doties izdienas pensijā. Aģentūrai LETA zināms, ka starp šīm septiņām personām ir pieredzējuši speciālisti, kas piedalījušies vairāku skaļu lietu šķetināšanā.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZGLĪTĪBA:

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Kā liecina IZM dati, trīs desmitklasnieki ir Skrundas vidusskolā. Lai arī Skrundas vidusskolā ir pietiekams pamatskolēnu skaits, to skaitam 1.–9.klasē sasniedzot 297, trīs vidusskolas klasēs kopumā mācās tikai 29 jaunieši – trīs 10.klasē, 11 skolēni 11.klasē un 15 skolēni 12.klasē. Kopumā šajā izglītības iestādē reģistrēti 326 izglītojamie.

Trīs 10.klases skolēni ir arī Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā. Kopumā 1.–12.klasē šajā skolā mācās 162 izglītojamie.

Pa četriem desmitklasniekiem ir Alojas Ausekļa vidusskolā, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā, Ķeguma Komercnovizriena vidusskolā.

Vairāk uzziniet: šeit.

VALDĪBA:

Neviena partija nav piekritusi JKP piedāvātajam valdības modelim

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neviena no partijām, kas pašlaik ir iesaistīta valdības veidošanas sarunās, nav devusi apstiprinājumu Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvātajam valdības modelim.

Vaicāts par nostāju attiecībā uz JKP piedāvājumu, KPV LV līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš sacīja, ka politiskais spēks nekomentē citu partiju paziņojumus. Reizē viņš norādīja, ka JKP solis, nākot klajā ar ministru piedāvājumu, vērtējams kā sasteigts, jo sākumā ir jāizrunā jautājums par veicamajiem darbiem.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) priekšsēdētāja Raivja Dzintara ieskatā, līdz ar Attīstībai/Par! pausto noraidījumu nav iespējams izveidot tādu valdību, kas atbilstu JKP piedāvātajam modelim.

Vairāk uzziniet: šeit.

CERĪBA:

Merkele: Brexit vienošanās joprojām ir sasniedzama

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vācijas kanclere Angela Merkele

Vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības joprojām ir sasniedzama, tā paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) pēc Eiropas Savienības galotņu sanāksmes, kur nepiepildījās Briseles cerības sagaidīt sarunām izšķirošu pretimnākšanu no Londonas.

Kā ceturtdien, 18.oktobrī, vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Merkele preses konferencē pēc sanāksmes norādījusi, ka 27 dalībvalstu un valdību vadītāji apņēmušies atkal sapulcēties, lai vērtētu, kas sasniegts sarunās, līdzko tās būs pietiekami pavirzījušās uz priekšu.

Jo sevišķi risinājums tiek gaidīts attiecībā uz ES ārējo robežu Īrijas salā.

«Kur ir griba, tur  jābūt iespējai,» žurnālistiem sacījusi Vācijas valdības vadītāja. «Vienojāmies, ka tiksimies atkal, kad sarunās būs redzama pietiekama virzība, bet pagaidām nav skaidrs, kad šāda tikšanās varētu notikt.»

Vairāk uzziniet: šeit.

APSTIPRINĀJUMS:

CVK apstiprina 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 19.oktobrī, apstiprinājusi 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus. 

Saskaņa ieguva 19,8% vēlētāju atbalstu, KPV LV – 14,25%, Jaunā konservatīvā partija (JKP) – 13,59%, Attīstībai/Par – 12,04%, Visu Latvijai!Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) – 11,01%, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 9,91%, bet Jaunā Vienotība – 6,69% balsu.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.

PTAC soda Kesko Senukai Latvia ar 20 000 eiro par negodīgu komercpraksi

AS Kesko Senukai Latvia ir uzlikts tiesisks pienākums nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī soda nauda 20 000 eiro apmērā.

Izsludina metu konkursu Paralimpiskā sporta centra izbūves arhitektoniskajai vīzijai

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludinājusi starptautisku metu konkursu Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija.

Latvijā zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā – saražotas 357 655 megavatstundas elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma.

PNB bankas maksātnespējas administratora amata kandidāts – Vigo Krastiņš

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien, 22.augustā, iesniegusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

ASV grasās atcelt limitus migrantu bērnu aizturēšanai

Migrantu ģimenes, kuras šķērso Amerikas Savienoto Valstu robežu, varētu tikt aizturētas uz nenoteiktu laiku, paredz prezidenta Donalda Trampa administrācijas izziņotais likumprojekts.

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

Kaljulaida: Tuvāko 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas sekām

Nākamo 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas atstātajām sekām uz ekonomisko attīstību, pauda Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Valsts kontrole sākusi revīziju par atlīdzības jautājumiem Stradiņa slimnīcā

Valsts kontrole šomēnes sākusi revīziju par atlīdzības sistēmas jautājumiem Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.


-->