bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 16.12.2019 | Vārda dienas: Alvīne

BNN nedēļas apkopojums: Apstiprinātā Saeima. Atklāts prezidents.

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šonedēļ Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli apstiprinājusi 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus. Tomēr, lai arī cerības uz ātrā laikā sasniegtu skaidrību par Latvijas valdības izveidi politiskajā diskursā nav dominējušas, arī otrās nedēļas izskaņā pēc 13.Saeimas vēlēšanām vienots kurss nav sasniegts. Strīdīgais jautājums, cik partijām būtu jāveido koalīcija, arvien ir dienaskārtībā, un panākt viennozīmīgu Zaļo un zemnieku savienības izslēgšanu no valdības kuluāriem Jaunajai konservatīvajai partijai nav izdevies. Sarunas turpinās.

Neviennozīmība valda arī visā Eiropā – ES galotņu sanāksmē Briselē zudušas cerības vēl oktobrī vienoties par britu izstāšanās galvenajiem principiem. Vācijas kanclere Angela Merkele gan paudusi: «Kur ir griba, tur jābūt iespējai.»

Igaunijā skandāls ap Danske Bank maksājis Dānijas lielākajai bankai pozīciju ilgtermiņa reitingā. Reitingu pasaulē kritumu pieredzējušas arī visas trīs Baltijas valstis, zaudējot iepriekšējās pozīcijas šī gada Globālās Konkurētspējas indeksā, taču saglabājot savu vietu starp 45 konkurētspējīgākajām valstīm pasaulē.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Prezidenta vēlēšanas; Konkurence; Reputācija; Pārmaiņas; Izglītība; Valdība; Cerība; Apstiprinājums.

PREZIDENTA VĒLĒŠANAS:

Vējonis izsludina Satversmes grozījumus par Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu parlamentā ievēlēt atklāti, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Iepriekš, komentējot nostāju par atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu, Vējonis norādījis, ka atklāta balsošana pēc būtības ir darbības imitācija, kas neveicina atklātību.

«Attiecībā uz jebkāda veida atklātām balsošanām – es tās neatbalstu, jo tā ir darbības imitācija. Politiskās partijas vienalga arī pirms atklātā balsojuma vienojas, kā tās rīkosies konkrētajā balsojumā, un katram deputātam individuāli izpausties ar kaut kādu viedokli par vienu vai otru amatpersonu tāpat nav iespējas, jo ir jābalso tā, kā kopumā partija lēmusi attiecīgā kandidāta gadījumā,» uzsvēra Vējonis.

Vairāk uzziniet: šeit.

KONKURENCE:

Globālās Konkurētspējas indeksā Baltijas valstīm kritums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Globālās Konkurētspējas indeksā 2018, ko sagatavojuši Pasaules Ekonomikas foruma pētnieki, Lietuva un Igaunija salīdzinājumā ar pagājušā gada vērtējumu ir noslīdējušas lejup par divām vietām. Visas trīs Baltijas valstis joprojām ir starp 45 konkurētspējīgākajām valstīm pasaulē.

Indeksā, ko otrdien, 16.oktobrī, publicējis Pasaules Ekonomikas forums, konkurētspēju definē kā darba ražīguma līmeni, ko veido valsts iestāžu darbība, ekonomiskā politika un virkne citu faktoru.

Vairāk uzziniet: šeit.

REPUTĀCIJA:

Danske Bank samazināts kredītreitings saistībā ar Igaunijas skandālu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Amerikāņu kredītreitingu aģentūra Moody’s ir pazeminājusi ilgtermiņa reitingu Dānijas lielākajai bankai Danske Bank, kura jau ilgāku laiku ir ierauta iespējamas liela apjoma naudas atmazgāšanas skandālā.

Kā vēsta dāņu ziņu portāls TheLocal.dk, aģentūra par savu lēmumu paziņoja pagājušās nedēļas beigās, skaidrojot, ka tas «sekoja paziņojumam, ka Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu departaments ir uzsācis kriminālizmeklēšanas pret banku saistībā ar naudas atmazgāšanu caur tās Igaunijas atzaru no 2007. līdz 2015.gadam».

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRMAIŅAS:

KNAB veikta kārtējā reorganizācija; vairāki pieredzējuši darbinieki devušies pensijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) veikta kārtējā reorganizācija, kuras rezultātā septiņas amatpersonas nolēmušas darbu birojā pamest, sešām no tām dodoties izdienas pensijā.

KNAB gan apgalvoja, ka biroja amatpersonu skaita samazinājums būtiski neietekmē tā uzdevumu izpildes kvalitāti, kā arī sekmīgu biroja funkciju nodrošināšanu.

«Uzsveram, ka KNAB reorganizācija ir pārdomāta, uz analīzi balstīta vairāku mēnešu mērķtiecīga darba rezultāts. Tās laikā netika likvidētas amata vietas, proti, netika samazināts kopējais amata vietu skaits, bet tika veiktas izmaiņas KNAB struktūrā, amatpersonu/darbinieku štatu un amatu sarakstā,» norādīja birojā.

KNAB apstiprināja, ka biroja reorganizācijas rezultātā 12.oktobrī septiņas biroja amatpersonas izvēlējās neturpināt dienesta tiesiskās attiecības. Sešas no šīm amatpersonām izmantoja tiesības doties izdienas pensijā. Aģentūrai LETA zināms, ka starp šīm septiņām personām ir pieredzējuši speciālisti, kas piedalījušies vairāku skaļu lietu šķetināšanā.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZGLĪTĪBA:

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Kā liecina IZM dati, trīs desmitklasnieki ir Skrundas vidusskolā. Lai arī Skrundas vidusskolā ir pietiekams pamatskolēnu skaits, to skaitam 1.–9.klasē sasniedzot 297, trīs vidusskolas klasēs kopumā mācās tikai 29 jaunieši – trīs 10.klasē, 11 skolēni 11.klasē un 15 skolēni 12.klasē. Kopumā šajā izglītības iestādē reģistrēti 326 izglītojamie.

Trīs 10.klases skolēni ir arī Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā. Kopumā 1.–12.klasē šajā skolā mācās 162 izglītojamie.

Pa četriem desmitklasniekiem ir Alojas Ausekļa vidusskolā, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā, Ķeguma Komercnovizriena vidusskolā.

Vairāk uzziniet: šeit.

VALDĪBA:

Neviena partija nav piekritusi JKP piedāvātajam valdības modelim

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neviena no partijām, kas pašlaik ir iesaistīta valdības veidošanas sarunās, nav devusi apstiprinājumu Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvātajam valdības modelim.

Vaicāts par nostāju attiecībā uz JKP piedāvājumu, KPV LV līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš sacīja, ka politiskais spēks nekomentē citu partiju paziņojumus. Reizē viņš norādīja, ka JKP solis, nākot klajā ar ministru piedāvājumu, vērtējams kā sasteigts, jo sākumā ir jāizrunā jautājums par veicamajiem darbiem.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) priekšsēdētāja Raivja Dzintara ieskatā, līdz ar Attīstībai/Par! pausto noraidījumu nav iespējams izveidot tādu valdību, kas atbilstu JKP piedāvātajam modelim.

Vairāk uzziniet: šeit.

CERĪBA:

Merkele: Brexit vienošanās joprojām ir sasniedzama

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vācijas kanclere Angela Merkele

Vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības joprojām ir sasniedzama, tā paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) pēc Eiropas Savienības galotņu sanāksmes, kur nepiepildījās Briseles cerības sagaidīt sarunām izšķirošu pretimnākšanu no Londonas.

Kā ceturtdien, 18.oktobrī, vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Merkele preses konferencē pēc sanāksmes norādījusi, ka 27 dalībvalstu un valdību vadītāji apņēmušies atkal sapulcēties, lai vērtētu, kas sasniegts sarunās, līdzko tās būs pietiekami pavirzījušās uz priekšu.

Jo sevišķi risinājums tiek gaidīts attiecībā uz ES ārējo robežu Īrijas salā.

«Kur ir griba, tur  jābūt iespējai,» žurnālistiem sacījusi Vācijas valdības vadītāja. «Vienojāmies, ka tiksimies atkal, kad sarunās būs redzama pietiekama virzība, bet pagaidām nav skaidrs, kad šāda tikšanās varētu notikt.»

Vairāk uzziniet: šeit.

APSTIPRINĀJUMS:

CVK apstiprina 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 19.oktobrī, apstiprinājusi 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus. 

Saskaņa ieguva 19,8% vēlētāju atbalstu, KPV LV – 14,25%, Jaunā konservatīvā partija (JKP) – 13,59%, Attīstībai/Par – 12,04%, Visu Latvijai!Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) – 11,01%, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 9,91%, bet Jaunā Vienotība – 6,69% balsu.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Rimšēvičs tuvākajā laikā koncentrēsies uz savas reputācijas atjaunošanu tiesā

Pēc pilnvaru termiņa beigām Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tuvākajā laikā koncentrēsies uz savas reputācijas atjaunošanu tiesā, preses konferencē žurnālistiem sacīja Rimšēvičs. 

Kaljulaida atvainojas Somijas prezidentam par igauņu ministra izteikumiem

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida atvainojusies Somijas kolēģim par kritiku, ko Igaunijas iekšlietu ministrs no Igaunijas Konservatīvās tautas partijas veltījis Somijas jaunajai valdībai un personīgi jaunajai premjerministrei.

Tieslietu padome atbalsta ģenerālprokurora amata kandidāta izvēles nodošanu padomei

Tieslietu padome atbalstījusi Tieslietu ministrijas grozījumus likumā, kas atbrīvo Augstākās tiesas priekšsēdētāju no pienākuma izvēlēties ģenerālprokurora amata kandidātu un tā vietā kandidāta izvēle būs uzticēta padomei atklātā konkursā.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas varētu atlikt uz marta pirmo pusi

Ja valdība un Saeima atbalstīs Rīgas domes atlaišanu, galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanas visdrīzāk varētu apsvērt rīkot marta pirmajā pusē.

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 2,3%

Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,5%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,3%, bet ekonomikas izaugsmes prognoze nākamajam gadam saglabāta 2,6% līmenī.

Grieķija: Migrantu pieplūdums sasniedzis iespēju robežas

Eiropas Savienībai ir jāuzņemas dalīta atbildība par migrantu pieplūdumu no trešajām valstīm, uzskata Grieķija, kuras valdības vadītājs paziņojis, ka valsts vairs nespēj vienatnē tikt galā ar cilvēku pieplūdumu no Turcijas.

Turcija draud liegt ASV spēkiem pieeju turku armijas bāzēm

Reaģējot uz ASV plāniem ieviest sankcijas pret Turciju par Krievijas raķešu sistēmas iegādi, Ankara brīdinājusi, ka tā var liegt ASV armijai piekļuvi turku armijas bāzēm. Tām ir stratēģiska nozīme ASV militārai klātbūtnei Tuvajos Austrumos.

Bordāns: Izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs

Bordāns uzsvēra, ka patlaban vēl tiek apzināta Lemberga ietekme Rīgas ostā. Viņaprāt, palēnām izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs.

Jaunzēlandes vulkāna izvirduma upurus piemin ar klusuma brīdi

Jaunzēlandē ar klusuma brīdi pieminēti 16 cilvēki, kuri pirms nedēļas gājuši bojā vulkāna izvirdumā uz atpūtnieku iecienītas salas.

Šajā nedēļā gaidāms spēcīgs vējš un bieži nokrišņi

Līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā, arī šonedēļ saglabāsies samērā silts laiks un  gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par –1 grādu.

Rozentāle pametusi Saskaņu un vēlas pievienoties GKR

Rīgas domes deputāte Baiba Rozentāle ir izstājusies no partijas Saskaņa un uzrakstījusi iesniegumu par pievienošanos partijai Gods kalpot Rīgai.

Valsts uzņēmums Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt vēl šogad

Jaunizveidota valsts kapitālsabiedrība Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt līdz gada beigām, paudis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!