BNN nedēļas apkopojums: Azartspēļu aizliegums. Lielā inflācija. Apcietinātie opozicionāri Baltkrievijā

Aizritējusi pirmā pilnā mācību nedēļa Latvijas skolās. Daudz problēmu ar Covid-19 testēšanu, skolēnu atgriešanos klātienes mācībās.

Tādēļ valdība, lai atvieglotu skolu darbu, plāno noteikt, ka testēšana jāveic reizi divās nedēļās nevis katru nedēļu, kā tas bija līdz šim.

Ķekavas novada dome, pamatojoties uz vispārējās sabiedrības labklājības veicināšanu, šonedēļ spērusi lielu soli – tā lēmusi aizliegt organizēt azartspēles visā jaunajā novadā.

Centrālā statistikas pārvalde paziņojusi, ka gada laikā, piemēram, apavu un degvielas cenas kāpušas par teju piektdaļu.

Tikmēr Baltkrievijā vienīgos opozicionārus, kuri vēl nebija pametuši valsti, Aleksandra Lukašenko režīms ielicis cietumā uz desmit un 11 gadiem katru. Ārzemēs esošie opozīcijas pārstāvji pieprasa atbrīvot Mariju Koļesņikovu un Maksimu Znaku.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā AzartspēlesKredītreitingsMācības klātienē, Cenas, Migranti Lietuvā un Diktators.

 

AZARTSPĒLES

Ķekavas novada dome aizliedz azartspēļu organizēšanu visā pašvaldības teritorijā

Ķekava, Ķekavas novada dome, aizliedz azartspēles, spēļu zāles, Azartspēļu likums, VARAM,
Foto: Pexels

Ķekavas novada dome trešdien, 8.septembrī, pieņēmusi lēmumu aizliegt azartspēļu organizēšanu visā jaunajā Ķekavas novada teritorijā.

Saistošie noteikumi paredz, ka Ķekavas novada administratīvajā teritorijā ir aizliegts organizēt azartspēles.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KREDĪTREITINGS

Fitch saglabā Latvijas kredītreitingu A– līmenī

Fitch, kredītreitings, A–, prognoze, stabils vērtējums, Valsts kase,
Foto: Pixabay

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings (Fitch) piektdien, 3.septembrī, publiskojusi paziņojumu par Latvijas kredītreitingu, kur Latvijas kredītreitings tiek saglabāts A– līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu, informē Valsts kase.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MĀCĪBAS KLĀTIENĒ

Skolēniem testēšanu plāno veikt retāk nekā šobrīd

skolas, Covid-19, skolotāji, sejas maskas, valdības noteikumi, mācības klātienē, testēšana, algoritms, cik bieži testēs skolēnus?
Foto: Paula Čurkste/LETA

Skolēniem Covid-19 testi tiks veikti reizi divās nedēļās, nevis katru nedēļu, kā tas notiek pašlaik, par to vienojušies veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) un izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).

Tomēr gadījumā, ja pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits sabiedrībā būtiski palielināsies, testēšanas regularitāte skolās atkal var tikt pārskatīta.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENAS

Latvijā inflācija – 3,7% apmērā. Ievērojami kāpušas apavu cenas

inflācija, CSP, statistika, patēriņa cenas, kāpums, degviela, apavi, pārtika, alkohols, tabaka,
Foto: Unsplash

Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada augustā, salīdzinot ar 2020.gada augustu, palielinājās par 3,7%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2021.gada augustā, salīdzinot ar 2020.gada augustu, bija cenu kāpumam ar mājokli saistām precēm un pakalpojumiem, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, apģērbam un apaviem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, veselības aprūpei.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIGRANTI LIETUVĀ

BNN PĒTA | Lietuvas migrantu nometnēs ziņo par prostitūciju, naudas izspiešanu; iestādes steidz rīkoties

Lietuva, migranti, migrācija, robežpārkāpumi, bēgļi, cilvēktiesības, Baltkrievija, robeža, migrantu izmitināšana, telšu pilsētiņa, noziedzība, Āzija, Svarīgi, BNN Pēta
Migrantu telšu pilsētiņa Medininkos, Lietuvā. Photo: REUTERS/SCANPIX

Laikā, kad Lietuvai migrācijas kontekstā pievērsta starptautiska uzmanība, atklātībā nākuši nepatīkami fakti, kas atklāj joprojām teltīs mītošo migrantu dzīves ēnas puses. Mediji vēsta, ka valsts lielākajā telšu pilsētiņā pie robežas ar Baltkrieviju, kur nometināti vīrieši, izveidojusies kastu sistēma ar vīriešu prostitūciju, seksuālu izmantošanu, šantāžu un naudas izspiešanu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DIKTATORS

Baltkrievija piespiež ilgus cietumsodus vadošiem opozīcijas aktīvistiem

Baltkrievija, protesta akcija, Minska , notiesā opozicionārus, Aleksands Lukašenko, Svetlana Thanovska, pilsoniskā opozīcija
Baltkrievu opozīcijas aktīvisti Marija Koļesņikova un Maksims Znaks tiesas zālē. Foto: Ramil Nasibulin/BelTA/Handout via REUTERS/SCANPIX

Tiesa Baltkrievijā piespriedusi ilgus cietumsodus diviem vadošiem opozīcijas aktīvistiem – Marijai Koļesņikovai un Maksimam Znakam. Trimdā dzīvojošā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska savukārt norādījusi, ka notiesātie ir nevainīgi un aicinājusi viņus atbrīvot, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas