bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons

BNN nedēļas apkopojums: Budžeta dalīšana. Mediķu streiks. Pūcei amats

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vieni šonedēļ vilka maskas un kostīmus, lai dotos Halovīna svinībās, citi tikmēr sēdēja pie papīru kalniem un rēķināja, kādi nākamgad būs tēriņi.

Saeimā pirmajā lasījumā tika atbalstīts 2020.gada valsts budžets. Valdības pārstāvji atgādināja, ka naudu sadalījuši tā, ka visiem kaut kas ticis, bet opozīcija darīja to, ko nu parasti tā dara – atgādināja, ka visiem iedots par maz.

Mediķi jau paziņojuši, ka 7.novembrī ies ielās – paņems bezalgas atvaļinājuma dienu un dosies piketā pie Saeimas. Pirms tam gan vēl mediķi runās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu par finansējuma trūkumu nozarē.

Pīrāgu grieza arī Rīgas domē – jaunām attīstības iniciatīvām nesanāks. Rīgas domes Finanšu departamenta Pašvaldības budžeta pārvaldes vadītājs Uldis Rakstiņš atzinis, ka pašvaldības finansiālais kapitāls nav labvēlīgs tam, lai pēkšņi dome varētu lemt par jaunu iniciatīvu ieviešanu.

Savukārt ilggadējā NVO sektora darbiniece Zaiga Pūce uzvarējusi konkursā uz Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktora amatu. Viņai netrūkstot ideju fonda uzlabošanai, un viņa ir gatava no kritizēšanas pārmesties pie darīšanas. Interesi izrādījis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) – vai Pūces kandidatūrā un tajā, ka viņas vīrs ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), pastāv interešu konflikts?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Budžets, Attīstība, Streiks, Ministra sieva, Griesti, Atkritumu sāga, Robežas, Izdegšana un Kritika.

BUDŽETS:

Saeima pirmajā lasījumā atbalsta 2020.gada valsts budžeta projektu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima konceptuāli atbalstījusi 2020.gada valsts budžeta projektu, vidējā termiņa budžeta ietvara 2020., 2021. un 2022.gadam likumprojektu, kā arī 26 likumprojektus, kas saistīti ar budžetu, informē Saeimas Preses dienestā.

Nākamgad konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 9,9 miljardu eiro un izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā. Savukārt pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā paredzēti 6,9 miljardi eiro, bet izdevumi – 7,2 miljardi eiro.

2020.gadā vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 0,3% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt IKP pieaugums 2020.gadā prognozēts 2,8% apmērā, kas ir mazākais pēdējos gados.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATTĪSTĪBA:

Rīgas domes budžets 2020.gadam: Naudas jaunām attīstības iniciatīvām nav

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākamā gada Rīgas domes budžetā naudas jaunām attīstības iniciatīvām nav, atzinis Rīgas domes Finanšu departamenta Pašvaldības budžeta pārvaldes vadītājs Uldis Rakstiņš.

Komentējot pašvaldības šī gada budžetu Rakstiņš atzina, ka «labi pildās» sadaļa par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas patlaban pārsniedz prognozēto.

Savukārt runājot par to, uz kā rēķina samazinājušies pašvaldības izdevumi, viņš atzina, ka pašvaldībai neiet tik raiti ar dažādu projektu realizāciju, piemēram, Rīgas domes Satiksmes departamentam kavējās Augusta Deglava pārvada un Brasas tilta pārbūve, kā rezultātā arī nauda tiek pārcelta uz citu gadu.

Vairāk uzziniet: šeit.

STREIKS:

Mediķi 7.novembrī ņems bezalgas atvaļinājuma dienu un dosies piketā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Cerībā panākt lielāku valsts finansējumu medicīnas nozarē strādājošajiem veselības aprūpes darbinieki 7.novembrī plāno ņemt bezalgas atvaļinājuma dienu un rīkot piketu pie Saeimas, informē mediķu organizāciju pārstāvji.

Piketā sola pulcēties ārsti un medmāsas, kas darbā paņēmuši bezalgas atvaļinājumu, kas nozīmē dienu bez ārstniecības personām. 7.novembrī atcelti arī plānveida izmeklējumi.

Vēl pirms piketa, 5.novembrī, mediķu organizācijas plāno tikšanos ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Vairāk uzziniet: šeit.

MINISTRA SIEVA:

KNAB vērtēs Pūces sievas kandidatūru SIF sekretariāta direktora amatam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Zaiga Pūce

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtēs situāciju par biedrības Ascendum vadītājas un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) sievas Zaigas Pūces kandidatūru Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktora amatam.

KNAB ir pievērsis uzmanību minētajai situācijai un atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei izvērtēs šo publiski izskanējušo informāciju.

Konkursā uz SIF sekretariāta direktora amatu uzvarējusi biedrības Ascendum vadītāja, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra dzīvesbiedre Zaiga Pūce.

Vairāk uzziniet: šeit.

GRIESTI:

Vienojas par griestiem partiju saņemtajiem ziedojumiem un valsts finansējumam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koalīcija vienojusies par maksimālās summas ierobežojumiem jeb griestiem, ko partija varēs saņemt gan no valsts, gan privātajiem ziedotājiem – 2020.gadā šī summa kopumā varētu veidot 838 500 eiro, bet tā palielinātos, pieaugot minimālajai algai.

Kā pirmdien, 28.oktobrī, pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistus informēja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars, vienošanās ir noteikt «griestus» 1 950 minimālo mēnešalgu apmērā gadā. Dzintars skaidroja, ka šādu ierobežojumu mērķis ir samazināt privāto ziedotāju ietekmi.

Līdz ar to maksimālā summa 2020.gadam varētu veidot 838 500 eiro, savukārt no 2021.gada, ja minimālā alga tiks paaugstināta līdz 500 eiro, maksimālā summa jau varētu sasniegt 975 000 eiro.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATKRITUMU SĀGA:

Rīgas domnieki pieņem jaunu atkritumu apsaimniekošanas regulējumu galvaspilsētā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas dome trešdien, 30.oktobrī, apstiprinājusi jaunus saistošos noteikumus, kas turpmāk regulēs atkritumu apsaimniekošanu pilsētā.

Noteikumu pieņemšanu atbalstīja visi koalīcijas deputāti, kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas un deputātu bloks Rīgai!.

Deputāts Vilnis Ķirsis (V) jau sēdes sākumā aicināja jautājumu no darba kārtības izslēgt, jo kopš augusta, kad noteikumi tika skatīti Mājokļu un vides komitejā, «atkritumu sāgā» daudz kas ir mainījies – bijis gan Konkurences padomes (KP) lēmums par pagaidu noregulējumu, gan arī tiesas lēmums to paturēt spēkā. «Esošie noteikumi ir pretlikumīgi un ir klajā pretrunā ar tiesas lēmumu,» pauda Ķirsis.

Vairāk uzziniet: šeit.

ROBEŽAS:

Lemj ierobežot amatpersonu darbošanos biedrībās un nodibinājumos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima ceturtdien, 31.oktobrī, galīgajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu, ar kuru noteikts, ka vairākas amatpersonas savu darbu ar amatiem biedrībās, nodibinājumos un sociālajos uzņēmumos drīkst ieņemt tikai tad, ja par to nesaņem algu, informē Saeimas Preses dienestā.

Ierobežojums attieksies uz Saeimas deputātiem, Ministru prezidentu un viņa biedru, ministriem, īpašo uzdevumu ministriem un parlamentārajiem sekretāriem.

Likuma grozījumi paredz, ka minētās valsts amatpersonas amatu biedrībā, nodibinājumā vai sociālajā uzņēmumā var ieņemt tikai ar noteikumu, ka par to nesaņem atalgojumu.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZDEGŠANA:

Viļņas ārsta pašnāvība izgaismo Lietuvas mediķu pārslodzi un stresu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvā pašnāvību oktobrī izdarījis jauns ārsts. Šokējošais notikums pamudinājis citus mediķus valstī runāt par ārstu darba neredzamo pusi – pārslodzi, atbildības nastu un neieinteresētu attieksmi no vadības, kas kombinācijā ar psiholoģiskās palīdzības trūkumu padara darba vidi grūti panesamu.

Kā vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, oktobrī mediķu vidi satricināja vēsts, ka Viļņas Universitātes Slimnīcas traumatologs, kāds trīsdesmitgadieks un divu bērnu tēvs, atņēmis sev dzīvību pēc nedēļas nogales dežūras slimnīcā.

Viņa vadība noraidījusi traģiskā notikuma iespējamu saistību ar darba apstākļiem, uzsverot, ka vīrietis no dzīves šķīries savās mājās.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZDEGŠANA:

Igaunijas premjers nopeļ EKRE par nepatiku pret seksuālo minoritāšu finansēšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijas valdībā strādājošās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) politiķi, kuri kritizējuši valsts finansējuma pieaugumu seksuālo minoritāšu organizācijām, saņēmuši aizrādījumu no valdības vadītāja Jiri Ratasa (Jüri Ratas) (Centra partija).

Kā pirmdien, 28.oktobrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, EKRE valde aizvadītajā nedēļas nogalē izplatījusi paziņojumu, kur nosodoši izteikusies par finansējuma pieaugumu seksuālo minoritāšu apvienībām un citām organizācijām, kas EKRE skatījumā ir ideoloģiski noskaņotas.

Partijas pārstāvji nesen arī izjaukuši kādu geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu aktīvistu pasākumu Pērnavas pilsētā. Pasākuma rīkotāji pēc EKRE biedru un citu cilvēku ierašanās bijuši spiesti pārcelt pasākumu uz citu norises vietu.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Kariņš neatbalsta budžeta deficīta palielināšanu un kritizē Viņķeles darbu

Kariņš neatbalsta priekšlikumu palielināt budžeta deficītu un aicina veselības ministri Ilzi Viņķeli pievērsties savam pamata uzdevumam, proti, sakārtot veselības aprūpes sistēmu, nevis prasīt naudu uz budžeta deficīta rēķina.

Eesti Energia atstādina SIA Enefit vadītāju, jo vairs neuzticas

Igaunijas energokoncerns Eesti Energia ir atstādinājis no amata Latvijas meitasuzņēmuma SIA Enefit ilggadējo vadītāju Jāni Betheru.

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Aizputes un Stoļerovas pagastos

Mežacūku populācijā Āfrikas cūku mēris šogad kopumā konstatēts 369 mežacūkām 68 novadu 172 pagastos.

Pārbaudēs apstiprina: Bērnu masveida saslimšanu Smiltenē izraisīja norovīruss

Smiltenes vidusskolā bērnu masveida saslimšanu izraisīja norovīrusa izplatība, liecina Slimību profilakses un kontroles centra saņemtie laboratoriskās pārbaudes rezultāti.

BIS izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%

Būvniecības informācijas sistēmā izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%, sasniedzot 97 886.

Stratēģiskajā padomē atbalsta darba samaksas palielinājuma sadales veidu ārstniecības personām

Veselības nozares Stratēģiskās padomes sēdē paustas atbalsts VM redzējumam par nākamā gada budžetā paredzēto papildu 60,1 miljona eiro sadales veidu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu palielinājumam.

Bordāns: Ģenerālprokurora amata pretendentu atlases kārtībai būtiski jāatšķiras no līdzšinējās

Jānis Bordāns rosina nākamā ģenerālprokurora amata kandidāta izvēli uzticēt Tieslietu padomes izveidotai pretendentu vērtēšanas komisijai, atsakoties no esošās kārtības, kad piemērotāko kandidātu izvēlas Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Miers un Kariņš? Latvijas Universitāte Ministru prezidentam piedāvā mierizlīgumu

Tiesā patlaban aktuāla ir tikai lieta pēc Muižnieka kā fiziskas personas pieteikuma, apstrīdot viņam nelabvēlīgo valdības lēmumu. Atbilstoši Administratīvas apgabaltiesas sniegtajai informācijai, šajā lietā LU ir atbildētājas statusā.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā oktobrī samazinājies par 0,2%

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 1,7%, bet eksportētajai produkcijai samazinājies par 1,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,3%.

Pusaudžiem jākustas! Pasaulē 80% pusaudžu ir mazkustīgi, secina PVO

Pasaules Veselības organizācija pētījumā secinājusi, ka globāli tikai katrs piektais pusaudzis ikdienā kustas pietiekami daudz, lai nepieļautu mazkustīga dzīvesveida kaitējumu veselībai.

Uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti

Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus – rīcība jāvērtē komisijā

Rīgas dome ar savu lēmumu izsludināt iepirkumu esošajā redakcijā par atkritumu apsaimniekošanu rīkojas pretēji pašas solītajam un šobrīd ar savu rīcību demonstrē esošo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju lobiju.

Kiberdrošība senioriem. Igaunija rīko informatīvus pasākumus 80 bibliotēkās

Lai igauņu senioriem sniegtu padomus, kā rūpēties par savu drošību internetā, vairāk nekā 80 Igaunijas bibliotēkās rīkota kiberdrošības padomu diena.

Attīstībai/Par! aicina mediķu algas palielināt uz budžeta deficīta rēķina

Partiju apvienība Attīstībai/Par! aicina mediķu algām nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro nodrošināt uz budžeta deficīta rēķina.

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

LTV: Notikusi kratīšana pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Danovska

Rīgas Centrāltirgū notikusi kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!