bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 30.03.2020 | Vārda dienas: Ilgmārs, Nanija

BNN nedēļas apkopojums: Budžeta dalīšana. Mediķu streiks. Pūcei amats

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vieni šonedēļ vilka maskas un kostīmus, lai dotos Halovīna svinībās, citi tikmēr sēdēja pie papīru kalniem un rēķināja, kādi nākamgad būs tēriņi.

Saeimā pirmajā lasījumā tika atbalstīts 2020.gada valsts budžets. Valdības pārstāvji atgādināja, ka naudu sadalījuši tā, ka visiem kaut kas ticis, bet opozīcija darīja to, ko nu parasti tā dara – atgādināja, ka visiem iedots par maz.

Mediķi jau paziņojuši, ka 7.novembrī ies ielās – paņems bezalgas atvaļinājuma dienu un dosies piketā pie Saeimas. Pirms tam gan vēl mediķi runās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu par finansējuma trūkumu nozarē.

Pīrāgu grieza arī Rīgas domē – jaunām attīstības iniciatīvām nesanāks. Rīgas domes Finanšu departamenta Pašvaldības budžeta pārvaldes vadītājs Uldis Rakstiņš atzinis, ka pašvaldības finansiālais kapitāls nav labvēlīgs tam, lai pēkšņi dome varētu lemt par jaunu iniciatīvu ieviešanu.

Savukārt ilggadējā NVO sektora darbiniece Zaiga Pūce uzvarējusi konkursā uz Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktora amatu. Viņai netrūkstot ideju fonda uzlabošanai, un viņa ir gatava no kritizēšanas pārmesties pie darīšanas. Interesi izrādījis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) – vai Pūces kandidatūrā un tajā, ka viņas vīrs ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), pastāv interešu konflikts?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Budžets, Attīstība, Streiks, Ministra sieva, Griesti, Atkritumu sāga, Robežas, Izdegšana un Kritika.

BUDŽETS:

Saeima pirmajā lasījumā atbalsta 2020.gada valsts budžeta projektu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima konceptuāli atbalstījusi 2020.gada valsts budžeta projektu, vidējā termiņa budžeta ietvara 2020., 2021. un 2022.gadam likumprojektu, kā arī 26 likumprojektus, kas saistīti ar budžetu, informē Saeimas Preses dienestā.

Nākamgad konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 9,9 miljardu eiro un izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā. Savukārt pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā paredzēti 6,9 miljardi eiro, bet izdevumi – 7,2 miljardi eiro.

2020.gadā vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 0,3% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt IKP pieaugums 2020.gadā prognozēts 2,8% apmērā, kas ir mazākais pēdējos gados.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATTĪSTĪBA:

Rīgas domes budžets 2020.gadam: Naudas jaunām attīstības iniciatīvām nav

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākamā gada Rīgas domes budžetā naudas jaunām attīstības iniciatīvām nav, atzinis Rīgas domes Finanšu departamenta Pašvaldības budžeta pārvaldes vadītājs Uldis Rakstiņš.

Komentējot pašvaldības šī gada budžetu Rakstiņš atzina, ka «labi pildās» sadaļa par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas patlaban pārsniedz prognozēto.

Savukārt runājot par to, uz kā rēķina samazinājušies pašvaldības izdevumi, viņš atzina, ka pašvaldībai neiet tik raiti ar dažādu projektu realizāciju, piemēram, Rīgas domes Satiksmes departamentam kavējās Augusta Deglava pārvada un Brasas tilta pārbūve, kā rezultātā arī nauda tiek pārcelta uz citu gadu.

Vairāk uzziniet: šeit.

STREIKS:

Mediķi 7.novembrī ņems bezalgas atvaļinājuma dienu un dosies piketā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Cerībā panākt lielāku valsts finansējumu medicīnas nozarē strādājošajiem veselības aprūpes darbinieki 7.novembrī plāno ņemt bezalgas atvaļinājuma dienu un rīkot piketu pie Saeimas, informē mediķu organizāciju pārstāvji.

Piketā sola pulcēties ārsti un medmāsas, kas darbā paņēmuši bezalgas atvaļinājumu, kas nozīmē dienu bez ārstniecības personām. 7.novembrī atcelti arī plānveida izmeklējumi.

Vēl pirms piketa, 5.novembrī, mediķu organizācijas plāno tikšanos ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Vairāk uzziniet: šeit.

MINISTRA SIEVA:

KNAB vērtēs Pūces sievas kandidatūru SIF sekretariāta direktora amatam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Zaiga Pūce

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtēs situāciju par biedrības Ascendum vadītājas un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) sievas Zaigas Pūces kandidatūru Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktora amatam.

KNAB ir pievērsis uzmanību minētajai situācijai un atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei izvērtēs šo publiski izskanējušo informāciju.

Konkursā uz SIF sekretariāta direktora amatu uzvarējusi biedrības Ascendum vadītāja, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra dzīvesbiedre Zaiga Pūce.

Vairāk uzziniet: šeit.

GRIESTI:

Vienojas par griestiem partiju saņemtajiem ziedojumiem un valsts finansējumam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koalīcija vienojusies par maksimālās summas ierobežojumiem jeb griestiem, ko partija varēs saņemt gan no valsts, gan privātajiem ziedotājiem – 2020.gadā šī summa kopumā varētu veidot 838 500 eiro, bet tā palielinātos, pieaugot minimālajai algai.

Kā pirmdien, 28.oktobrī, pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistus informēja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars, vienošanās ir noteikt «griestus» 1 950 minimālo mēnešalgu apmērā gadā. Dzintars skaidroja, ka šādu ierobežojumu mērķis ir samazināt privāto ziedotāju ietekmi.

Līdz ar to maksimālā summa 2020.gadam varētu veidot 838 500 eiro, savukārt no 2021.gada, ja minimālā alga tiks paaugstināta līdz 500 eiro, maksimālā summa jau varētu sasniegt 975 000 eiro.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATKRITUMU SĀGA:

Rīgas domnieki pieņem jaunu atkritumu apsaimniekošanas regulējumu galvaspilsētā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas dome trešdien, 30.oktobrī, apstiprinājusi jaunus saistošos noteikumus, kas turpmāk regulēs atkritumu apsaimniekošanu pilsētā.

Noteikumu pieņemšanu atbalstīja visi koalīcijas deputāti, kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas un deputātu bloks Rīgai!.

Deputāts Vilnis Ķirsis (V) jau sēdes sākumā aicināja jautājumu no darba kārtības izslēgt, jo kopš augusta, kad noteikumi tika skatīti Mājokļu un vides komitejā, «atkritumu sāgā» daudz kas ir mainījies – bijis gan Konkurences padomes (KP) lēmums par pagaidu noregulējumu, gan arī tiesas lēmums to paturēt spēkā. «Esošie noteikumi ir pretlikumīgi un ir klajā pretrunā ar tiesas lēmumu,» pauda Ķirsis.

Vairāk uzziniet: šeit.

ROBEŽAS:

Lemj ierobežot amatpersonu darbošanos biedrībās un nodibinājumos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima ceturtdien, 31.oktobrī, galīgajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu, ar kuru noteikts, ka vairākas amatpersonas savu darbu ar amatiem biedrībās, nodibinājumos un sociālajos uzņēmumos drīkst ieņemt tikai tad, ja par to nesaņem algu, informē Saeimas Preses dienestā.

Ierobežojums attieksies uz Saeimas deputātiem, Ministru prezidentu un viņa biedru, ministriem, īpašo uzdevumu ministriem un parlamentārajiem sekretāriem.

Likuma grozījumi paredz, ka minētās valsts amatpersonas amatu biedrībā, nodibinājumā vai sociālajā uzņēmumā var ieņemt tikai ar noteikumu, ka par to nesaņem atalgojumu.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZDEGŠANA:

Viļņas ārsta pašnāvība izgaismo Lietuvas mediķu pārslodzi un stresu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvā pašnāvību oktobrī izdarījis jauns ārsts. Šokējošais notikums pamudinājis citus mediķus valstī runāt par ārstu darba neredzamo pusi – pārslodzi, atbildības nastu un neieinteresētu attieksmi no vadības, kas kombinācijā ar psiholoģiskās palīdzības trūkumu padara darba vidi grūti panesamu.

Kā vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, oktobrī mediķu vidi satricināja vēsts, ka Viļņas Universitātes Slimnīcas traumatologs, kāds trīsdesmitgadieks un divu bērnu tēvs, atņēmis sev dzīvību pēc nedēļas nogales dežūras slimnīcā.

Viņa vadība noraidījusi traģiskā notikuma iespējamu saistību ar darba apstākļiem, uzsverot, ka vīrietis no dzīves šķīries savās mājās.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZDEGŠANA:

Igaunijas premjers nopeļ EKRE par nepatiku pret seksuālo minoritāšu finansēšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijas valdībā strādājošās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) politiķi, kuri kritizējuši valsts finansējuma pieaugumu seksuālo minoritāšu organizācijām, saņēmuši aizrādījumu no valdības vadītāja Jiri Ratasa (Jüri Ratas) (Centra partija).

Kā pirmdien, 28.oktobrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, EKRE valde aizvadītajā nedēļas nogalē izplatījusi paziņojumu, kur nosodoši izteikusies par finansējuma pieaugumu seksuālo minoritāšu apvienībām un citām organizācijām, kas EKRE skatījumā ir ideoloģiski noskaņotas.

Partijas pārstāvji nesen arī izjaukuši kādu geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu aktīvistu pasākumu Pērnavas pilsētā. Pasākuma rīkotāji pēc EKRE biedru un citu cilvēku ierašanās bijuši spiesti pārcelt pasākumu uz citu norises vietu.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!