BNN nedēļas apkopojums: Cerības uz vakcīnu. Veto ES budžetam. Jaunā SEPLP

Šonedēļ Latvijā svinēja valsts proklamēšanas 102.gadadienu. Lai arī ierastie lāpu gājieni un salūti nenotika, svētku sajūtu cilvēki radīja paši, gatavojot kūkas karoga krāsās, skatoties latviešu filmas, liekot sveicienus sociālajos tīklos un dodoties īsākās un garākās pastaigās pa dzimtenes takām.

Šajā nedēļā Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kas ļaus izveidot atsevišķu padomi, kas būs sabiedrisko mediju valsts kapitāla daļu turētāja, kamēr NEPLP paliks atbildīga vien par saturu.

Savukārt ārpus Latvijas norit spraigas sarunas par jauno ES budžetu, kuram bloku uzlikušas divas valstis – Polija un Ungārija. Taču budžets ir jāpieņem un valstīm ir jārod kopīgs risinājums pašreizējai situācijai.

Tikmēr ASV zinātnieki tuvojas efektīvas COVID-19 vakcīnas gatavībai. Pēdējās ziņas pienākušas par vakcīnu, kura sākotnējos pētījumos uzrādījusi 95% efektivitāti. Latvijā jau prāto, kuriem pirmajiem pienāktos vakcīna. Pagaidām nospriests, ka tie varētu būt mediķi.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā ES budžets, Noziedzība, Mediji, Skolotāji, Cerība un Bezdarbs.

 

ES BUDŽETS

ES dalībvalstis budžeta pieņemšanā nespēj pārvarēt Polijas, Ungārijas veto

ES dalībvalstu un valdību līderi galotņu sanāksmē nav spējuši pārvarēt Polijas un Ungārijas nevēlēšanos atbalstīt ES ekonomikas atjaunošanas fondu un bloka daudzgadu budžetu, kas ir piesaistīts likuma varas ievērošanai katrā dalībvalstī, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Ceturtdien, 19.novembrī, notikušās galotņu sanāksmes dienaskārtībā galvenie jautājumi bija rīcības saskaņošana cīņā pret COVID-19 pandēmiju. Uzsvars sarunās bija uz vakcīnas piegādes plānošanu un vienotu pieeju epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NOZIEDZĪBA

Cilvēku tirdzniecība atklāta Jāzepa Zukula konditorejas uzņēmumā Adugs

Adugs Latvija, Jēkabs Zukuls, Latgale, cilvēku tirdzniecība, konditoreja, Valsts policija, trešās valstis, ārzemnieki, organizēta noziedzība,

Aizdomās par cilvēku tirdzniecību Latgales konditorejas uzņēmumā policija aizturējusi un tiesa apcietinājusi uzņēmēju Jāzepu Zukulu, kurš ir konditorejas izstrādājumu ražotāja Adugs valdes priekšsēdētājs, noskaidroja aģentūra LETA.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šajā Latgalē bāzētajā konditorejas uzņēmumā tikuši ilgstoši ekspluatēti vairāki trešo valstu pilsoņi, izmantojot viņu ievainojamības stāvokli, nemaksājot tiem algu par darbu pilnā apmērā un iedzenot viņus nesamērojami lielā parādu jūgā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MEDIJI

Galīgajā lasījumā pieņem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu

mediji, plašsaziņas līdzekļi, sabiedriskie mediji,

Saeima ceturtdien, 19.novembrī, trešajā lasījumā atbalstīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu. Tā mērķis ir nodrošināt sabiedrisko mediju efektīvu un atklātu pārvaldību, neatkarību un atbildīgumu sabiedrības priekšā, kā arī veicināt to kvalitatīvu darbību. 

Jaunais likums nosaka sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu stratēģisko mērķi, juridisko statusu, darbību, finansēšanas, pārvaldības un uzraudzības pamatprincipus. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

SKOLOTĀJI

Piemaksām pedagogiem par attālinātajām mācībām COVID-19 laikā novirza 1,1 miljonu

Covid-19, skolotāji, slodze, piemaksas, valdība, IZM,

Valdība otrdien, 17.novembrī, atbalstījusi 1 102 978 eiro novirzīšanu pedagogu atlīdzībām, lai izmaksātu piemaksas par attālināto mācību nodrošināšanu COVID-19 epidēmijas laikā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodrošinās finansējumu piemaksām vispārējās izglītības iestāžu 7.–12.klašu pedagogiem un profesionālās izglītības programmu pedagogiem, kā arī 1.–6.klašu pedagogiem, kuri īsteno attālināto mācību procesu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CERĪBA

Paziņo par otrās COVID-19 vakcīnas 95% sākotnējo iedarbīgumu

 

ASV zāļu ražotājs Moderna paziņojis, ka tā veidota vakcīna pret COVID-19 sākotnējos pētījumos uzrādījusi 95% iedarbīgumu. Šī ir otrā starptautiski respektētā vakcīna pret dzīvībai bīstamo vīrusu, par kuras veiksmīgu izstrādi novembrī paziņojuši farmācijas uzņēmumi, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmā vakcīna, kuras sākotnējie pētījumu rezultāti raisījuši optimismu, ka COVID-19 pandēmija ir apturama, izstrādāta vācu uzņēmumā BioNTech un ASV uzņēmuma Pfizer.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZDARBS

Latvijā trešajā ceturksnī bezdarba līmenis bijis 8,4%

CSP, bezdarbs, statistika,

Bezdarba līmenis Latvijā 2020.gada 3.ceturksnī bijis 8,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, bet gada laikā palielinājies par 2,4 procentpunktiem.

Šī gada 3.ceturksnī bija 81,4 tūkstoši bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 22,5 tūkstošiem vairāk nekā pirms gada, bet par 2,1 tūkstoti mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas