BNN nedēļas apkopojums: Ceturtā pote. Jaunā ST tiesnese. Labklājības ministrijai – divnieks!

Šonedēļ Latvijas valdība nākusi klajā ar četriem dažādiem plāniem par jauniem ierobežojumiem, no kuriem izvēlējās par labu obligātam darbam no mājām. Tāpat Ministru kabinets «dabūjis pa kaklu» par neizpildīto vakcīnu plānu. Plāns bija tikai uz papīra, taču realitātē netika izpildīts, kas lika pat premjeram Krišjānim Kariņam tā arī pateikt – es palieku dusmīgs.

Tikmēr Eiropas Komisija apstiprinājusi arī ceturto poti pret Covid-19, uz ko Latvija jau pieteikusies. Jācer, ka Vakcinācijas projekta birojs tiks galā ar loģistikas jautājumiem un potes tiks operatīvi izvadātas pa visu Latviju.

Arī Labklājības ministrija šai nedēļā neizpelnās nekādu labo atzīmi. Ja pirms trim nedēļām tika nolemts, ka vienreizēju 500 eiro pabalstu piešķirs par katru bērnu, tad tikai šonedēļ pie Saeimas komisijas nonācis lēmumprojekts, ka pabalsts būtu jāizmaksā arī tiem bērniem, kuri atrodas bērnu aprūpes iestādēs.

Šonedēļ Saeima arī beidzot vienojusies par jauno Satversmes tiesas tiesnesi – amatā stājas Anita Rodiņa. Tāpat Saeima uz trešo amata termiņu apstiprināja tiesībsargu Juri Jansonu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Covid-19 poteAmatsVisi bērni ir bērni, Lēna kustībaVisi pa mājām, Karantīna kaimiņos un Atvieglojumi otriem kaimiņiem.

 

COVID-19 POTE

ES apstiprina ceturto vakcīnu pret Covid-19 – Johnson & Johnson ražoto

Janssen, Johnson&Johnson, EZA, ZVA, EZA apstiprina, pētījumi, Covid-19, Covid vakcīna, pote, jaunais paveids, cīņa ar pandēmiju, pandēmija, Pfizer, BioNTech, Moderna, AstraZeneca,ES apstirpina, ceturtā vakcīna,
Foto: ZUMA Wire/SCANPIX

Eiropas Savienība ceturtdien, 11.martā, apstiprinājusi uzņēmuma Johnson & Johnson (J&J) vakcīnu pret jauno koronavīrusu, un tā kļuvusi par ceturto ES apstiprināto Covid-19 vakcīnu.

Eiropas Komisija oficiāli deva apstiprinājumu šīs vakcīnas izmantošanai pēc tam, kad to ceturtdien bija ieteikusi Eiropas Zāļu aģentūra. Atšķirībā no pārējām trim jau reģistrētajām vakcīnām cilvēkam ir nepieciešama viena šīs vakcīnas deva.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Saeima apstiprina Rodiņu Satversmes tiesas tiesneses amatā

Anita Rodiņa, ST tiesnese, Saeima apstiprina, ideoloģiskās nostādnes, ideoloģija, Satversmes tiesa, Jaunā Vienotība, Attīstībai/Par!,
Anita Rodiņa. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima ceturtdien, 11.martā, Satversmes tiesas tiesneses amatā apstiprināja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāni Anitu Rodiņu.

Par Rodiņas apstiprināšanu tiesneses amatā balsoja 56 deputāti.

Rodiņu amatam izvirzīja Attīstībai/Par! un Jaunās Vienotības parlamenta frakcijas un viņa bija vienīgā kandidāte, taču koalīcijas atbalsts viņai nebija vienots.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VISI BĒRNI IR BĒRNI

Komisija vienojas par 500 eiro pabalsta nepieciešamību arī bērniem aprūpes iestādēs

500 eiro, ārpusģimenes aprūpes bērni, bērni, valsts atbalsts Labklājības ministrija, LM, Saeima, atbalsts, pabalsts, bērnu pabalsts, Covid-19,
Foto: Pixabay

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti 10.martā vienojušies par vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksāšanas nepieciešamību arī bērniem, kuri atrodas bērnu aprūpes iestādēs.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) uzvēra, ka komisijai steidzamā kārtā ir jāinformē premjers Krišjānis Kariņš (JV), jo viņš līdzīgu viedokli jau bija paudis pirms vairākām nedēļām, bet Labklājības ministrija (LM) viņa aicinājumu nebija ņēmusi vērā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LĒNA KUSTĪBA

VK: Ārpusģimenes aprūpes sistēmas kārtošana norit pārāk gausi

VBTAI, Labklājības ministrija, Tieslietu ministrija, bērni, ārpusģimenes aprūpe, priekšlikumi, revīzija, Valsts kontrole, ziņojums, kritika,
Foto: Unsplash

Ir pieteikta ārpusģimenes aprūpes sistēmas reforma, un ir uzsāktas darbības, bet uzlabojumi tiek veikti pārāk gausi, secinājusi Valsts kontrole (VK).

Valsts kontrole 2019.gada aprīlī pabeidza lietderības revīziju par ārpusģimenes aprūpes sistēmas efektivitāti. Revīzijā gūtās atziņas bija skarbas un sistēmai neglaimojošas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VISI PA MĀJĀM

Valsts pārvaldē un privātajā sektorā strādājošajiem būs jāstrādā attālināti

Krišjānis Kariņš, ierobežojumi, valdības jaunākais paziņojums, Covid-19, Covid vakcīna, valdības ierobežojumi, jauni ierobežojumi, darbs no mājām, Svarīgi, Daniels Pavļuts, Veselības ministrija,
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valsts pārvaldē, pašvaldībās un privātajā sektorā strādājošajiem no 16.marta būs jāstrādā attālināti, piektdien, 12.martā, nolēmis Ministru kabinets.

Šī prasība neattieksies uz ražošanas nozari un citiem darbiem, ko objektīvi nevar veikt attālināti.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KARANTĪNA KAIMIŅOS

Igaunija pastiprina ierobežojumus, pilnībā apturot klātienes mācības

Igaunija, veselība, ierobežojumi, skolas, tirdzniecība, bērnudārzi, kultūras pasākumi, Svarīgi
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas). Foto: Postimees Grupp/EestiMeedia/SCANPIX Baltics

Igaunijā no ceturtdienas, 11.marta, ieviesti jauni, stingrāki epidemioloģiskie ierobežojumi, kas paliks spēkā vismaz vienu mēnesi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valdība noteikusi, ka no ceturtdienas ir jābūt slēgtiem veikaliem, izņemot pārtikas veikalus, aptiekas, ārstniecisko palīglīdzekļu veikalus, veterinārās aptiekas, mājdzīvnieku preču veikalus, optikas salonus un degvielas uzpildes stacijas. Arī šīm tirdzniecības vietām ir stingri jāievēro, ka telpas drīkst būt aizpildītas līdz 25% no to platības, un cilvēkiem jāturas divu metru attālumā vienam no otra.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATVIEGLOJUMI OTRIEM KAIMIŅIEM

Lietuvā atļauj atvērt muzejus un izstāžu zāles

Lietuva, veselība, ierobežojumi, skolas, tirdzniecība, bērnudārzi, kultūras pasākumi, Svarīgi, muzeji, Covid-19, vīruss
Foto: 15min.lt/Scanpix

ietuvā, kur saslimstība ar Covid-19 šobrīd ir mazākā Baltijā, no nākamās nedēļas tiks atļauts atvērt apmeklētājiem muzejus un mākslas galerijas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Trešdien, 10.martā, Lietuvas valdība lēmusi, sākot no pirmdienas, 15.marta, mīkstināt visā valstī spēkā esošos epidemioloģiskos ierobežojumus. Tiks atļauts muzejos un galerijās ielaist apmeklētājus. Atļaus atsākt darbu visiem veikaliem, kuros var ieiet tieši no ielas.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas