bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks

BNN nedēļas apkopojums: Cigarešu mafija. Solījumi Rīgas domē. Trauksme Rail Baltica

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN nedēļas apkopojums, nedēļa Baltijā, nedēļa Latvijā, nedēļas notikumi, svarīgākais šonedēļ,

Aizvadītajā nedēļā tā sauktās «cigarešu mafijas» skandāls patiešām ieskrējās – pēc policistu un žurnālistu darba atklājās noziedzīgā rūpala patiesie apmēri. Centrāltirgū atklātais šķita kā no deviņdesmito krimiķiem – ne tikai kontrabandas cigaretes, bet arī nauda dažādās valūtās, ieroči, munīcija un pilnīga vienaldzība pret likumu.

Pēc skandāla vīri vadošos amatos gan Rīgas domē, gan valdībā skatījās cits uz citu un mētājās ar apsūdzībām par bezdarbību. Notikušais arī licis valstsvīriem domāt par stingrākiem sodiem kontrabandas cigarešu tirgoņiem.

Tikmēr Rīgas domē deputāti aizvien nebeidz nodarboties ar vairāksolīšanu. Burovs 28.novembrī jau pauda pārliecību, ka ar deputātu bloka Rīgai un bijušās nacionāļu pārstāves Baibas Brokas atbalstu, būs nodrošinājis koalīciju. Mērs klāstīja, kādi amati ir brīvi vai atbrīvosies, liekot noprast, ka arī jaunajiem sabiedrotajiem kaut kas tiks. Tomēr tās pašas dienas vakarā jaunās koalīcijas sastāva spēkiem piedāvātie «pīrāga gabali» nešķita pietiekami, un iecerētā domes sēdē izgāzās, neierodoties Rīgai! deputātiem un saskaņiešiem.

Novembra pēdējā nedēļā Baltijas valstu kopuzņēmuma AS RB Rail 62 darbinieki zvanīja trauksmes zvanus – Rail Baltica projektu apdraud slikta pārvaldība un interešu konflikti. RB Rail darbinieki aicina projekta uzraudzību nodot premjerministru līmenim, uzskatot, ka pašreizējās organizācijas sadrumstalotā atbildība nenodrošina pienācīgu projekta īstenošanu.

Mediķi pulcējās atkārtotā protestā pie Saeimas un pieprasīja ne tikai veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP), bet arī finanšu ministra Jāņa Reira (JV) atkāpšanos. Tomēr, šķiet, valdības kuģis dodas tālāk – Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis 2020.gada budžetu un premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) mudina veselības ministri strādāt pie jaunā mediķu atalgojuma modeļa.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Cigarešu mafija, Vairāksolīšana Rīgā, Trauksmes zvani, Pieprasa risinājumus, Kārtējās infekcijas, Jauns nodoklis, Mazāki rēķini, Kā no vilka bēg un Sliktās zivis.

 

CIGAREŠU MAFIJA

Centrāltirgus «cigarešu mafija»: Tirdzniecības apgrozījumu lēš ap 5,6 miljoniem eiro gadā

Rīgas Centrāltirgus, kontrabandas cigaretes, Valsts Policija, Aizliegtais paņēmiens, kratīšana Centrāltirgū,

Kontrabandas cigaretes Rīgas centrāltirgus teritorijā pārdod vismaz desmit nelegālos tirdzniecības punktos, informē Latvijas Televīzijas raidījums Aizliegtais paņēmiens.

Nelegālo cigarešu tirgošanas aizkulises raidījums atklāja, tirgū «iefiltrējot» žurnālistu. Sākotnēji viņš pārdeva drēbes un notiekošo vēroja no malas, līdz, iegūstot nelegālo cigarešu tirgoņu uzticību, kļuva par šīs «cigarešu mafijas» daļu.

Raidījums noskaidrojis, ka katrai no šīm «točkām», daļa no kurām maskējas kā apģērbu tirgotavas, ir savs priekšnieks un šos tirdzniecības punktus kontrolē pārsvarā armēņi – tirgū darbojas labi organizēta «cigarešu mafija».

Vairāk uzziniet: šeit.

VAIRĀKSOLĪŠANA RĪGĀ

Saskaņas un bloka Rīgai! ultimāti bremzē Burova centienus izveidot vairākumu

Rīgas dome, Rīgas meži, Rīgas satiksme, Oļegs Burovs, Rīgai!, Saskaņa, Gods kalpot Rīgai, nesaskaņas, vicemērs, ārkārtas sēde, ultimāts, nespēja vienoties, ārkārtas vēlēšanas

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

Partija Gods kalpot Rīgai (GKR) nav piekritusi vairākiem Saskaņas un deputātu bloka Rīgai! kopīgi radītā koalīcijas līguma nosacījumiem, tostarp Saskaņas vēlmei izveidot trešo vicemēra amatu un piedāvātajām izmaiņām kapitālsabiedrību pārraudzībā, līdz ar ko ilggadējie partneri un bloks Rīgai! boikotējuši ceturtdien, 28.novembrī, paredzēto domes sēdi, uz to neierodoties.

Kā 28.novembrī žurnālistiem pauda galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs (GKR), politika ir kompromisu māksla, tomēr katram kompromisam ir robežas un cena.

Viņš apstiprināja, ka GKR ar Saskaņu un deputātu bloku Rīgai! sākotnēji bija vienojušies, ka vicemēra krēslu varētu ieņemt Rīgai! deputāts Druvis Kleins, vietu Rīgas brīvostas valdē – šī bloka pārstāvis Oskars Putniņš, bet Pilsētas attīstības komiteju vadītu – neatkarīgā deputāte Baiba Broka. Vienlaikus bijusi arī vienošanās, ka SIA Rīgas satiksme būtu Kleina pārziņā.

Vairāk uzziniet: šeit.

TRAUKSMES ZVANI

Rail Baltica darbinieki: Projekts ir kritiskā situācijā sliktas pārvaldības dēļ

Rail Baltica, RB Rail, Karolis Sankovskis, Satiksmes ministrija, Tālis Linkaits

Dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts ir kritiskā situācijā sliktas korporatīvās pārvaldības un interešu konflikta dēļ, publiskā paziņojumā pauž triju Baltijas valstu kopuzņēmuma AS RB Rail 62 darbinieki.

«Neraugoties uz būtisko progresu, kas panākts šajā projektā, mēs esam ļoti noraizējušies, ka projekts Rail Baltica, kas dāsni līdzfinansēts no Eiropas Savienības (ES) publiskā finansējuma, sliktas korporatīvās pārvaldības un interešu konflikta dēļ ir nonācis kritiskā situācijā,» teikts paziņojumā.

Darbinieki norāda, ka šogad 30.oktobrī, pēc izpilddirektora atkāpšanās, viņi nosūtījuši kopīgu paziņojumu triju Baltijas valstu premjerministru birojiem un Satiksmes ministrijām, pieprasot nekavējoties rīkoties, jo izpilddirektora un tehniskā direktora pēkšņā atkāpšanās, kas ir piektā augstākās vadības nomaiņa pēdējo 14 mēnešu laikā, liek pievērst uzmanību strukturāliem jautājumiem saistībā ar projekta īstenošanas organizēšanu.

Vairāk uzziniet: šeit.

PIEPRASA RISINĀJUMUS

Kariņš no Viņķeles nākamgad sagaida idejas par jaunu mediķu atalgojuma modeli

Krišjānis Kariņš, Ilze Viņķele, veselības aprūpes finansējums, mediķu algas, budžets 2020

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) uzdevis līdz 31.janvārim sagatavot un Ministru kabinetā iesniegt piedāvājumus par jaunu darba samaksas atalgojuma modeli mediķiem, informē Valsts kancelejā.

Otrdien, 26.novembrī, Kariņš ar Viņķeli runāja par iespējām uzlabot veselības aprūpes sistēmu.

Jau decembra sākumā Kariņš no Viņķeles sagaida pārskatu par veselības aprūpes sistēmas reformu gaitu un priekšlikumus tās uzlabošanai, ņemot vērā aktuālo situāciju veselības aprūpē.

Vairāk uzziniet: šeit.

KĀRTĒJĀS INFEKCIJAS

Liepājā ar akūtu zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki

infekcija, zarnu infekcija, Liepāja, Baltic Restaurants, Lauma Lingerie

Liepājā ar akūtu zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki, kuri ēduši Baltic Restaurants pusdienu restorānā, kas atradies uzņēmuma Lauma Fabrics teritorijā, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Viņa stāsta, ka SPKC informāciju par masveida saslimšanu Liepājā šorīt (28.novembrī) saņēmis no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD). Patlaban SPKC uzsākusi epidemloģisko izmeklēšanu Liepājā, Ziemeļu ielā 19.

Plašāku informāciju par saslimšanas cēloņiem SPKC sola sniegt pievakarē.

Vairāk uzziniet: šeit.

JAUNS NODOKLIS

Kultūras ministrija rosina runāt par «digitālā nodokļa» ieviešanu

Ekskluzīvi | Kaimiņš: Šis ir pēdējais NEPLP Latvijas vēsturē

Kultūras ministrija (KM) piedāvā pārskatīt reklāmas tirgus regulējumu, lai mediji, kas veido vietējo saturu, varētu vairot ieņēmumus no reklāmas izvietošanas, informē Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Atbildot uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) 11.novembra rezolūcijā izteikto lūgumu, KM piedāvā ne tikai pārskatīt reklāmas tirgus regulējumu, bet arī «meklēt tehnoloģiski neitrālus regulatīvos risinājumus» un uzsākt diskusijas par tā saucamo digitālo nodokli.

Tāpat ministrija piedāvā stiprināt sabiedriskos medijus un pabeigt to iziešanu no reklāmas tirgus, paredzot šim solim visa nepieciešamā finansējuma apmēru, kā arī paredzēt atbalstu drukātajiem medijiem un abonētās preses piegādei.

Vairāk uzziniet: šeit.

MAZĀKI RĒĶINI

Nākamgad mājsaimniecību rēķini par elektrību kļūs mazāki

Rolands Irklis, Sadales tīkls, SPRK, elektrības rēķini, Sandis Jansons, rēķinu samazinājums

No 2020.gada 1.janvāra AS Sadales tīkls elektrības rēķinos mājsaimniecībām sadales tarifa mainīgā daļa samazināsies par 7% – 20% atkarībā no lietotāja pieslēguma veida, ceturtdien, 28.novembrī, žurnālistiem pastāstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) valdes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Regulators trešdien, 27.novembrī, ir apstiprinājis Sadales tīklu elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifus, kas stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.

Sadales tarifu veido fiksētā un mainīgā daļa – mainīgās daļas samazinājums būs visām lietotāju grupām un tas vidēji samazināsies par 7% – 20%.

Vairāk uzziniet: šeit.

KĀ NO VILKA BĒG…

Norvēģijā ekspluatē lietuviešu tālbraucējus, atklāj Lietuvas sabiedriskais medijs

Vlantana Norge, Lietuva, tālbraucēji, kravas auto šoferi, Norvēģija

Ilustratīvs attēls

Ap 200 lietuviešu kravas furgonu vadītāji Norvēģijā, iespējams, cietuši rupjos darba tiesību pārkāpumos, ko Skandināvijas valstī pastrādājis lietuviešu dibināts uzņēmums, atklājuši raidorganizācijas LRT pētnieciskie žurnālisti.

Kā otrdien, 26.novembrī, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, iespējamās nelikumības konstatētas uzņēmuma Vlantana Norge AS darbībā. Uzņēmums tiek raksturots, kā 13. lielākais savas nozares uzņēmums Norvēģijā, taču pašlaik pret to un pret tā meitasuzņēmumu ir Lietuvā ir uzsākta krimināllieta.

Oktobrī divi Vlantana Norge AS šoferi saņēmuši kompensāciju 209 000 eiro apmērā, kas panākta pirmstiesas izlīgumā ar uzņēmumu.

Vairāk uzziniet: šeit.

SLIKTĀS ZIVIS

Igaunijā slēdz zivju rūpnīcas pēc letāliem saindēšanās gadījumiem

pārtikas nekaitīgums, Igaunija, Eiropa, zivju pārstrāde, listerijas, listerioze

Pārtikas nekaitīguma uzraugs Igaunijā licis slēgt divas zivju pārstrādes uzņēmuma M.V.Wool rūpnīcas saistībā ar listerijas mikroorganismu klātbūtni, kas tiek vainota vairākos nāves gadījumos Igaunijā un citviet Eiropā.

Kā ceturtdien, 28.novembrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Igaunijas Veterinārā un pārtikas pārvalde šonedēļ likusi slēgt rūpnīcas Harku pagastā un Vihterpalu ciemā valsts ziemeļos.

Lēmums pieņemts pēc atkārtotas listerijas mikroorganismu parādīšanās

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.

VARAM vēlas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī.

Latviešu jaunieši pārliecināti, ka spēj ietekmēt politiskos procesus ES

*Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā iesaistītie skolēni ir pārliecināti par jauniešu spējām ietekmēt politiskos procesus kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā.

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt, bet joprojām saglabājas zema

Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema.

Nākamgad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīru

Nacionālie bruņotie spēki 2020.gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.

Saeima atbalsta valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeima ceturtdien, 5.decembrī, piekrita valdības lēmumam par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā līdz 2020.gada 12.martam.

Marguerite Fund pārdos Conexus akcijas Japānas kompānijas Marubeni fondam

Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionārs Marguerite Fund pārdos sev piederošos 29,06% Conexus akciju Japānas kompānijas Marubeni fondam.

Foto: Kandavas novadā izņem 34 nežēlīgos apstākļos turētus suņus

Pārtikas un veterinārais dienests no kādas mājas Kandavas novada Cēres pagastā izņēmis 34 suņus, kas turēti nepiemērotos apstākļos, turklāt atrasts viens daļēji mumificējies dzīvnieka līķis, informē dienestā.

Pūce: Domājam par risinājumiem, kā padarīt demokrātiskāku domes atlaišanas kārtību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā jau ilgāku laiku tiek apspriesti iespējami likuma grozījumi, kas ļautu pašvaldībās sarīkot ārkārtas vēlēšanas arī tad, ja dome būtu atlaista tās pilnvaru pēdējos 15 mēnešos.

Francijā briest sīvi protesti par Makrona iecerēto pensiju reformu

Francūži gatavojos šīs desmitgades lielākajiem protestiem, kuros arodbiedrības aicina protestēt pret Francijas prezidenta Emanuēla Makrona iecerēto pensiju reformu.

Swedbank vadītājs: Ja Latviju iekļaus «pelēkajā sarakstā», negatīvais efekts būs jūtams ilgtermiņā

Ja Latvija tiks iekļauta Starptautiskās Finanšu darījumu darba grupas «pelēkajā sarakstā», negatīvā ietekme būs jūtama ilgtermiņā.

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina rīcībā esošā neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.

Tautsaimniecības komisija aicina pārskatīt Rail Baltica projekta pārvaldības struktūru

«Ņemot vērā nestabilo situāciju un ilgstošo stagnāciju projekta pārvaldībā, Tautsaimniecības komisija aicina Satiksmes ministriju pārskatīt RB Rail struktūru.»

«Pilnīgi skaidrs, ka rīdzinieki pārmaksā.» Kleins licis izvērtēt iespēju Rīgas satiksmei lauzt līgumu ar Rīgas karti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldības SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins uzdevis uzņēmuma juristiem izvērtēt iespējami ātru līguma pārtraukšanu ar SIA Rīgas karte.

NATO līderi apstiprina aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm

Neskatoties uz Turcijas sākotnēji izteiktajiem iebildumiem, NATO līderi trešdien, 4.decembrī, apstiprinājuši jaunus aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Vēlas pagarināt Latvijas dalību militārajā operācijā pret Daesh Irākā

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki dalību starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju Daesh Irākā turpinās līdz 2022.gada 1.februārim, paredz Aizsardzības ministrija sagatavotais lēmumprojekts, par kuru būs jābalso Saeimai.

Nemiro: Latvija vēl nav izlēmusi, vai iegādāties Gazprom piederošās Conexus akcijas

«Latvija izskatīs ikviena Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionāra piedāvājumu iegādāties kompānijas akcijas.»

ASV Pārstāvju palāta nosoda Ķīnas cilvēktiesību pārkāpumus pret uiguriem

ASV parlamenta Pārstāvju palāta pieņēmusi likumprojektu, kas paredz vērsties pret Ķīnu saistībā ar tās vēršanos pret uiguru kopienu un tādējādi pieļautajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, informē BBC.

Pašvaldību reformā konflikts rodas tur, kur bagātie negrib dalīties, tā eksprezidents

Teritoriālās reformas mērķis vienmēr ir tas pats – veidot saimnieciski efektīvākas administratīvās vienības. Proti, lai novads ir tāds, kas spēj sevi uzturēt un saimnieciski attīstīt.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!