BNN nedēļas apkopojums: Cits ekonomikas ministrs. Neaizpildītais budžeta plāns. Radzeviča bezatbildība?

Kamēr Baltkrievija aizliedz eksportēt griķus, Latvijas valdība lēmusi liegt eksportēt zāles, kas noder COVID-19 ārstēšanai. Tanī pašā laikā Turkmenistānā vispār par to nedrīkst runāt, tādēļ šajā valstī «nav» neviena inficētā un mirušā, kamēr kaimiņvalstī fiksēts liels skaits inficēto ar paši zināt ko.

Rīgā pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs uz laiku atstādināts no amata, kā norāda domē, «par bezatbildīgu lēmumu» samazināt Rīgas satiksmes reisu skaitu. Viņa vietā iecelta Ieva Zalpētere. Taču Rīgas satiksme ir apņēmības pilna mazināt pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā, tamdēļ lielākajai daļai ir atceltas braukšanas maksas atlaides un minibusi un ekspresbusi pārtraukuši kursēšanu.

Šonedēļ Latvijā stājās spēkā stingrāki ierobežojumi ēdināšanas vietām, un Saeima ar likuma grozījumiem paaugstināja naudassodu par epidemioloģisko prasību neievērošanu, nosakot to no desmit līdz 2 000 eiro apmērā fiziskajām personām.

Tā kā jaunais koronavīruss spēcīgi ietekmē arī ekonomiku, Latvijai pēc iespējas ātrāk bija nepieciešams apstiprināt jaunu ekonomikas ministru. Saeima šonedēļ amatā apstiprināja KPV LV politiķi Jāni Vitenbergu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Arī dejas un dziesmas nākamgad, Amats, Parādu atlaišana, Jauns ministrs, Lejupslīde un Nepielūdzamie skaitļi.

ARĪ DEJAS UN DZIESMAS NĀKAMGAD

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārceļ uz 2021.gadu

 

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome otrdien, 31.martā, nolēmusi vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021.gadu, informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa norādīja, ka, izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu.

Dziesmu svētku norisei līdz šim bija piešķirti 4,7 miljoni. Vēl tiek apkopota informācija par svētku skatēs iztērēto un mākslinieciskajā repertuārā izmantoto naudu, tomēr ministre apgalvoja, ka šī summa varētu būt ap 200 000 eiro. Precizējumi sekošot aprīļa vidū.

Vairāk uzziniet šeit.

AMATS

Par Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieci ieceļ Ivetu Zalpēteri

Iveta Zalpētere, Juris Radzevičs, Edvīns Balševics, Rīgas dome, Rīgas domes pagaidu administrācija, Rīgas satiksme, izpilddirektors,
Iveta Zalpētere 2012.gadā

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 31.martā, ārkārtas sēdē par izpilddirektora vietnieci nolēmusi iecelt Ivetu Zalpēteri, ziņo domē.

Tas nozīmē, ka Zalpētere no otrdienas, 31.marta, pilda izpilddirektora pienākumus Jura Radzeviča atstādināšanas laikā.

Vairāk uzziniet šeit.

PARĀDU ATLAIŠANA

Komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika parādu dzēšanu

 

parādsaistības, parādi, parādu dzēšana, Budžeta komisija, Saeima, Mārtiņš Kazāks, krīze, dižķibele,

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti trešdien, 1.aprīlī, attālinātā komisijas sēdē konceptuāli atbalstījuši ierosinājumu dot iespēju kredītiestādēm vienpusēji dzēst parādsaistības par hipotekārajiem kredītiem, kas ņemti pirms 2008.gada ekonomiskās krīzes, ziņo Saeimas Preses dienests.

«Komisija šodien [1.aprīlī] iepazinās ar Latvijas Bankas un Finanšu nozares asociācijas piedāvājumu, kas paredz iespēju dzēst hipotekāro kredītu parādus, kas uzskatāmi par neatgūstamiem. No priekšlikuma autoriem gaidām priekšlikumu redakcijas, lai Budžeta komisija tās var virzīt tālāk izskatīšanai Saeimā,» pēc sēdes sacīja Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).

Vairāk uzziniet šeit.

JAUNS MINISTRS

Vitenbergu apstiprina ekonomikas ministra amatā

 

Jānis Vitenbergs, Ralfs Nemiro, Ekonomikas ministrija, Saeima apstiprina,
Jaunais Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs

Saeima ekonomikas ministra amatā ceturtdien, 2.aprīlī, apstiprinājusi parlamentārieti Jāni Vitenbergu (KPV LV).

Vitenbergs, kurš līdz šim ir vadījis Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, amatā nomainīs savu partijas biedru, bijušo ministru Ralfu Nemiro.

Par Vitenbergu ministra amatā nobalsoja 69 deputāti, seši balsojuši pret, bet divi parlamentārieši balsojumā atturējās.

Vairāk uzziniet šeit.

LEJUPSLĪDE

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

 

budžets, ieņēmumi, ekonomika, ārkārtas situācija, Covid-19, krīze

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija par budžeta ieņēmumiem šā gada pirmajos trīs mēnešos.

Kopējie budžeta ieņēmumi martā bija plānoti ap 725 miljoniem eiro, bet saskaņā ar operatīvajiem datiem tie bijuši aptuveni 673 miljoni eiro, veidojoties ap 52 miljonu eiro iztrūkumam. Salīdzinājumā ar pagājušā gada martu budžeta ieņēmumi samazinājušies par aptuveni četriem miljoniem eiro jeb 0,6%.

Vairāk uzziniet šeit.

NEPIELŪDZAMIE SKAITĻI

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

pasaule, upuri, distancēšanās, COVID-19, koronavīruss, paliec mājās, mazā rokas, ieturi distanci, dezinficē

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Vācijā nāves gadījumu skaits līdz piektdienai, 3.aprīlim, pārsniedza 1 000.

Vēl Eiropā vairāk par tūkstoti cilvēku no slimības komplikācijām ir miruši piecās valstīs: Itālijā (13 157), Spānijā (9 053), Francijā (4 032), Lielbritānijā (2 532) un Nīderlandē (1 173), tā liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati par situāciju ceturtdienas, 2.aprīļa, rītā.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas