BNN nedēļas apkopojums: Covid-19 atvieglojumi. Sods par krāpšanos ar OIK. Vairāk stipendiju

Šonedēļ Latvijas valdība nākusi klajā ar dažādiem atvieglojumiem saistībā ar Covid-19, taču vairums no tiem paredzēti cilvēkiem, kuriem ir Covid-19 sertifikāts.

Arvien vairāk jautājumu rodas par to, kas ir brīvprātīga vakcinācija, jo politiķi apgalvo, ka pote pret Covid-19 paliks brīvprātīga, taču vienlaikus ievieš dažādus ikdienas sarežģījumus tiem, kuri nav vakcinējušies, piemēram, iekštelpās viesus nevar apkalpot viesmīļi, kuri nav potēti pret Covid-19.

Šai nedēļā arī Zemgales apgabaltiesa piespriedusi sešu gadu cietumsodu uzņēmējam, kurš ar OIK sistēmu izkrāpis no valsts vairāk nekā divarpus miljonus.

Arī FKTK uzlikusi sodu – bankais līdz šim lielāko Latvijā. Rietumu banka dabūjusi sodu par naudas atmazgāšanas novēršanas likuma neievērošanu. 

Uz pozitīvākas nots – Saeima lēmusi, ka studentiem no daudzbērnu ģimenēm, izpildot noteiktas prasības, pienāksies stipendija, kas daudziem būs labs atspaids ikmēneša izdevumos.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Darbs LatvijāCietums200 eiro, Sods, Ušakovs, Stipendijas un Covid-19 sertifikāts.

 

DARBS LATVIJĀ

Latvijā faktiskā bezdarba līmenis turpina kristies

CSP, statistika, bezdarbs, bezdarba līmenis, COvid-19, Latvija, darbs, nodarbinātie, bezdarba līmenis, maijs,
Foto: Unsplash

Latvijā 2021.gada maijā faktiskā bezdarba līmenis bija 7,9%, kas salīdzinājumā ar aprīli ir par 0,1 procentpunktu mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati.

Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarba līmenis maijā samazinājās par 0,2 procentpunktiem, attiecīgi sasniedzot 7,3% un 8,3%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CIETUMS

Par OIK izkrāpšanu uzņēmējam Tenbergam piespriež sešus gadus ilgu cietumsodu

OIK, Jānis Tenbetrgs, sods, krāpšana, tiesa, sods, cietumsods, Svarīgi, Ekonomikas ministrija,
Foto: Pixabay

Zemgales apgabaltiesa, apmierinot prokuratūras protestu, uzņēmējam Jānim Tenbergam piespriedusi sešu gadu cietumsodu par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izkrāpšanu.

Minētā lieta Zemgales rajona tiesai nodota 2019.gada augustā un tajā apsūdzēts Tenbergs.  Pavisam laika posmā no 2013. līdz 2019.gadam apsūdzētais izkrāpis vairāk nekā 2 544 781 eiro.

Vairāk uzziniet šeit.

 

200 EIRO

Vienreizēju 200 eiro pabalstu izmaksās arī izdienas pensionāriem ar invaliditāti

200 eiro, izdienas pensija, COvid-19, pensionāri, vienreizējs pabalsts, Saeima, atbalsts,
Foto: Pixabay

Saeima ceturtdien, 17.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā izmaksāt arī izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri nav sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, vēsta Saeimas Preses dienestā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS

FKTK Rietumu bankai piemēro līdz šim Latvijā lielāko naudassodu

FKTK, naudas atmazgāšana, naudassods, sods, Rietumu banka, Suharenko Family Investments, Boswell (International) Consulting Limited, Esterkin Family Investments, riska klienti,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemērojusi AS Rietumu banka soda naudu 5,85 miljonu eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, pavēstīja FKTK pārstāvji, apstiprinot, ka tas ir līdz šim lielākais sods, kādu FKTK piemērojusi kādai bankai.

Bankai arī noteikti vairāki tiesiskie pienākumi konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

UŠAKOVS

Arī apelācijas instance noraida Ušakova sūdzību par viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Nils Ušakovs, tiesa, Administratīvā apgabaltiesa, Juris Pūce, VARAM, no mēra pienākumiem atstādināts,
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Arī Administratīvā apgabaltiesa otrdien, 15.jūnijā, noraidīja pašreizējā Eiropas Parlamenta deputāta Nila Ušakova (S) sūdzību par viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata 2019.gada pavasarī.

Tiesa noraidīja Ušakova pieteikumu atzīt par prettiesisku toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) 2019.gada 4.aprīļa rīkojumu, ar kuru Ušakovs tika atstādināts no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, informēja tiesā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

STIPENDIJAS

Saeima: Studentiem no daudzbērnu ģimenēm būs iespēja saņemt sociālo stipendiju

Saeima, Augstskolu likums, studenti, stipendija, daudzbērnu ģimenes, studijas,
Foto: Unsplash

Saeima trešdien, 16.jūnijā, otrajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz nodrošināt iespēju studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm saņemt atbalstu – sociālo stipendiju –, ko piešķirs no valsts budžeta līdzekļiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 SERTIFIKĀTS

Ar Covid-19 sertifikātu nebūs jāievēro pašizolācija un jāveic tests, atgriežoties Latvijā teju no visām valstīm

ceļojumi, Covid-19, atgriešanās no ceļojuma, tests, pote, Emergency brake, Covid-19 sertifikāts,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Covid-19 sertifikātu saņēmušajiem nebūs jāievēro pašizolācija, atgriežoties Latvijā teju no visām valstīm, atskaitot tās, kurās ir īpaši augsts risks sabiedrības veselībai jeb izsludināts tā saucamais Emergency brake regulējums, paredz otrdien, 15.jūnijā valdībā atbalstītie Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas