BNN nedēļas apkopojums: Covid-19 krīze. Milzīgie rēķini. Piemaksas par vakcīnām

Realitātes izjūta sabiedrībā joprojām ir krasi atšķirīga. Vieni nesaprot, kāpēc netika laicīgāk ieviesti ierobežojumi, citi nesaprot, kāpēc tie vispār vajadzīgi. Tikmēr slimnīcas personāls lielākoties krīt arvien dziļākā izmisumā, jo Covid-19 slimnieki aizņem arvien vairāk vietu.

Tā kā mediķu skaits un spējas ir ierobežotas, tad šobrīd nolemts apturēt plānveida operācijas, lai pietiktu vietas gan Covid-19, gan citiem akūtajiem pacientiem.

Valdība šobrīd cenšas veicināt vakcinācijas aptveri ne tikai ar sodiem (nevakcinētos nelaiž tirdzniecības centros un citās publiskās vietās), bet arī ar citām metodēm, šobrīd solot pensionāriem, kas vakcinējušies, visas ziemas garumā palīdzēt ar rēķinu apmaksu.

Pasaulē ceļas energoresursu cenas, kas, protams, ļoti ietekmē arī Latviju un tās iedzīvotāju rēķinus ziemas periodā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Budžets 2022, Slimnīcu pārslodze, Noziegums, Rēķini, Prēmija par vakcīnu, Jaunais Igaunijas prezidents un Svarīga vakcīna.

 

BUDŽETS 2022

Valdība atbalsta 2022.gada valsts budžetu

valdība, pieņem budžetu, Rail Baltica, ieņēmumi, izdevumi, budžets 2022, Covid-19,
Foto: Unsplash

Valdība otrdien, 12.oktobrī, atbalstījusi likumprojektu Par valsts budžetu 2022.gadam, kurā nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 10,6 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 12,4 miljardu eiro apmērā.

2022.gada valsts budžetā nozīmīgs finansējums paredzēts ārstniecības personu, pedagogu un iekšlietu nozarē strādājošo darba samaksas pieaugumam.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SLIMNĪCU PĀRSLODZE

Ar nākamo nedēļu slimnīcas pārtrauks sniegt plānveida pakalpojumus

VOMK, veselība, Covid-19, pandēmija, plānveida operācija
Foto: Evija Trifanova/LETA

Strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un pacientu skaitam slimnīcās, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) ceturtdien, 14.oktobrī, nolēma pārtraukt plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu slimnīcās ar nākamās nedēļas pirmdienu, 18.oktobri, informē Veselības ministrijā (VM).

Lēmums pieņemts, lai varētu nodrošināt papildu ārstniecības personāla resursus un pārprofilēt gultasvietas neatliekamo, akūto un Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NOZIEGUMS

Policija par iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 sākusi vairāk nekā desmit kriminālprocesu

Valsts policija, aizturēti, medicīnas darbiniece, viltoti Covid-19 sertifikāti, Covid-19 sertifikāts, Covid-19, noziegums,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 Valsts policijas lietvedībā ir «virs desmit» kriminālprocesiem, ceturtdien, 14.oktobrī, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Pēteris Bauska.

Šādi kriminālprocesi ir gan ENAP lietvedībā, gan reģionālajās policijas pārvaldēs. Tāpat policijā ir sāktas vairākas resoriskās pārbaudes.

Vairāk uzziniet šeit.

 

RĒĶINI

Rīgā apkures izmaksas uz mājsaimniecību augs par 40% un līdzīgas tendences gaidāmas arī citviet

siltums, rēķini, Rīgas siltums, Latvenergo, Ekonomikas ministrija, rēķini, pieaugums, ziemas sezona,
Foto: Unsplash

Šosezon Rīgā apkures izmaksas uz vienu mājsaimniecību varētu pieaugt par 40%, 13.oktobra Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēdē sacīja Rīgas siltuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PRĒMIJA PAR VAKCĪNU

Lietuva maksās 100 eiro jaunvakcinētiem senioriem, valdība mājsēdi neplāno

Lietuva, Ingrīda Šimonīte, valdība, karantīna, mājsēde, sertifikāti, ierobežojumi, vakcinācija, Covid-19
Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte. Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Lietuvas Seims apstiprinājis 100 eiro maksājumu senioriem, kuri vakcinēsies pret Covid-19 un pabeigs vakcinācijas kursu līdz decembrim. Tikmēr Lietuvas valdība pagaidām neplāno jaunas mājsēdes ieviešanu, uzskatot, ka sertifikātu un ierobežojumu sistēma darbojas pietiekoši labi, vēsta raidorganizācija LRT.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNAIS IGAUNIJAS PREZIDENTS

Igaunijā notikusi prezidentu nomaiņa. Amatā stājies ar politiku nesaistītais Kariss

Igaunija, prezidents, Alars Kariss, politika, Tallina, amatpersona, demokrātija, Baltija
Igaunijas prezidents Alars Kariss. Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Alars Kariss šonedēļ stājies Igaunijas prezidenta amatā. Bijušais valsts kontrolieris un Igaunijas Nacionālā muzeja direktors savā inaugurācijas runā uzsvēris katra iedzīvotāja pienākumu rūpēties par mieru valstī, izturoties pieklājīgi un neapvainojot atšķirīgi domājošus līdzpilsoņus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SVARĪGA VAKCĪNA

Apstiprināta pasaulē pirmā malārijas vakcīna

Pasaules Veselības organizācija, veselība, pasaule, malārija vakcīna, malārijas vakcīna, Āfrika, bērnu veselība
Foto: AFP/SCANPIX

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ieteikusi lietot pasaulē pirmo vakcīnu pret malārijas slimību, kas Āfrikā katru gadu paņem ap 260 000 bērnu dzīvību.

PVO pagājušajā nedēļā nāca klajā ar ieteikumu injicēt RTS,S/AS01 tipa malārijas vakcīnu bērniem Āfrikas vidienē un dienvidos, kā arī citos pasaules reģionos, kur ir vidēji vai augsti inficēšanās rādītāji P. falciparum varianta malāriju.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas