BNN nedēļas apkopojums: Dārgā elektrība. Netīkamie lēmumi pandēmijā. Apstākļi migrantu nometnēs

Puse sabiedrības neaiziet pēc potes pret Covid-19, slimnīcas vienmērīgi straujā tempā pildās, «ātrie» šķiro izsaukumus, un visa sabiedrība atkal ir spiesta ciest no ierobežojumiem.

Tāpat šonedēļ gan Igaunijā, gan Latvijā ievērojami kāpušas degvielas cenas. Tam paralēli aug arī gāzes cena, kas nozīmē rēķinu palielināšanos.

Tikmēr no Lietuvas pienāk ziņas, ka turienes migrantu nometnēs aizturētie robežpārkāpēji turēt nehumānos apstākļos – pārpildītās, aukstās guļamtelpā, bez pietiekami daudz ēdiena un medikamentiem.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Ārkārtas situācijaElektrības cenaAtbildība, Migranti Lietuvā, Nobela prēmija un Facebook pauze.

 

ELEKTRĪBAS CENA

Septembrī Latvijā bijusi augstākā elektroenerģijas vidējā mēneša cena kopš elektrības tirgus atvēršanas

elektrība, elektrības cena, Augstsprieguma tīkls, kritums, elektroenerģija, augstākā cena, septembris,
Foto: Unsplash

Septembrī Latvijā pirmo reizi kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanas mēneša vidējā cena veidojās no trīsciparu skaitļa, sasniedzot 123,50 eiro par megavatstundu (Eur/MWh), kas ir par 41,4% vairāk nekā augustā, bet attiecībā pret 2020.gada septembri cena bija vairāk nekā trīs reizes augstāka, liecina atvijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATBILDĪBA

Latkovskis: Par nevakcinēto pandēmiju atbildība jāuzņemas partijām, kas joprojām iebilst pret vakcinēšanos

Ainars Latkovskis, antivakseri, politiķi, aicinājumi, Covid-19, pandēmija, slimnīcas, slimnieki, politiskā atbildība,
Saeimas deputāts Ainars Latkovskis. Foto: Zane Bitere/LETA

Pašlaik ir pret Covid-19 nevakcinēto pandēmija, par ko atbildība jāuzņemas partijām, kas joprojām iebilst pret vakcinēšanos, paudis Jaunās vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Politiķis kritiski norādīja, ka attiecīgās partijas, kuras iebilst pret vakcinēšanos, joprojām māna cilvēkus, izplatot nepatiesas ziņas attiecībā uz vakcināciju.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIGRANTI LIETUVĀ

Lietuvā migranti turēti nehumānos, degradējošos apstākļos, secina Seima tiesībsargs

Lietuva, migrācija, cilvēktiesības, bēgļi, uzturēšanās atļauja, izmitināšanas centrs, iekšlietas, robežkontrole, Baltkrievija
Migrantu telšu pilsētiņa Rudininkos, Lietuvā šovasar. Foto: AP/SCANPIX

Migrācijas krīzē Lietuvā aizturētie robežpārkāpēji gulējuši, aukstās un pārpildītās vietās. Viņiem trūcis pienācīga ēdiena, karstā ūdens, medikamentu, tā pārbaudēs secinājis Lietuvas Seima Tiesībsarga birojs, vēsta raidorganizācija LRT un žurnāliste Domante Platūkīte (Domantė Platūkytė).

Vairāk uzziniet šeit.

 

NOBELA PRĒMIJA

Nobela prēmijas fizikā saņēmēji skaidrojuši klimata fiziku

Nobela prēmija, zinātne, Zviedrija, fizika, klimata pārmaiņas, pasaule
Prēmijas laureāti: (no kreisās) Sjukuro Manabe, Klauss Haselmans un Džordžio Parīzi. Foto: EPA/SCANPIX

Nobela prēmiju fizikā 2021.gadā saņems japāņu, vācu un itāliešu zinātnieki par izšķirošu devumu sarežģītu fizikālo sistēmu skaidrošanā, liecina Karaliskās Zviedrijas Zinātņu akadēmijas lēmums.

Kā otrdien, 5.oktobrī, paziņoja Karaliskā Zviedrijas Zinātņu akadēmija, viena puse no prēmijas tiks piešķirta japāņu meteorologam un klimata pētniekam Sjukuro Manabem no Prinstonas Universitātes, ASV, un vācu okeanogrāfam un klimata modelētājam Klausam Haselmanam (Klaus Hasselmann) no Maksa Plancka Meteoroloģijas institūta Vācijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

FACEBOOK PAUZE

Facebook bez cukura. Vadītājs atvainojas par sešām stundām bez «soctīkliem»

Facebook, sociālie tīkli, sociālie mediji, Marks Cukerbergs, internets, interneta uzņēmumi, ASV
Facebook dibinātājs un izpilddirektors Marks Cukerbergs. Foto: AFP/SCANPIX

Facebook dibinātājs un izpilddirektors Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg) nācis klajā ar atvainošanos par sakaru traucējumiem, ko 3,5 miljardiem sociālo mediju lietotāju radījuši vairākas stundas ilgi sakaru pārrāvumi, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmdienas, 4.oktobra, pievakarē uz nepilnām sešām stundām nebija pieejami sociālie mediji Facebook un Instagram, kā arī ziņapmaiņas pakalpojumi Messenger un WhatsApp, kas pieder amerikāņu uzņēmumam Facebook, Inc.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas