BNN nedēļas apkopojums: Disciplinārlieta Iekšlietu ministrijā. NATO ģenerālsekretāra meklējumi. Skolotāju atlūgumi

Šonedēļ Latvijā turpinās spraigas sarunas par obligāto vakcināciju. Daudzi neatbalsta ideju; loterijas vietā izskan rosinājums katram, kurš aizgājis sapotēties pret Covid-19, izmaksāt 300 eiro pabalstu.

Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece lēš, ka no izglītības sistēmas varētu aiziet ap 1 000 pedagogu, kuri nevēlas potēties pret Covid-19.

Šajā nedēļā iekšlietu ministre Marija Golubeva rosinājusi disciplinārlietu pret Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieci Līgu Lapiņu par kādiem pārkāpumiem iepirkumu procesā.

Tikmēr NATO meklē jaunu ģenerālsekretāru, un kandidātu sarakstos parādās arī Latvijas kaimiņvalstu spēcīgākās sievietes – Kersti Kaljulaida un Daļa Grībauskaite.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā VēlēšanasIzglītības sistēmaKrāpnieki, Ierosināta lieta, Bezdarbs, NATO un Ierobežojumi Igaunijā.

 

VĒLĒŠANAS

Rēzeknes novada pašvaldības vēlēšanām kā pirmā piesakās Saskaņa, Varakļānos pirmo sarakstu vēl gaida

Rēzekne, Varakļāni, deputāti, saraksti, pasvaldību vēlēšanas 2021, vēlēšanas 2021,Saskaņa, vēlēšanu saraksti,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ceturtdien, 22.jūlijā, partija Saskaņa kā pirmā iesniegusi savu sarakstu Rēzeknes novada pašvaldības vēlēšanām, apstiprina novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilona Turka.

Viņa sacīja, ka Saskaņas iesniegtais saraksts, kurā ir 21 deputāta amata kandidāts, ir pieņemts. Patlaban vēl nav zināms, kad savus sarakstus plāno iesniegt citi politiskie spēki.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IZGLĪTĪBAS SISTĒMA

Covid-19 drošības prasību dēļ izglītības sistēmu var pamest ap 1 000 pedagogu, pieļauj ministre

skolotāji, COvid-19 sertifikāts, COvid-19, Covid vakcīna, pedagogi, IZM, Anita Muižniece, skolas,
Foto: Pexels

Nākamajā mācību gadā, kad pedagogiem plānots prasīt obligātus Covid-19 drošības sertifikātus, izglītības sistēmu varētu pamest ap 1 000 pedagogu, atsaucoties uz savām intuitīvajām sajūtām, intervijā TV3 pieļāva izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) datiem, 2020./2021.mācību gadā Latvijā strādāja ap 56 000 pedagogu, tostarp visvairāk – nepilni 30 000 – bija vispārējās un speciālās izglītības skolotāji, ap 12 000 – pirmsskolas izglītības skolotāji, bet ap 5 600 – augstskolu pasniedzēji.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRĀPNIEKI

Nedēļas laikā policija saņem ziņojumus par milzīgu izkrāptas naudas kopsummu

Citadele, krāpnieki, izkrāpta nauda, TeamViewer, Valsts policija, ziņot policija, telefonkrāpnieki,
Foto: Unsplash

Pagājušonedēļ, no 12. līdz 18.jūlijam, Valsts policijas iecirkņos visā Latvijā saņemta informācija kopumā par aptuveni 203 000 eiro izkrāpšanu. Visvairāk naudas – 20 000 eiro izkrāpti kādai Ogres iedzīvotājai. Rīgā lielākā izkrāptā summa ir 18 000 eiro, bet Latgalē – 8 500 eiro, ziņo policija.

Visbiežāk krāpnieki uzdevušies par Latvijas banku darbiniekiem un citiem finanšu speciālistiem, sniedzot nepatiesu informāciju, ka personu kontos tiek veiktas nelikumīgas darbības un, lai tās novērstu, nepieciešams atklāt banku kontu piekļuves datus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEROSINĀTA LIETA

Golubeva par pārkāpumiem iepirkumos ierosina disciplinārlietu pret IeM Informācijas centra priekšnieci

Marija Golubeva, Signe Bole, KB Open, Līga Lapiņs, parlamentārā sekretāre, iepirkums, publiskais iepirkums, pārkāpums, Iekšlietu ministrija,
Iekšlietu ministre Marija Golubeva. Foto: Paula Čurkste/LETA

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) ierosinājusi disciplinārlietu pret Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra priekšnieci Līgu Lapiņu par būtiskiem pārkāpumiem iepirkumu procesā, vēsta IeM.

Iekšlietu ministrijā ir pabeigta Golubevas ierosinātā dienesta pārbaude saistībā ar divām Iekšlietu ministrijas Informācijas centra rīkotajām iepirkuma procedūrām: Videokameru iegāde un uzstādīšana uz četriem gadiem un Drošu tehnoloģisko rīku un risinājumu izveide četriem gadiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZDARBS

CSP: Bezdarbnieku skaits Latvijā sarūk

CSP, statistika, bezdarbs, nodarbinātība, faktiskais bezdarbs, Covid-19, attālinātais darbs,
Foto: Elizabete Mežule

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā 2021.gada jūnijā bija 7,8%, kas salīdzinājumā ar maiju ir par 0,1 procentpunktu mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati. 

Sieviešu bezdarba līmenis jūnijā pieauga par 0,1 procentpunktu līdz 7,4%, taču vīriešu saglabājās nemainīgs – 8,3%. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

NATO

NATO meklē nākamo ģenerālsekretāru un izskan Grībauskaites, Kaljulaidas vārdi

NATO, militārā alianse, aizsardzība, Daļa Grībauskaite, Kersti Kaljulaida, drošība, Jenss Stoltenbergs
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un bijusī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Foto: REUTERS/SCANPIX

Militārā alianse NATO gatavojas 2022.gadā nomainīt tās ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg). Ziņu portāls Politico.eu vēsta, ka alianses mītnes pilsētā Briselē izskan aicinājumi amatā iecelt sieviešu dzimuma politiķi, kas pārstāvētu alianses austrumu spārnu. Šiem kritērijiem atbilstu bijusī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) un Igaunijas līdere Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid).

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEROBEŽOJUMI IGAUNIJĀ

Igaunijā augot inficēto skaitam, valdība koncentrējas uz ierobežojumu ieviešanu nevakcinētajiem

Igaunija, Kaja Kallasa, atvieglojumi vakcinētajiem, ierobežojumi nevakcinētajiem, veselība, Covid-19, pasākumu apmeklēšana
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa. Foto: Postimees Grupp/EestiMeedia/SCANPIX Baltics

Igaunijā jau otro nedēļu novērojams jauno Covid-19 gadījumu skaita kāpums. Valdībā šonedēļ izskatītas iespējas pieņemt jaunus ierobežojumus nevakcinētajai sabiedrības daļai un atvieglojumus iedzīvotājiem, kuri ir vakcinējušies pret bīstamo slimību, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) valdības plānus, kas apspriesti sēdē ceturtdien, 22.jūlijā, komentējusi ierakstā sociālajā medijā Facebook. «Tā kā katram Igaunijā ir iespēja vakcinēties, kamēr vakcīnas pasargā no jauniem vīrusa variantiem, mēs neslēgsim ciet visu sabiedrību,» skaidrojusi Igaunijas premjerministre.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas