BNN nedēļas apkopojums: Elektrības cena. Brīvdienas Latvijā. Pārmaiņas policijā

Ziemassvētku nedēļa Latvijā sākusies salīdzinoši mierīgi. Protams, lielais sniega daudzums Rīgā nesis kādus satraukumus, tāpat arī bažas par lielajiem elektrības rēķiniem nepazūd.

Šajā nedēļā Latvijas valdība arī nākusi klajā ar «pēdējā brīža piedāvājumiem» jeb ierobežojumu atvieglojumiem – visi veikali varēs strādāt arī brīvdienās un Jaunajā gadā bāri un izklaides vietas varēs darboties bez laika limita.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks nācis klajā ar paziņojumu, ka atkal grasās veikt rotāciju ar augstiem amatiem policijā.

Savukārt piensaimnieku asociācija ceļ trauksmi par nozares bankrotu, jo elektrības cenas graujoši ietekmē saimniecības, taču no valsts nav pietiekama finansiālā atbalsta.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Lielie rēķini, Izmaiņas policijā, Jaunais gadsLatvijas laukiCeļošana, Kravas un Traģēdija Filipīnās.

 

LIELIE RĒĶINI

Piecus mēnešus valsts segs pusi pašvaldību mājokļa pabalstu izmaksu

mājokļa pabalsts, elektrība, pašvaldības, budžets, valsts, izmaksas, atbalsts,
Foto: Unsplash

Saeima trešdien, 22.decembrī, pieņēmusi grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas noteiks, ka valsts uz laiku no 2022.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 31.maijam nodrošinās pašvaldībām mērķdotāciju 50% apmērā no faktiskajiem izdevumiem mājokļa pabalstam.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IZMAIŅAS POLICIJĀ

Valsts policijā notiks augstu amatpersonu rotācija

Valsts policija, Pēteris Bauska, Armands Ruks, Pauls Krūmiņš, ENAP, rotācija, amatpersonas,
Foto: Lita Krone/LETA

Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks nolēmis no nākamā gada 1.janvāra veikt vadības rotāciju Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē un Kriminālistikas pārvaldē, informē VP.

Ruks šādu lēmumu pieņēmis, «ņemot vērā dienestu nepieciešamību nodrošināt struktūrvienībām uzlikto stratēģiski svarīgo ikdienas un nākotnes uzdevumu izpildi», kā arī to, ka minēto pārvalžu šī brīža priekšnieki jau ilgstoši pilda dienesta pienākumus savos amatos.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNAIS GADS

Bāri un izklaides vietas varēs strādāt Jaungada naktī, tirdzniecības centri būs atvērti brīvdienās

Jaunais gads, Jaungada nakts, Vecgada vakars, izklaides vietas, bāri, svinības, valdība, ierobežojumi, Covid-19, tirdzniecības centri, brīvdienas,
Foto: Unsplash

Jaungada naktī Latvijā, tāpat kā Igaunijā, netiks piemēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie darba laika ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanu un pasākumu organizēšanu, otrdien, 21.decembrī, nolēmusi valdība.

Tāpat valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu nosaka, ka turpmāk veikali tirdzniecības centros atkal varēs strādāt arī brīvdienās un svētku dienās.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LATVIJAS LAUKI

Piensaimnieku savienība: Situācija nozarē pašlaik ir traģiska

Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība, Jānis Šolks, krīze, situācija, piens, piena produkti, realizācija, vietējais tirgus, valdība, piena produkti, elektrība, elektrības cenas, lauki,lauksaimnieki, zemnieki.
Foto: Unsplash

Situācija piena pārstrādes nozarē izejvielu augsto izmaksu un energoresursu cenu kāpuma dēļ pašlaik ir traģiska, piena pārstrādātāji strādā zem pašizmaksas un iespējams vairāku uzņēmumu bankrots, atzina Latvijas Piensaimnieku centrālā savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

«Nevis nopietna, bet traģiska,» uzsvēra Šolks. «Šodien ļoti aktuāli nozarē ir tas, ka ir pienācis brīdis, kad notiek nozares dziļa un nopietna krīze, kuru diemžēl valsts institūcijas, kurām mēs par šo esam mēģinājušas stāstīt, vēl nav sapratušas un apzinājušās,» skaidroja LPCS vadītājs.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CEĻOŠANA

Ceļošana ES: Eiropas Komisija digitālajam kovida sertifikātam ievieš deviņu mēnešu termiņu

EU, EU travel, Europe, Covid-19 certificate, health, economy, tourism, term of validity
ES digitālā kovida sertifikāta pārbaudīšana Itālijā. Foto: SIPA/SCANPIX

Lai pandēmijas apstākļos ES iedzīvotāji varētu turpināt ceļot pa bloka teritoriju, Eiropas Komisija (EK) ir pieņēmusi noteikumus par deviņu mēnešu jeb 270 dienu termiņu ES digitālajam kovida sertifikātam attiecībā uz pārrobežu ceļošanu ES.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRAVAS

Eksperts: Latvijas pustukšajām ostām būtu ekonomiski izdevīgi pārņemt Belaruskaļij kravas

Belaruskaļij, kravas, kravu pārņemšana, Lietuva, Lietuvas dzelzceļš, Lietuvos geleženkeliai, Aleksandrs Lukašenko, ASV sankcijas, ostas, Krišjānis Kariņš, Kaja Kallasa, Edvīns Karnītis, viedoklis, politika, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Mūsu pustukšajām ostām būtu ļoti izdevīgi šobrīd pārņemt Baltkrievijas uzņēmuma Belaruskaļij kravas no Lietuvas — mūsu dzelzceļiem un ostām tā būtu iespēja atgūties pēc lielā kravu krituma, BNN komentē Latvijas Universitātes profesors Dr. sc. ing. Edvīns Karnītis.

Taču vienlaikus viņš norāda, ka Latvijā šis jau vairs nav ekonomiskas dabas jautājums, tas padarīts par tīri politisku problēmu. «Uz šo jautājumu ekonomiski neviens neskatīsies, kaut arī vajadzētu.»

Vairāk uzziniet šeit.

 

TRAĢĒDIJA FILIPĪNĀS

Filipīnu taifūna upuru skaits sasniedz 375

Filipīnas, dabas katastrofa, laikapstākļi, vētra, Āzija, upuri, glābšanas dienesti
Vētras postījumi tūristu iecienītajā Siargao salā. Foto: EPA/SCANPIX

Āzijas dienvidaustrumos, Filipīnās spēcīgs taifūns prasījis ne mazāk kā 375 cilvēku dzīvības. Glābšanas dienesti un humānās palīdzības organizācijas šobrīd cenšas palīdzēt izdzīvojušajiem dabas katastrofas skartajās vietās, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Tropu vētra ar meteoroloģisko nosaukumu «supertaifūns Rai» Dienvidaustrumāzijas salu valstī sākusies 12.decembrī un nav pilnībā norimusi joprojām.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas