BNN nedēļas apkopojums: ES nederīgās sankcijas. Apsūdzības Mediņam. FIB palīdzība

Kamēr Rīgā cīnās par vēlētāju balsīm, Baltkrievijā vēlētāji cīnās par demokrātisku valsti, pieprasot Aleksandra Lukašenko atkāpšanos. Arī ES ir iestājusies par demokrātiju Baltkrievijā, solot piemērot sankcijas 20 personām. Baltijas valstu ārlietu ministri tās sauc par vājām un neefektīvām sankcijām. Jāatzīmē, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņojis par 30 personu iekļaušanu sankciju sarakstā.

Sociālajos tīklos manāma aktivitāte ap Bruknas muižu un sadzīvi tajā, kopš Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) paziņoja, ka priestera Andreja Mediņa vadītā Kalna svētību kopiena pārkāpj bērnu tiesības. Pats Mediņš paziņojis, ka medijos izplatītais un VBTAI sūdzības ir patiesības sagrozījums.

Savukārt KNAB paziņojis, ka lūdzis palīdzību ASV izmeklēšanas dienestam Aivara Lemberga lietā – lai tas palīdzot noskaidrot, vai OFAC sankciju pamatojums ir patiess. Laikam gadiem ilgās Latvijas politiķu sūdzības par korumpēto vidi nav lasītas.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Baltkrievija, Valsts nauda, Kur taisnība?ProtestsNauda un Palīdzība no ASV.

 

BALTKRIEVIJA

Baltieši mudina ES uz bargām sankcijām pret Lukašenko režīmu

Vairāku Eiropas Savienības dalībvalstu ārlietu ministri, tostarp Baltijas valstu pārstāvji, ceturtdien, 27.augustā, mudinājuši pret Baltkrievijas līdzšinējā prezidenta Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu vērst bargākas sankcijas, nekā šobrīd bloks plāno.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) dalībvalstu augstāko diplomātu sanāksmē Berlīnē norādījis, ka sankciju vēršana pret 15 līdz 20 amatpersonām, kas vainojamas vēlēšanu rezultātu viltošanā un demonstrāciju vardarbīgā apspiešanā būtu «pārāk simboliska».

Vairāk uzziniet šeit.

 

KUR TAISNĪBA?

Prāvests Mediņš noliedz lielāko daļu VBTAI nosaukto pārkāpumu

Andrejs Mediņš, VBTAI, bērnu tiesības, audzināšana, pārkāpumi, Bruknas muiža, Kalna svētību kopiena,
Romas katoļu Baznīcas priesteris Andrejs Mediņš

Biedrības Kalna svētību kopiena vadītājs, prāvests Andrejs Mediņš noliedz lielāko daļu pārkāpumu saistībā ar kuriem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ierosinājusi pārbaudes lietu.

Otrdienas, 25.augusta, preses konferencē prāvests stāstīja, ka medijos izskanējušas ziņas, ka jaunieši pametuši Bruknas muižu lielā steigā, pat pametot darba rīkus uz lauka, tomēr situācija esot bijusi pavisam citādāka. Uz lauka esot strādājusi kāda no kopienas loceklēm gados, kura ieraugot tuvojošos mediju automašīnu, nometa pagalmā gan grābekli, gan kapli un palīda zem grīdas, kupolā.

Prāvests norādīja, ka Bruknas muižā dzīvojošajiem jāievēro ļoti stingri noteikumi un liela disciplīna, tomēr, ja viņus tas neapmierina, viņi jebkurā brīdī drīkst kopienu pamest.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VALSTS NAUDA

EM: COVID-19 negatīvo seku mazināšanai novirzīts publiskais finansējums 2,1 miljarda eiro apmērā

Covid-19, finansējums, Ekonomikas ministrija, ekonomiskā krīze, ekonomikas atkopšanās,

COVID-19 negatīvo seku mazināšanai dažādās jomās novirzīts publiskais finansējums 2,1 miljarda eiro apmērā, otrdien, 25.augustā, valdību informēja Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Ministri uzklausīja EM sagatavoto ziņojumu par COVID-19 radīto negatīvo seku novēršanas pasākumu izpildes gaitu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PROTESTS

Kariņš: Ja tiks iedarbināta Astravjecas AES, Latvija pārtrauks elektroenerģijas tirdzniecību ar Baltkrieviju

Krišjānis Kariņš, Atravjecas AES, Baltkrievija, elektroenerģija, protests, sankcijas, Aleksandrs Lukašenko,
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ja Baltkrievijā tiks iedarbināta Astravjecas atomelektrostacija (AES), Latvija pārtrauks elektroenerģijas tirdzniecību ar Baltkrieviju, otrdien, 25.augustā, pēc valdības sēdes par tajā pieņemto lēmumu paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Vienlaikus premjers atzina, ka tādā gadījumā Latvija varētu tirgoties ar elektrību ar trešajām valstīm, izmantojot Latvijas un Krievijas starpsavienojumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAUDA

Pirmajā pusgadā Latvijā veikti bezskaidras naudas maksājumi 87 mljrd. eiro apjomā

Latvijas Banka, zibmaksājumi, pirmais pusgads, 2020.gads, bezskaidras naudas maksājumi,

Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji (kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, Latvijas Banka un Valsts kase) šī gada 1.pusgadā veikuši 265,1 milj. klientu bezskaidrās naudas maksājumu 87 mljrd. eiro kopapjomā, apkopojusi Latvijas Banka.

Vidēji dienā veikti 1,5 milj. maksājumu 477,9 milj. eiro apjomā.

Salīdzinājumā ar 2019.gada 2.pusgadu kopējais klientu bezskaidrās naudas maksājumu skaits samazinājās par 3,3%, savukārt maksājumu kopapjoms samazinājās par 14,7%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PALĪDZĪBA NO ASV

KNAB lūdzis FIB palīdzību pārbaudē par ASV uzliktajām sankcijām Lembergam

FIB, KNAB, resoriskā pārbaude, Aivars Lembergs, korupcija, vilcināšana, cīņa ar korupciju, amatpersonas, OFAC, ASV sankcijas, Magņitska likums,
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir lūdzis ASV Federālā izmeklēšanas birojam (FIB) informāciju saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) pērn izplatīto paziņojumu, ka Aivars Lembergs ietekmējis un korumpējis amatpersonas.

KNAB jau februārī stāstīja, ka lūdzis informāciju ASV pusei, taču neminēja tieši kurai iestādei lūgums nosūtīts.

Tagad KNAB skaidroja, ka birojs, reaģējot uz ASV OFAC paziņojumu, atbilstoši resoriskai pārbaudei veicis vairākas darbības, lai noskaidrotu apstākļus saistībā ar iespējamiem no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra pieļautiem pārkāpumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas