BNN nedēļas apkopojums: ES sankcijas Baltkrievijai. Trīs policisti konkursā. Priekšvēlēšanu aģitācija

Šķiet, ka šonedēļ trakākie notikumi risinās kaimiņos. Krievijas prezidenta Vladimira Putina opozicionāru, iespējams, mēģina noindēt.  Kamēr Aleksandrs Lukašenko negrasās rīkot atkārtotas vēlēšanas un sola tikt galā ar tiem, kuri ceļ iebildumus, Eiropas Savienība pieņēmusi lēmumu piegriezt skābekli «mūsdienu diktatoram» ar sankciju ieviešanu.

Tāpat, skatoties, kas notiek kaimiņos, jānorāda, ka Lietuvā jau ilgstoši jaunatklāto COVID-19 gadījumu skaits svārstās no 20 līdz 30, kamēr Latvijā tas turas pirmajā desmitā.

Latvijā arī tuvojas vēlēšanas, kurās katrs cīnās par siltu vietiņu, kā nu var. Tā kā ne visi ieroči ir legāli, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome uzsākusi vēl trīs pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem pirms Rīgas domes vēlēšanām.

Valsts policija virzījusi Latvijas iekšlietu ministram visus trīs konkursā pieteikušos policistus. Kurš būs tīkamākais un piemērotākais? 

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Baltkrievija, Valsts nauda, Te ir darbs?Trīs policisti konkursāPriekšvēlēšanas, Nauda pasniedzējiem un Apsāubāms iepirkums.

 

BALTKRIEVIJA

ES līderi noraida Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus, sola sankcijas

ES dalībvalstu un valdību vadītāji ir vienojušies neatzīt Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātus, saskaņā ar kuriem uz sesto amata termiņu pārvēlēts Aleksandrs Lukašenko. ES dalībvalstis arī vienojušās drīz pieņemt sankcijas, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Tiekoties attālinātā ārkārtas video sanāksmē trešdien, 19.augustā, ES dalībvalstu un valdību vadītāji vienojušies drīzumā pieņemt ierobežojošus pasākumus pret lielu skaitu baltkrievu amatpersonām par vēlēšanu rezultātu viltošanu un vardarbību pret protestētājiem. Iecerēts ieviest aizliegumu ieceļot ES un «iesaldēt» naudas līdzekļus, kas atrodas ES dalībvalstu jurisdikcijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VALSTS NAUDA

Pēc izdevumu pārskatīšanas visvairāk līdzekļu rasti ZM, VM un FM

Zemkopības ministrija, Finanšu ministrija, Veselības ministrija, līdzekļi, valsts budžets, līdzekļu pārpalikums, valsts nauda,

Pēc izdevumu pārskatīšanas visvairāk līdzekļu rasti Zemkopības ministrijā (ZM), Veselības ministrijā (VM) un Finanšu ministrijā (FM), liecina Finanšu ministrijas apkopotā informācija.

Pārskatot izdevumus, ministrijās 2021.gadam ir rasti finanšu resursi 53,6 miljonu eiro apmērā, no kuriem 13,1 miljons eiro tiks novirzīts kopējās fiskālās telpas uzlabošanai, savukārt 40,5 miljoni eiro ministriju aktuālajām prioritātēm.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TE IR DARBS?

Latvijā faktiskā bezdarba līmenis jūlijā bija 8,9%, reģistrētais – 8,6%

bezdarbs, Covid-19, jūlijs, nodarbinātība, CSP, statistika,

Latvijā 2020.gada jūlijā faktiskā bezdarba līmenis bija 8,9%, kas salīdzinājumā ar jūniju ir par 0,2 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,6%, un salīdzinājumā ar jūniju nav pieaudzis. Salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju bezdarba līmenī vērojams pieaugums – 2,6 procentpunkti gan faktiskā bezdarba līmenim, gan reģistrētā bezdarba līmenim.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TRĪS POLICISTI KONKURSĀ

Iekšlietu ministram apstiprināšanai VP priekšnieka amatam virza Grūbi, Grišinu un Šulti

Normunds Grūbis, Andrejs Grišins, Juris Šulte, VP priekšnieks, Iekšlietu ministrija, Sandis Ģirģens, Valsts policija,

Valsts policijas (VP) priekšnieka amata konkursa komisija noslēgusi darbu un iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) virzīšanai amatā ieteikusi visus trīs kandidātus, stāsta Iekšlietu ministrijā (IeM).

Konkursā pieteikušies trīs policijas virsnieki – VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvedis Normunds Grūbis un policijas dienestā esošie vienīgie ģenerāļi – pašreizējais VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PRIEKŠVĒLĒŠANAS

NEPLP pārbauda iespējamus priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus TV un radio

Rīgas dome, Rīgas domes vēlēšanas, KNAB, NEPLP, priekšvēlēšanu aģitācija, pārkāpumi, televīzija,

Veicot pastiprinātu TV un radio programmu monitoringu kopš priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir uzsākusi vēl trīs pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem AS TV Latvija un SIA Baltkom radio pirms Rīgas domes vēlēšanām, informē NEPLP.

Divas uzsāktās pārbaudes lietas saistītas ar iespējamu slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu raidījumā Nacionālais interešu klubs, kas tiek pārraidīts programmā Rīga TV24.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAUDA PASNIEDZĒJIEM

No 1.septembra tiks paaugstināts atalgojums augstskolu mācībspēkiem

augstskola, augstskolu pasniedzēji, algas, algu palielināšana, IZM, palielina algas,

Valdība otrdien, 18.augustā, lēmusi no šī gada 1.septembra paaugstināt pedagogu zemāko mēneša darba algas likmi arī akadēmiskajam personālam.

Kā liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, saskaņā ar darba algas likmes palielināšanas grafiku lektora zemākā mēneša darba algas likme no 2020.gada 1.septembra ir 805 eiro, kas ir orientieris pārējām algas likmēm, tā tiek noteikta vienāda vai tuva ar minimālo skolotāja likmi.

Ministrijā uzsver, ka šie grozījumi paredz, ka zemākā mēneša darba algas likme profesoram ir 1 569 eiro, asociētajam profesoram 1 256 eiro, docentam 1 005 eiro, lektoram 805 eiro un asistentam 641 eiro, kuru likmes ietekmē studiju vietas bāzes izmaksas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

APŠAUBĀMS IEPIRKUMS

VK apšauba COVID-19 aizsarglīdzekļu izdevīgu iegādi

Covid-19, sejas maskas, aizsarglīdzekļi, cimdi, iepirkums, Valsts kontrole, Aizsardzības ministrija, iepirkums, revīzija,

Revīzijā konstatētais neļauj izdarīt secinājumu, ka Aizsardzības ministrijas un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkuma centra (VAMOIC) veiktajos iepirkumos nepieciešamās preces, paredzētajā apjomā, visos gadījumos ir iegādātas par konkrētajā brīdī izdevīgāko cenu, ziņo Valsts kontrole (VK).

Revīzijas ziņojumā revidenti atklāj gadījumus, kuros, Valsts kontroles ieskatā, ir slēgti līgumi ar piegādātājiem brīdī, kad tirgū identiskas preces bija pieejamas par būtiski zemāku cenu. Iepirkumu process ne visos gadījumos ir bijis ātrs. Tāpat konstatēti būtiski trūkumi vajadzību pēc aizsarglīdzekļiem apzināšanā – joma par kuru atbildīgs ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas