bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 23.01.2020 | Vārda dienas: Grieta, Rebeka, Strauta

BNN nedēļas apkopojums: Fiskālā telpa Latvijā ar mīnusu? «Bēgošie» saskaņieši. Pašvaldību skaitu no 119 līdz 35?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠonedēļ Latvijā prognozēts, ka nākamā gada valsts budžeta fiskālā telpa būs negatīva – mīnus 11,9 miljonu eiro apmērā. Tikmēr ar Rīgas satiksmes jautājumiem joprojām notiek spraiga cīņa, lai gan lēmumu pieņemšanu stagnē «bēgošie» saskaņieši. Kamēr vieni nevar izlemt, tikmēr citi kaļ grandiozus plānus – kā viens no lielākajiem šīs nedēļas paziņojumiem Latvijā vērtējams paziņojums par vēlmi samazināt pašvaldību skaitu no 119 līdz 35.

Tikmēr Lietuva saskaras ar Krievijas neapmierinātību. Proti, 67 bijušo Padomju amatpersonu notiesāšana par vardarbīgu lietuviešu protestu apspiešanu Viļņā 1991.gadā novedusi pie Krievijas tiesībsargājošo iestāžu rīcības – Maskavā uzsākta izmeklēšana pret atbildīgajiem Lietuvas tiesnešiem.

Pa to laiku Igaunijā radies satraukums par valsts liberālās demokrātijas apdraudējumu, kas pēdējā laikā radies centrālajā varā, kopš parlamentā nostiprinājusies Igaunijas Konservatīvā tautas partija.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Finanses, Pārmaiņas, Cīņa, Tikšanās, Bēgšana, Atkāpšanās, Vide. 

FINANSES:

Nākamā gada budžeta fiskālā telpa Latvijā ir mīnus 11,9 miljonu eiro apmērā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākamā gada Latvijas valsts budžeta fiskālā telpa patlaban tiek prognozēta negatīva 11,9 miljonu eiro apmērā, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotā un izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtā Latvijas Stabilitātes programma 2019.–2022.gadam.

Ministrija norāda, ka atbilstoši pašreizējām prognozēm fiskālā telpa 2020.gadā ir –11,9 miljoni eiro, 2021.gadā –81,1 miljons eiro, bet pozitīva tā varētu būt 2022.gadā – 176,3 miljoni eiro.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATKĀPŠANĀS:

Arī Giels lēmis atteikties no amata LTV

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPar Eināra Giela atteikšanos no LTV valdes priekšsēdētāja amatu, liecina Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) publiskais paziņojums.

8.aprīlī no amata LTV valdē atteicās arī Eva Juhņēviča.

NEPLP norāda, ka izprot un respektē abu pretendentu lēmumu.

«Pēc valdes locekļu iecelšanas notikušais parādīja, ka atsevišķi politiķi ir gatavi iet pāri jebkurai robežai, – kā attiecībā uz likumā noteiktu neatkarīgu institūciju suverēnu lēmumu pieņemšanu, tā arī attiecībā uz sabiedrisko mediju iekšējiem procesiem,» pauž NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere, sakot, ka «robeža starp politisko varu un mediju varu ir tikusi pārkāpta, pret nevēlamajiem pretendentiem uzsākot bezprecedenta «linča tiesu» un spiedienu uz neatkarīgu iestādi ar vienīgo mērķi – panākt sev vēlamo rezultātu».

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRMAIŅAS:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pēc administratīvi teritoriālās reformas pašvaldībās ievēlējamo deputātu skaitu plāno samazināt no 1 614 līdz 686 deputātiem, trešdien preses konferencē informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Iepazīstinot ar administratīvi teritoriālās reformas teritoriālā iedalījuma projektu, Pūce stāstīja, ka ievēlējamo deputātu skaita samazināšanas mērķis ir nodrošināt vienmērīgāku pārstāvniecību, atbilstoši iedzīvotāju skaitam, racionālāk organizēt pašvaldību komiteju darbību, kā arī nodalīt izpildvaru no lēmējvaras.

Reformas autori piedāvā republikas nozīmes pilsētās Rīgā un Jūrmalā saglabāt esošo pašvaldības deputātu skaits. Rīgā tie ir 60 deputāti, bet Jūrmalā – 15 deputāti.

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

Krievija sāk «atriebties» Lietuvai par 13.janvāra slaktiņa spriedumiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

13.janvāra upuru piemiņas vieta Viļņā

Krievijas neapmierinātība ar 67 bijušo Padomju amatpersonu notiesāšanu par vardarbīgu lietuviešu protestu apspiešanu Viļņā 1991.gadā novedusi pie Krievijas tiesībsargājošo iestāžu rīcības. Maskavā uzsākta izmeklēšana pret atbildīgajiem Lietuvas tiesnešiem.

Martā tiesa Viļņā par saistību ar 1991.gada 13.janvāra asiņainajiem notikumiem, kur tika nonāvēti 14 cilvēki un vairāki simti ievainoti, notiesāja kopumā 67 kādreizējās Padomju amatpersonas un militārpersonas. Tās tika atzītas par vainīgām kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci, turklāt, lielākoties, bez pašu apsūdzēto klātbūtnes sodītas ar cietumsodu robežās no četriem līdz 14 gadiem.

Notiesātie ir Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pilsoņi. Krievija un Baltkrievija ir atteikušās izdot savu valstu pilsoņus, un tie ir notiesāti neklātienē.

Vairāk uzziniet: šeit.

VIDE:

Ilvess satraukts par uzbrukumiem Igaunijas demokrātijai no populistiem EKRE

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves) paudis satraukumu par valsts liberālās demokrātijas apdraudējumu, kāds centrālajā varā radies pēdējā laikā, kopš parlamentā nostiprinājusies Igaunijas Konservatīvā tautas partija.

Ilvess sociālo mediju ierakstā trešdien, 10.aprīlī, uzskaitījis EKRE izpausmes, gan nesaucot partiju un tās līderus vārdā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Neiecietība, naids, izsmiekls, draudi. Saukt citu tautību Igaunijas pilsoņus par Kremļa izraisītu vēzi; teikt, ka cilvēkiem ar atšķirīgu ādas krāsu būtu «jāparāda durvis»; saukt cilvēkus ar atšķirīgu seksuālo orientāciju par «invalīdiem», kuriem būtu jāatņem balsstiesības,» tā uzskaitījis Igaunijas eksprezidents, paužot neticību, ka tā ir mūsdienu Igaunija, kur šādi aicinājumi izskan no politiķu mutes.

Vairāk uzziniet: šeit.

TAISNĪBA:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ja medijs ar lielu pompozitāti un reklāmu izplata nepārbaudītu informāciju, kuras mērķis ir maldināt sabiedrību, tam tomēr var nākties atbildēt tiesas priekšā. Pret mediju Diena uzsākts kriminālprocess par iespējami apzinātu neslavas celšanu Rudolfam Meroni, lēmusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra.

Lieta ierosināta par neslavas celšanu gan avīzē Diena, gan sociālajos tīklos Facebook un Twitter.

Kriminālprocesā pret Dienu noteikta kvalifikācija pēc Krimināllikuma 157.panta otrās daļas. Tas nozīmē, ka par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī soda apmērs var būt vai nu īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai arī naudas sods.

Vairāk uzziniet: šeit.

BĒGŠANA:

Saskaņa «norauj» kvorumu – Saeimas komisija nespēj pieņemt lēmumu par vēršanos policijā Rīgas satiksmes jautājumā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija nespēja pieņemt lēmumu par vēršanos Valsts policijā (VP) ar lūgumu sākt resorisko pārbaudi par vairākiem iespējamajiem pārkāpumiem SIA Rīgas satiksme (RS), jo partijas Saskaņa Saeimas frakcijas deputāti nepiedalījās balsojumā un šādā veidā «norāva» kvorumu.

Kā stāsta komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV), komisijas vadība bija iecerējusi vērsties VP ar rosinājumu sākt resorisko pārbaudi par iespējamu fiktīvu nodarbinātību Rīgas satiksmē, dažādu konsultantu līgumu pamatotību un to izmaksu samērīgumu, kā arī par pasīvu rīcību, piemērojot sodus transportlīdzekļu piegādātājiem.

Vairāk uzziniet: šeit.

TIKŠANĀS:

Latvijas tranzītā ļoti svarīga ir Baltkrievija

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tranzīta nozare Latvijā pēdējos gados ir pielāgojusies tirgus konjunktūrai, un tās viens no lielākajiem nākotnes potenciāliem ir saistāms ar Baltkrieviju, kas ir nozīmīgs reģions dzelzceļa kravu pārvadājumos un vienlaikus svarīgs Ķīnas tranzīta ceļa loģistikas centrs. Tā tikšanās laikā ar Baltkrievijas delegāciju norāda biedrības Baltijas asociācija – Tranzīts un loģistika (BATL) valdes loceklis Ivars Landmanis.

Vairāk uzziniet: šeit.

 


Pievienot komentāru

Fon der Leiena: Eiropai ir nepieciešamas «ticamas militārās spējas»

Eiropas Savienība ir izveidojusi «ķieģeļus, no kuriem celt Eiropas aizsardzības savienību», tā trešdien, 22.janvārī, pavēstījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, piedaloties Pasaules Ekonomikas forumā.

Britu namīpašnieki vēlas ES pilsoņiem kartītes kā tiesību pierādījumu

Pēc Brexit, kas sāksies janvāra beigās, viesstrādniekiem no Eiropas Savienības valstīm būs jāpierāda savas jauniegūtās tiesības uzturēties Lielbritānijā. Privātie namsaimnieki atbalstījuši īpašu kartīšu ieviešanu šim nolūkam, valdība nepiekrīt.

Saskaņa gatava Rīgas 2020.gada budžetu apstiprināt tikai pēc Burova atlaišanas

Partija Saskaņa neatbalstīs pašvaldības 2020.gada budžeta, pie varas esot mēram Oļegam Burovam,  informēja frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs. 

Latvija uzlabo rezultātu OECD Atvērto datu indeksā

Latvija par astoņām vietām uzlabojusi savu pozīciju OECD Atvērto datu indeksā, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Aptauja: 86% uzskata, ka autoceļiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm

Kopumā 86% valsts iedzīvotāju uzskata, ka autoceļu tīkla uzturēšanai un remontdarbiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Kaljulaida Antarktīdā: Ikdienas darbu internetā var darīt, atrodoties jebkur

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida viesojas Antarktīdā, kur plāno veikt savus ikdienas darba pienākumus, demonstrējot interneta iespējas. Valsts galva arī vērsusi uzmanību uz Antarktīdā skaidri redzamām laikapstākļu pārmaiņām.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā decembrī samazinājās par 1,1%

Salīdzinot ar 2018.gada decembri, 2019.gada novembrī ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 1,1%, liecina CSP dati.

Pētījums: Pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% Latvijas iedzīvotāju

Latvijā pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% iedzīvotāju, savukārt ikdienā ar velosipēdu pārvietojas 6% iedzīvotāju, secināts pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā.

Krievijas lētajai elektrībai Baltijā vajadzīgs risinājums, tā eirokomisāre

Igaunijas eirokomisāre Kadri Simsone uzskata, ka ir vajadzīgs risinājums Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas klātbūtnei Baltijas tirgū, jo kaimiņvalstis to var piedāvāt lētāk, nemaksājot Eiropas gaisa piesārņojuma nodokli.

Moneyval ziņojums: Latvija lielākoties izpildījusi rekomendācijas

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja Moneyval uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē.

Bijušā velotreka vietā Rīgā būvēs jaunu Valsts drošības dienesta ēku, nevis parku

Rīgā, bijušā velotreka Marss vietā, plānots būvēt jaunu ēku Valsts drošības dienestam, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Meridian Trade Bank maina nosaukumu uz Industra Bank

Meridian Trade Bank trešdien, 22.janvārī, mainījusi nosaukumu uz Industra Bank, informē bankā.

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps un klimata aktīviste Grēta Tunberga. Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Vitenbergs: Latvijas tautsaimniecībā būtiska ir katra investīcija

Investīcija ir brīvas tirgus ekonomikas pamatu pamats un Latvijas tautsaimniecībā būtisks ir ikkatrs ieguldījums, tā izteicies Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs.

Kariņš: Nepieļaujami, ja ministram ir doma mīkstināt nosacījumus VP priekšniekam, lai amatā ieliktu sev tīkamu cilvēku

Prasību mīkstināšana VP priekšnieka amata kandidātiem ir nepieļaujama un šāda rīcība rada aizdomas, ka procesā notiek «kas nelāgs», tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Pastiprinās bažas par putnu gripas draudiem Latvijā

Putnu gripa mājputniem konstatēta Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Ukrainā, bet savvaļas putniem – Polijā un Vācijā.

Putins maina Krievijas valdības sastāvu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins daļēji mainījis Krievijas valdības sastāvu, ieceļot jaunu apgaismības ministru un virkni citu, bet amatos ļaujot palikt līdzšinējiem aizsardzības, ārlietu un finanšu ministriem.

Par spīti siltajai ziemai dažviet autoceļi ir apledojuši

Apledojums 22.janvāra rītā Vidzemē, Latgalē un Kurzemē dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Latvijas dzelzceļš darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

VAS Latvijas dzelzceļš savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, informēja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Saeimā: Svarīgi Latvijas–Baltkrievijas robežas izbūvē nepieļaut citur konstatētās kļūdas

«Ņemot vērā, ka šogad plānots uzsākt Latvijas–Baltkrievijas robežas joslas izbūvi, svarīgi, lai neatkārtotos Valsts kontroles ziņojumā par Latvijas Republikas robežas joslas infrastruktūras būvniecību un uzturēšanu atklātās kļūdas.»

Balsstiesīgie kūtri parakstās par pašvaldību vēlēšanu regulējuma referendumu

Referenduma ierosināšanai par saskaņā ar Saeimas opozīcijas pieprasījumu apturētajiem likumu grozījumiem, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā, līdz šim parakstījušies 1 137 vēlētāji.

Interpola bijušo priekšnieku notiesā uz 13 gadiem cietumā

Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola bijušais priekšnieks Mengs Hongvei viņa dzimtajā Ķīnā notiesāts uz 13 gadiem cietumā par kukuļņemšanu.

Saeimas komisijā lemj par lēnāku akcīzes likmes kāpumu cukurotajiem dzērieniem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vienojusies noteikt zemāku akcīzes nodokļa likmi cukurotajiem dzērieniem, nekā tas tika atbalstīts agrākos likumprojekta lasījumos.

Spānijā postījumus rada stipra vētra

Spānijas dienvidaustrumus skārusi stipra vētra, ko amatpersonas saistījušas ar četru cilvēku bojāeju. Vētra nonākusi Francijā, kur to raksturo kā spēcīgāko ziemas vētru kopš 1982.gada.

Latvijā trešajā ceturksnī budžeta deficīts bijis līdzīgs ES vidējam rādītājam

Latvijas budžeta deficīts pērn trešajā ceturksnī veidojis 0,9% no iekšzemes kopprodukta, un tas līdzinājās vidējam līmenim Eiropas Savienībā.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!