BNN nedēļas apkopojums: Igaunijā jauna valdība. Petraviča beidzot izlemj. Ar korupciju joprojām slikti

Šonedēļ lielais «cepiens« joprojām ir par vakcīnām, to daudzumu. Karsti iet tepat Latvijā, kur tiek noskaidroti iemesli tam, ka vēl Ilzes Viņķeles laikā Veselības ministrijā kāds ir atteicies no lielāka Pfizer pošu skaita. Taču tikpat skaļi iet augstākajos līmeņos, jo AstraZeneca pēkšņi paziņojusi, ka tā tomēr nevarēs saražot tādu vakcīnu daudzumu, uz kādu cerējusi Eiropas Savienība. Tagad Eiropas Komisija vēlas aprunāties ar ražotājiem. Bet Latvija uz pietiekami lielu vakcīnu daudzumu varot cerēt vien aprīlī.

Šonedēļ arī starptautiskais pretkorupcijas indekss Transparency International publicējis jaunākos rezultātus par korupcijas uztveri Latvijā. Esam ieguvuši par vienu punktu vairāk nekā gadu iepriekš, kas nav nekas dižs, jo esam joprojām zem OECD valstu vidējā rādītāja. Vajadzētu spert drosmīgākus un lielākus soļus, vērtē Sabiedrība par atklātību – Delna.

Tāpat šai nedēļā sagaidījām labklājības ministres Ramonas Petravičas lēmumu nolikt Saeimas deputātes mandātu uz ministres pilnvaru laiku. Nu, nav jau viegli pilnvērtīgi strādāt abos amatos, tādēļ bija jāizvēlas. Petravičas vietā nāks Saldus novada domes deputāts Edgars Kronbergs.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Pabalsts, Covid-19, Viena dabavieta, Problēma ar korupcijuRobeža, Būvniecība un Jauni vadoņi.

 

PABALSTS

Daļa pedagogu saņems vienreizēju pabalstu 300 eiro apmērā

IZM, piemaksas, skolotājiem, bērnudārzs, 200 eiro, Covid-19, pandēmija, izdegšana, smags darbs,
Foto: Pexels

Pirmsskolas izglītības iestāžu un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem, pedagogu palīgiem un auklēm tiks izmaksātas vienreizējas piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas laikā, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Kopumā šim mērķim valdība IZM piešķīrusi 6,3 milj. eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

Pavļuts: Lielas vakcīnu piegādes plānots saņemt ātrākais aprīlī; piekrīt iegādāties vēl 420 000 Moderna potes

Daniels Pavļuts, Covid-19, Covid vakcīna, vakcinēšanas temps, Moderna, Pfizer, potes, Covid vakcīna, BioNTech, aprīlis, imunitāte,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Pirmais mēnesis, kad Latviju varētu sasniegt bagātīgs vakcīnu daudzums, ir aprīlis, medijiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

«Pirmajā ceturksnī mēs noteikti nesaņemsim to AstraZeneca daudzumu, uz ko bija liktas cerības.»

Valdība arī 28.janvārī arī atbalstījusi ieceri iegādāties papildu 420 000 ražotāja Moderna vakcīnu devu, kuras Latviju varētu sasniegt gada otrajā pusē, informēja Pavļuts.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VIENA DARBAVIETA

Petraviča nolēmusi nolikt Saeimas deputātes mandātu uz ministres pilnvaru laiku

KPV LV, Ramona Petraviča, Saeimas deputāte, labklājības ministre, mandāta nolikšana, lēmums,
Labklājības ministre Ramona Petraviča. Foto: Edijs Pālens/LETA

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pieņēmusi lēmumu uz ministres pienākumu pildīšanas laiku nolikt Saeimas deputātes mandātu, informē ministres pārstāvis Jānis Zariņš.

Petraviča attiecīgu iesniegumu ir nosūtījusi Saeimas Prezidijam.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PROBLĒMA AR KORUPCIJU

Latvijas korupcijas uztveres indekss būtiski neuzlabojas; jāsper daudz drosmīgāki soļi

korupcija, pretkorupcijas indekss, OECD, Delna, Transparency International, korupcijas uztveres indekss, naudas atmazgāšana, ekonomikas atveseļošanās, Lietuva, Igaunija,
Foto: Pexels

Latvijas  korupcijas uztveres indeksa (KUI) 2020.gada rādītājs, salīdzinot ar 2019.gadu, ir pieaudzis par 1 punktu, sasniedzot  57 punktus (no 100), un Latvija ieņem 42.vietu kopā ar Kipru un Kostariku, liecina starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International (TI) publicētie rezultāti.

Lai arī pieaugumu varētu novērtēt kā soli pareizā virzienā, tomēr Latvijas KUI ilgstoši stagnē un ir pārāk zems, kā arī atpaliek no citām Eiropas Savienības un Eiropas sadarbības un attīstības organizācijas valstīm (OECD).

Vairāk uzziniet šeit.

 

ROBEŽA

Pasaulē ar SARS-CoV-2 inficēto skaits pasaulē pārsniedz 100 miljonus

Covid-19, veselība, ierobežojumi, ekonomika, pandēmija, slieksnis, saslimstība, Eiropa
Foto: REUTERS/SCANPIX

Kopš slimības Covid-19 izplatības sākuma pasaulē ar SARS-CoV-2 vīrusu, kas to izraisa, ir inficējušies vairāk nekā 100 miljoni cilvēku, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Saskaņā ar ASV Džonsa Hopkinsa Universitātes apkopotajiem datiem inficēšanās gadījumu skaits trešdien, 27.janvārī, ir sasniedzis 100 270 602, savukārt kopējais nāves gadījumu skaits no Covid-19 komplikācijām sasniedzis 2 157 355.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BŪVNIECĪBA

Baltija pieļauj ES atveseļošanas fonda bloķēšanu, ja nebūs naudas Rail Baltica

Lietuva, Baltija, Rail Baltic, ES, atlabšanas fonds, daudzgadu budžets
Ilustratīvs attēls. Foto: Postimees Grupp/EestiMeedia/SCANPIX Baltics

Latvija, Lietuva un Igaunija ir informējušas ES Padomes prezidentūru, ka atsauks savu piekrišanu Eiropas Atveseļošanas fondam, ja Eiropas Parlamenta lēmumu rezultātā netiks piešķirts ES finansējums dzelzceļa projektam Rail Baltica, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā vēsta ziņu portāls Politico un LRT, 2020.gada jūlijā ES līmenī panākta vienošanās paredz, ka no ES daudzgadu budžeta dzelzceļa projektam Rail Baltica tiks piešķirts 1,4 miljardu eiro liels finansējums. Eiropas Parlamentā, kam ir loma budžeta apstiprināšanā, daļa deputātu janvārī iestājušies pret to, ka tiek paredzēts finansējumus kādam konkrētam projektam vai valstu grupai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNI VADOŅI

Igaunijā apstiprināta jauna valdība. Iepazīstinām ar galvenajiem personāžiem

Igaunija, valdība, Kaja Kallas, Reformu partija, Centra partija
Igaunijas jaunā valdība ar prezidenti Kersti Kaljulaidu (zilā mētelī). Foto: EPA/SCANPIX

Igaunijā otrdien, 26.janvārī, prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) apstiprinājusi jauno koalīcijas un valdības sastāvu. Parlamenta divu lielāko partiju kopīgo valdību vadīs premjerministre otrajā paaudzē Kaja Kallasa (Kaja Kallas), kura pārstāvu liberālo Reformu partijuvēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kaja Kallasa ir juriste un bijušā Igaunijas premjerministra Sīma Kallasa (Siim Kallas) meita. Viņa no 2014. līdz 2018.gadam pārstāvējusi Igauniju kā Eiropas Parlamenta deputāte.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas