BNN nedēļas apkopojums: Ilgākā Latvijas valdība. Azartspēļu liktenis. Nemieri Kazahstānā

2022.gada pirmā pilnā nedēļa aizritējusi. Tās laikā Latvijas valdība paspējusi pagarināt ārkārtas stāvokli valstī, noteikt derīguma termiņu kovida sertifikātam un pie viena arī palepoties ar to, ka ir visilgāk nostrādājušais Ministru kabinets demokrātiskā Latvijā.

Salaspils novada dome šonedēļ lēmusi aizliegt azartspēles pilsētas teritorijā. Uz šo lēmumu vēl nav dzirdēta publiska vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša reakcija, kā tas bija pēc Ķekavas novada domes lēmuma. Ķekavieši gan pārsūdzējuši to, ka Plešs uzdevis apturēt rīkojumu par azartspēļu liegumu Ķekavas novadā.

Tikmēr Vidusāzijas valstī Kazahstānā šonedēļ pēkšņi izcēlušies lieli nemieri saistībā ar sašķidrinātās dabasgāzes straujo cenu kāpumu. Nemierus apturēt nelīdzēja valdības atkāpšanās un degvielas cenas nolaišana zem pašizmaksas. Šobrīd gan, atsaucoties uz Kazahstānas prezidenta sacīto, Radio Brīvā Eiropa vēsta, ka valstī atjaunota konstitucionālā kārtība.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Omikrons nāk, Ilgā valdība, AzartspēlesKovids LietuvāKovids Igaunijā, Inflācijas augstumi un Nemieri Kazahstānā.

 

OMIKRONS NĀK

Omikrona dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju pagarina līdz 28.februārim

ārkārtas situācija, slimnīcās, Covid-19 slimnieki, hospitalizētie, saslimstība, jaunie Covid-19 gadījumi, atveseļojušies, saslimušie, inficējušies, Baltijas valstis, Covid dati, Covid-19, divi metri, Igaunija, inficēto skaita pieaugums, ierobežojumi, karantīna, koronavīruss, Latvija, Lietuva, pandēmija, pašizolācija, publiski pasākumi, valdības ierobežojumi, vīrusa izplatība, mājsaimniecības, kumulatīvais saslimstības rādītājs, kovids, Svarīgi,
Foto: Unsplash

Covid-19 jaunā omikrona paveida dēļ valstī izsludinātā ārkārtējā situācija tiks pagarināta līdz 28.februārim, paredz ceturtdien, 6.janvārī, valdības ārkārtas sēdē apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Grozījumus iesniegusī Veselības ministrija (VM) norāda, ka, lai novērstu zibensveidīgu infekcijas izplatību, ir jāturpina jau ieviestie epidemioloģiskās drošības pasākumi, un patlaban nav pieļaujama to atcelšana.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ILGĀ VALDĪBA

Kariņa valdība kļuvusi par visilgāk strādājošo demokrātiskās Latvijas vēsturē

Ministru kabinets, dienas, valdība, strādā, darbība, vēsture, ministri Kariņa valdība, Krišjānis Kariņš,
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pašreizējā, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā, valdība kļuvusi par visilgāk strādājošo valdību demokrātiskās Latvijas vēsturē, pie varas esot 1078 dienas, liecina Ministru kabineta paziņojums sociālajā tīklā Facebook.

Tagadējais Ministru kabinets tika apstiprināts 2019.gada 23.janvārī. Kopš valdības darbības sākuma gan nomainījusies virkne ministru.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AZARTSPĒLES

Salaspilī dome ierobežo azartspēļu darbību

azartspēles, Salaspils, dome, aizliedz, likvidēs, spēļu zāles, labklājība, iedzīvotāji,
Foto: Pexels

Piecu gadu laikā visām šobrīd Salaspilī esošām azartspēļu vietām būs jāpārtrauc sava darbība, informē Salaspils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Zēberga.

Salaspils novada dome 29.decembra sēdē apstiprināja saistošos noteikumus un lokālplānojumu azartspēļu organizēšanas vietu noteikšanai Salaspils pilsētas teritorijā ar mērķi ierobežot azartspēļu pieejamību blīvi apdzīvotā pilsētas daļā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOVIDS LIETUVĀ

BNN PĒTA | Lietuvā prezidents ar ultimātu vēršas pret kovida sertifikātu skolēniem

EU, EU travel, Europe, Covid-19 certificate, health, economy, tourism, term of validity
ES digitālā kovida sertifikāta pārbaudīšana Itālijā. Foto: SIPA/SCANPIX

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) nav izveidojis kovida vakcinācijas atbalstītāja reputāciju. Viņš periodiski kritizē valdības darbu cīņā ar pandēmiju, kas, pēc valsts galvas domām, bijis haotisks un sabiedrību šķeļošs.

Gads ir tikko iesācies, un Nausēda jau nācis klajā ar ultimātu Lietuvas konservatīvi liberālai valdībai par nacionālā kovida sertifikāta – iespēju pases – prasību padsmitniekiem. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOVIDS IGAUNIJĀ

Igaunija saīsina pašizolācijas laiku nevakcinētajiem

Igaunija, Svarīgi, pašizolācijas termiņš, veselība, pandēmija, omikrona variants, inficētie
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa. Foto: Jacques Witt/SIPA/Scanpix

Igaunijas valdība lēmusi noteikt īsāku pašizolācijas laiku nevakcinētiem iedzīvotājiem, kuriem konstatēta inficēšanās ar vīrusu SARS-CoV-2. Valstī šis periods līdz šim bijis desmit dienas ilgs, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

INFLĀCIJAS AUGSTUMI

Inflācija Turcijā sasniedz 36%

Turcija, Ankara, inflācija, cenas, ekonomija, dzīves dārdzība, pirktspēja, ārzemēs
Turcijas liras (priekšplānā) un ASV dolāri. Foto: REUTERS/SCANPIX

Turcijas gada inflācijas rādītājs sasniedzis 36%, apliecinot NATO dalībvalsts finanšu grūtību smagumu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Gada griezumā līdz decembrim cenu kāpums Turcijā skāris transporta izmaksas, pārtikas un citu pirmās nepieciešamības preču cenas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NEMIERI KAZAHSTĀNĀ

Kazahstānas prezidents paziņo par kārtības atjaunošanu pēc 42 cilvēku upuriem

Kazahstāna, Svarīgi, Āzija, nemieri, upuri, Almati, drošība, aizsardzība, politika, ārzemēs
Almati pašvaldības ēka pēc dedzināšanas. Foto: REUTERS/SCANPIX

Pēkšņu nemieru skartajā Kazahstānā tās prezidents paziņojis, ka valstī būtībā atjaunota konstitucionālā kārtība pēc tam, kad sadursmēs nonāvēti vairāki desmiti nemiernieku un iekšlietu un militāro struktūru darbinieku, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas