BNN nedēļas apkopojums: Izmaiņas valdībā. Bunkus slepkavība. Soli tuvāk Uzvaras pieminekļa nojaukšanai

Saeima šonedēļ apstiprinājusi izmaiņas valdības sastāvā, izsakot uzticību diviem valdības ministriem – ekonomikas ministres amatā apstiprināta Ilze Indriksone, bet iekšlietu ministra amatā Kristaps Eklons.

Tāpat šonedēļ kļuva zināms, ka policijai maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā ir izdevies noskaidrot faktiski visu iesaistīto personu ķēdi, un otrdien, 24.maijā, šajā lietā aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs. Policija patlaban atturas komentēt konkrētu personu skaitu un lomu sadalījumu noziegumā, jo izmeklēšana lietā turpinās.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Iekšlietu ministrs – Eklons, Ekonomikas ministre – Indriksone, Otrais termiņš, Bunkus slepkavība, Nodarbinātība un Demontāža. 

 

IEKŠLIETU MINISTRS – EKLONS

Par iekšlietu ministru apstiprina VUGD priekšnieka vietnieku

Kristaps Eklons. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeima ceturtdien, 26.maijā, par iekšlietu ministru apstiprināja Attīstībai/Par! (AP) virzīto Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu.

Eklons  iepriekš pauda, ka ministra amatā iecerējis turpināt savas priekšgājējas Marijas Golubevas (AP) iesāktos darbus un iespēju robežās virzīt arī savas iniciatīvas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

EKONOMIKAS MINISTRE – INDRIKSONE

Indriksones prioritāte – enerģētiskā neatkarība

Ilze Indriksone. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeima ceturtdien, 26.maijā, izteica uzticību ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei (NA). Ekonomikas ministres amatā Indriksone kā galveno šī brīža prioritāti izvirzījusi enerģētiskās neatkarības un drošības stiprināšanu, veicinot vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

Tāpat svarīgi ir turpināt investīciju piesaisti, atbalsta instrumentu un zinātnes iesaisti uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšanā, kā arī mājokļu pieejamību reģionos.

Vairāk uzziniet šeit.

 

OTRAIS TERMIŅŠ

Valdība virza Straumi uz otro termiņu KNAB priekšnieka amatā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume. Foto: Paula Čurkste/LETA

Ministru kabineta sēdes laikā otrdien, 24.maijā, izskatīts jautājums par Jēkaba Straumes apstiprināšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā uz otro termiņu. Straume guva valdības atbalstu, līdz ar to viņa kandidatūra tiks ieteikta Saeimai.

Kā vēstīts iepriekš, Straume tika atkārtoti izvirzīts šim amatam pēc uzvaras atklātā konkursā, kas tika izsludināts šā gada 10.martā.

Vairāk uzziniet šeit

 

BUNKUS SLEPKAVĪBA

Noskaidroti un aizturēti Bunkus slepkavībā iesaistītie

Foto: Zane Bitere/LETA

Policijai maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā ir izdevies noskaidrot faktiski visu iesaistīto personu ķēdi, un otrdien, 24.maijā, šajā lietā aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs, informē Valsts policijā.

Policija patlaban atturas komentēt konkrētu personu skaitu, dzimšanas gadus un lomu sadalījumu noziegumā. Izmeklēšana lietā turpinās.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NODARBINĀTĪBA

Sarucis ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars

Foto: Edijs Pālens/LETA

Šā gada 1.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 7,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,2 procentpunktiem, bet gada laikā – samazinājies par 0,8 procentpunktiem.

Šī gada 1.ceturksnī bija 68,0 tūkstoši bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 6,7 tūkstošiem mazāk nekā pirms gada, bet par 1,5 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

 

DEMONTĀŽA

Soli tuvāk Uzvaras parka pieminekļa demontāžai

Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Saeima ceturtdien, 26.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu, kas paredz demontēt Rīgā, Uzvaras parkā, esošo monumentu «Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem».

Par steidzamu atzītais likuma projekts «Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā» paredz, ka citus demontējamos objektus līdz 30.jūlijam noteiks Ministru kabinets.

Vairāk uzziniet šeit.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas