BNN nedēļas apkopojums: Jaunumi valdībā. Tirdzniecība vaļā. Pašvaldības

Šī nedēļa rit pašvaldību vēlēšanu noskaņā, kas rada zināmu «viļņošanos» visā politiskajā un sabiedriskajā dzīvē. Papildus tam Ministru prezidents paziņojis, ka valdībā vairs nebūs neviena KPV LV ministra, kas nozīmēja Ramonas Petravičas un Sanda Ģirģena ministra gaitu beigas.

Pie viena tika nomainīta arī izglītības un zinātnes ministre, īsti nepaskaidrojot, kādēļ šāds lēmums.

Šonedēļ arī valdība, ņemot vērā, ka Latvijā ievērojami krītas saslimstība ar Covid-19, pieņēma gan pulcēšanās atvieglojumus, gan atļāva visai tirdzniecībai atvērties. Tirgotājiem gan jāturpina ievērot visas noteiktās prasības.

Savukārt Ķīnas valdība nolēmusi, ka jāparūpējas par jaunās paaudzes turpināšanu, tādēļ ieviesusi nu jau «trīs bērnu politiku».

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā PārmaiņasPašvaldībasProporcionalitāte arī Ventspilī, Veikali, Alga Latvijā, Pārmaiņas Izraēlā un Bērnu politika.

 

PĀRMAIŅAS

Saeima amatos apstiprina četrus jaunus ministrus

valdība, iekšlietu ministre, Iekšlietu ministrija, Marija Golubeva, Anita Muižniece, IZM, Ilga Šuplinska, Izglītības un zinātnes ministrija, JKP, koalīcija, izmaiņas valdībā, skolotāju algas, mācības klātienē,Gatis Eglītis, Jānis Vitenbergs, Marija GolubevaIlga Šuplinska, ministru nomaiņa, koalīcija, KPV LV, valdība, amats, Krišjānis Kariņš, paziņojums, valdības nomaiņa, ministru nomaiņa, koalīcija, KPV LV, Sandis Ģirģens, Ramona Petraviča,Saeima, apstiprina,
Foto: Saeima

Saeima ceturtdien, 3.jūnijā, attiecīgajos ministru amatos apstiprinājusi parlamenta deputātus Mariju Golubevu (AP), Gati Eglīti (JKP), Jāni Vitenbergu (NA) un Anitu Muižnieci (JKP).

Golubeva apstiprināta par iekšlietu ministri, Eglītis par labklājības ministru, Vitenbergs atkārtoti tika apstiprināts ekonomikas ministra amatā un Muižniece tika apstiprināta par izglītības un zinātnes ministri.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAŠVALDĪBAS

Varakļānu novads pašlaik paliks kā atsevišķa pašvaldība

Varakļāni, Rēzekne, Varakļānu novads, Madonas novads, Saeima, Satversmes tiesa,kas notiks ar Varakļānu novadu, Egils Levits,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts prezidents Egils Levits trešdien, 2.jūnijā, oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis izsludinājis Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanu likumu.

Lēmums par Varakļānu novadu kā atsevišķu pašvaldību vismaz uz laiku ir kompromiss pēc tam, kad Saeima bija balsojusi pretēji Satversmes tiesas (ST) lēmumam attiecībā uz Varakļānu novada tālāko nākotni. Kompromisu vienošanās panākta pēc koalīcijas partiju tikšanās pie Valsts prezidenta Egila Levita, kurš norādījis uz Saeimas 31.maija balsojuma radīto konstitucionālās krīzes risku.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PROPORCIONALITĀTE ARĪ VENTSPILĪ

AT: Ventspils dome nedrīkstēja neļaut opozīcijas deputātiem līdzdarboties komisijās

AT Augstākā ties, Senāts, spriedums, komisijas, Ventspils dome, Ventspils pilsētas dome, AIvars Lembergs, prettiesiska rīcība, Ivars Landmanis, Aivis Landmanis, Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna,
Foto: BNN

Ventspils pilsētas dome šī deputātu sasaukuma laikā ir prettiesiski liegusi mazākuma deputātiem Ģirtam Valdim Kristovskim, Dacei Kornai, Aivim Landmanim un Ivaram Landmanim līdzvērtīgas un pienācīgas iespējas līdzdarboties domes komisijās, padomēs un darba grupās. Šāda Ventspils pilsētas domes vadības un politiskā vairākuma rīcība neatbilst Satversmē noteiktajiem principiem, atzinis Augstākās tiesas Senāts.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VEIKALI

Beidzot! Tiek atvērta pilnīgi visa tirdzniecība

tirdzniecība, konkurence, vienlīdzīga konkurence, visi tirdzniecības centri, Covid-19, ierobežojumi, Ekonomikas ministrija, ekonomika, valdības ierobežojumi, atceļ,
Foto: Pixabay

Valdība lēmusi atcelt darbības ierobežojumus lielajiem tirdzniecības centriem un ielu tirdzniecības organizēšanai, t.i., gadatirgu organizēšanai, ziņo Ekonomikas ministrija.

Vienlaikus tiek saglabāti visi drošas tirdzniecības koncepta nosacījumi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ALGA LATVIJĀ

CSP par «maka biezumu» – vidējā alga Latvijā ievērojami kāpusi

vidējā alga, CSP, bruto, neto, statistika,dzīves līmenis Latvijā,
Foto: Pixabay

Šī gada 1.ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 207 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2020.gada 1.ceturksni, vidējā mēneša alga palielinājās par 105 eiro jeb 9,5%, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 7,1% (no 7,39 līdz 7,92 eiro).

2021.gada 1.ceturksnī salīdzinājumā ar 2020.gada 4.ceturksni mēneša vidējā bruto darba samaksa pieauga par 1,6%, savukārt stundas samaksa samazinājās par 4,1%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PĀRMAIŅAS IZRAĒLĀ

Izraēlā gaidāma premjerministra Netanjahu nomaiņa

Izraēla, Tuvie Austrumi, politika, Benjamins Netanjahu, Āzija, parlaments
Priekšvēlēšanu plakāts no kreisās Izraēlas politiķi Benjamins Netanjahu un Jairs Lapids. Foto: AFP/SCANPIX

Izraēlas parlamentā partijas vienojušās par ilggadējā premjerministra Benjamina Netanjahu nomaiņu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Netanjahu mazākuma valdība, kurai Izraēlas parlamentā Knesetā bijis 54 deputātu atbalsts no 120 un kas strādājusi kopš 2020.gada pavasara, izskatās ir pienācis gals. Pats valdības vadītājs par spīti dažādām politiskām un tiesiskām vētrām spējis amatā nostrādāt 12 gadus, kļūstot par ilgāko premjerministru Izraēlas vēsturē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BĒRNU POLITIKA

Ķīnā atļauj vairāk pēcnācēju: «Pārim var būt trīs bērni»

Ķīna, iedzīvotāju skaits, dzimstība, iedzīvotāju novecošanās, mirstība, ASV
Foto: AP/SCANPIX

Ķīnā, kur dzīvo 1,4 miljardi cilvēku, izziņotas pārmaiņas demogrāfijas politikā. Līdzšinējo divu bērnu vietā pāriem Āzijas lielvalstī turpmāk būs atļauts laist pasaulē trīs pēcnācējus, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas