BNN nedēļas apkopojums: Karantīna Latvijā. Bezdarba līmenis. Saharova balva Navaļnijam

Gribētos vērst skatu uz ko pozitīvāku, taču pašlaik situācija ir neapskaužama. Latvijā mediķi vēl cīnās ar nogurumu, bezcerību un depresiju, vērojot, kā pieaug saslimstība ar Covid-19, kas nozīmē arī pacientu skaita pieaugumu; tikmēr Lietuvā slimnīcas jau vairs neuzņem tos, «kuri vēl var nostāvēt kājās».

Kovids, protams, nav vienīgais, kas šobrīd notiek. Centrālās statistikas pārvalde ziņo, ka Latvijā krities bezdarba līmenis un ka tas ir zemākais kopš 2019.gada decembra.

Šonedēļ arī Eiropas Parlaments paziņojis par Saharova balvas par domas brīvību piešķiršanu Krievijas opozīcijas spēku pārstāvim Aleksejam Navaļnijam.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Stingrie ierobežojumi, Nodarbinātība, Rēķinu apmaksa, Ierobežojumi Igaunijā, Polijas pretestība, Saharova balva un Traģēdija Indijā.

 

STINGRIE IEROBEŽOJUMI

Veikali ciet, suņu pastaigas un mājsaimniecību skaits. Stingrās karantīnas nosacījumi, kas stājas spēkā no 21.oktobra

mājsaimniecības, mājsaimniecību skaits, veikali, Covid-19, lokdauns, pastaigas, astoņi vakarā, plkst. 20.00, mājsēde, bēres, kristības, tikšanās, pasākumi, skaistumkopšana, klātiene, mācības, Svarīgi,
Foto: Simona Dilāne

No ceturtdienas, 21.oktobra, līdz 15.novembrim dzīvesvietu nakts laikā varēs pamest tikai pamatotas nepieciešamības gadījumos, paredz Ministru kabineta apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Turpmāko mēnesi mājsēdes laikā pēc plkst. 20.00 drīkstēs vest mājdzīvnieku īslaicīgā pastaigā savas dzīvesvietas tuvumā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NODARBINĀTĪBA

CSP: Bezdarba līmenis Latvijā krītas

bezdarbs, nodarbinātība, NVA, reģistrētais bezdarbs, bezdarba līmenis, CSP, statistika,
Foto: Pexels

Šī gada septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,4%, kas salīdzinājumā ar augustu ir par 0,5 procentpunktiem zemāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. 

Tik zems faktiskā bezdarba līmenis valstī nav bijis kopš 2019.gada decembra (6,6%). Sieviešu bezdarba līmenis septembrī samazinājās par 0,3 procentpunktiem līdz 5,4%, savukārt vīriešu – par 0,6 procentpunktiem līdz 7,5%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

RĒĶINU APMAKSA

Valsts palielina atbalstu elektrības rēķinu apmaksai atsevišķām grupām

atbalsts, elektrības rēķini, kāpuma, cena, valsts atbalsts, daudzbērnu ģimenes, trūcīgā statuss, invaliditāte,
Foto: Unsplash

No 1.novembra visām aizsargātā lietotāja grupām par desmit eiro tiek palielināts atbalsts norēķiniem par elektroenerģiju, tādējādi kompensējot šobrīd vērojamo straujo elektroenerģijas cenu kāpumu, informē Ekonomikas ministrija. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEROBEŽOJUMI IGAUNIJĀ

Igaunijas jaunie ierobežojumi būs spēkā līdz janvārim

Igaunija, veselība, ierobežojumi, elpceļu maskas , ēdināšana, elpceļu maskas
Tallinas vecpilsēta. Foto: Pixabay

Igaunijas valdība pieņēmusi divus rīkojumus epidemioloģiskās drošības jomā. Tie paredz likt sabiedriskās iekštelpās obligāti nēsāt elpceļu maskas, liegt iekļūt pulcēšanās, kultūras un sporta pasākumu un nodarbību telpās ar negatīvu analīžu rezultātu sertifikātu, kā arī skolēniem doties karantīnā, ja viņi kļūs par Covid-19 inficēto kontaktpersonām, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

POLIJAS PRETESTĪBA

Lietuva: Polijas sodīšana var nākt par sliktu pašai ES

Lietuva, Polija, ES, Polijas-ES strīds, tiesību aktu hierarhija, tiesu vara, tiesnešu neatkarība
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis. Foto: AP/SCANPIX

Lietuva brīdinājusi, ka iespējamas ES finanšu sankcijas pret Poliju par likuma varas principu neievērošanu var vairot daļas ES iedzīvotāju nepatiku pret ES iestādēm, vēsta amerikāņu raidorganizācija Bloomberg.

«Tas būtu vienkārši sodīt Poliju par tās lēmumu,» Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) sacījis intervijā lietuviešu raidstacijai Ziniu Radijas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SAHAROVA BALVA

Eiropas Palaments nolēmis piešķirt Saharova balvu Aleksejam Navaļnijam

Aleksejs Navaļnijs, Saharova balva, opozicionārs, Vladimirs Putins, Eiropas Parlaments, balva, cietumsods,
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. Foto: REUTERS/SCANPIX

Eiropas Parlamenta deputāti nolēmuši Eiropas Parlamenta Saharova balvu par domas brīvību 2021.gadā piešķirt Krievijas opozicionāram un korupcijas apkarotājam Aleksejam Navaļnijam.

Balvas 2021.gada laureātu Strasbūras plenārsēžu zālē trešdienas, 20.oktobra, pēcpusdienā paziņoja Parlamenta priekšsēdētāja vietniece Heidi Hautala.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TRAĢĒDIJA INDIJĀ

Plūdos Indijā daudz bojāgājušo

Indija, plūdi, Āzija, dabas katastrofa, nelaime, upuri, Kerala, Ņudeli, Narendra Modi
Plūdi Indijā. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/SIPA/SCANPIX

Indiju skāruši lieli plūdi, kuros gājuši bojā ne mazāk kā 24 cilvēki. Valsts dienvidos stipras lietavas likušas upēm iziet no krastiem, atšķeļot no ārpasaules veselas pilsētas un ciematus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Dabas nelaime skārusi Keralas pavalsti Indijas dienvidos. Tā kā daudz cilvēku ir pazuduši bez vēsts, varasiestādēm ir bažas, ka patiesais upuru skaits varētu būt vēl lielāks.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas