BNN nedēļas apkopojums: Karš Ukrainā. Bezdarbs Latvijā. Smieklīgā drošības nauda Lembergam

Šī nedēļa sākās ar cerību, ka runas par karu arī paliks tikai runas, taču agrā 24.februāra rītā gan Krievijas, gan Baltkrievijas karaspēks iebruka Ukrainā, uzbrūkot vairākām lielajām pilsētām.

Latvijas iedzīvotāji rīko protestus pie Krievijas vēstniecības Rīgā, ēkas tiek izgaismotas Ukrainas karoga krāsās un tiek apzinātas iespējas palīdzēt Ukrainā dzīvojošajiem. Daudzi Krievijas iedzīvotāji, tostarp slavenības, viedokļu līderi publiski pauduši asu nosodījumu Vladimira Putina rīcībai. Eiropas Savienība pieņēmusi stingras sankcijas.

Latvijas Aizsardzības ministrija uzsver, ka Latvijai nav jāsatraucas, jo tā ir NATO dalībvalsts un šobrīd nav tiešu militāru draudu.

Šonedēļ tiesa ļāvusi Lembergam iemaksāt drošības naudu, kas, prokuroru vērtējumā, nav samērota ar tiem naudas līdzekļu apmēriem, par kuriem tiesa viņu atzinusi vainīgu pirmajā instancē. Proti, drošības nauda ir smieklīgi maza, par kuru Lembergs tiks izlaists no cietuma.

Centrālā statistikas pārvalde nākusi klajā ar datiem, kas liecina, ka bezdarba līmenis Latvijā pagājušajā gadā ir krities.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Karš Ukrainā, Bezdarbs Latvijā, Lemberga lieta, Ostu likumsSankcijas Krievijai un Kovids Lietuvā.

 

KARŠ UKRAINĀ

Putins sācis karu Ukrainā

Vladimirs Putins, karš, Ukraina, Kijeva, Volodimirs Zelenskis, NATO, aizsardzība, armija, Latvija, TV Centr International, Rossija, Rossija 24, NEPLP, armija, gatavība,
Translācija no Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzrunas 24.februāra rītā. Foto: EPA/SCANPIX

«Šodien, [24.februārī, Krievijas] prezidents Putins paziņoja par īpašu militāro operāciju Donbasā. Krievija ir veikusi triecienus mūsu militārajai infrastruktūrai un mūsu robežsargiem, robežsardzes vienībām. Daudzās Ukrainas pilsētās bija dzirdami sprādzieni. Mēs ieviešam karastāvokli visos mūsu valsts apgabalos,» par Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska paziņojumu tautai vēsta Ukrainas sabiedriskais medijs ukrinform.net.

Ukrainas teritorijā otrdienas, 24.februāra, rītā līdz ar Krievijas bruņoto spēku iebrukumu iegājusi arī karavīru un militārā transporta kolonna no Baltkrievijas, tā citējot Ukrainas Robežsardzi vēsta amerikāņu medijs CNN.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZDARBS LATVIJĀ

Bezdarba līmenis Latvijā 2021.gadā

darbs, bezdarbs, bezdarba Līmenis, sievietes vīrieši, nodarbinātie, CSP, statistika,
Foto: Unsplash

Latvijā 2021.gadā 70,6 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Salīdzinot ar 2020.gadu, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 8,1 tūkstoti jeb 10,3%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LEMBERGA LIETA

«Tas ir kā prasīt simto daļu no laupījuma.» Prokurori neizpratnē par zemo drošības līdzekli Lembergam

Aivars Lembergs, cietums, gads, jubileja, apelācijas instance, Rīgas apgabaltiesa, turpina skatīt lietu, Ventspils dome, korupcija, apsūdzības, sods, notiesāts, atzīts par vainīgu, drošības nauda, Juris Juriss, Aivis Zalužinskis,
Aivars Lembergs. Foto: Lita Krone/LETA

Tiesai nebija iemesla mainīt drošības līdzekli Aivaram Lembergam, turklāt drošības naudas apmērs ir neadekvāti mazs, sarunā ar BNN norāda valsts apsūdzības uzturētāji, Lemberga lietas prokurori Aivis Zalužinskis un Juris Juriss.

Rīgas apgabaltiesa 22.februārī lēmusi apmierināt koruptīvos noziegumos apsūdzētā Lemberga aizstāvja lūgumu mainīt apsūdzētajam iepriekš noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu – pret 100 000 eiro drošības naudu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

OSTU LIKUMS

Prezidents aptur ostu likuma grozījumu publicēšanu, dodot iespēju mēģināt sarīkot referendumu

Ostu likums, likums par Ostām, Liepāja, Rīga, Ventspils, Ivars Landmanis, BATL, viedoklis, Tālis Linkaits, Satiksmes ministrija, Latvijas ostas, izmaiņas, ostu pārvaldība, tranzīts, izmaiņas, kapitālsabiedrības, Ventspils, Rīga, prezidents, referendums, aptur likuma grozījumus, Egils Levits, opozīcija, koalīcija,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Egils Levits ir apturējis ostu likuma grozījumu publicēšanu, dodot iespēju mēģināt par šo jautājumu sarīkot referendumu.

Kā liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētā informācija, Levits ir apturējis Saeimā pieņemto grozījumu Likumā par ostām publicēšanu uz diviem mēnešiem, «pamatojoties uz Satversmes 72.pantu un ievērojot 18.februārī iesniegto 36 Saeimas deputātu prasību».

Vairāk uzziniet šeit.

 

SANKCIJAS KRIEVIJAI

ES pastiprina sankcijas, kas būs ar «maksimālu ietekmi uz Krievijas ekonomiku un politisko eliti»

Ukraina, Baltkrievija, Krievija, karš pret Ukrainu, tanki, ES, EK, sankcijas, Urzula fon der Leiena, Vladimirs Putins, karš, Ukraina, Kijeva, Volodimirs Zelenskis, NATO, aizsardzība, armija, Latvija, TV Centr International, Rossija, Rossija 24, armija, gatavība, SWIFT, rūpniecība, ekonomikas graušana, inflācija, amatpersonas, Kremlis,
Foto: Pexels

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības līderi piektdienas, 25.februāra, rītā noslēdza ārkārtas samitu ar vienošanos noteikt «maksimālas ietekmes» sankcijas pret Krieviju, vēršoties pret tās finanšu, enerģētikas un transporta nozarēm, tomēr vienošanās par Krievijas atslēgšanu no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT netika panākta.

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) preses konferencē paziņoja, ka šīs sankcijas būs ar «maksimālu ietekmi uz Krievijas ekonomiku un politisko eliti».

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOVIDS LIETUVĀ

Lietuva atceļ pašizolācijas prasību kovida kontaktpersonām

Lietuva, Svarīgi, veselība, kovids, ierobežojumi, Veselības ministrija, ierobežojumu atcelšana, kontaktpersonu pašizolācija
Foto: Pixabay

Lietuvas Veselības ministrija nolēmusi atcelt pašizolācijas prasību cilvēkiem, kuri nonākuši saskarē ar kādu, kuram apstiprināta inficēšanās ar koronavīrusu SARS-CoV-2. Sākot no trešdienas, 23.februāra, pašizolācijā būs jādodas tikai tiem lietuviešiem, kuriem apstiprināta inficēšanās, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas