BNN nedēļas apkopojums: Kārtējie pabalsti. Jaunā NEPLP. Korupcijas vērtējums

Šonedēļ gandrīz visā Eiropā satraukumu raisa strauji augošais kovida gadījumu skaits. Daļa valstu gan, vērojot, ka slimības gaita omikrona variantam ir vieglāka un slimnīcas netiek pārslogotas, pamazām lemj par kādu ierobežojumu atcelšanu.

Arvien vairāk tiek runāts arī par sertifikātu sistēmas atcelšanu. Latvijā gan pagaidām šādas idejas politiskā līmenī nav pārāk populāras, jo – mazliet jānogaida un tad jāpieņem lēmumi.

Valdība gan lēmusi šonedēļ vairākām sabiedrības grupām piešķirt papildu pabalstus, ņemot vērā Covid-19 krīzi un augošos rēķinus.

Starptautiskā pretkorupcijas organizācija Transparency International šonedēļ publiskojusi pētījumu, kas liecina, ka Latvijā tolerance pret korupciju mazinās, taču tā joprojām ir ievērojami lielāka nekā vidēji ES. Arī Lietuvā un Igaunijā rādītāji nav spīdoši, taču Igaunijā desmit gadu laikā šis rādītājs ir krietni vairāk uzlabojies.

Saeima šajā nedēļā beidzot iecēlusi jauno Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Spriedums, Jaunā NEPLP, Pabalsts, DigitālgeitaSkatījums uz korupciju, Kovids Lietuvā un Krievijas prasības.

 

SPRIEDUMS

Arī apelācijas instances tiesa attaisno Jurašu

Juris Jurašs, attaisno, LDz, Uģis Magonis, Oļegs Osinovskis, KNAB, apsūdzība, apgabaltiesa, prokurors, Ir, publiski informē,
Saeimas deputāts Juris Jurašs. Foto: Evija Trifanova/LETA

Arī Rīgas apgabaltiesa 25.janvārī attaisnojusi valsts noslēpuma izpaušanā apsūdzēto Saeimas deputātu Juri Jurašu (JKP), vēsta tiesa.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNĀ NEPLP

Saeima NEPLP ievēlē Āboliņu, Druvieti, Plakanu un Milzarāju

Ilva Milzarāja, Ivars Āboliņš, Aurēlija Ieva Druviete, Andis Plakans, NEPLP, kandidāti, Saeima, balsojums, virza, Patriks Grīva, ievēl, jaunā padome,
Foto: Zane Bitere/LETA

Saeima ceturtdien, 27.janvārī, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu četros vakantajos amatos ievēlēja Ivaru Āboliņu, Aurēliju Ievu Druvieti, Ilvu Milzarāju un Andi Plakanu.

Āboliņš ir pašreizējais NEPLP priekšsēdētājs, Druviete pašlaik ieņem NEPLP priekšsēdētāja vietnieces amatu, Milzarāja ir bijusī Latvijas Radio 5 programmas direktore un Plakans ir SIA NT Piedzīvojumi valdes loceklis un bijušais Latvijas Radio skaņu inženieris.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PABALSTS

Valsts četrus mēnešus izmaksās 50 eiro pabalstu par bērniem un studentiem

pabalsts, bērni, studenti, 50 eiro, valsts atbalsts,
Foto: Unsplash

Par bērniem un studentiem līdz 24 gadu vecumam četru mēnešu periodā – no janvāra līdz aprīlim – izmaksās atbalstu 50 eiro mēnesī, paredz otrdien, 25.janvārī, valdībā atbalstītais Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākuma likums.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DIGITĀLGEITA

Prokurors iesniedzis protestu par attaisnojošo spriedumu digitālgeitā

digitālgeita, Andrejs Ēķis, Jurģis Liepnieks, apsūdzība, apgabalstiesa, prokurors, kasācijas sūdzība, Ainārs Šlesers, Andris Šķēle, attaisnoti, attaisnojošs spriedums, tiesa, liecības, Kempmayer Media Latvia, cietumsods, digitālās televīzijas lieta, prokurors, Ģenerālprokuratūra, kasācijas protests,
Polittehnologs Jurģis Liepnieks. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļas prokurors 11.janvārī iesniedzis kasācijas protestu par apelācijas instances tiesas 2021.gada 12.jūlijā pieņemto attaisnojošo spriedumu digitālgeitā, informē prokuratūrā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SKATĪJUMS UZ KORUPCIJU

Korupcijas uztveres indeksā Latvijas rādītājs uzlabojies, taču aizvien atpaliek no ES un OECD vidējā līmeņa

korupcija, pretkorupcijas indekss, OECD, Delna, Transparency International, korupcijas uztveres indekss, naudas atmazgāšana, ekonomikas atveseļošanās, Lietuva, Igaunija, Korupcijas uztveres indekss,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International (TI) publicētajā jaunākajā Korupcijas uztveres indeksā (KUI) Latvijas rādītājs ir uzlabojies, taču tas aizvien turpina atpalikt no citām Eiropas Savienības un Eiropas Sadarbības un attīstības organizācijas valstīm (OECD), informē biedrībā Sabiedrība par atklātību – Delna.

2021.gada KUI Latvijas rādītājs, salīdzinot ar 2020.gadu, ir pieaudzis par diviem punktiem, sasniedzot 59 punktus no 100. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOVIDS LIETUVĀ

Viļņas mērs aicina atcelt ierobežojumus, kad Lietuva saskaras ar rekordaugstu vīrusa izplatību

Lietuva, Viļņa, Remigijs Šimašus, Svarīgi, veselība, epidemioloģiskie ierobežojumi, pulcēšanās, elpceļu maskas
Viļņas panorāma. Foto: Pixabay

Lietuvā būtu jāatceļ visi epidemioloģiskie ierobežojumi, jo vakcinētiem cilvēkiem koronavīrusa omikrona variants ir mazāk bīstams nekā iepriekšējie, bet nevakcinētie «ir izdarījuši savu izvēli», sacījis Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius), vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRIEVIJAS PRASĪBAS

NATO un ASV rakstiski noraida Krievijas ģeopolitisko garantiju prasības

Ukraina, Krievija, drošība, militārā joma, aizsardzība, Austrumeiropa, ASV, NATO
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Foto: AFP/SCANPIX

Militārā alianse NATO un ASV ir rakstiski noraidījušas ģeopolitiski militārās prasības, ko tām bija izvirzījusi Krievija kontekstā ar sava karaspēka sapulcināšanu pie Ukrainas robežas.

Kā trešdien, 26.janvārī, paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), alianses vadība ir paudusi Krievijai aicinājumu tūlītēji mazināt situācijas saasinājumu, risināt spriedzi un domstarpības attiecībās dialoga un diplomātiskā ceļā, kā arī nosūtījusi Krievijas valdībai priekšlikumus, par jomām, kurās ir iespējama NATO un Krievijas sadarbības uzlabošana.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas