BNN nedēļas apkopojums. Klusais iespēju laiks. «Pīrādziņi» krastmalā. NBS komandieris

Šajā nedēļā notikumu attīstība risinājusies gandrīz kā asa sižeta filmā – kamēr vēl apdomā tikko notikušo, seko nākamais «sprādziens». Nedēļas sākumā Lietuva paziņoja par lokdaunu ar pārvietošanās ierobežojumiem. Pēc pāris dienām Latvija pirmo reizi pārsniedza četru ciparu skaitu ar saslimušajiem, pēc kā sekoja minējumi par pastiprinātiem ierobežojumiem arī Latvijā. Un tie atnāca.

Tie gan nav tik skarbi kā Lietuvā, taču sporta nodarbības iekštelpās un friziera pakalpojumi ir pilnīgi atcelti, kā arī līdz 11.janvārim nevarēs iegādāties visādas sekundārās preces. Tauta gan atviegloti uzelpoja, kad valdība alkohola tirdzniecības ierobežojumus atstāja spēkā tikai brīvdienām.

Rīgas dome lēmusi arī liegt piketu pret COVID-19 ierobežojumiem, jo tai neesot pārliecības, ka rīkotājiem ir plāns ievērot epidemioloģiskos drošības pasākumus. Mērs Mārtiņš Staķis aicināja izmantot sociālos tīklus kritikai, kas demokrātiskā valstī ir ļauta.

Šajā nedēļā Saeima arī apstiprinājusi divus nozīmīgus amatus – NBS komandiera amatā tika pārapstiprināts ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, un par VARAM vadītāju apstiprināja nu jau bijušo Saeimas deputātu Artūru Tomu Plešu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Klusais laiks, Jaunatne jāglābj, ASV vēlēšanas, Aizliedz «pīrādziņus» krastmalā, Amats, Atkal pilna valdība un Baltkrievija.

 

KLUSAIS LAIKS

Valdība: Vai nu saņemamies, vai pēc desmit dienām būs arī pārvietošanās ierobežojumi

Foto: Pexels

Ja desmit dienu laikā situācija neuzlabosies, būsim spiesti iet uz pilna spektra pārvietošanās ierobežojumiem, 17.decembra preses konferencē paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) konferencē paziņoja, ka valdībā pieņemts lēmums par skaistumkopšanas, arī frizieru pakalpojumu pārtraukšanu līdz 11.janvārim. Tāpat tiek pārtrauktas viens pret viens amatiermākslas nodarbības un sporta klubu darbība.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNATNE JĀGLĀBJ

Saeima galīgajā lasījumā atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu

Krimināllikums, nepilngadīgo kriminālatbildība, probācija, jaunieši, atgriešanās dzīvē, reforma, Tieslietu ministrija, Saeima,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima ceturtdien, 17.decembrī, trešajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, ar kuriem paredzēts īstenot nepilngadīgo kriminālatbildības reformu, informē Saeimas Preses dienestā.

Nepilngadīgo kriminālatbildības reformas mērķis ir samazināt to gadījumu skaitu, kad nepilngadīgajiem piemēro kriminālatbildību, un veicināt pārkāpumus izdarījušo nepilngadīgo veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā un darba tirgū.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ASV VĒLĒŠANAS

ASV Elektoru kolēģija apstiprina Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās

ASV, COVID-19, vakcīna, veselība
Jaunievēlētais ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden). Foto: REUTERS/SCANPIX

ASV Vēlēšanu kolēģija, kas izšķir prezidenta vēlēšanu iznākumu, paziņojusi, ka 3.novembra prezidenta vēlēšanās ir uzvarējis bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens (Joe Biden), vēsta amerikāņu ziņu aģentūra Associated Press.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AIZLIEDZ «PĪRĀDZIŅUS» KRASTMALĀ

Rīgā neļauj rīkot tiesas apcietinātā Jeremejeva pasākumu pret COVID-19 ierobežojumiem

protesti, Valentīns Jeremejevs, Mārtiņš Staķis, Rīgas dome, demokrātija,
Foto no 12.decembra protesta pasākuma 11.novembra krastmalā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Ņemot vērā dienestu rekomendācijas, Rīgas dome nav saskaņojusi lietā par viltus ziņu izplatīšanu apcietinātā aktīvista Valentīna Jeremejeva vadītās organizācijas Tautas varas fronte pieteiktā pasākuma rīkošanu pret COVID-19 ierobežojumiem, kas bija paredzēta svētdien, 20.decembrī, žurnālistiem atklāja domes vadība.

«Mēs necīnāmies pret sapulcēm, mēs cīnāmies pret vīrusu. Vakar vien no COVID-19 dzīvību zaudēja 25 cilvēki, mums valstī ir rekordaugsts saslimušo skaits,» sēdē teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP).

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Saeima NBS komandiera amatā atkārtoti apstiprina Leonīdu Kalniņu

Leonīds Kalniņš, NBD, NBS komandieris, pārapstiprina, Saeima,
NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Foto: Gatis Dieziņš/AIzsardzības ministrija

Saeima ceturtdien, 17.decembrī, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatā atkārtoti  apstiprināja ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, BNN noskaidroja Saeimas Preses dienestā.

L.Kalniņš NBS komandiera pienākumus pilda jau kopš 2017.gada janvāra. Iepriekš bijis NBS Apvienotā štāba priekšnieks, Zemessardzes komandieris un Zemessardzes štāba priekšnieks, kā arī ieņēmis citus vadošus amatus NBS un Zemessardzē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATKAL PILNA VALDĪBA

Jaunais VARAM vadītājs – Artūrs Toms Plešs

Artūrs Toms Plešs, VARAM, Saeima, apstiprina, jauns ministrs,
VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeima ceturtdien, 17.decembrī, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā ievēlējusi parlamentārieti Artūru Tomu Plešu (AP).

Par Pleša ievēlēšanu ministra amatā nobalsoja 61 deputāts, pret balsoja 15 parlamentārieši, savukārt viens deputāts balsojumā atturējās. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) akcentēja, ka valdībai krīzes apstākļos strādāt nepilnā sastāvā nav labi. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA

ES pastiprinās Baltkrievijas sankcijas, Tihanovska saņem Saharova balvu

Baltkrievija, sankcijas, Svetlana Tihanovska, ES, opozīcija, Minska
Svetlana Tihanovska Eiropas Parlamentā. Foto: REUTERS/SCANPIX

Dienā, kad ES dalībvalstu vēstnieki vienojušies par jaunu ekonomisko sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju, ES augstāko cilvēktiesību apbalvojumu Saharova balvu saņēmusi baltkrievu opozīcijas pārstāve Svetlana Tihanovska, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Saharova balva trešdien, 16.decembrī, piešķirta Baltkrievijas demokrātiskai opozīcijai. Laikā, kad liela daļa vadošo opozīcijas personību atrodas ieslodzījumā Baltkrievijā, to saņēmusi opozīcijas skaļākā balss ārpus valsts robežām – Svetlana Tihanovska.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas