BNN nedēļas apkopojums: Komunisti Saeimā. Vēlēšanas Krievijā. Nauda vēža ārstēšanai

Šī nedēļa iezīmējusies ar vairāku nozīmīgu lēmumu pieņemšanu Saeimā. Vai tieši otrādi — nepieņemšanu. Parlamentā tika virzīti likuma grozījumi, kas liegtu Aivaram Lembergam ierasties Saeimā, taču pret grozījumiem nobalsoja vairums deputātu, ieskaitot Jauno vienotību.

Viens no grozījumu iesniedzējiem Artuss Kaimiņš visus, kuri nebalsoja un balsoja «pret», nodēvēja par komunistiem, jo viņi nav pret Lembergu.

Cerīgu skatu nākotnē ieguvuši onkoloģiskie pacienti, jo pēc diskusijām ar deputātiem, solīts, ka viņu ārstēšanai tiks piešķirts ievērojami vairāk finansējuma. Arī 2022.gada budžetā, par ko šonedēļ koalīcija vienojusies, paredzēta nauda vēža pacientu ārstēšanai.

Savukārt Krievijā vēlēšanu rezultāti ir teju bez rezultātiem, jo uzvarējusi Vladimiram Putinam lojālā partija. Opozīcijas spēkiem gan netika ļauts kandidēt vēlēšanās.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Apvienošana, Budžets 2022Komunisti SaeimāVēža ārstēšana, Krimināllieta, Covid-19 Igaunijā un Vēlēšanas Krievijā.

 

APVIENOŠANA

Galīgais lasījums. FKTK pievienos Latvijas Bankai

Latvijas Banka, FKTK, Mārtiņš Kazāks, Santa Purgaile, apvienošana, Latvijas Bankas likums, Saeima, apstiprina,
Foto: Zane Bitere/LETA

Saeima ceturtdien, 23.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja jauno Latvijas Bankas likumu, kā arī pavadošo likuma grozījumu paketi, kas paredz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pievienošanu Latvijas Bankai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BUDŽETS 2022

Koalīcijā panākta politiska vienošanās par 2022.gada budžetu

budžets 2022, algas, onkoloģija, finansējums, valdība, Saeima, koalīcija,vienošanās, algas, nodokļi, neapliekamais minimums,
Foto: Agnese Gulbe/LETA

Četras koalīcijas partijas kopā ar Saeimas deputāta Ata Zakatistova vadīto Stabilitātes grupu ir politiski vienojušās par 2022.gada valsts budžetu, ceturtdien, 23.septembrī, žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš norādīja, ka nākamā gada budžetā ļoti svarīgi būs veicināt gan ekonomikas izaugsmi, gan iedzīvotāju labklājību, gan arī atsevišķu nozaru attīstību.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOMUNISTI SAEIMĀ

Noraida priekšlikumu, kas liegtu Lembergam viesoties Saeimā

Saeima, Aivars Lembergs, balsojums, aizliegums apmeklēt Saeimu, Saeima, Artuss Kaimiņš, Aivars Lembergs, sankcijas, cietums, ZZS, Jaunā vienotība, patiesība, antilemberga likums,

Saeima ceturtdien, 23.septembrī, noraidīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pirms pusotra gada virzīto priekšlikumu aizliegt ienākt parlamenta ēkā bijušajiem deputātiem, pret kuriem noteiktas sankcijas.

Latvijā ir tikai viens bijušais deputāts, pret kuru noteiktas starptautiskas sankcijas – Aivars Lembergs, kuru sankcijām pakļāvušas ASV.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VĒŽA ĀRSTĒŠANA

Atbildīgās amatpersonas diskusijā dod cerību apjomīgam finansējumam onkoloģijai

vēzis, vēža diagnostika, finansējums, Onkoalianse, Veselības ministrija, kompensējamās zāles,
Foto: Unsplash

Jauno līdzekļu piešķīrumu, kas tiks novirzīts onkoloģijas plāna īstenošanai, nedrīkst paredzēt līdzšinējā apjomīgā daudzu miljonu deficīta segšanai, pirmdienas, 21.septembra, apvienības Onkoalianse rīkotajā diskusijā Onkoloģijas pacientu nevienlīdzīgās izredzes uz dzīvi Baltijas valstīs – ko nu? sacīja Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRIMINĀLLIETA

KNAB rosina apsūdzēt Rimšēviču saistībā ar centieniem panākt nepatiesu liecību sniegšanu

Ilmārs Rimšēvičs, Latvijas Banka, KNAB, nepatiesa liecība
Ilmārs Rimšēvičs. Foto: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču saistībā ar centieniem panākt nepatiesu liecību sniegšanu.

KNAB paziņojumā presei raksta, ka rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par iespējamu piespiešanas dot nepatiesu liecību organizēšanu un vienu fizisku personu – par iespējamu piespiešanu dot nepatiesu liecību.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 IGAUNIJĀ

Igaunija ierobežojumu atcelšanu visvairāk vakcinētajā reģionā pārceļ uz oktobri

Igaunija, vakcinācija, ierobežojumi, Hijumā, valdība, Veselības pārvalde, Baltijas ierobežojumi
Foto: Pixabay

Igaunijas valdība ir atlikusi koronavīrusa ierobežojumu atcelšanu Hijumā apriņķī līdz oktobrim. Lai arī iepriekš premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) rosināja valdību tos atcelt jau pašlaik, taču šobrīd secināts, ka Baltijas jūras salu reģionā vēl nav sasniegta vajadzīgā vakcinācijas aptvere, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VĒLĒŠANAS KRIEVIJĀ

Pēc Krievijas vēlēšanām vairākumu parlamentā piesaka Vienotā Krievija

Krievijā aizvadītas Valsts domes vēlēšanas, pēc kurām savu uzvaru ar vairākuma iegūšanu pieteikusi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam lojālā partija Vienotā Krievijavēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Trīs dienas ilgās vēlēšanās no 17. līdz 19.septembrim Krievijas iedzīvotāji balsojuši par 14 politiskajiem spēkiem, kuri cīnījušies par 450 likumdevēju vietām Krievijas parlamenta apakšpalātā – Valsts domē.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas