BNN nedēļas apkopojums: Koncertzāles vieta. Depozīta sistēma Latvijā. Lietuvā atceļ kovida pasi

Šajā nedēļā Latvijā lēnām sākas runas par kovida pases atcelšanu vismaz darbavietās, jo slimības izplatība starp vakcinētajiem ir pietiekami augsta, tāpēc no pases, kā uzskata daļa iedzīvotāju, nav lielas jēgas.

Lietuva gan jau pieņēmusi lēmumu uz laiku apturēt kovida sertifikātu izmantošanu. Igaunija paziņojusi, ka rīkosies līdzīgi, ja nepalielināsies slimnīcu noslodze kovida dēļ.

Sen gaidīts notikums ir šonedēļ atklātā depozīta sistēma Latvijā. Beidzot! Ēnu gan met fakts, ka abās Baltijas kaimiņvalstīs tā ieviesta jau pirms vairākiem gadiem un ka depozīta sistēma nepieņems līdz šim ražotās plastmasas pudeles. 

Šonedēļ Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta Attīstības komiteja pieņēmusi ilgi gaidītu lēmumu par to, ka koncertzāle varētu atrasties Rīgas Kongresu namā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Koncertzāle, Robeža, Ilgi gaidītais, DigitālgeitaNaudas atmazgāšana, Kovida pases atcelšana un Degvielas cenas.

 

KONCERTZĀLE

Par Nacionālās koncertzāles vietu komiteja izvēlas Kongresu namu

Rīgas Kongresu nams, Kongresu nams, Nacionālā akustiskā koncertzāle, Nauris Puntulis, Kultūras ministrija, projekts, virzība,
Foto: Zane Bitere/LETA

Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta Attīstības komiteja vienojusies par atbalstu Rīgas Kongresu namam kā Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnei, vēsta Kultūras ministrija.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) atzīmēja, ka akustiskās koncertzāles projekts Rīgā ir būtiskākā prioritāte viņa amatā, turklāt tā realizācija ir ierakstīta arī valdības deklarācijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ROBEŽA

Latvijas valdība pagarina ārkārtējo situāciju Baltkrievijas pierobežā līdz 10.maijam

robeža, Latvija–Baltkrievija, Latvija, Baltkrievija, nelegālie imigranti, migranti, robežšķersotāji, Valsts robežsardze, valdība, ārkārtējā situācija, pagarina, 10.maijs, Svarīgi,
Foto: Valsts kanceleja

Ņemot vērā migrācijas jomā joprojām nemainīgi saspringto situāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, valdība otrdien, 1.februārī, nolēmusi līdz 10.maijam pagarināt ārkārtējo situāciju Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ILGI GAIDĪTAIS

1.februārī Latvijā darbību sāk depozīta sistēma. Kas jāzina?

depozīta sistēma, nodot pudeles, tukšā tara, VARAM, Artūrs Toms Plešs, nodošanas punkti, sāk darboties,kur var nodot, kā strādā, iepakojumi,
Foto: Evija Trifanova/LETA

1.februārī Latvijā darbību sāk 1 350 depozīta pieņemšanas punkti, kuros iedzīvotāji varēs nodot iztukšotus stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) iepakojumus, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi, atgādina Depozīta iepakojuma operators.

Paredzēts, ka līdz pārejas perioda beigām (31.jūlijam) kopējais depozīta punktu skaits būs vairāk nekā 1 500.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DIGITĀLGEITA

Prokurors, visticamāk, sniegs protestu par pirmās instances spriedumu Šlesera un Šķēles digitālgeitā

Ainārs Šlesers, Andris Šķēle, digitālgeita, digitālās televīzijas krimināllieta, apsūdzētie, spriedums, tiesa, Ekonomisko lietu tiesa, Latvija pirmajā vietā, pārsūdzība, Monvīds Zelčs,
Prokuror Monvīds Zelčs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Prokurors Monvīds Zelčs, visticamāk, iesniegs protestu par pirmās instances spriedumu ar kuru attaisnoti visi apsūdzētie tā dēvētajā otrajā digitālās televīzijas krimināllietā.

Zelčs pirmdien, 31.janvārī, žurnālistiem skaidroja, ka vispirms vēlas sagaidīt motivētu spriedumu, jo viņam nav zināmi tiesas argumenti.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAUDAS ATMAZGĀŠANA

Lielbritānijā iesaldē cauri Baltijai, iespējams, atmazgātas azerbaidžāniešu naudas miljonus

Igaunija, Azerbaidžāna, Danske Bank, banku sistēma, naudas atmazgāšana, Svarīgi, Tallina, Lielbritānija, noziegums
Foto: Pixabay

Miljoniem eiro, iespējams, atmazgātas naudas, par kuras izcelsmes vietu uzskatāma Azerbaidžāna, pagājušajā desmitgadē plūdusi cauri Igaunijai un Latvijai uz Lielbritāniju un nu izmeklēšanas rezultātā ir iesaldēti, secinājusi britu iestāde, kā tās pausto citē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOVIDA PASES ATCELŠANA

Lietuva nolemj apturēt kovida sertifikāta darbību

Lietuva, Svarīgi, Covid-19, kovids, sertifikāti, ierobežojumu mīkstināšana, Baltija, valdība
Iespēju pases pārbaudīšana veikalā. Foto: 15min.lt/SCANPIX

Lietuvas valdība lēmusi atcelt nacionālā kovida sertifikāta – iespēju pases – uzrādīšanas prasību, kas ilgstoši bijusi spēkā, lai iedzīvotāji varētu iekļūt veikalos, ēdināšanas iestādēs, izklaides un klātienes pakalpojumu saņemšanas vietās, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DEGVIELAS CENAS

Igaunijā benzīna cena sasniedz jaunu rekordu

Igaunija, benzīns, ekonomika, dzīves dārdzība, energoresursi, pirktspēja, transports
Foto: Pixabay

Baltijā turpinot kāpt degvielas cenām, Igaunijā ceturtdien, 3.februārī, sasniegts jauns benzīna cenas mazumtirdzniecības rekords, turklāt degvielas uzpildes staciju pārstāvji norāda, ka augšupejošai tendencei vēl galu neredz, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ceturtdien 95.markas benzīna cena kaimiņvalstī sasniegusi 1,659 eiro. Ar to par diviem eiro centiem pārspēts pagājušajā nedēļā uzstādītais rekords – 1,639 eiro par vienu litru 95.markas benzīna.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas