BNN nedēļas apkopojums: Koronavīruss Baltijā. Citāds ģenerālprokurors. Datums Rīgas domes vēlēšanām

Kamēr Latvijas iedzīvotāji cītīgi apsver, vai doties ilgi gaidītajos ceļojumos uz reģioniem, kurus skāris koronavīruss, kāda Lietuvas iedzīvotāja nupat atgriezusies no Itālijas, kļūstot par pirmo, kura šai valstī slimo ar koronavīrusu. Arī Igaunijā šonedēļ konstatēts viens saslimušais. Kamēr Latvija dzīvo nosacītās gaidās, kad vīruss ieradīsies šeit, mediķi uzsver, ka nav jāceļ panika – vīruss esot vieglāk pārslimojams nekā gripa. Tas esot bīstams tiem, kuriem jau ir kādas elpceļu saslimšanas.

Savukārt, lai mainītu bīstamību iecelt negodprātīgu ģenerālprokuroru, Saeima šonedēļ trešajā lasījumā lēma mainīt ģenerālprokurora atlases kārtību.

Turpinot sāgu par Kristīni Misāni, jānorāda, ka Dānijas Ģenerālprokuratūra šonedēļ oficiāli nolēmusi, ka sieviete jāizdod Latvijai, lai vietējā tiesa spriež par viņas likteni. Misāne uz Latviju jānogādā līdz 4.martam.

Šajā nedēļā Centrālā vēlēšanu komisija nākusi klajā ar, jāsaka, ilgi gaidīto paziņojumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu. Proti, rīdzinieki var gatavot pases un eID kartes uz 25.aprīli, kad būs jāizvēlas jaunā domes vadība.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Vīrusa izplatība, Cerības uz ASV, Pilsone savā valstī, Gatavošanās, Galīgais lēmums, Likums darbībā un Strīdīgie plāni.

VĪRUSA IZPLATĪBA

Arī Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums

Lietuvā ir apstiprināts pirmais jaunā koronavīrusa gadījums, teikts piektdienas, 28.februāra, rītā izplatītā Lietuvas valdības paziņojumā, par kuru vēstīja ziņu vietne 15min.lt.

Ar COVID-19 vīrusu ir inficējusies 39 gadus veca sieviete, kas 24.februārī ielidoja Kauņā, atgriežoties Lietuvā pēc Itālijas ziemeļu pilsētas Veronas apmeklējuma.

Vairāk uzziniet šeit.

CERĪBAS UZ ASV

JKP dod mājienu par vēlmi Magņitska sankciju sarakstā redzēt arī Šķēli

Andris Šķēle, JKP, Aivars Lembergs, Magņitska likums, ASV sankcijas, sankciju saraksts, korupcija, ietekme, korupcijas apkarošana, ZZS,
Andris Šķēle

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ieskatā tā dēvētais Magņitska sankciju saraksts būtu jāpapildina arī ar citiem Latvijas oligarhiem, partijai netieši dodot mājienu par vēlmi tajā redzēt arī ekspolitiķi Andri Šķēli.

JKP 25.februāra paziņojumā presei uzsvēra, ka politiskais spēks ne pie kādiem apstākļiem neatbalstītu Šķēlem vai viņa ģimenei piederošu firmu projektu virzīšanu saistībā ar Nacionālās akustiskās koncertzāles būvēšanu Rīgā.

Vairāk uzziniet šeit.

PILSONE SAVĀ VALSTĪ

Misāne jānogādā Latvijā līdz 4.martam

Dānija, Dānijas tiesa, Ģenerālprokuratūra, Kristīne Misāne, izdošāna, Valsts policija, Jānis Bordāns, Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Edgars Rinkēvičs, konvojēšana, tiesas lēmums

Kristīni Misāni Latvijas Republikai kriminālvajāšanas veikšanai un faktiskajai nodošanai jānotiek līdz 4.martam, informē Ģenerālprokuratūrā.

Informācija nodota arī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokuroram, kas veic pirmstiesas kriminālprocesu lietā, kurā Misāne atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Vairāk uzziniet šeit.

GATAVOŠANĀS

CVK izsludina Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25.aprīlī

Rīgas dome, Rīgas domes atlaišana, ārkārtas vēlēšanas, 25.aprīlis

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izsludinājusi ārkārtas domes vēlēšanas Rīgā, kas notiks šā gada 25.aprīlī, BNN noskaidroja komisijā.

Ievērojot Rīgas domes atlaišanas likumu, vēlēšanām jānotiek pirmajā sestdienā pēc diviem mēnešiem no likuma spēkā stāšanās dienas. Likums stājās spēkā otrdien, 25.februārī, tādējādi vēlēšanu diena būs sestdiena, 25.aprīlis.

Vairāk uzziniet šeit.

GALĪGAIS LĒMUMS

Saeima maina ģenerālprokurora atlases kārtību

Ģenerālprokuratūra, Augstākā tiesa, ģenerālprokurors, Tieslietu padome, Tieslietu ministrija, Jānis Bordāns, tieslietu ministrs, Saeima, trešais lasījums,

Saeima ceturtdien, 27.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem mainīta ģenerālprokurora atlases kārtība.

Uz ģenerālprokurora amatu varēs pretendēt visu līmeņu tiesu tiesneši un visu amatu prokurori ar atbilstošu darba stāžu, tādējādi paplašinot iespējamo kandidātu loku.

Vairāk uzziniet šeit.

LIKUMS DARBĪBĀ

Astoņu mēnešu laikā saņemti 435 trauksmes cēlāju ziņojumi

Valsts kanceleja, trauksmes celšana, trauksmes celšanas likums, iesniegumi

Trauksmes celšanas likuma pirmā darbības gada laikā centrālajās valsts institūcijās saņemti 435 iesniegumi, informē Valsts kanceleja.

No visiem iesniegumiem par trauksmes cēlēju ziņojumiem ir atzīti 119. Visbiežāk trauksme celta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, amatpersonu pārkāpumiem un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanas, apkopojusi Valsts kanceleja.

Vairāk uzziniet šeit.

STRĪDĪGIE PLĀNI

Atsevišķu ministru kritikas pavadībā valdība atbalsta Nacionālo attīstības plānu

NAP2027, attīstība, plāns, budžets, Krišjānis Kariņš,

Ministru kabinets otrdien, 25.februārī, atbalstījis Pārresoru koordinācijas centra (PKC) sagatavoto Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027.gadam (NAP2027) gala redakcijas projektu, atsevišķiem ministriem gan kritizējot finansējuma trūkumu tā īstenošanai.

NAP2027 tiks nosūtīts izskatīšanai Saeimā, kura lems par plāna pieņemšanu.

Kopumā NAP2027 izpildei paredzēts tērēt 14,5 miljardus eiro.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas