bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 04.04.2020 | Vārda dienas: Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalds, Herta, Valda
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Koronavīruss Baltijā. Citāds ģenerālprokurors. Datums Rīgas domes vēlēšanām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Andris Šķēle, Kristīne Misāne, BNN nedēļas apkopojums, nedēļas aktualitātes, Rīgas dome, koronavīruss, Trauksmes cēlāju likums, NAP2027,

Kamēr Latvijas iedzīvotāji cītīgi apsver, vai doties ilgi gaidītajos ceļojumos uz reģioniem, kurus skāris koronavīruss, kāda Lietuvas iedzīvotāja nupat atgriezusies no Itālijas, kļūstot par pirmo, kura šai valstī slimo ar koronavīrusu. Arī Igaunijā šonedēļ konstatēts viens saslimušais. Kamēr Latvija dzīvo nosacītās gaidās, kad vīruss ieradīsies šeit, mediķi uzsver, ka nav jāceļ panika – vīruss esot vieglāk pārslimojams nekā gripa. Tas esot bīstams tiem, kuriem jau ir kādas elpceļu saslimšanas.

Savukārt, lai mainītu bīstamību iecelt negodprātīgu ģenerālprokuroru, Saeima šonedēļ trešajā lasījumā lēma mainīt ģenerālprokurora atlases kārtību.

Turpinot sāgu par Kristīni Misāni, jānorāda, ka Dānijas Ģenerālprokuratūra šonedēļ oficiāli nolēmusi, ka sieviete jāizdod Latvijai, lai vietējā tiesa spriež par viņas likteni. Misāne uz Latviju jānogādā līdz 4.martam.

Šajā nedēļā Centrālā vēlēšanu komisija nākusi klajā ar, jāsaka, ilgi gaidīto paziņojumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu. Proti, rīdzinieki var gatavot pases un eID kartes uz 25.aprīli, kad būs jāizvēlas jaunā domes vadība.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Vīrusa izplatība, Cerības uz ASV, Pilsone savā valstī, Gatavošanās, Galīgais lēmums, Likums darbībā un Strīdīgie plāni.

VĪRUSA IZPLATĪBA

Arī Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums

koronavīruss, inficēšanās, saslimstība, kaimiņvalsts, COVID-19

Lietuvā ir apstiprināts pirmais jaunā koronavīrusa gadījums, teikts piektdienas, 28.februāra, rītā izplatītā Lietuvas valdības paziņojumā, par kuru vēstīja ziņu vietne 15min.lt.

Ar COVID-19 vīrusu ir inficējusies 39 gadus veca sieviete, kas 24.februārī ielidoja Kauņā, atgriežoties Lietuvā pēc Itālijas ziemeļu pilsētas Veronas apmeklējuma.

Vairāk uzziniet šeit.

CERĪBAS UZ ASV

JKP dod mājienu par vēlmi Magņitska sankciju sarakstā redzēt arī Šķēli

Andris Šķēle, JKP, Aivars Lembergs, Magņitska likums, ASV sankcijas, sankciju saraksts, korupcija, ietekme, korupcijas apkarošana, ZZS,

Andris Šķēle

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ieskatā tā dēvētais Magņitska sankciju saraksts būtu jāpapildina arī ar citiem Latvijas oligarhiem, partijai netieši dodot mājienu par vēlmi tajā redzēt arī ekspolitiķi Andri Šķēli.

JKP 25.februāra paziņojumā presei uzsvēra, ka politiskais spēks ne pie kādiem apstākļiem neatbalstītu Šķēlem vai viņa ģimenei piederošu firmu projektu virzīšanu saistībā ar Nacionālās akustiskās koncertzāles būvēšanu Rīgā.

Vairāk uzziniet šeit.

PILSONE SAVĀ VALSTĪ

Misāne jānogādā Latvijā līdz 4.martam

Dānija, Dānijas tiesa, Ģenerālprokuratūra, Kristīne Misāne, izdošāna, Valsts policija, Jānis Bordāns, Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Edgars Rinkēvičs, konvojēšana, tiesas lēmums

Kristīni Misāni Latvijas Republikai kriminālvajāšanas veikšanai un faktiskajai nodošanai jānotiek līdz 4.martam, informē Ģenerālprokuratūrā.

Informācija nodota arī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokuroram, kas veic pirmstiesas kriminālprocesu lietā, kurā Misāne atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Vairāk uzziniet šeit.

GATAVOŠANĀS

CVK izsludina Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25.aprīlī

Rīgas dome, Rīgas domes atlaišana, ārkārtas vēlēšanas, 25.aprīlis

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izsludinājusi ārkārtas domes vēlēšanas Rīgā, kas notiks šā gada 25.aprīlī, BNN noskaidroja komisijā.

Ievērojot Rīgas domes atlaišanas likumu, vēlēšanām jānotiek pirmajā sestdienā pēc diviem mēnešiem no likuma spēkā stāšanās dienas. Likums stājās spēkā otrdien, 25.februārī, tādējādi vēlēšanu diena būs sestdiena, 25.aprīlis.

Vairāk uzziniet šeit.

GALĪGAIS LĒMUMS

Saeima maina ģenerālprokurora atlases kārtību

Ģenerālprokuratūra, Augstākā tiesa, ģenerālprokurors, Tieslietu padome, Tieslietu ministrija, Jānis Bordāns, tieslietu ministrs, Saeima, trešais lasījums,

Saeima ceturtdien, 27.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem mainīta ģenerālprokurora atlases kārtība.

Uz ģenerālprokurora amatu varēs pretendēt visu līmeņu tiesu tiesneši un visu amatu prokurori ar atbilstošu darba stāžu, tādējādi paplašinot iespējamo kandidātu loku.

Vairāk uzziniet šeit.

LIKUMS DARBĪBĀ

Astoņu mēnešu laikā saņemti 435 trauksmes cēlāju ziņojumi

Valsts kanceleja, trauksmes celšana, trauksmes celšanas likums, iesniegumi

Trauksmes celšanas likuma pirmā darbības gada laikā centrālajās valsts institūcijās saņemti 435 iesniegumi, informē Valsts kanceleja.

No visiem iesniegumiem par trauksmes cēlēju ziņojumiem ir atzīti 119. Visbiežāk trauksme celta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, amatpersonu pārkāpumiem un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanas, apkopojusi Valsts kanceleja.

Vairāk uzziniet šeit.

STRĪDĪGIE PLĀNI

Atsevišķu ministru kritikas pavadībā valdība atbalsta Nacionālo attīstības plānu

NAP2027, attīstība, plāns, budžets, Krišjānis Kariņš,

Ministru kabinets otrdien, 25.februārī, atbalstījis Pārresoru koordinācijas centra (PKC) sagatavoto Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027.gadam (NAP2027) gala redakcijas projektu, atsevišķiem ministriem gan kritizējot finansējuma trūkumu tā īstenošanai.

NAP2027 tiks nosūtīts izskatīšanai Saeimā, kura lems par plāna pieņemšanu.

Kopumā NAP2027 izpildei paredzēts tērēt 14,5 miljardus eiro.

Vairāk uzziniet šeit.


Pievienot komentāru

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!