BNN nedēļas apkopojums: Krievija bez cilvēktiesībām. 9.maija nomaiņa. Inflācijas apmēri

Šonedēļ krievu armija turpina neiedomājamus varas darbus Ukrainā. Tiek saņemtas ziņas par nogalinātiem civilajiem, masu kapiem, izvarošanas gadījumiem un citām zvērībām.

ANO Cilvēktiesību padome beidzot izslēgusi Krieviju no padomes.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un citi pieprasa pilnīgu Krievijas gāzes, ogļu un naftas embargo. Viens no smagākajiem svaru kausiem šī lēmuma pieņemšanā ir Vācijai.

Latvijas Saeima, solidarizējoties ar Ukrainu, šonedēļ nolēmusi, ka 9.maijā Latvijā tiks atzīmēta Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas diena. Nedēļu iepriekš jau tika aizliegts rīkot jebkādas svinības padomju pieminekļu tuvumā un «zīmēties» ar jebkādiem krievu armiju slavinošiem simboliem, piemēram, burtiem V un Z.

Sankcijas izjūt arī katrs parastais iedzīvotājs savā makā. Centrālā statistikas pārvalde paziņojusi, ka inflācija martā bijusi 11,5% apmērā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Cilvēktiesības9.maijsDzīves dārdzība, Lēmbergs un viņa «gods», Mirušais despots, Izraidītie un Elektrības cena.

 

CILVĒKTIESĪBAS

Milzīgo cilvēktiesību pārkāpumu dēļ aptur Krievijas dalību ANO Cilvēktiesību padomē

ANO Cilvēktiesību padome, ANO, Krievija, izslēdz, karš, Ukraina, cilvēktiesību pārkāpumi, balsojums,
Priekšplānā Krievijas pārstāvis ANO Cilvēktiesību padomē Genādijs Kuzmins. Foto: AP Photo/SCANPIX

Latvija ceturtdien, 7.aprīlī, atbalstījusi ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju par Krievijas dalības apturēšanu ANO Cilvēktiesību padomē, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

«Krievijas Federācijas īstenotā militārā agresija, kuru pavada nežēlīgie noziegumi pret civiliedzīvotājiem, civilo objektu un iedzīvotāju dzīvesvietu brutāla iznīcināšana, nav savienojama ar valsts dalību Cilvēktiesību padomē, kas iestājas par cilvēktiesību ievērošanu un aizsardzību pasaulē.»

Vairāk uzziniet šeit.

 

9.MAIJS

9.maijs šogad būs Ukrainā bojā gājušo upuru piemiņas diena

9.maijs, Uzvaras diena, Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas diena, Saeima, sēru noformējums, likums, Saeima,
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Saeima ceturtdien, 8.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma likumu Par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienas noteikšanu, kas paredz par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu noteikt šī gada 9.maiju.

Tāpat pēc ‘Mārtiņa Šteina (AP) priekšlikuma noteikts pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas aizliegums 2022.gada 9.maijā un 10.maijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DZĪVES DĀRDZĪBA

Viss palicis tik dārgs. Inflācija Latvijā – 11,5%

inflācija, CSP, statistika, patēriņa cenas, kāpums, degviela, apavi, pārtika, alkohols, tabaka, dzīves līmenis,
Foto: Unsplash

Latvijā 2022.gada martā, salīdzinot ar 2021.gada martu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 11,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2022.gada martā, salīdzinot ar 2021.gada martu, bija cenu kāpumam pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, dažādu preču un pakalpojumu grupā, veselības aprūpei, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, mājokļa iekārtai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LEMBERGS UN VIŅA «GODS»

Lembergs tomēr pats atsakās no LU goda biedra statusa

Aivars Lembergs, cietums, gads, jubileja, apelācijas instance, Rīgas apgabaltiesa, turpina skatīt lietu, Ventspils dome, korupcija, apsūdzības, sods, notiesāts, atzīts par vainīgu, LU goda biedrs, statusa atņemšana, Latvijas Universitāte, Anita Muižniece, Jāzeps Logins, atsakās no statusa,
Aivars Lembergs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Koruptīvos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs nosūtījis vēstuli Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam un Senātam, kurā informē, ka no 7.aprīļa atsakās no LU goda biedra statusa.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIRUŠAIS DESPOTS

Krievijā miris Vladimirs Žirinovskis

Krievija, politika, Vladimirs Žirinovskis, Maskava, ārzemēs, Krievijas Valsts dome
Krievijas Valsts domes depturāts Vladimirs Žirinovskis. Foto: REUTERS/SCANPIX

Krievijā trešdien, 6.aprīlī, noslēdzies Valsts domes deputāta, galēji labējā politiķa Vladimira Žirinovska mūžs, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Kopš Padomju Savienības sabrukuma Žirinovskis bijis viens no redzamākajiem un atpazīstamākajām cilvēkiem Krievijas politikā. Atceroties viņa daudzos skaļos izteikumus par Krievijas ārpolitiku attiecībā uz kaimiņu tautām, jāteic, ka no krievu mūsdienu politiķiem viņā varbūt vistiešāk izpaudās lielkrievu šovinisma ideoloģija un ģepopolistki agresīvs retorikas veids. Tas turpina radīt daudz ciešanu Krievijas kaimiņvalstīs.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IZRAIDĪTIE

Latvija slēdz Krievijas ģenerālkonsulātus un izraida to darbiniekus

Latvija, Ārlietu ministrija, Krievijas ģenerālkonsulāts, Daugavils, Liepāja, izraida darbiniekus, Ukraina, atbalsts Ukrainai, nosodījums Krievijai, Krievija, karš, Mihails Vaņins,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Ārlietu ministrija 5.aprīlī ir pieņēmusi lēmumu atsaukt piekrišanu Krievijas Federācijas ģenerālkonsulātu Daugavpilī un Liepājā darbībai Latvijas Republikā, tādējādi slēdzot abas Krievijas konsulārās pārstāvniecības.

Šo ģenerālkonsulātu diplomātiskie darbinieki tiek pasludināti par Latvijā nevēlamām personām.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ELEKTRĪBAS CENA

Elektroenerģijas cena martā Latvijā kāpusi par 59,7%

Augstsprieguma tīkls, elektroenerģija, imports, Krieivja, Somija, Nord Pool, elektrības cena, rēķini,
Foto: Unsplash

Elektroenerģijas vidējā cena Latvijas tirdzniecības apgabalā martā pieauga līdz 167,22 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 59,7% vairāk nekā februārī, bet, salīdzinot ar pagājušā gada martu, tā pieaugusi 3,8 reizes, ziņo Latvijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls pārstāvji.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas