BNN nedēļas apkopojums: Krievijas antisemītiskie izteikumi. Kovida vakcīnu kompensācijas. Inflācija Lietuvā

Šajā nedēļā Latvijas Ārlietu ministrija izsaukusi Krievijas vēstnieku Latvijā Mihailu Vaņinu, lai viņš atbild par Krievijas Ārlietu ministra antisemītiskajiem un nepatiesajiem izteikumiem. Krievijas vēstniecībai arī aizrādīts par naida kurināšana sociālajos tīklos.

Latvijas valdība šonedēļ arī pieņēmusi lēmumu par kompensāciju piešķiršanu cilvēkiem, kuriem radušās smagas blaknes pēc Covid-19 vakcīnas. Lēmums pieņemts ļoti lēni – veselu pusotru gadu pēc tam, kad sākusies vakcinācija pret kovidu.

Ministru kabinets arī plāno no 15.maija atcelt prasību nēsāt maskas sabiedriskajā transportā, kā arī pēc mācību gada beigām skolotājiem vairs neprasīt kovida sertifikātu. 

Savukārt Lietuva cīnās ar vēl augstāku inflāciju nekā Latvija – kaimiņvalstī cenas kāpušas straujāk nekā visā Eiropas Savienībā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā KNAB priekšnieks, Kompensācija, Amats, Kovida sertifikāts, Paskaidrojumi no Krievijas, Gāze un Inflācija Lietuvā.

 

KNAB PRIEKŠNIEKS

Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu atkārtoti izvēlēts Straume

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, KNAB priekšnieks, Jēkabs Straume
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume. Foto: Evija Trifanova/LETA

Konkursā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu atkārtoti uzvarējis Jēkabs Straume, informē Valsts kancelejā.

Straumi par uzvarētāju konkursa komisija atzinusi vienbalsīgi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOMPENSĀCIJA

Pusotru gadu pēc vakcinēšanas pret kovidu sākuma apstiprina kārtību kompensācijām par blaknēm

Covid-19, kompensācija, blaknes, vakcīna, kovids, valdība, finansējums,
Foto: Unsplash

Valdība otrdien, 3.maijā, apstiprinājusi kārtību kompensācijas piešķiršanai gadījumos, kad vakcīnas pret kovidu blakusparādību rezultātā cilvēkam radies smags vai vidēji smags kaitējums veselībai vai dzīvībai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Kaļinu ieceļ Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatā

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks, Dmitrijs Kaļins, Olaines cietuma priekšnieka, tieslietu ministrs, Jānis Bordāns, svarīgi
Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins. Publicitātes foto

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns otrdien, 3.maijā, pārcēla Dmitriju Kaļinu no Olaines cietuma priekšnieka amata Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka amatā. Viņa kandidatūru iecelšanai jaunajā amatā pēc tieslietu ministra rosinājuma atbalstīja arī Ministru kabinets.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KOVIDA SERTIFIKĀTS

No 1.jūlija Latvijā arī skolotājiem atcels prasību pēc kovida sertifikātiem

Covid-19, Covid-19 sertifikāts, skolotāji, pedagogi, izglītības iestāde, valdība, Latvija, atceļ sertifikātus, 1.jūlijs, 1.aprīlis,
Foto: Evija Trifanova/LETA

No 1.jūlija tiks atcelta izglītības nozarei noteiktā prasība par darbinieku vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību, otrdien, 3.maijā, veicot grozījumus Ministru kabineta noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, lēmusi valdība.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PASKAIDROJUMI NO KRIEVIJAS

Notikusi tikšanās ar Krievijas vēstnieku Latvijā par Krievijas antisemītiskajiem izteikumiem

Mihails Vaņins, Egils Levits, Lavrovs, antisemītiski izteicieni, vēstures sagrozīšana, izsaukts vēstnieks, paskaidrojums,
Krievijas vēstnieks Latvijā Mihails Vaņins. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) sarunā ar Krievijas vēstnieku Latvijā Mihailu Vaņinu nosodījusi Krievijas ĀM antisemītiskos paziņojumus un nediplomātiskos izteikumus par Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

GĀZE

Svinīgi atklāts Polijas – Lietuvas gāzes starpsavienojums

Polijas – Lietuvas gāzes starpsavienojums, GIPL, dabasgāzes piegādes, energodrošība
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Piedaloties Latvijas valsts prezidentam Egilam Levitam, Lietuvas valsts prezidentam Gitanam Nausēdam (Gitanas Nausėda), Polijas valsts prezidentam Andžejam Dudam (Andrzej Duda), Eiropas enerģētikas komisārei Kadri Simson, kā arī Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas augsta līmeņa amatpersonām ceturtdien, 5.maijā, svinīgi atklāts Polijas – Lietuvas gāzes starpsavienojums (GIPL).

Vairāk uzziniet šeit.

 

INFLĀCIJA LIETUVĀ

BNN PĒTA | Kādēļ Lietuvas inflācija ir ES straujākā divus mēnešus pēc kārtas?

Lietuva, Svarīgi, inflācija, ekonomika, ES, Baltija, mazumtirdzniecība, banka, pirktspēja
Foto: Pixabay

Kad Lietuva aprīlī nokļuva starptautiskā redzeslokā ar straujāko gada inflāciju ES – martā 15,7% –, valstī daudzi cerēja, ka cenu kāpums Lietuvā sasniedzis augstāko punktu. Tomēr sekoja nevis kritums, bet rekords.

Kā liecina bloka statistikas pārvales Eurostat dati, martā lielākajā Baltijas valstī arī cenu kāpums bijis lielākais: Lietuvas 15,7% sadārdzinājumu neaizsniedza ne Igaunija ar 14,8%, ne Latvija ar 11,5%. Arī Latvijā un Igaunijā, protams, šie bijuši nepatīkami augsti cenu izmaiņu rādītāji.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas