BNN nedēļas apkopojums: Krīze pierobežā. Augošie protesti pret Covid-19 sertifikātiem. Nemīlētais prezidents

Krīze ar bēgļiem no Baltkrievijas nedēļas laikā attīstījusies tik tālu, ka Latvijas valdība izsludinājusi ārkārtējo situāciju pierobežas joslā, vienlaikus domājot par žoga būvēšanu uz robežas un atļaujot robežsargiem nepieciešamības gadījumā pielietot arī fizisku spēku.

Vienlaikus turpinās diskusijas un nemieri par Covid-19 sertifikātu jeb, kā to dēvē protestētāji, «cilvēku šķirošanu vakcinētajos un nevakcinētajos». Valsts vadība grib motivēt cilvēkus potēties pret Covid-19, lai nebūtu atkal jāievieš lieli ierobežojumi, taču ierobežojumu uzlikšana nevakcinētajiem tikai raisa pretreakciju. Lietuvā jau notika protesti pie valdības ēkas.

Sliktā Covid-19 krīzes pārvaldība arī atstājusi pamatīgu ietekmi uz Valsts prezidenta reitingu – pēc SKDS datiem, 60% Latvijas iedzīvotāji negatīvi vērtē Egilu Levitu kā valsts vadītāju. 

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Nemīlētais prezidentsMazuļiCovid-19, Baltkrievija, Karteļa nauda, Slimnīcas Igaunijā un Protesti Lietuvā.

 

NEMĪLĒTAIS PREZIDENTS

Levita darbības vērtējums – zemākais starp visiem Latvijas prezidentiem

Egils Levits, reitings, reitingi, aptauja, SKDS, vadītājs, zemākais vērtējums, Latvijas prezidenti, prezidents, Covid-19, valdība, vājš līderis,
Valsts prezidents Egils Levits. Foto: Zane Bitere/LETA

Valsts prezidenta Egila Levita darbības novērtējums sasniedzis vēsturiski zemāko atzīmi, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Valsts prezidenta darbību pozitīvi vērtē vien 25% Latvijas iedzīvotāju, bet negatīvi – 60% respondentu, liecina pētījumu aģentūras SKDS dati.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MAZUĻI

Satraucoši liela atšķirība starp mirušo un jaundzimušo skaitu Latvijā

mazuļi, dzimuši, jaundzimušie, mirušie, skaits, CSP, statistika, iedzīvotāju skaits Latvijā, 2021,
Foto: Pixabay

Šogad pirmajā pusgadā reģistrēti 16 778 mirušie, kas ir par 2 759 vairāk nekā pagājušā gada sešos mēnešos (14 019) un divreiz vairāk nekā jaundzimušo, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

Skolēniem, mācoties klātienē, vajadzēs Covid-19 sertifikātu; nevakcinētajiem testus apmaksās

Covid-19, sertifikāts, sadarbspējīgs sertifikāts, Covid vakcīna, vakcinētie, mācības klātienē, obligāta vakcinācija, pote, pandēmija, skolēni, skolas, maksas testi, bezmaksas testi,
Foto: Pixabay

Lai gaidāmajā 2021./2022.mācību gadā skolēni gan vispārējās, gan profesionālās izglītības programmās varētu piedalīties klātienes mācībās, viņiem būs nepieciešams sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests, 10.augustā nolēmis Ministru kabinets.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA

Līdz 10.novembrim izsludina ārkārtējo situāciju Latvijas–Baltkrievijas pierobežā

robeža, Latvija–Baltkrievija, Latvija, Baltkrievija, nelegālie imigranti, migranti, robežšķersotāji, Valsts robežsardze,Polija, Polijas robeža, bēgļi, Aleksandrs Lukašenko,Iekšlietu ministrija, žogs, būve, žoga būvēšana, izmaksas,
Foto: Agnese Gulbe/LETA

Valdība otrdien, 10.augustā, atbalstījusi ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijas–Baltkrievijas pierobežā un deva robežsardzei tiesības pielietot fizisku spēku, lai nekavējoties atgrieztu personas valstī, no kuras tās nelikumīgi šķērsojušas robežu.

Ārkārtējā situācija tiek izsludināta no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KARTEĻA NAUDA

KP: Būvnieku karteļa dalībnieki iesaistīti iepirkumos par aptuveni 687 miljoniem

būvnieku kartelis, KP sods, Konkurences padome, Alfa, Rimi, publiskie iepirkumi,
Foto: Pixabay

Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret Saeimas deputātu Aldis Gobzemu (LK) par nesankcionēto protesta akciju pret obligātu vakcināciju.

Saistībā ar trešdien notikušo nesankcionēto pulcēšanos Rīgas centrā policija vērtēs iesaistīto personu atbildību, patlaban ir sākts administratīvā pārkāpuma process pret šī pasākuma organizatoru

Vairāk uzziniet šeit.

 

SLIMNĪCAS IGAUNIJĀ

Igaunijā, pārsniedzot 60 Covid-19 pacientus slimnīcās, izsludina ārkārtējo situāciju veselības aprūpes jomā

veselības aprūpe, COvid-19, pacienti, vakcinētie, nevakcinētie, ārkārtas situācija, ārkārtējā situācija, ārsti, noslodze, slieksnis,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Igaunijā pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai un pieaugot jaunā koronavīrusa izplatības riskiem, Veselības departaments trešdien, 11.augustā, izsludinājis ārkārtējo situāciju veselības aprūpes jomā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PROTESTI LIETUVĀ

Lietuvā pie valdības ēkas lieli protesti pret ierobežojumiem nevakcinētajiem

Viļņa, nemieri, protesti, Covid-19, Covid-19 sertifikāts, ierobežojumi, vakcinētie, nevakcinētie, šķirošana, policija,
Foto no 11.augusta nemieriem Viļņā. Foto: AP Photo/SCANPIX

Par spīti 11.augustā notikušajiem protestiem pie valdības ēkas Viļņā Lietuvas vadošie politiķi pieņēmuši likumprojektu par ierobežojumiem no septembra vidus cilvēkiem bez Covid-19 sertifikāta, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

11.augustā dienas pirmajā pusē pie valdības ēkas pulcējās vairāki simti protestētāju, vēlāk to skaitam pieaugot līdz aptuveni 5 000.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas