bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 23.08.2019 | Vārda dienas: Ralfs, Valgudis, Vitālijs
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Krīze Stradiņos. Atvadas no amatiem. Krēslu dalīšana Rīgā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Daži joki maksā vairākus tūkstošus. Šonedēļ saņemtais zvans par it kā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā ievietoto bumbu, kas lika slimnīcai tās dienas pēcpusdienā apturēt darbību un evakuēt pacientus, valstij varētu izmaksāt vairākus tūkstošos, prognozēja iestādes valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga. Konkrētas summas nav aprēķinātas, bet ir skaidrs – tās nebūs mazas.

Tikmēr divas kundzes domāja par siltiem amatiem. Par neizdarību bieži vien peltā Dace Ķezbere, Nacionālās elektronisko un plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja, paziņoja, ka domā par atkāpšanos no amata. Tikmēr ne mazāk skaļos skandālos ierautā politiķe Baiba Broka, tikko kā atguvusi darbu Latvijas Universitātē, pēc sabiedrības paustā sašutuma no tā atteicās.

Tomēr citi krēsli aizvien tukši, un tas vienam otram nedod mieru. No Saskaņas patriektie deputāti, Neatkarīgo deputātu frakcija, sākusi apsvērt iespēju tomēr atbalstīt Gods kalpot Rīgai Oļegu Burova kandidatūru Rīgas mēra krēslam. Tiesa, paši atzīst – darbs koalīcijā nebūs viegls. Šķiet, aizvainojums pret Saskaņu aizvien jūtami dur pakrūtē.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Dārgais tracis, Ardievas, Darījums, Netīrumu bizness, Jaunais vēstnieks, BremzēšanāsIzmeklētāji un Pārbaude.

DĀRGAIS TRACIS:

Valdes priekšsēdētāja: Stradiņa slimnīcas piespiedu dīkstāve valstij, nešaubīgi, izmaksās vairākus tūkstošus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dīkstāve, ko 31.jūlijā izraisīja anonīms zvans par spridzināšanas draudiem, valstij, nešaubīgi, izmaksās vairākus tūkstošus, LNT raidījumā 900 sekundes ceturtdien, 1.augustā, apgalvoja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga.

Viņa gan atsacījās minēt konkrētas summas, sakot, ka aprēķini vēl notiks, bet pauda pārliecību, ka tās būs lielas summas.

Kreicberga paredz, ka PSKUS ikdienas darba ritmā varētu atgriezties nākamās nedēļas sākumā. Jau tagad strādā ambulatorā un neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet šodien (1.augustā) un rīt ierobežota plānveida palīdzības sniegšana. Pašlaik jāpārskata darbi, kas vakardienas notikumu dēļ atlikti, kā arī jānoskaidro, kā klājas pacientiem, kuri aizvesti uz citām slimnīcām, un tiem, kuri izrakstīti.

Vairāk uzziniet: šeit.

ARDIEVAS?

Ķezbere domā par NEPLP vadītājas amata atstāšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere domā par amata atstāšanu.

Viņa norāda, ka pagaidām iesniegums par atkāpšanos no amata nav uzrakstīts, taču tas tikšot darīts.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete  pastāstīja, ka NEPLP ārkārtas sēdē Ķezbere kolēģus mutiski informējusi par lēmumu atkāpties no amata, taču pagaidām Druvietei neesot zināms, vai iesniegums jau ir tapis.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

Broka nolemj pamest darbu Latvijas Universitātē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Politiķe Baiba Broka

Par korupciju aizdomās turētā politiķe Baiba Broka otrdien, 30.jūlijā, iesniegusi atlūgumu Latvija Universitātē (LU), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Broka iesniegusi atlūgumu, tajā uzsverot, ka nav vainīga viņai inkriminētajos pārkāpumos. Iesniegumā LU rektoram Indriķim Muižniekam Broka norādīja, ka darbu viņa pārtrauc, augstu vērtējot LU reputāciju, augstskolā strādājot kopš 1997.gada.

LU prorektore Ina Druviete apstiprināja, ka Broka iesniegusi atlūgumu.

Vairāk uzziniet: šeit.

DARĪJUMS:

Neatkarīgo deputātu frakcija teorētiski gatava slēgt sadarbības līgumu ar GKR

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valērijs Petrovs (no kreisās) un Aleksejs Rosļikovs

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija (NDF), kurā apvienojušies no Saskaņas izslēgtie deputāti, būtu gatava noslēgt sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai (GKR) frakciju, atzīst NDF vadītājs Valērijs Petrovs.

Pēc Petrova vārdiem, patlaban tiek diskutēts par scenāriju, kurā GKR un Saskaņa veidotu koalīciju, bet atsevišķi vēl tiktu slēgts sadarbības līgums starp GKR un NDF. Panākot šādas vienošanās, GKR mēra amata kandidātam Oļegam Burovam tiktu nodrošinātas vismaz 32 balsis, uz kurām balstījās arī galvaspilsētas domi pametušā Saskaņas līdera Nila Ušakova vadītā koalīcija.

Petrovs tomēr uzsvēra, ka sarunas par iespējamo sadarbību ar GKR esot «tikai diskusiju stadijā», jo patlaban esot grūti saprast, vai reāli būs iespējams pieņemt kādus lēmumus, ja Saskaņai un NDF savstarpēji nebūs nekādas komunikācijas.

Vairāk uzziniet: šeit.  

NETĪRUMU BIZNESS:

Netīrs bizness? KP ierosinājusi pārkāpuma lietu pret Rīgas domi un Getliņi EKO

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Konkurences padome (KP) par iespējamu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas līguma pārkāpumu ierosinājusi lietu pret Rīgas domi un Getliņi EKO un rosina noteikt pagaidu regulējumu, kas nozīmētu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu pārslēgšanas iesaldēšanu, kamēr tiek izmeklēti iespējamie pārkāpumi.

KP vadītāja Skaidrīte Ābrama Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma otrdien, 30.jūlijā, skaidroja, ka pašlaik Rīgas domei nosūtīta faktu vēstule un līdz 8.augustam tiks gaidīta pašvaldības atbilde. Viņa norādīja, ka pagaidu noregulējums ļautu KP izpētīt, kā atkritumu apsaimniekošanas līgums ietekmētu konkurenci Rīgā.

Izvērtēšana prasītu pat līdz diviem gadiem, informēja KP vadītāja.

Ābrama pauda, ka pastāv bažas, ka Rīgas domes un Getliņi EKO atkritumu apsaimniekošanas modelis iznīcinātu konkurenci atkritumu apsaimniekošanas nozarē Rīgā. Viņa uzsvēra, ka KP par to jau brīdinājusi divus gadus iepriekš, bet pašvaldība trauksmes zvanus nav ņēmusi vērā.

Vairāk uzziniet: šeit.

JAUNAIS VĒSTNIEKS:

Topošais ASV vēstnieks sola mudināt Latviju apkarot naudas atmazgāšanu un risināt ebreju kompensāciju jautājumu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

ASV vēstniecība Latvijā.

ASV vēstnieka amatam Latvijā nominētais karjeras diplomāts Džons Kārvails (John Carwile) šonedēļ uzklausīšanā ASV Senāta Ārlietu komitejā pavēstīja, ka apstiprināšanas gadījumā mudinās Latvijas valdību izstrādāt un īstenot reformas korupcijas un naudas atmazgāšanas apkarošanai.

Kārvails arī norādīja, ka viņš atbalstīs centienus risināt holokausta laiku jautājumus, tādus kā ebreju sabiedriskā īpašuma restitūcija.

Pēc Kārvaila teiktā, viņa nolūks ir stiprināt ASV un Latvijas attiecības, vienlaikus aizstāvot un virzot ASV intereses Latvijā un Eiropā.

Vairāk uzziniet: šeit.

BREMZĒŠANĀS:

Ātrais novērtējums – IKP šī gada otrajā ceturksnī Latvijā palielinājies par 2,1%

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Salīdzinot ar 2018.gada 2.ceturksni, šī gada otrajā ceturksnī iekšzemes kopprodukta (IKP) apjoms pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem ir palielinājies par 2,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

IKP kāpumu galvenokārt ietekmēja apjoma pieaugums pakalpojumu nozarēs, tajā skaitā mazumtirdzniecībā par 2,5%.

Salīdzinot ar 2019.gada 1.ceturksni pēc sezonāli un kalendāri izlīdzinātiem datiem, IKP palielinājies par 0,8%.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZMEKLĒTĀJI:

VID darbinieku pārkāpumus turpmāk varētu izmeklēt IDB

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iekšlietu ministrijas padotībā esošais Iekšējās drošības birojs (IDB) varētu izmeklēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu noziedzīgus nodarījumus, informē ministrijā.

To paredz Iekšlietu ministrijas sagatavotie Kriminālprocesa un vēl citu likumu grozījumu projekti.

Šobrīd normatīvie akti nosaka, ka IDB kompetencē ietilpst Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, izņemot Valsts drošības dienesta, amatpersonu un darbinieku izdarīto noziedzīgo nodarījumu izmeklēšana, kā arī ar vardarbību saistītu noziedzīgo nodarījumu izmeklēšana, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm, pašvaldības policijas darbinieki un ostas policijas darbinieki.

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRBAUDE:

Jaunzemes reputācija atkal zem lupas? FM uzsākusi vēl vienu pārbaudi par VID darbu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

Finanšu ministra Jāņa Reira (JV) atvaļinājuma laikā viņa amata pienākumu izpildītājs zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL–TB/LNNK) sācis vēl vienu pārbaudi par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbu, ceturtdien, 1.augustā, vēstīja TV3 ziņas.

FM pārstāvis Aleksis Jarockis raidījumam apstiprināja, ka pārbaude sākta pēc kādas juridiskas personas iesnieguma un pārbaudē tiekot vērtēts dienesta darbības tiesiskums, nevis kādas konkrētas amatpersonas rīcība.

Kā ziņots, jūlijā tika sākta vēl viena pārbaude saistībā ar VID darbu, un tās rezultātā FM komisija rosināja finanšu ministru paust mutisku aizrādījumu dienesta vadītājai Ievai Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu.

Vairāk uzziniet: šeit.

Atslēgvārdi: Aktuāli


Pievienot komentāru

Zviedrijas secinājumi par iespējamo naudas atmazgāšanu Swedbank aizkavēsies

Secinājumus izmeklēšanai saistībā ar aizdomām par to, ka Zviedrijas Swedbank meitasbankās Baltijas valstīs varētu būt notikusi naudas atmazgāšana, publiskos nākamā gada sākumā, kas būs vairākus mēnešus vēlāk, nekā tika paredzēts iepriekš.

PNB bankas maksātnespējas pieteikumu aiz slēgtām durvīm skatīs augusta beigās

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 29.augustā, plkst. 11.30 aiz slēgtām durvīm skatīs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas iesniegto PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

LIZDA uzstāj, lai valsts budžetā 2020.gadam ņem vērā prasības par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu

LIZDA uzstāj, lai valdība, izskatot budžetu 2020.gadam, ņem vērā tās prasības par pedagogu atalgojuma celšanu un finansējuma piešķiršanu skolotāju izdienas pensiju nodrošināšanai.

Levits: Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstās izkausēja totalitāro režīmu

Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstas izkausēja totalitāro režīmu, Baltijas ceļa 30.gadadienai veltītajā Baltijas valstu karogu pacelšanas pasākumā Svētā gara tornī sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Igaunijā augusta beigās darbu uzsāks IKEA

Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA 29.augustā Igaunijā atvērs interneta veikalu un atklās preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu.

Veselības nozarei nākamgad budžetā vēlas papildu 144 miljonus eiro

Veselības nozares reformu turpināšanai nākamgad nepieciešami 144 miljoni eiro, liecina Finanšu ministrijas ziņojums par valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātiem.

Lembergam piešķirts valsts nodrošināts advokāts

Smagos noziegumos apsūdzētajam un no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam ir piešķirts valsts nodrošināts advokāts.

Aprit 80 gadu, kopš Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas

23.augustā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība un nacistiskā Vācija parakstīja Molotova-Ribentropa paktu.

Tamužs un Būde gatavi pārdot savas Eco Baltia akcijas, bet ne «par grašiem»

AS Eco Baltia padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs un padomes priekšsēdētāja vietniece Undīne Būde ir gatavi pārdot sev piederošās uzņēmuma akcijas, bet ne «par grašiem», stāsta Tamužs

ReRe būve 1 piedāvā VNĪ mierizlīgumu un risinājumu darbu turpināšanai

Jaunā Rīgas teātra būvnieki, pilnsabiedrība ReRe būve 1, piedāvā VAS Valsts nekustamie īpašumi mierizlīgumu un risinājumu, kādā veidā atsākt teātra rekonstrukciju.

Aicina Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku

Pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis publiskā vēstulē izteicis aicinājumu Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku.

Autovadītājiem: Uz Jūrmalas šosejas izmaiņas satiksmes organizācijā

Ir slēgtas visas apļveida nobrauktuves satiksmes mezglā ar Rīgas apvedceļu A5, arī braucot no Rīgas Liepājas virzienā.

Francija atbalsta Brexit sarunu atsākšanu, lai briti izstātos ar līgumu

Francijas prezidents Emanuels Makrons atbalstījis jaunas, mēnesi ilgas Brexit sarunas, lai izvairītos no Lielbritānijas bezvienošanās izstāšanās no Eiropas Savienības. Viņš gan noraidījis britu galveno prasību atteikties no Īrijas robežas pagaidu noregulējuma ieceres.

Norok kara cirvi? Salabst Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieks un iekšlietu ministrs

Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme paziņojis, ka atrisinājis konfliktu, kas noritēja starp viņu un Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieku Elmāru Vaheru.

Akciju cenas krītas, investoriem neriskējot pirms FRS vadītāja runas

ASV un Eiropas biržās ceturtdien lielākoties bija kritums, investoriem izvairoties riskēt pirms ASV Federālās rezervju sistēmas vadītāja piektdienas runas.

Latvijā gaidāms stiprs karstums

Nedēļas nogalē laikapstākļus Latvijā noteiks plašs anticiklons, līdz ar to gaidāms saulains un pārsvarā sauss laiks – teritorijas lielākajā daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +23…+26 grādu atzīmei.

Vietas gaida – Latvijas dzelzceļš meklē valdes locekli un priekšsēdētāju

VAS Latvijas dzelzceļš izsludinājis konkursu uz diviem valdes locekļu amatiem. No pretendentiem gaida nevainojamu reputāciju un starptautisku pieredzi.

Vītauts Landsberģis Baltijas ceļa gadadienā aicina «nepazudināt padarīto»

Atskatoties uz Baltijas ceļu, kas pirms 30 gadiem vienoja divus miljonus cilvēku Baltijas valstīs, pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis aicinājis «neizbārstīt un nepazudināt to, kas padarīts».

Eksperts: Kamēr Baltkrievijas elektrība plosa Baltijas solidaritāti, Maskava līksmo

Kamēr Lietuva apņēmusies neiegādāties elektroenerģiju no Baltkrievijas, protestējot pret tur topošo Astravjecas atomelektrostaciju, Latvija gatavojas ar baltkrieviem tirgoties ar elektrību. Pirmajā vietā ekonomika vai politika?

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Sola palielināt latviešu valodas lietojumu Rīgas bērnudārzos

Rīgas domes atbildīgais departaments sola turpināt palielināt latviešu valodas lietojumu bērnudārzos.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.


-->