bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 24.01.2020 | Vārda dienas: Egle, Eglons, Krišs, Ksenija
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Krīze Stradiņos. Atvadas no amatiem. Krēslu dalīšana Rīgā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Daži joki maksā vairākus tūkstošus. Šonedēļ saņemtais zvans par it kā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā ievietoto bumbu, kas lika slimnīcai tās dienas pēcpusdienā apturēt darbību un evakuēt pacientus, valstij varētu izmaksāt vairākus tūkstošos, prognozēja iestādes valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga. Konkrētas summas nav aprēķinātas, bet ir skaidrs – tās nebūs mazas.

Tikmēr divas kundzes domāja par siltiem amatiem. Par neizdarību bieži vien peltā Dace Ķezbere, Nacionālās elektronisko un plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja, paziņoja, ka domā par atkāpšanos no amata. Tikmēr ne mazāk skaļos skandālos ierautā politiķe Baiba Broka, tikko kā atguvusi darbu Latvijas Universitātē, pēc sabiedrības paustā sašutuma no tā atteicās.

Tomēr citi krēsli aizvien tukši, un tas vienam otram nedod mieru. No Saskaņas patriektie deputāti, Neatkarīgo deputātu frakcija, sākusi apsvērt iespēju tomēr atbalstīt Gods kalpot Rīgai Oļegu Burova kandidatūru Rīgas mēra krēslam. Tiesa, paši atzīst – darbs koalīcijā nebūs viegls. Šķiet, aizvainojums pret Saskaņu aizvien jūtami dur pakrūtē.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Dārgais tracis, Ardievas, Darījums, Netīrumu bizness, Jaunais vēstnieks, BremzēšanāsIzmeklētāji un Pārbaude.

DĀRGAIS TRACIS:

Valdes priekšsēdētāja: Stradiņa slimnīcas piespiedu dīkstāve valstij, nešaubīgi, izmaksās vairākus tūkstošus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dīkstāve, ko 31.jūlijā izraisīja anonīms zvans par spridzināšanas draudiem, valstij, nešaubīgi, izmaksās vairākus tūkstošus, LNT raidījumā 900 sekundes ceturtdien, 1.augustā, apgalvoja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga.

Viņa gan atsacījās minēt konkrētas summas, sakot, ka aprēķini vēl notiks, bet pauda pārliecību, ka tās būs lielas summas.

Kreicberga paredz, ka PSKUS ikdienas darba ritmā varētu atgriezties nākamās nedēļas sākumā. Jau tagad strādā ambulatorā un neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet šodien (1.augustā) un rīt ierobežota plānveida palīdzības sniegšana. Pašlaik jāpārskata darbi, kas vakardienas notikumu dēļ atlikti, kā arī jānoskaidro, kā klājas pacientiem, kuri aizvesti uz citām slimnīcām, un tiem, kuri izrakstīti.

Vairāk uzziniet: šeit.

ARDIEVAS?

Ķezbere domā par NEPLP vadītājas amata atstāšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere domā par amata atstāšanu.

Viņa norāda, ka pagaidām iesniegums par atkāpšanos no amata nav uzrakstīts, taču tas tikšot darīts.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete  pastāstīja, ka NEPLP ārkārtas sēdē Ķezbere kolēģus mutiski informējusi par lēmumu atkāpties no amata, taču pagaidām Druvietei neesot zināms, vai iesniegums jau ir tapis.

Vairāk uzziniet: šeit.

 

Broka nolemj pamest darbu Latvijas Universitātē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Politiķe Baiba Broka

Par korupciju aizdomās turētā politiķe Baiba Broka otrdien, 30.jūlijā, iesniegusi atlūgumu Latvija Universitātē (LU), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Broka iesniegusi atlūgumu, tajā uzsverot, ka nav vainīga viņai inkriminētajos pārkāpumos. Iesniegumā LU rektoram Indriķim Muižniekam Broka norādīja, ka darbu viņa pārtrauc, augstu vērtējot LU reputāciju, augstskolā strādājot kopš 1997.gada.

LU prorektore Ina Druviete apstiprināja, ka Broka iesniegusi atlūgumu.

Vairāk uzziniet: šeit.

DARĪJUMS:

Neatkarīgo deputātu frakcija teorētiski gatava slēgt sadarbības līgumu ar GKR

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valērijs Petrovs (no kreisās) un Aleksejs Rosļikovs

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija (NDF), kurā apvienojušies no Saskaņas izslēgtie deputāti, būtu gatava noslēgt sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai (GKR) frakciju, atzīst NDF vadītājs Valērijs Petrovs.

Pēc Petrova vārdiem, patlaban tiek diskutēts par scenāriju, kurā GKR un Saskaņa veidotu koalīciju, bet atsevišķi vēl tiktu slēgts sadarbības līgums starp GKR un NDF. Panākot šādas vienošanās, GKR mēra amata kandidātam Oļegam Burovam tiktu nodrošinātas vismaz 32 balsis, uz kurām balstījās arī galvaspilsētas domi pametušā Saskaņas līdera Nila Ušakova vadītā koalīcija.

Petrovs tomēr uzsvēra, ka sarunas par iespējamo sadarbību ar GKR esot «tikai diskusiju stadijā», jo patlaban esot grūti saprast, vai reāli būs iespējams pieņemt kādus lēmumus, ja Saskaņai un NDF savstarpēji nebūs nekādas komunikācijas.

Vairāk uzziniet: šeit.  

NETĪRUMU BIZNESS:

Netīrs bizness? KP ierosinājusi pārkāpuma lietu pret Rīgas domi un Getliņi EKO

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Konkurences padome (KP) par iespējamu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas līguma pārkāpumu ierosinājusi lietu pret Rīgas domi un Getliņi EKO un rosina noteikt pagaidu regulējumu, kas nozīmētu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu pārslēgšanas iesaldēšanu, kamēr tiek izmeklēti iespējamie pārkāpumi.

KP vadītāja Skaidrīte Ābrama Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma otrdien, 30.jūlijā, skaidroja, ka pašlaik Rīgas domei nosūtīta faktu vēstule un līdz 8.augustam tiks gaidīta pašvaldības atbilde. Viņa norādīja, ka pagaidu noregulējums ļautu KP izpētīt, kā atkritumu apsaimniekošanas līgums ietekmētu konkurenci Rīgā.

Izvērtēšana prasītu pat līdz diviem gadiem, informēja KP vadītāja.

Ābrama pauda, ka pastāv bažas, ka Rīgas domes un Getliņi EKO atkritumu apsaimniekošanas modelis iznīcinātu konkurenci atkritumu apsaimniekošanas nozarē Rīgā. Viņa uzsvēra, ka KP par to jau brīdinājusi divus gadus iepriekš, bet pašvaldība trauksmes zvanus nav ņēmusi vērā.

Vairāk uzziniet: šeit.

JAUNAIS VĒSTNIEKS:

Topošais ASV vēstnieks sola mudināt Latviju apkarot naudas atmazgāšanu un risināt ebreju kompensāciju jautājumu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

ASV vēstniecība Latvijā.

ASV vēstnieka amatam Latvijā nominētais karjeras diplomāts Džons Kārvails (John Carwile) šonedēļ uzklausīšanā ASV Senāta Ārlietu komitejā pavēstīja, ka apstiprināšanas gadījumā mudinās Latvijas valdību izstrādāt un īstenot reformas korupcijas un naudas atmazgāšanas apkarošanai.

Kārvails arī norādīja, ka viņš atbalstīs centienus risināt holokausta laiku jautājumus, tādus kā ebreju sabiedriskā īpašuma restitūcija.

Pēc Kārvaila teiktā, viņa nolūks ir stiprināt ASV un Latvijas attiecības, vienlaikus aizstāvot un virzot ASV intereses Latvijā un Eiropā.

Vairāk uzziniet: šeit.

BREMZĒŠANĀS:

Ātrais novērtējums – IKP šī gada otrajā ceturksnī Latvijā palielinājies par 2,1%

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Salīdzinot ar 2018.gada 2.ceturksni, šī gada otrajā ceturksnī iekšzemes kopprodukta (IKP) apjoms pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem ir palielinājies par 2,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

IKP kāpumu galvenokārt ietekmēja apjoma pieaugums pakalpojumu nozarēs, tajā skaitā mazumtirdzniecībā par 2,5%.

Salīdzinot ar 2019.gada 1.ceturksni pēc sezonāli un kalendāri izlīdzinātiem datiem, IKP palielinājies par 0,8%.

Vairāk uzziniet: šeit.

IZMEKLĒTĀJI:

VID darbinieku pārkāpumus turpmāk varētu izmeklēt IDB

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iekšlietu ministrijas padotībā esošais Iekšējās drošības birojs (IDB) varētu izmeklēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu noziedzīgus nodarījumus, informē ministrijā.

To paredz Iekšlietu ministrijas sagatavotie Kriminālprocesa un vēl citu likumu grozījumu projekti.

Šobrīd normatīvie akti nosaka, ka IDB kompetencē ietilpst Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, izņemot Valsts drošības dienesta, amatpersonu un darbinieku izdarīto noziedzīgo nodarījumu izmeklēšana, kā arī ar vardarbību saistītu noziedzīgo nodarījumu izmeklēšana, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm, pašvaldības policijas darbinieki un ostas policijas darbinieki.

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRBAUDE:

Jaunzemes reputācija atkal zem lupas? FM uzsākusi vēl vienu pārbaudi par VID darbu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

Finanšu ministra Jāņa Reira (JV) atvaļinājuma laikā viņa amata pienākumu izpildītājs zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL–TB/LNNK) sācis vēl vienu pārbaudi par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbu, ceturtdien, 1.augustā, vēstīja TV3 ziņas.

FM pārstāvis Aleksis Jarockis raidījumam apstiprināja, ka pārbaude sākta pēc kādas juridiskas personas iesnieguma un pārbaudē tiekot vērtēts dienesta darbības tiesiskums, nevis kādas konkrētas amatpersonas rīcība.

Kā ziņots, jūlijā tika sākta vēl viena pārbaude saistībā ar VID darbu, un tās rezultātā FM komisija rosināja finanšu ministru paust mutisku aizrādījumu dienesta vadītājai Ievai Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!