bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs

BNN nedēļas apkopojums: Laikraksta Dienas kļūda. Plānotie tēriņi Rīgas domē. Rigvir zāļu sēriju neatbilstība

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai arī ar vairāk nekā piecu mēnešu kavēšanos, latviešu laikraksts Diena šonedēļ atzinis savu kļūdu – nepatiesas informācijas publicēšanu par Šveices advokātu Rudolfu Meroni. Laikrakstam atzīt sabiedrību maldinošas informācijas izplatīšanu prasīja teju pusgadu, lai gan likuma ietvaros tam bija jānotiek septiņu dienu laikā.

Tikmēr cīņa notiek par kārdinošajiem sabiedriskā medija amatiem – Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu vietām. LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Einārs Giels un kā valdes locekle iecelta Eva Juhņēviča. Tomēr politiskais spēks Jaunā Konservatīva partija ar šādu lēmumu nav apmierināts, piesaucot mediju neatkarības trūkumu konkursa gaitā un rezultātā.

Marta beigās pieņemts arī Rīgas budžets ar vēsturiski lielākajiem tēriņiem – 1 083,7 miljonu lieliem izdevumiem un 111 miljonu deficītu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Atzīšanās; Pārmaiņas; Cīņa; Kritums; Budžets; Amats; Drošība. 

ATZĪŠANĀS:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Nav attaisnojama neobjektivitāte, neprecizitāte vai paviršība notikumu atspoguļošanā,» šādi redakcionālie uzstādījumi atrodami laikraksta Diena aprakstā. Tomēr ne tikai paviršība, bet arī nepatiesas informācijas publicēšana laikrakstā ir notikusi. Šķiet, kļūdas laikrakstam ir grūti atzīt, un tikai teju pēc pusgada Diena oficiāli atsaukusi nepatiesās ziņas, ko žurnālists Guntars Gūte bez informācijas pārbaudes, bez faktiem un, šķiet, balstoties vien uz vēlamām fantāzijām, izplatījis par Šveices advokātu Rudolfu Meroni.

Laikraksts savā atsaukumā apstiprina, ka žurnālists ir kļūdījies un avīzes publikācija nav bijusi patiesa, proti, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP) Meroni nav piemērojusi aizdomās turamā statusu jūlija beigās ierosinātajā kriminālprocesā.

Laikraksta redakcija atsaukusi un atvainojusies gan par virsrakstu, gan apgalvojumiem, kuros minēts, ka advokātam piemērots šāds statuss, tomēr atvainošanās nākusi teju pusgadu pēc raksta publicēšanas. Vai uz šādu kļūdu – piemērojot cilvēkam statusu kriminālprocesā – pēc labas žurnālistikas standartiem nevajadzētu reaģēt ātrāk?

Vairāk uzziniet: šeit.

BUDŽETS:

Pieņem Rīgas budžetu ar vēsturiski lielākajiem tēriņiem – 1 083,7 miljoni izdevumos un 111 miljonu deficīts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Marta beigās ar 111 miljonu eiro deficītu un plānotajiem izdevumiem 1 083,7 miljonu apmērā pieņemts Rīgas pašvaldības budžets, informē pašvaldībā.

Kopējie ieņēmumi plānoti 972,4 miljonu apmērā. No tiem 86,9 miljoni tiks pārskaitīti Finanšu izlīdzināšanas fondā, kas Rīgai atstāj 885,7 miljonus eiro.

Pašvaldības izdevumi paredzēti 1 083,7 miljonu apjomā. Budžeta deficīts veido 111 miljonus eiro jeb 11,4% no budžeta ieņēmumiem. Tas tiks segts no iepriekšējo gadu uzkrājuma. Plānots, ka pēc visu izdevumu segšanas līdzekļu atlikums 2019.gada beigās būs ne mazāks kā 12,1 miljons eiro.

Rīgas pašvaldības 2019.gada budžetā finansējuma apjoms dotācijai pilsētas sabiedriskajam transportam paredzēts 130 miljoni eiro

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

IUB aizliedz Pasažieru vilcienam slēgt līgumu ar Škoda Vagonka par elektrovilcienu piegādi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedzis AS Pasažieru vilciens slēgt līgumu ar Čehijas uzņēmumu Škoda Vagonka par elektrovilcienu piegādi, liecina IUB publicētā informācija.

IUB izskatījis Spānijas uzņēmuma Patentes Talgo S.L. (Talgo) iesniegumu par Pasažieru vilciena rīkoto sarunu procedūru Piepilsētas pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegāde un personāla apmācība.

IUB Iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā norādīts, ka Talgoiesniegumā iebildis pret Škoda Vagonka iesniegto elektroenerģijas patēriņu. Par pamatotu IUB atzinusi Talgo iesnieguma daļu, kas apšauba vai iekārtas, kas Škoda Vagonka piedāvājumā paredzētas elektroenerģijas patēriņa samazināšanai, vispār ir iekļautas attiecīgi piedāvātajā elektrovilcienā, un vai informācija par enerģijas patēriņa samazinājuma apmēru ir pamatota.

Vairāk uzziniet: šeit.

AMATS:

JKP pieprasīs anulēt Latvijas Televīzijasvaldes konkursa rezultātus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimas Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa rezultātus, un aicinās izvērtēt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus, paziņojusi partija.

JKP lūgs Saeimas komisijai izvērtēt NEPLP rīcības tiesiskumu un tās lēmumu LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Eināru Gielu un valdes locekļa amatā Evu Juhņēviču.

JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns pauž uzskatu, ka «tas ir drauds demokrātijai un mediju neatkarībai, ja sabiedriskās televīzijas vadībā tiek lobēti cilvēki bez pieredzes mediju darbā un ar aizdomām par politisko aizmuguri».

Vairāk uzziniet: šeit.

 

NOZIEGUMI:

Lietuva notiesā Padomju amatpersonas par 14 cilvēku nāvi Atmodas notikumos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tiesa Viļņā ir notiesājusi kādreizējo Padomju Savienības aizsardzības ministru un Valsts Drošības komitejas (VDK) vadošu virsnieku par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci, kas 1991.gadā pastrādāti Viļņā.

Asiņainie notikumi tolaik bija Padomju Savienības mēģinājums apspiest lietuviešu centienus atjaunot savu Lietuvas valstiskumu. Lietuva bija pirmā no bijušajām Padomju republikām, kura tolaik pasludināja savu neatkarību no Padomju Sociālistisko Republiku Savienības (PSRS), un traģiskie notikumi sekoja valstiskuma atjaunošanas deklarācijas pieņemšanai.

Ar trešdienas, 27.marta, tiesas spriedumu tiesa sodījusi bijušo PSRS aizsardzības ministru Dmitriju Jazovu ar desmit gadiem cietumā un bijušo VDK virsnieku Mihailu Golovatovu uz 12 gadiem cietumā. Abi vīrieši notiesāti to neklātienē, tā vēsta amerikāņu medijs Radio Brīvā Eiropa.

Vairāk uzziniet: šeit.

KRITUMS:

Konstatē četru Rigvir zāļu sēriju neatbilstību testu rezultātiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Konstatēta četru Rigvir zāļu sēriju neatbilstība specifikācijai atbilstoši Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) testu rezultātiem, informē Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums Rigvir Group.

Pretvēža medikamentu ražotāji uzsver, ka zāļu sēriju izplatīšana ir apturēta un nav konstatēts apdraudējums pacientu veselībai un drošībai. «Konstatēta nebūtiska un īstermiņa eventuāla ietekme uz terapeitisko efektivitāti nelielam zāļu daudzumam, kas ticis realizēts,» atzīst Rigvir ražotāji.

Uzņēmums arī norāda uz iepriekš medijos izskanējušajiem Lielbritānijas NIBSC laboratorijā (Medicines & Healthcare products Regulatory Agency) veikto testu rezultātiem, kas apstrīdēja medikamenta esošā vīrusa daudzumu. «Tikušas izmantotas dažādas metodes un šūnu kultūras, līdz ar ko būtu jāveic salīdzinošie izmeklējumi, lai noskaidrotu rezultātu lielo atšķirību cēloņus. Nav arī pamata apšaubīt LIC testu rezultātus, jo LIC ir WHO [World Health Organization – Pasaules Veselības organizācija] akreditēta references laboratorija ar ilggadīgu pieredzi vīrusu titrēšanā un validētu metodi,» pauž uzņēmuma pārstāvji.

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRMAIŅAS:

Valstij un pašvaldībām ar likumu aizliedz diskriminēt privātos uzņēmējus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts un pašvaldības, ja tām ir izšķiroša ietekme kādā uzņēmējdarbības jomā, turpmāk nedrīkstēs radīt atšķirīgus konkurences apstākļus, diskriminējot privātos uzņēmējus. Tikmēr Konkurences padome uzraudzīs, kā attiecīgās iestādes un kapitālsabiedrības pilda šo pienākumu.

Saeima ceturtdien, 28.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Konkurences likumā. Tie paredz, ka tiešās pārvaldes un pastarpinātās pārvaldes iestādēm, kā arī kapitālsabiedrībām, kurās publiskai personai ir izšķiroša ietekme, savā darbībā jānodrošina godīga konkurence, ziņo Saeimas Preses dienests.

«Lai gan pašvaldībām nav aizliegta uzņēmējdarbība, tomēr ir iespējamas situācijas, kad šāda darbība var kropļot konkurenci, kā arī kavēt jaunu dalībnieku ienākšanu tirgū. Grozījumi Konkurences likumā uzņēmējiem sniegs pārliecību, ka pašvaldībās tiek nodrošināti godīgas konkurences apstākļi,» iepriekš norādīja par likumprojektu atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs.

Vairāk uzziniet: šeit.

DROŠĪBA:

Prezidents: Iestāšanās NATO – nozīmīgākais notikums Latvijai pēc neatkarības atguves

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

«Latvijas iestāšanās NATO (Ziemeļatlantijas līguma organizācija – North Atlantic Treaty Organisation) pirms piecpadsmit gadiem bija nozīmīgākais notikums pēc neatkarības atgūšanas. Šodien mēs esam stiprāki kā jebkad iepriekš. Kopā ar mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par mūsu valsts drošību stāv arī mūsu sabiedrotie – NATO dalībvalstis,» uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Latvija kopš neatkarības atjaunošanas vēlējās nostiprināties eiroatlantiskajā vērtību un drošības telpā. Mums tas ir izdevies! Šogad atzīmējam 15 gadus, kopš kļuvām par NATO dalībvalsti. Latvija ir aktīvs un uzticams NATO sabiedrotais un pilda savus pienākumus. Kā NATO dalībvalsts Latvija piedalās lēmumu pieņemšanā visaugstākajā līmenī, un tas tieši ietekmē Latvijas drošību,» uzsvēris ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vairāk uzziniet: šeit.

VIENOŠANĀS:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas enerģētikas uzņēmums Farmi Energia un britu-kanādiešu Moltex Energy vienojušies izpētīt, kādas ir iespējas valstī izveidot kausētā sāls kodolreaktoru kā elektrības ražošanas avotu.

Kā otrdien, 26.martā, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Farmi Energia izpilddirektors Kalevs Kallemetss (Kalev Kallemets) uzņēmumiem ir kopīgas ambīcijas uzbūvēt pirmo šādas tehnoloģijas reaktoru, kas Igaunijā varētu nonākt ekspluatācijā 2030.gadu sākumā.

«Mums ir prieks, ka šajā vitāli svarīgajā projektā cieši sadarbosimies ar Moltex Energy. Igaunijai ir svarīgi, lai tai būtu savs tīras un lētas elektroenerģijas avots. Moltex novatoriskajām tehnoloģijām mūsu situācijā ir milzīgs potenciāls,» tā paziņojumā presei raksta Kallemetss.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit – britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Budapeštas mēra vēlēšanas: Orbāna partijas kandidātu apsteidz liberālie opozicionāri

Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas vēlēšanās valdošās partijas Fidesz kandidātu pārspējis opozīcijas pārstāvis Gergelijs Karacsonijs, vēsta BBC.

Latvija augustā starp deviņām ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada augustā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 2,1%, tai esot starp deviņām valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Notiesā Katalonijas neatkarības cīnītājus; vairumam piespriests cietumsods

Spānijas Augstākā tiesa piespriedusi cietumsodus deviņiem Katalonijas separātistu līderiem par mudināšu uz dumpi saistībā ar Katalonijas neatkarības referendumu 2017.gadā.

Zelenskis šonedēļ viesosies Latvijā

Tikšanās laikā Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents ar Ukrainas prezidentu pārrunās abu valstu bilaterālās attiecības, Eiropas Savienības un Ukrainas attiecības, kā arī apspriedīsies par Triju jūru iniciatīvu.

Pūce neizslēdz iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce neizslēdz iespēju pašvaldību reformas rezultātā saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu, tādējādi veidojot Latvijas karti ar 39 pašvaldībām.

Tartu tuvākajos gados varētu atvērt kinostudiju

Pieaugot interesei par Igauniju kā filmēšanas vietu, Tartu tuvāko gadu laikā varētu uzcelt kino studiju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valsts budžetā nonāks 29 miljoni, ko tiesa noteikusi pa noziedzīgi iegūtiem

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija nolēmusi atzīt par noziedzīgi iegūtiem arestētus naudas līdzekļus 29 miljonu eiro apmērā un ieskaitīt tos valsts budžetā.

Saeimā 2020.gada budžetu cer pieņemt novembrī

Nākamā gada valsts budžetu parlamentā cer izskatīt raiti, lai tas varētu tikt pieņemt līdz novembra vidum. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces ieskatā, patlaban varētu teikt, ka lielākā prioritāte budžetā ir sociālā labklājība.

Coffee Inn pievienos uzņēmumam Narvesen Baltija

Uzņēmumam SIA Narvesen Baltija tiks pievienots SIA Coffee Inn, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Raidījums: Rīgas kartes audits atklāj «uzpūstus» uzcenojumus un saikni arī Rīgas pašvaldības amatpersonām

Elektronisko norēķinu sistēmas Rīgas sabiedriskajā transportā ir atkarīga no diviem lieliem piegādātājiem, kurus kontrolē ar Rīgas kartes darbinieku Aleksandru Brandavu saistīts uzņēmējs.

Sīrijā kurdi vienojas ar Damasku par kopīgu cīņu pret Turciju

Sīrijas kurdiem cenšoties atvairīt Turcijas iebrukumu valsts ziemeļos, to vadītie spēki vienojušies ar Sīrijas valdību par kopīgu aizsardzību, tikmēr no aizturēšanas vietas reģionā izbēgušas 700 ar teroristisko grupējumu «Islāma valsts» saistītas personas.

Pēc dzīvokļa griestu iebrukšanas Rīgas dome sasauc ārkārtas sēdi

Kādai četrstāvu dzīvojamajai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebrukuši ceturtā stāva griesti, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki, kuri namā varēs atgriezties vien pēc detalizētas tā apsekošanas.

Vairākos posmos uz rudens–ziemas sezonu pārtrauc remontdarbus

Saistībā ar rudens un ziemas sezonas iestāšanos vairākos būvdarbu objektos, kur darbi turpināsies arī nākamgad, tiek ieviests tehnoloģiskais pārtraukums.

De facto: Gobzemam piederējusi valsts amatpersonas deklarācijā nenorādīta māja

Saeimas deputātam Aldim Gobzemam divus gadus piederējusi māja, ko viņš nav norādījis valsts amatpersonas deklarācija, informē Latvijas Televīzijas raidījums De facto.

Uzvaru Polijas parlamenta vēlēšanās piesaka valdošais Likums un taisnīgums

Pēc Polijas parlamenta vēlēšanām uzvaru tajās ir pieteikusi nacionālkonservatīvā partija Likums un taisnīgums, tās līderim Jaroslavam Kačiņskim paužot gatavību aizvadīt arī nākamos četrus gadus pie varas.

Nedēļas sākumā gaidāms stiprs vējš, bet pēc tam – spīdēs arī saule

Kurzemē vējš pirmdien, 14.oktobrī, sasniegs pat 20 m/s, savukārt nākamajās dienās laikapstākļi pakāpeniski uzlabosies – lietus un vējš mitēsies un vietām uzspīdēs arī saule.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->