bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 26.02.2020 | Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra

BNN nedēļas apkopojums: Laikraksta Diena kļūda. Plānotie tēriņi Rīgas domē. Rigvir zāļu sēriju neatbilstība

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai arī ar vairāk nekā piecu mēnešu kavēšanos, latviešu laikraksts Diena šonedēļ atzinis savu kļūdu – nepatiesas informācijas publicēšanu par Šveices advokātu Rudolfu Meroni. Laikrakstam atzīt sabiedrību maldinošas informācijas izplatīšanu prasīja teju pusgadu, lai gan likuma ietvaros tam bija jānotiek septiņu dienu laikā.

Tikmēr cīņa notiek par kārdinošajiem sabiedriskā medija amatiem – Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu vietām. LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Einārs Giels un kā valdes locekle iecelta Eva Juhņēviča. Tomēr politiskais spēks Jaunā Konservatīva partija ar šādu lēmumu nav apmierināts, piesaucot mediju neatkarības trūkumu konkursa gaitā un rezultātā.

Marta beigās pieņemts arī Rīgas budžets ar vēsturiski lielākajiem tēriņiem – 1 083,7 miljonu lieliem izdevumiem un 111 miljonu deficītu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Atzīšanās; Pārmaiņas; Cīņa; Kritums; Budžets; Amats; Drošība. 

ATZĪŠANĀS:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Nav attaisnojama neobjektivitāte, neprecizitāte vai paviršība notikumu atspoguļošanā,» šādi redakcionālie uzstādījumi atrodami laikraksta Diena aprakstā. Tomēr ne tikai paviršība, bet arī nepatiesas informācijas publicēšana laikrakstā ir notikusi. Šķiet, kļūdas laikrakstam ir grūti atzīt, un tikai teju pēc pusgada Diena oficiāli atsaukusi nepatiesās ziņas, ko žurnālists Guntars Gūte bez informācijas pārbaudes, bez faktiem un, šķiet, balstoties vien uz vēlamām fantāzijām, izplatījis par Šveices advokātu Rudolfu Meroni.

Laikraksts savā atsaukumā apstiprina, ka žurnālists ir kļūdījies un avīzes publikācija nav bijusi patiesa, proti, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP) Meroni nav piemērojusi aizdomās turamā statusu jūlija beigās ierosinātajā kriminālprocesā.

Laikraksta redakcija atsaukusi un atvainojusies gan par virsrakstu, gan apgalvojumiem, kuros minēts, ka advokātam piemērots šāds statuss, tomēr atvainošanās nākusi teju pusgadu pēc raksta publicēšanas. Vai uz šādu kļūdu – piemērojot cilvēkam statusu kriminālprocesā – pēc labas žurnālistikas standartiem nevajadzētu reaģēt ātrāk?

Vairāk uzziniet: šeit.

BUDŽETS:

Pieņem Rīgas budžetu ar vēsturiski lielākajiem tēriņiem – 1 083,7 miljoni izdevumos un 111 miljonu deficīts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Marta beigās ar 111 miljonu eiro deficītu un plānotajiem izdevumiem 1 083,7 miljonu apmērā pieņemts Rīgas pašvaldības budžets, informē pašvaldībā.

Kopējie ieņēmumi plānoti 972,4 miljonu apmērā. No tiem 86,9 miljoni tiks pārskaitīti Finanšu izlīdzināšanas fondā, kas Rīgai atstāj 885,7 miljonus eiro.

Pašvaldības izdevumi paredzēti 1 083,7 miljonu apjomā. Budžeta deficīts veido 111 miljonus eiro jeb 11,4% no budžeta ieņēmumiem. Tas tiks segts no iepriekšējo gadu uzkrājuma. Plānots, ka pēc visu izdevumu segšanas līdzekļu atlikums 2019.gada beigās būs ne mazāks kā 12,1 miljons eiro.

Rīgas pašvaldības 2019.gada budžetā finansējuma apjoms dotācijai pilsētas sabiedriskajam transportam paredzēts 130 miljoni eiro

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

IUB aizliedz Pasažieru vilcienam slēgt līgumu ar Škoda Vagonka par elektrovilcienu piegādi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedzis AS Pasažieru vilciens slēgt līgumu ar Čehijas uzņēmumu Škoda Vagonka par elektrovilcienu piegādi, liecina IUB publicētā informācija.

IUB izskatījis Spānijas uzņēmuma Patentes Talgo S.L. (Talgo) iesniegumu par Pasažieru vilciena rīkoto sarunu procedūru Piepilsētas pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegāde un personāla apmācība.

IUB Iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā norādīts, ka Talgoiesniegumā iebildis pret Škoda Vagonka iesniegto elektroenerģijas patēriņu. Par pamatotu IUB atzinusi Talgo iesnieguma daļu, kas apšauba vai iekārtas, kas Škoda Vagonka piedāvājumā paredzētas elektroenerģijas patēriņa samazināšanai, vispār ir iekļautas attiecīgi piedāvātajā elektrovilcienā, un vai informācija par enerģijas patēriņa samazinājuma apmēru ir pamatota.

Vairāk uzziniet: šeit.

AMATS:

JKP pieprasīs anulēt Latvijas Televīzijasvaldes konkursa rezultātus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimas Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa rezultātus, un aicinās izvērtēt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus, paziņojusi partija.

JKP lūgs Saeimas komisijai izvērtēt NEPLP rīcības tiesiskumu un tās lēmumu LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Eināru Gielu un valdes locekļa amatā Evu Juhņēviču.

JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns pauž uzskatu, ka «tas ir drauds demokrātijai un mediju neatkarībai, ja sabiedriskās televīzijas vadībā tiek lobēti cilvēki bez pieredzes mediju darbā un ar aizdomām par politisko aizmuguri».

Vairāk uzziniet: šeit.

 

NOZIEGUMI:

Lietuva notiesā Padomju amatpersonas par 14 cilvēku nāvi Atmodas notikumos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tiesa Viļņā ir notiesājusi kādreizējo Padomju Savienības aizsardzības ministru un Valsts Drošības komitejas (VDK) vadošu virsnieku par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci, kas 1991.gadā pastrādāti Viļņā.

Asiņainie notikumi tolaik bija Padomju Savienības mēģinājums apspiest lietuviešu centienus atjaunot savu Lietuvas valstiskumu. Lietuva bija pirmā no bijušajām Padomju republikām, kura tolaik pasludināja savu neatkarību no Padomju Sociālistisko Republiku Savienības (PSRS), un traģiskie notikumi sekoja valstiskuma atjaunošanas deklarācijas pieņemšanai.

Ar trešdienas, 27.marta, tiesas spriedumu tiesa sodījusi bijušo PSRS aizsardzības ministru Dmitriju Jazovu ar desmit gadiem cietumā un bijušo VDK virsnieku Mihailu Golovatovu uz 12 gadiem cietumā. Abi vīrieši notiesāti to neklātienē, tā vēsta amerikāņu medijs Radio Brīvā Eiropa.

Vairāk uzziniet: šeit.

KRITUMS:

Konstatē četru Rigvir zāļu sēriju neatbilstību testu rezultātiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Konstatēta četru Rigvir zāļu sēriju neatbilstība specifikācijai atbilstoši Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) testu rezultātiem, informē Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums Rigvir Group.

Pretvēža medikamentu ražotāji uzsver, ka zāļu sēriju izplatīšana ir apturēta un nav konstatēts apdraudējums pacientu veselībai un drošībai. «Konstatēta nebūtiska un īstermiņa eventuāla ietekme uz terapeitisko efektivitāti nelielam zāļu daudzumam, kas ticis realizēts,» atzīst Rigvir ražotāji.

Uzņēmums arī norāda uz iepriekš medijos izskanējušajiem Lielbritānijas NIBSC laboratorijā (Medicines & Healthcare products Regulatory Agency) veikto testu rezultātiem, kas apstrīdēja medikamenta esošā vīrusa daudzumu. «Tikušas izmantotas dažādas metodes un šūnu kultūras, līdz ar ko būtu jāveic salīdzinošie izmeklējumi, lai noskaidrotu rezultātu lielo atšķirību cēloņus. Nav arī pamata apšaubīt LIC testu rezultātus, jo LIC ir WHO [World Health Organization – Pasaules Veselības organizācija] akreditēta references laboratorija ar ilggadīgu pieredzi vīrusu titrēšanā un validētu metodi,» pauž uzņēmuma pārstāvji.

Vairāk uzziniet: šeit.

PĀRMAIŅAS:

Valstij un pašvaldībām ar likumu aizliedz diskriminēt privātos uzņēmējus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts un pašvaldības, ja tām ir izšķiroša ietekme kādā uzņēmējdarbības jomā, turpmāk nedrīkstēs radīt atšķirīgus konkurences apstākļus, diskriminējot privātos uzņēmējus. Tikmēr Konkurences padome uzraudzīs, kā attiecīgās iestādes un kapitālsabiedrības pilda šo pienākumu.

Saeima ceturtdien, 28.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Konkurences likumā. Tie paredz, ka tiešās pārvaldes un pastarpinātās pārvaldes iestādēm, kā arī kapitālsabiedrībām, kurās publiskai personai ir izšķiroša ietekme, savā darbībā jānodrošina godīga konkurence, ziņo Saeimas Preses dienests.

«Lai gan pašvaldībām nav aizliegta uzņēmējdarbība, tomēr ir iespējamas situācijas, kad šāda darbība var kropļot konkurenci, kā arī kavēt jaunu dalībnieku ienākšanu tirgū. Grozījumi Konkurences likumā uzņēmējiem sniegs pārliecību, ka pašvaldībās tiek nodrošināti godīgas konkurences apstākļi,» iepriekš norādīja par likumprojektu atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs.

Vairāk uzziniet: šeit.

DROŠĪBA:

Prezidents: Iestāšanās NATO – nozīmīgākais notikums Latvijai pēc neatkarības atguves

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

«Latvijas iestāšanās NATO (Ziemeļatlantijas līguma organizācija – North Atlantic Treaty Organisation) pirms piecpadsmit gadiem bija nozīmīgākais notikums pēc neatkarības atgūšanas. Šodien mēs esam stiprāki kā jebkad iepriekš. Kopā ar mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par mūsu valsts drošību stāv arī mūsu sabiedrotie – NATO dalībvalstis,» uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Latvija kopš neatkarības atjaunošanas vēlējās nostiprināties eiroatlantiskajā vērtību un drošības telpā. Mums tas ir izdevies! Šogad atzīmējam 15 gadus, kopš kļuvām par NATO dalībvalsti. Latvija ir aktīvs un uzticams NATO sabiedrotais un pilda savus pienākumus. Kā NATO dalībvalsts Latvija piedalās lēmumu pieņemšanā visaugstākajā līmenī, un tas tieši ietekmē Latvijas drošību,» uzsvēris ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vairāk uzziniet: šeit.

VIENOŠANĀS:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas enerģētikas uzņēmums Farmi Energia un britu-kanādiešu Moltex Energy vienojušies izpētīt, kādas ir iespējas valstī izveidot kausētā sāls kodolreaktoru kā elektrības ražošanas avotu.

Kā otrdien, 26.martā, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Farmi Energia izpilddirektors Kalevs Kallemetss (Kalev Kallemets) uzņēmumiem ir kopīgas ambīcijas uzbūvēt pirmo šādas tehnoloģijas reaktoru, kas Igaunijā varētu nonākt ekspluatācijā 2030.gadu sākumā.

«Mums ir prieks, ka šajā vitāli svarīgajā projektā cieši sadarbosimies ar Moltex Energy. Igaunijai ir svarīgi, lai tai būtu savs tīras un lētas elektroenerģijas avots. Moltex novatoriskajām tehnoloģijām mūsu situācijā ir milzīgs potenciāls,» tā paziņojumā presei raksta Kallemetss.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Igaunijā policijas priekšnieka algu paceļ līdz 6 000 eiro

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektora mēnešalga ir noteikta 6 000 eiro apmērā, tā paredz Igaunijas iekšlietu ministra Marta Helmes lēmums, ziņo ERR.

Igaunijā noraida aptieku reformas atcelšanas likumprojektu

Igaunijas parlamentā otrdien, 25.februārī, noraidīts grozījumu projekts, kas paredzēja mainīt valstī plānoto aptieku reformu, kuras nolūks ir aptieku pāriešana aptiekāru īpašumā. Grozījumu projektu bija iesniegusi Igaunijas Konservatīvā tautas partija, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ar sociālajām garantijām vēlas stiprināt tiesnešu neatkarību

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 25.februārī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumu grozījumus, ar kuriem plānots stiprināt Satversmes tiesas tiesnešu neatkarību.

Pērn veikti 530,6 miljoni bezskaidrās naudas maksājumu 203 miljardu eiro apjomā

Salīdzinājumā ar 2018.gadu kopējais klientu bezskaidrās naudas maksājumu skaits pieauga par 11%, savukārt maksājumu kopapjoms samazinājās par 10,2%.

JKP dod mājienu par vēlmi Magņitska sankciju sarakstā redzēt arī Šķēli

Jaunās konservatīvās partijas ieskatā tā dēvētais Magņitska sankciju saraksts būtu jāpapildina arī ar citiem Latvijas oligarhiem, partijai netieši dodot mājienu par vēlmi tajā redzēt arī ekspolitiķi Andri Šķēli.

Koronavīrusa dēļ Kanāriju salās vairākiem simtiem atpūtnieku liedz atstāt viesnīcu

Spānijas Kanāriju salās kādā viesnīcā ieviesti pārvietošanās ierobežojumi vairākiem simtiem viesu, jo naktsmītni apmeklējis kāds itāļu ārsts, kuram ir konstatēts koronavīruss, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Attaisnotie izdevumi – kā atgūt pārmaksāto nodokli

Ik gadu, sākot no 1.marta, ir iespējams atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākuma deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā.

Ventas osta pārejas periodā segs Ventspils brīvostas pārvaldes izmaksas

Jaundibinātā AS Ventas osta pārejas periodā līdz visu ostas funkciju pārņemšanai segs Ventspils brīvostas pārvaldes izmaksas.

Pētījums: Eiropas lielākiem uzņēmumiem CO2 samazināšanā jāiegulda divtik

Eiropas vadošiem uzņēmumiem zema oglekļa dioksīda projektos ir jāiegulda divreiz vairāk nekā šobrīd, lai līdz 2050.gadam sasniegtu klimata neitralitāti, tā secināts pētījumā, ko citē beļģu ziņu portāls EurActiv.

Misāne jānogādā Latvijā līdz 4.martam

Informācija nodota arī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokuroram, kas veic pirmstiesas kriminālprocesu lietā, kurā Misāne atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Armēnijas eksprezidentu Sargsjanu tiesā par apsūdzībām korupcijā

Armēnijā tiesas priekšā otrdien, 25.februārī, stājas Kaukāza valsts eksprezidents Seržs Sargsjans par apsūdzībām liela apmēra korupcijā, kuras pats politiķis uzskata politiski motivētām, ziņo ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Konkurences padome atļauj AS Citadele banka iegūt ietekmi pār divām kompānijām

Konkurences padome ceturtdien, 20.februārī, pieņēmusi lēmumu atļaut AS Citadele banka iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA UniCredit Leasing un SIA UniCredit Insurance Broker nekonstatējot būtisku kaitējumu konkurencei.

CVK izsludina Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25.aprīlī

Ievērojot Rīgas domes atlaišanas likumu, vēlēšanām jānotiek pirmajā sestdienā pēc diviem mēnešiem no likuma spēkā stāšanās dienas. Likums stājās spēkā otrdien, 25.februārī, tādējādi vēlēšanu diena būs sestdiena, 25.aprīlis.

Kaljulaida svētku uzrunā izgaismo rupjību parlamentā, mudina ieguldīt pētniecībā

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida Igaunijas neatkarības dienas uzrunā izteikusi skumjas, ka valdošā koalīcija pērn «paudusi rupjus un muļķīgus izteikumus» tā vietā, lai risinātu būtiskas problēmas, ziņo raidsabiedrība ERR.

VUGD: Projekta ietvaros stiprināta dienestu sadarbība plūdu novēršanā

No 19. līdz 20.februārim, Vitebskā norisinājās Eiropas Savienības finansētā projekta Pārrobežu sadarbības uzlabošana plūdu prevencijā, vadībā un vides piesārņojuma mazināšanā darba grupas sanāksme.

KM kopā ar nozares profesionāļiem vērtēs iespējas kultūras pasākumiem saglabāt samazinātās PVN likmes

Ministrija to darīs kopā ar sadarbībā ar nozares profesionāļiem – kultūras pasākumu producentiem, kultūras norises veidojošajām nevalstiskajām organizācijām, kā arī pašvaldībām un kultūras dzīves organizatoriem reģionos.

Viņķele: Latvija pret jauno koronavīrusu jau izturas piesardzīgāk nekā Eiropa

«Mēs esam bijuši piesardzīgāki un lēmuši, ka tomēr papildinām slimības definīciju un papildus [Ķīnu apmeklējušajiem] uzraugām cilvēkus, kas ir bijuši Itālijas Lombardijas un Veneto apgabalos, kā arī Dienvidkorejā un Irānā.»

Valstīm jāgatavojas koronavīrusa pandēmijai, uzskata Pasaules Veselības organizācija

Koronavīrusa izplatība pasaulē nav šobrīd nav pandēmija, tomēr pasaules valstu valdībām ir jāgatavojas šādam iespējamam izplatības pavērsienam, paziņojusi Pasaules Veselības organizācija, vēsta BBC.

Autovadītājim: Ceļi vietām apledojuši

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Madonas, Saldus, Talsu, Tukuma, Valmieras un Ventspils apkārtnē.

Vācijā karnevāla gājiena dalībniekos ietriecas automašīna

Vācijā karnevāla gājiena laikā tā dalībniekos ietriekusies vieglā automašīna, nodarot miesas bojājumus ne mazāk kā 30 cilvēkiem, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Darbu beidzis līdzšinējais Rīgas domes sasaukums

Šodien stājas spēkā Saeimas pieņemtais Rīgas domes atlaišanas likums, līdz ar to darbu ir beidzis līdzšinējais Rīgas domes sasaukums.

EK nedomā slēgt valstu robežas koronavīrusa apturēšanai; palīdzēs ar 232 miljoniem eiro

ES dalībvalstī Itālijā bīstamais koronavīruss konstatēts vairāk nekā 200 cilvēkiem. Eiropas Komisija solījusi dalībvalstīm palīdzēt ar 232 miljoniem eiro, tomēr izslēgusi iespēju, ka vīrusa izplatības ierobežošanai varētu tikt atjaunota robežkontrole Šengenas zonā, raksta DW.

NA un LRA Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas startēs kopā

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un Latvijas reģionu apvienība gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēs kopā, par Rīgas mēra amata kandidātu izvirzot Eināru Cilinski.

Jaunā Vienotība ārkārtas vēlēšanās Rīgā startēs kopā ar trim Rīgas līgas aktīvistiem

JV vēlēšanās startēs, neapvienojoties ar kādu citu politisko spēku, taču sarakstā tiks iekļauti arī tādi cilvēki, kas līdz šim nav darbojušies šajā partijā.

Ušakovs rosinās no GKR izstājušos politiķus iekļaut Saskaņas Rīgas domes vēlēšanu sarakstā

Ilggadējais Rīgas domes priekšsēdētājs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs rosinās no partijas Gods kalpot Rīgai aizgājušos politiķus iekļaut politiskā spēka Saskaņa pašvaldības ārkārtas vēlēšanu sarakstā.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!