BNN nedēļas apkopojums: Latviešiem zelts no Tokijas. Pretrunīgā loterija. Ekonomikas atkopšanās

Par spīti lielajam bardakam ar valdības lēmumiem, kā ierobežot saslimstību ar Covid-19, un pretrunīgi vērtētajai loterijai vakcinētajiem, šonedēļ Latvija nudien varēja priecāties no sirds par mūsu basketbolistu sniegumu Tokijas Olimpiskajās spēlēs.

Šogad šis ir pirmais zelts, ko Latvija vedīs mājās, kā arī pirmās olimpiskās spēles, kurās ieviesta 3×3 basketbola disciplīna.

Latvijas ekonomika arī, tā šķiet, sākusi atkopties pamazām. Vismaz Centrālās statistikas pārvaldes publicētie provizoriskie dati liecina, ka šī gada otrajā ceturksnī IKP gada griezumā ir kāpis par 10,3%.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Poti pret laimīgo loziBardaksAtkopšanās, Tokija 2020, Covid-19 un Karš.

 

POTI PRET LAIMĪGO LOZI

Valdība lemj par labu izlozes rīkošanai vakcinētajiem pret Covid-19

izloze, izloze vakcinētajiem, Covid-19, Covid vakcīna, vakcinētie, naudas izloze, naudas balvas, Latvijas Televīzija, piedalīties izlozē, loterija, pieteikšanās, naudas balva, finansējums, budžets, Covid loterija,
Foto: Unsplash

Valdība piektdien, 30.jūlijā, ārkārtas sēdē lēmusi nodot izskatīšanai Saeimā Veselības ministrijas (VM) sagatavoto Vakcinācijas loterijas likumprojektu, kas paredz valstī izsludināt vakcinācijas pret Covid-19 loteriju ar balvu fondu 720 000 eiro.

Kopējās loterijas rīkošanas izmaksas, kas tiks segtas no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, aplēstas 1,218 miljonu eiro apmērā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BARDAKS

Delna: Covid-19 krīzes laikā vērojamas problēmas ar lēmumu izsekojamību politikas veidošanas procesā

Delna, lēmumu caurspīdīgums, Covid-19, politiķi, lēmumu pieņemšana, Transparency International, NVO, ES,
Foto: Unsplash

Covid-19 krīzes laikā novērojamas problēmas ar lēmumu izsekojamību politikas veidošanas procesā, liecina biedrības Sabiedrība par atklātību – Delna (Delna) ziņojums par Covid-19 laikā valdības veikto pasākumu ietekmi uz atklātības līmeni Latvijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATKOPŠANĀS

Latvijas IKP otrajā ceturksnī provizoriski audzis par 10,3%

IKP, Latvijas IKP, kāpums, kritums, CSP, statistika, IKP, ekonomika, izaugsme,
Foto: Pixabay

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2021.gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2020.gada 2.ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem ir palielinājies par 10,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TOKIJA 2020

Latvijas komanda 3×3 basketbolā izcīna ZELTA medaļu

3x3 basketbols, zelta medaļa, Latvija Krievija, spēle, Olimpiskās spēles, Tokija 2020, Tokyo 2020, uzvara, rezultāts,
Agnis Čavars. Foto: AP Photo/SCANPIX

Latvijas basketbola 3×3 komanda Tokijas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu ar rezultātu 21:19.

Medaļu izcīnīja Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

BNN PĒTA | Lietuvas valdība skandē trauksmes zvanu, augot saslimstībai ar Delta variantu

Lietuva, valdība, politika, Covid-19, veselība, Svarīgi, vakcinācija, gadījumu skaita kāpums, migrācija
Lietuvas veselības ministrs Arūns Dulks. Foto: 15min.lt/SCANPIX

Lietuvā strauji kāpjot to iedzīvotāju skaitam, kuri ir inficējušies ar Covid-19, varas iestādes pastiprina centienus panākt lielāku vakcinācijas aptveri, pirms atkal nākas slēgt sabiedriskas vietas un ierobežot pulcēšanos. Tikmēr uz robežas ar Baltkrieviju aug augumā migrācijas krīze.

Ceturtdien, 29.jūnijā, Lietuvas Veselības ministrija nāca klajā ar skaļu paziņojumu visiem iedzīvotājiem, brīdinot par priekšā stāvošām ārkārtas situācijām. Amatpersonas arī mudināja katru, kurš vēl nav to izdarījis, vakcinēties pret koronavīrusu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KARŠ

Ukraina: Donbasā pamiera gadā nogalināti 45 karavīri

Ukraina, Donbasa karš, Austrumeiropa, drošība, aizsardzība, pamiers, upuri, Kijeva, Doņecka
Foto: AFP/SCANPIX

Austrumukrainas karadarbības zonā, kur jau gadu ir spēkā jaunākais apjomīgajā militārajā konfliktā noslēgtais pamiers, pēdējos 12 mēnešos tikuši nogalināti 45 Ukrainas karavīri, tā vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas