BNN nedēļas apkopojums: Latvijai divas paraolimpiskās medaļas. Notikumi pierobežā un Kabulas lidostā

Šonedēļ UNESCO mantojumā iekļautajam Baltijas ceļam apritēja 32 gadi, un atjaunotajai Ukrainai – 30.

Pie svinībām pilnīgi noteikti jāpieskaita Latvijas panākumi Tokijas Paraolimpiskajās spēlēs. Gan vieglatlēte Diāna Dadzīte diska mešanā izcīnījusi sudraba medaļu, gan Rihards Snikus paraiejādē guvis panākumus – sudraba medaļu!

Taču vienlaikus Baltkrievijas pierobežā un Afganistānā rit notikumi, kas nav nedz skaisti, nedz patīkami. Latvijas robežu joprojām mēģina šķērsot daudzi, kuriem nav atļaujas to darīt, savukārt telšu pilsētiņā Lietuvā, kur kā aizturētie dzīvo nelikumīgi no Baltkrievijas ieceļojušie ārvalstnieki, sadzīves apstākļi ir nehumāni, nepietiekami nodrošināti un rada bīstamu spriedzi, paudis aculiecinieks.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā MedaļaCovid-19Būvnieku kartelis, Vadība kaimiņos, Migrantu nometne, Afganistāna un Ukraina.

 

MEDAĻAS

Dadzīte izcīna Latvijai pirmo paraolimpisko medaļu

Diāna Dadzīte, Tokyo 2020, paralmipiskās spēles, paraolimpiskās spēles, Tokija 2020,šķēpmešana, medaļa, sudraba medaļa, Latvija, sports,
Olimpiskās sudraba medaļas šķēpa mešanā ieguvēja Diāna Dadzīte. Foto: Evija Trifanova/LETA

Vieglatlēte Diāna Dadzīte piektdien, 27.augustā, Tokijas Paraolimpiskajās spēlēs diska mešanas sacensībās izcīnīja sudrabu, sagādājot Latvijai pirmo godalgu.

Dadzīte, kura startēja F55 veselības grupā, sudrabu ieguva sestajā mēģinājumā, kad rīku aizmeta 25,02 metru tālumā.

Savukārt Latvijas paraolimpiskais jātnieks Rihards Snikus, startējot ar zirgu King Of The Dance, piektdien, 27.augustā, Tokijā iejādes individuālajās sacensībās izcīnīja otro vietu un tiesības piedalīties brīvā stila disciplīnā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

Parlamentārieši konceptuāli atbalsta obligāto vakcināciju Saeimas deputātiem

Saeima, Saeimas deputāti, Covid-19, vakcinācija, obligāta vakcinācija, Covid-19 sertifikāts,
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Absolūts vairākums parlamenta Aizsardzības, iekšlSietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātu ceturtdien, 26.augustā, konceptuāli atbalstīja obligāto vakcināciju Saeimas deputātiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BŪVNIEKU KARTELIS

Būvnieku karteļa apgrozījums veidojis teju piektdaļu no kopējā būvniecības nozares apgrozījuma

būvniecības kartelis, apgrozījums, Konkurences padome, kartelis, skaitļi, peļņa, sods, Lursoft, dati, Svarīgi,
Foto: Unsplash

Konkurences padomes lēmumā norādīts, ka karteļa dalībnieki bijuši iesaistīti vismaz 70 iepirkumos, kuru kopējā līgumsumma sasniegusi nepilnus 687 miljonus eiro. Kopējais Konkurences padomes veiktais karteļa izpētes periods ir par laiku vismaz no 2011.gada līdz 2019.gadam.

Būvniecības kartelī iesaistīto uzņēmumu kopējais apgrozījums, piemēram, 2019.gadā, sasniedza 448,47 milj. eiro, kas veido 8,54% no visiem Latvijas būvniecības nozarē strādājošo uzņēmumu kopējā apgrozījuma.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VADĪBA KAIMIŅOS

Igaunijas prezidenta vēlēšanām saglabājas intriga. Izšķirošā frakcija balsos individuāli

Igaunija, Allars Kariss, prezidenta vēlēšanas, demokrātija, politika Riigikogu
Igaunijas prezidenta kandidāts Alars Kariss. Foto: Postimees/Postimees Grupp/EestiMeedia/SCANPIX Baltics

Pirms Igaunijas prezidenta vēlēšanām, kas nākamnedēļ gaidāmas parlamentā Rīgikogu, kandidātu Alaru Karisu (Alar Karis) solījušas atbalstīt trīs no piecām frakcijām. Izšķirošā frakcija – Tēvzeme – vienojusies nevis apsolīt balsis Karisam, bet balsot individuāli par jebkuru no kandidātiem, vēsta raidorganizācija ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIGRANTU NOMETNE

Dzīves apstākļi Lietuvas migrantu nometnēs ir nehumāni, vērtē brīvprātīgais

Lietuva, migrācija, migrantu nometnes, patvēruma meklētāju nometnes, telšu pilsētiņa, robežsardze, robeža ar Baltkrieviju
Foto: AP/SCANPIX

Telšu pilsētiņās, kur Lietuvā kā aizturētie dzīvo nelikumīgi no Baltkrievijas ieceļojušie ārvalstnieki, sadzīves apstākļi ir nehumāni, nepietiekami nodrošināti un rada bīstamu spriedzi, tā situāciju raksturo kāds brīvprātīgais, kurš apmeklējis vairākas šādas vietas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AFGANISTĀNA

Pēc Kabulas traģiskā terorakta ASV sola atriebties un turpināt evakuācijas operāciju

Kabulas lidosta, terorakts, NATO, Afganistāna, Taliban, Džo Baidens, ASV, aizsardzība, drošība, migrācija, Āzija
Teroraktā cietušo aprūpē Kabulas slimnīcā. Foto: AP/SCANPIX

Sprādzieni pie Kabulas lidostas, kuros nogalināti 90 cilvēki, ieskaitot 13 ASV militārpersonas, neapturēs evakuācijas reisus no Afganistānas, paziņojis ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden), vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ceturtdienas, 26.augusta, pievakarē Afganistānas galvaspilsētu satricinājuši divi spēcīgi sprādzieni, par kuriem atbildību uzņēmies teroristiskā grupējuma Islāma valsts atzars Islāma valsts Khorasanas province.

Vairāk uzziniet šeit.

 

UKRAINA

Atjaunotai Ukrainai aprit 30. Zelenskis paredz Krimas atgūšanu

Ukraina, drošība, Krima, Donbasa karš, Volodimirs Zelenskis, Ukrainas neatkarība
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: REUTERS/SCANPIX

Ukraina otrdien svinēja valsts neatkarības atjaunošanas 30.gadadienu. Ar plašām svinībām un vērienīgu militāro parādi atzīmētajam notikumam par godu Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis teicis svētku uzrunu. Viņš paudis ticību, ka valsts atgūs neatkarības gados zaudētās teritorijas, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas